Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ekpr bende kendimi kötüye hazırlıyorum, herşey kötüye gidiyor zaten, Allah sonumuzu hayır etsin.

• @Captain turist vizesi ve GC vizesi farklı vize türleri olduğundan dolayı numaranızı bekleyip mülakata girmeniz gerekli .Turist vizesi size çalışma ve oturma izni vermiyor . Eğer dediğiniz gibi olsa numarası yüksek olan herkes turist vizesine başvururdu .

• Piyango zımbırtılarından hiç bir zaman şanslı taraf olmasam da, hayatım boyunca çoğu zaman 4 ayak üstüne düştüm. Şansımın son kez Amerika için iyi gitmesini istiyorum. Sonrasında hayatımı önemsiz şeyler adına şanssız bir adam olarak geçirmeye razıyım. Bir insanın ortalama ömrü 70 sene ise ortalama 44 sene vaktim var. Gelecek nesillerimin kesinlikle Türkiye'de bulunmasını istemiyorum. Bu yüzden kararım da yıllardır net. Türkiye'de çocuk istemiyorum. Evlenecek isem bir gün, çocuk konusunda kesin bir anlaşma yapmam lazım. Bu kadar fedakar bir adamken inşallah Allah yüzüme güler de şu küçük armağanın verilecekler listesine adımı yazar. Uzun zamandır kendime bakıyorum da, robot gibiyim. Sabah kalk, arabaya bin, işe git, yemek ye, eve gel, pc de takıl, yat. Haftasonları da spor ve sosyal yaşam. Klasik yıllardır sistemim bu şekilde ilerliyor. Aklımda bir çok şey olduğu halde bu ülkede bunları gerçekleştiremiyorum. Bir diğer şikayetim de medeniyetin olmaması, pazarlıkçı müşteriler, dedikoducu insanlar, hayatıma müdahale vs. vs.

Babam eskiden aşçıydı. Biz çocukken haftasonları yemek yapardı. Merak eder izlerdim. Soğan doğra, patates soy vs. vs. işler buyururdu. Bende bu şekilde alıştım. Ne olur ne olmaz diye bir kursa kayıt olup m.e.b onaylı belgesini de aldım. Eğer olur da gidersem bir otel bulup aşçılık yapmayı düşünüyorum. Daha ortada fol yok yumurta yok eyalet araştırması içine girmişim. Bu da ayrı bir komedi. Kendimden bildiğim için inşallah en az benim kadar arzulayan herkese bu piyango vurur. Sol tarafta, sağ tarafta gc'siz kardeşlerim. 🙂

• @captain İşlemler için süreniz yetmeyecektir. O nedenle gelmeniz en mantıklısı olur. GV vizesi verirken diğer vizeler iptal ediliyor.

• @gözde amerikada duruma göre vize değişim durumu varya mesala turist olarak gittin orada okumaya karar verdin vizen öğrenci vizesine çevriliyor vb. gibi bir şey GC için geçerli değil o zaman

• @caglaror bu işlemler amerikada yapılmıyormu yani mulakat yerini amerika olarak belirtsek gir çık yapmak zorunlu mu?

• @captain case numaranız mülakat tarihinizi belirler, mülakata girmeden GC vizenizi alamazsınız. Dünyanın neresinde olursanız olun mülakata dosya numarasının gerektirdiği sıra ile girersiniz.

Mülakatın asıl amacı Amerika'ya giriş vizesi vermek değil, GC vermektir. Dediğin gibi olsa imkanı olan herkes kazandığını öğrenir öğrenmez Amerikaya uçar (hazır turist vizesi olan ben dahil) ve GC'sini alır. Ama o şekilde işlemiyor...

• @asilcenk evet öyleymiş amerikada AOS yapılabiliormuş ama öncelikle CN nin current olması lazımmış. Numara aktif olmadan başvurulamıyormuş öğrenmiş olduk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@captain DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar kafama takılan birşey var. Diyelim ben bu gün turist vizesine başvurdum. Vizem onaylandı kalktım o vizeyle gittim amerikaya. Daha sonra GC açıklandı. Kazandık farzet Case number diyelim 35 binlerde. Amerikada olduğum için yine case numarasının gelmesini mi beklemeliyim GC almak için. Yoksa numarayı beklemeden işlemlerim bitermi orada. Yani bu case numarası sadece vize almak için gerekli gibi geldi bana vizen varsa case numarasından yırtma durumu varmı? Sıra gelmediğinden dolayı hak kaybı olayı bu şekilde çözülebilir mi ki??

Ayrintili bilgi icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-dv-almak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@air_technic DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlarkonu dışı ama birşey sormak istiyorum. Malum genel seçim erken tarihe alındı. 24 haziranda seçime gidilecek. Ben 17 haziran - 7 temmuz arası amerikada olacağım için oy kullanamayacağım. Acaba orada konsoloslukta kullanabilmem mümkün mü yoksa orada yaşıyor olmam mı gerekiyor. 2 oy 2 oydur önemli bir konu. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim teşekkürler

Eger yurtdisi secmen kutugune kayitliysaniz gumruk kapilarinda oy kullanabilirsiniz ama sizin zamaninda konsoloslukta basvuru yapmaniz imkansiz gibi.

• @hsndmn DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Piyango zımbırtılarından hiç bir zaman şanslı taraf olmasam da, hayatım boyunca çoğu zaman 4 ayak üstüne düştüm. Şansımın son kez Amerika için iyi gitmesini istiyorum. Sonrasında hayatımı önemsiz şeyler adına şanssız bir adam olarak geçirmeye razıyım. Bir insanın ortalama ömrü 70 sene ise ortalama 44 sene vaktiBen yaklasikm var. Gelecek nesillerimin kesinlikle Türkiye'de bulunmasını istemiyorum. Bu yüzden kararım da yıllardır net. Türkiye'de çocuk istemiyorum. Evlenecek isem bir gün, çocuk konusunda kesin bir anlaşma yapmam lazım. Bu kadar fedakar bir adamken inşallah Allah yüzüme güler de şu küçük armağanın verilecekler listesine adımı yazar. Uzun zamandır kendime bakıyorum da, robot gibiyim. Sabah kalk, arabaya bin, işe git, yemek ye, eve gel, pc de takıl, yat. Haftasonları da spor ve sosyal yaşam. Klasik yıllardır sistemim bu şekilde ilerliyor. Aklımda bir çok şey olduğu halde bu ülkede bunları gerçekleştiremiyorum. Bir diğer şikayetim de medeniyetin olmaması, pazarlıkçı müşteriler, dedikoducu insanlar, hayatıma müdahale vs. vs.

Babam eskiden aşçıydı. Biz çocukken haftasonları yemek yapardı. Merak eder izlerdim. Soğan doğra, patates soy vs. vs. işler buyururdu. Bende bu şekilde alıştım. Ne olur ne olmaz diye bir kursa kayıt olup m.e.b onaylı belgesini de aldım. Eğer olur da gidersem bir otel bulup aşçılık yapmayı düşünüyorum. Daha ortada fol yok yumurta yok eyalet araştırması içine girmişim. Bu da ayrı bir komedi. Kendimden bildiğim için inşallah en az benim kadar arzulayan herkese bu piyango vurur. Sol tarafta, sağ tarafta gc'siz kardeşlerim. 🙂

Ben yaklasik. 7 8 yildir basvuru yapiyorum ama oyle aman aman takipcisi degildim daha dogrusu abim kendisi icin basvururdu hep bana sana da basvuru yapalim derdi bende iyi yap derdim. Bu hep boyle geldi gecti. Basvurur mayistan mayisa bakma ihtiyaci bile duymazdim. Hatta cogu zaman abim bana soyler cikmamis derdi. Cok umursamazdim. Gecen yil yine abim kendisi ve benim kucuk kardesim icin basvurmus. Olacak bu ya kalkti bizim kucuk kardese cikti. Bu arada abim diyebilirim ki GC ilk ciktigindan beri basvuruyor 20 yil desem abartmamis olurum. 🙂 Tabi bizim kucuk kardesinde simdiye kadar boyle bir amerika ruyasi yoktu. Gecen yil okuldan yeni mezun olmus TR sartlarinda iyi bir maasi falan fistik yani tam hayata baslama asamasi. Biz tabi bilmiyoruz nedir ne degildir. Birisi yazmisti burda okumustum. Bana GC cikti simdi ne yapacagim. Ayni o durum bizimki :))).. iste arastiriyoruz yok ds formu yok mulakat case number (case number 9 binlerdeydi ne kadar buyuk oneme sahip oldugunu ve ne kadar sansli oldugunun sonra sonra farkina vardik) falan filan derken formu gonder mulakat vize kalkti gitti. Gemide zabitlik yapiyordu isi falan birakti ki aylik 3500 dolari bulan maasi vardi. Cok zor diyordu isi icin ki bende gittim gordum hakaten cok mesakatli is. Simdi amerikada pizzacida calisarak ayda 2500 dolar kazaniyorum diyor ki bu en basit is diyor 4000 dolara aldigi arabayi burda 100 bin Tl ye alamazsin. Ilk defa evim oldu falan filan diyor yani bildigin amerikan ruyasi. Hal boyle olunca bizde gitme yollarini arastirmaya basladik. Burda devlet memuruyum 10 yildir calisiyorum ama oraya gore baktiginda bunca zaman hayatim bosa gecmis. Sadece maddi olanaklar degil bircok faktor var en basinda da "insan" faktoru. Velhasil diyecegim GC cekilisi hicbir zaman bu yil onemli oldugu kadar onemli olmadi. Bende senin gibi safak sayanlardanim. :)) hic umudum yok ama cikarsa herseyi yakip gidecegim. Bu zamana kadarki birikimim param beni orda baya idare eder sonrada bir duzen tuttururum diyorum. Ha sunuda yapacagim GC cikmasa bile yine gidecegim 🙂 kafaya koydum turist vizesi olur sonrasinda ogrenci vizesi olur bir sekilde amerikada illegal olmadan yasamanin caresine bakacagim. Umarim bunlara gerek kalmaz ve ben sen gibi burda ne kadar gonulden isteyen arkadas varsa hepsine cikar piyango..

• @captain 20 defa mı 😦 bu nasıl bir şanssızlık hocam.

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@captain 20 defa mı 😦 bu nasıl bir şanssızlık hocam.

Aynen oyle valla birde isin tuhaf tarafi hep cikmasini isteyen kendisi ama is olsun diye kardeşime basvuru yapmasi kardesime cikmasi kendine cikmamasi 🙂

• @captain Dile kolay 20 yıl... Abinizin pes etmemesi büyük bir sabır örneği.

• @Captain Mesajı okurken olayların içinde hissettim resmen kendimi. Önceki bir mesajımda yazmıştım, orada vasfının bir önemi yok. Çalıştığın kadar para kazanırsın a.k.a emeğinin karşılığını alırsın. Eskiden ailemi ikna edemediğim için başvuru yapmaz, yapan insanlara imrenirdim. Şimdiki aklım olsa kimsenin gönlünü yapacam diye uğraşmazdım. 18 olduğum gibi başlardım başvurulara. Bu hayata bir kez geliyoruz ve ben şahsen çile çekmek zorunda değilim. Ama buna bizi zorunlu bırakanlara karşı elimizden de birşey gelmiyor. Bir ülkede insanın gelecekte hayali memur olmak ise o ülkede cidden sıkıntı vardır. İnsan özgür olabilmeli, istediği şeyi yapabilmeli. Ankara'da yaşıyorum. Kızılay'da son bomba patladığı gün 20 dakika öncesinde patlamanın olduğu durakta otobüsten inmiştim. O gün net bir şekilde Türkiye'de daha fazla yaşamak istemediğimi anladım. Bu ülkenin sorunları hiç bir zaman bitmeyecek. Bizden sonraki nesiller de refah içinde olamayacak. Bir avuç cahilin b*kuna ne kendimi ne de benden sonraki nesillerimi yakmak istemiyorum. Çıkar da gidebilirsek ne mutlu bize.

• @ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@captain Dile kolay 20 yıl... Abinizin pes etmemesi büyük bir sabır örneği.

Onunki soyle bir durum illa cikacak gibi bir plan yapmıyor burda yasantisi var çoluk cocuk universitede ogrenciyken basvurmaya baslamis su an profesör oldu hala basvuruyor:) yani illa gideyim degilde ama cikarsa hic durmayi dusunmuyor

• @captain Ne diyeyim umarım dileyen, bunun hakkında hayalleri olan herkes bu mayısta hayallerine ulaşır.

• Herkese Merhaba, forumu bir suredir takip ediyorum. Daha onceleri takip ettigim baska forumlarda vardi ama simdiye kadar takip ettiklerim icinden en iyi forumun burasi oldugunu soyleyebilirim. Herkese guzel paylasimlari icin oncelikle tesekkur ederim. @captain abisi ile ilgili anlattiklarinda kendi yasadiklarimi buldum acikcasi 🙂 Ilk basvuru yapmaya basladigim senelerde posta yoluyla basvuru yapiliyordu ve cevapta posta ile geliyordu. Amerika’ ya gitmek isteyen iki arkadasim vardi ve GC cekilisinden haberleri yoktu birlikte onlar icinde basvurduk. Birine ilk senesinde cikti yil 2001 sanirim 🙂 Ben birkac sene es gectiysemde neredeyse her sene basvurdum ve hala bekliyorum :))) Ilk seneler kendimiz icin isterken artik cocuklarimizin gelecegi icin istiyoruz. Umarim bu sene bunu basarabiliriz. Bir cok defa Amerika’ ya tatile gittim ama gecen sene Florida’yi gezene kadar sadece iyi bir yasam arzusu idi. Ama Florida Amerika’ da yasamam gerektigini hissettirdi bana. Telefonuma countdown yuklemistim hergun kac gun kaldigina bakiyordum. Sonra sizlerin paylasimlarini gorunce yanliz olmadigimi gordum 🙂 Umarim gercekten orada yasamak isteyen herkese cikar.

• Umarim istediginize ulasirsiniz sayin @Famel
    Eger mumkunse, Florida hakkinda biraz bahseder misiniz? Neler sizin fikrinizi kesinlestirdi? Sadece Florida'yi merak ettigimden soruyorum, henuz otarafa gitme sansim olmadi fakat havalar biraz daha duzelsin ailecek bir gezip gelecegiz.

Simdiden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@famel hosgeldiniz 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

172

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |