Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selamlar,

Bir DV2018 lottery talihlisi olarak bir kaç noktada yardımlarınızı talep etmekteyim.

1. 2018 mali yılı olan 1 Ekim 2017 – 30 Eylül 2018 tarihleri Türkiye’deki işlemlerin tamamlanması / basvuru için mi yoksa dosyaların onay süreleri dahil geçerli tarihler midir? Kısacası şu an basvuru yapabilir miyim? Şansım ne kadar olur?
    2. Amerika’ya ilk girişte 3-5 gün kalmamız yeterli midir? Yoksa daha uzun mu kalınmalıdır?
    3. Greencard’ın basılıp teslimine kadar geçen süre zarfında Amerika’da olmamız gerekmekte midir?
    4. Greencard’lı biri olarak max ne kadar süre Amerika dısında kalabiliriz? Misal sadece senede bir giriş cıkış yapmamız durumunda herhangi bir incelemeye tabi tutulur muyuz?
    5. İş başvuruları sırasında Türkiye’deki üniversite diplomamız geçerli sayılır mı? Mühendis olarak çalışabilir miyim?

Teşekkürler ,

Saygılarımla

• Bu sorularin cevaplari dv 2018 asamalarinda bulabilir siniz? Case numberiniz nedir cunku son numara aciklandi ayrica bu sorulari sormak icin fazla gec degik mi

• aynen biraz geç kaldık gibi de bakalım case no 33454

• ⭐⭐

@b-burak sorularınızın hepsi forumda detaylı bir sekilde açıklanmış. Bilgisayardan giriş yapınca linkleri atarım. Biraz siteyi inceleme sansınız olursa sizde görürsünüz.

• @b-burak Dv2018 sorular.. içinde söyledi:

aynen biraz geç kaldık gibi de bakalım case no 33454

2018 yılı EU BÖLGESİ için son açıklanan numara 25775 sizin numaranız current olmadı maalesef, yani başvuru yapsanız dahi mülakat'a çağırılmayacaksınız :((

• @aytac59 bu acıklanan numaraları nerden görebiliyoruz? Birde ne anlama geliyor onu da tam anlamadım..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @knnrn yani bu durumda ben daha öncede basvurmus olup dosyaları vs teslım etmıs olsaydım mulakat gunu alamayacaktım cunku sıra gelmeyecektı current olmayacaktı benım no. yaptıgım masraf vs yanacaktı.. dogru mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-burak Doğrudur.
    Mülakat günü almadan zaten herhangi bir masraf yapılmıyor. Sadece online bir form dolduruyorsunuz.

• ⭐⭐

Hazır Kenan hocamı yakalamışken sağlık ile ilgili bir kaç soru sorayım. Sn. @knnrn Cuma günü sağlık muayenesine gireceğiz ailemle. Ben tansiyon ilacı kullanıyorum. Bir arkadaşın kullandığı bir ilaç sorun çıkarmış Hindistan gezisinde. Nasıl bir ilaçsa artık. 🙂 Tansiyon ilacı için de bir sıkıntı yaşar mıyız. Testler de ek şey ler isterlermi sizce.?
    Bir de ben Ortaokulda iken viral hepatit A geçirmiştim. Bir kaç gün hastanede serum alıp iyileştim. Bunun da bir yansıması olurmu ?
    Saygılar,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arnblt Tansiyon ilacı bir sorun olmaz. Daha önce Hepatit B taşıyıcısı olanlar sorun yaşamadı, Hepatit A da bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum.

• @knnrn Cok teşekkürler Kenan Bey bilgilendirmeleriniz için.. Neyse bu hayalde boyle biter..

• Yasaklı

Arkadaslar uzun zamandir yazamadim benim durum soyle 7 hazirandaki mulakatima esimi ve cocugunuda eklememe ragmen ve gorusmeye onlari goturmedim yanliz gittim maddi ve manevi sebeplerle daha sonra sponsor muhabbetine f2a vizesiyle filan aldiririm dedim 25 haziranda amerikaya girdim ve 1 aydir newyorktayim burda sponsorlukla aileyi aldirmanin cok cok zor oldugunu ve 2-3 sene surdugunu ogrendim.Bende bi arkadasimin tavsiyesiyle ais.usvisa adresinden randuvumu kacirdim bolumumden esim ve cocuguma mulakat randuvusu talep ettim ve aciklama yazdim bize tekrar randuvu verilirmi esim ve cocuguma kart almak icin gerekirse turkiyeye Geri gelicem yoksa is isten gectimi bilgisi olan varsa yardimci olursa cok sevinirim delircem 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |