Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar
    20 Agustosta abd den cikis yapip 20 eylulde tekrar geri gelecegim. Henuz greencard im gelmedi vizemin bitis tarihi 1 EYLUL. Ulkeye girerken bir sikinti cikar mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cangarip Greencard olmadan ulkeye tekrar giris yapmak içinde söyledi:

Merhabalar
    20 Agustosta abd den cikis yapip 20 eylulde tekrar geri gelecegim. Henuz greencard im gelmedi vizemin bitis tarihi 1 EYLUL. Ulkeye girerken bir sikinti cikar mi?

Ya sorunuzu tam sormalisiniz, ya da bilgilerinizi imzaniza eklemelisiniz.

Hangi vize ile ABD'siniz? Green Card'i hangi yolla aldiniz ya da aliyorsunuz?

• @crazycells
    Cekilisten aldim karti, gocmen vizesi ile abd deyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cangarip Greencard olmadan ulkeye tekrar giris yapmak içinde söyledi:

@crazycells
    Cekilisten aldim karti, gocmen vizesi ile abd deyim.

ABD'ye ilk girisi yaptiginiz gunden sonra 1 yil sureyle o vizeyi ABD'ye girerken GC yerine kullanabilirsiniz.

• @cangarip Vizenin en altında zaten bu sorunuza cevap niteliğinde, 1 senelik geçerli olduğuna dair bir ibare var. Ama 1 sene sonunda, GC ile girip çıkmak zorundasınız.

• Merhaba ben birşey danışmak istiyorum. Biz 1.5 ay önce Amerikaya geldik. Greencardımızı teslim almıştık. Fakat eşim bugün cüzdanını kaybetti ve greencardda içindeydi. Eylül başında türkiyeye uçuşumuz var. I 90 formunu dolduruyoruz. Bu süreçte greencard bize tekrar ulaşmadan ülkeye giriş çıkış nasıl oluyor? Türkiyeye gelip, sonra Amerikaya girerken sorun yaşar mı? İzlememiz gereken yol nedir lütfen acil bilgi verirmisiniz

• ⭐⭐

@ed48 vizenizde resminizin altında bir yazı var. "Upon endorsement serves as temporary I-551 .." diye devam eden. İlk girişinizden sonra Green Card olmadan 1 sene bu vizeyle giriş çıkış yapabilirsiniz.

• Mülakat tarihleri ne zaman açıklanacak bilen var mı? Bekleye bekleye çatladım resmen. 🙂

• @kayahan-sezen Bir sonraki bülten, ilgili tarihten yaklaşık 2 ay kadar önce açıklanır. Açıklandıktan sonraki 2 hafta içinde ise randevu tarihi saati ve yeri ile ilgili detaylar numarası current olan selectee'ye email ile bildirilir.

• @arnblt Teşekkürler immigration office ile görüştük gidip pasaporta damga vurdurmamız lazımmış

• ⭐⭐

Evet “upon endorsement” dediği o zaten. Homeland security damgası. İlk giriş tarihiniz yazıyor

• Merhabalar, benim de henüz kartım üretilemediği için ABD'den çıktığımda tekrar girişimi damgayla yapmam gerekiyor ancak yeni pasaport aldığım için damga ve vize eski pasaportta, yani Türkiye'de veya Abd'de herhangi bir kontrol noktasında acaba pasaportun geçersiz olmasına takılırlar mı diye merak etmiştim. Teşekkürler.

• @padawan, içinde söyledi: Greencard olmadan ulkeye tekrar giris yapmak

Merhabalar, benim de henüz kartım üretilemediği için ABD'den çıktığımda tekrar girişimi damgayla yapmam gerekiyor ancak yeni pasaport aldığım için damga ve vize eski pasaportta, yani Türkiye'de veya Abd'de herhangi bir kontrol noktasında acaba pasaportun geçersiz olmasına takılırlar mı diye merak etmiştim. Teşekkürler.

Eski pasaportunuzdaki damga ve vizeniz zarar görmedi ise, iki pasaportu beraber taşıyarak seyahat edebilirsiniz. Türkiye veya ABD’de sorun olmaz.

• @arnblt bu zaten giriste pasaporta vurduklar idamga degil mi? Sonrasinda ekstra bir yere gitmemize gerek yopk yani ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |