Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @azize33 rica ederim, arkadaşınıza kolaylıklar diliyorum, zor bir durum..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azize33 şu anda medeni hali bekar yazmayıp evli yazdığı için tüm aileyi eklemek zorunda yeşil pasaport sıkıntı değil

• Merhaba,

Pasaport şartının gelmesi başvuru sayısını ne derinlikte etkileyecektir? Bu işlerle atmosferinde olan arkadaşlar yorumlara sevinirim.
    Birde kaç kişi başvurduğunu nereden öğrenebiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@profaxes bitmeyen bir başvuru için sayıyı öğrememezsin pasaport zorunluluğu geliyor başlığında tartışıldı zaten
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2380/greencard-çekiliş-başvurusunda-pasaport-zorunluluğu-geliyor/340

• @profaxes pasaport şartı hem işin ciddiyetinin anlaşılmasında hem de eğer pasaport yoksa maddi açıdan bir bedeli olduğu için önemli bir miktarda caydırıcı olacağını düşünüyorum. En azından, yeterli olgunluğa erişmemiş genç insanlar ve bi deneyelim bakalım bedava zaten kafada olan vurdumduymaz insanların önüne set çekeceğini umuyorum.

• @turkeycel bu işler o mantıkla olmuyor maalesef, yeterli olgunluğa ulaşmamış dediğiniz öğrenciler 25 yaş altı için harç ödemeden zaten pasaport sahibi ola biliyor, defter bedeli 130 tl civarına alıyor yani.Bu başvuruya da benim görüşüm zaten başvuran insanların büyük bölümü bu işleri takip eden pasaportu da olan insanlar, azalacağını hiç beklemem bilakis artacaktır.

• @Nothing-Man Herkesin hayalleri var sizde haklısınız tabi ki. Dünya üzerinde bir çok gelişmiş ülkelerin verdiği göçmenlik vizeleri var belki onlara da yönelinebilir. Kendi açımdan benim bir ihtimal avrupada da hayatımı idame ettirme şansım olabilir. '' A.B.D. Dışişleri Bakanlığı’nın her ülkenin yerlilerine vereceği vizelerin sayısı, belirlenen bölgesel sınırlara, her ülkeden kaç başvurunun geldiğine ve kazananlar arasında kaç kişinin vize almaya uygun bulunduğuna bağlı olacaktır. Herhangi bir ülkenin yerlilerine verilecek vizeler toplam vizelerin yüzde 7’sinden fazla olamaz. '' Dv2021 açıklamasında böyle yazıyor bu da Türkiye'den en fazla 3850 kişinin vize alabileceğini gösteriyor ki muhtemelen aile üyeleri de dahildir. Gerçekten de piyango

• haklısınız her halükarda piyango, bende avrupayı düşünüyorum fakat şu bir gerçek benim bu yurt dışı iş olaylarım genelde bir yerlerde takılıyor, 🙂 3850 olur olmaz bilemiyorum geçen senelerde o rakamlara hiç ulaşmamış.2k insan vize almış 10 k insan seçilmiş enteresan o işler, olur da kazanır bir case nom olursa o zaman kafa patlatırım ona 🙂

• @Nothing-Man Herkesin hakkında hayırlısı olsun en azından bu şansı gerçekten değerlendirip bir fırsata çevirebilecek insanlara çıksın greencard

• Passaport kaç iş gününde çıkıyor?

• @Concorde 2-5 genel de

• mulakatlarda artik saglik sigortasi icin de ayri bir butce istenicek diye birsey duydum dogrulugu varmidir

• @turkeycel evet dahil

• @crazycells Memurum, yeşil pasaportum var. Yeşil pasaport bilgileri ile bu zamana kadar geldim. Bordo pasaportum da var. Ama 1 kasımda da mülakatım var. Memurluktan istifa etsek dahi yeşil pasaportu kullanamıyor muyuz?

• @crazycells merhabalar. Memurum. Yeşil pasaportum var ve bununla baş vurdum. 1 kasımda mülakatım var. Ayrıca bordo pasaportum da var. Şimdi memurluktan istifa ettiğimizde yeşil pasaport iptal mi olur? Bordoya göre bilgilerimi değiştirmek istesem geç mi kaldım?

• @pasham38, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells merhabalar. Memurum. Yeşil pasaportum var ve bununla baş vurdum. 1 kasımda mülakatım var. Ayrıca bordo pasaportum da var. Şimdi memurluktan istifa ettiğimizde yeşil pasaport iptal mi olur? Bordoya göre bilgilerimi değiştirmek istesem geç mi kaldım?

Memurluktan(doktor) istifa edipte yeşil pasaportu olan tanıdığım var.kazanılmış hak olduğu için ömür boyu yeşil pasaport kullanabiliyor. Muhtemelen sizin de iptal olmaz

• @Allochthonous evet ben de yeşil pasaportu kazanılan hak olarak biliyorum. İstifa edilse dahi kullanılabileceğini, istifa sonrasında yenisini dahi çıkarılabileceğini okumuştum, yanılıyor da olabilirim. Çok kafam karıştı. Tam olarak öğrenebilir misiniz tanıdığınızdan?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azize33, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhaba birkaç sorum olacak cevap verirseniz çok sevinirim. 2021 başvuru yapacak olan bir arkadaşım var fakat şuan devam eden bir boşanması davası var 13 yaşında bir çocuğu var başvuruyu yaparken eşinin ve kızının bilgilerini girmek zorunda mı yada resimlerini yüklemek zorunda mı . Eşi memur olduğu için şuan 2021 e kadar geçerli yeşilpasaport sahibi bununla başvuru yapacak bir sıkıntı olur mu teşekkürler şimdiden

ayrica bosanmis olsaniz da cocuk hala sizin cocugunuz. O nedenle basvuruya eklenmesi sart.

Yasal olarak durum ne ise, o sekilde belirtmeli medeni durumunu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@azize33, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nfs741 ayrı yaşıyorlar elinde eşinin fotoğrafı yok çok değişik 2 yıldır sürüyor davaları

bu gibi durumlarda eski fotograf kullanmanizi pek sorun etmiyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pasham38, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells merhabalar. Memurum. Yeşil pasaportum var ve bununla baş vurdum. 1 kasımda mülakatım var. Ayrıca bordo pasaportum da var. Şimdi memurluktan istifa ettiğimizde yeşil pasaport iptal mi olur? Bordoya göre bilgilerimi değiştirmek istesem geç mi kaldım?

net bilemiyorum maalesef, emekli olunca hala kullanabiliyorsunuz ama istifa kismini bilmiyorum...

pasaport konumuz surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/1414/t-c-pasaport-turleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |