Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf istenilen belgeler herkese özel hazırlanmıyor standart bir mail şablonu var herkese aynısını gönderiyorlar. Sana hangileri uyuyorsa ona göre evrakları gönderiyorsun. Mesela bekar birisine evlilik cüzdanını istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@crazycells KCC nin istediği belgeler.

Onemli olan konsoloslugun istedigi belgeler, simdilik KCC icin istenilen seyleri gondermeniz yeterli.

• Kurayı kazanırsak almanyada doğanlardan doğum belgesi isteniyor mu istenmiyor mu isteniyorsa bence şimdiden çıkartmak hazırlıklı olmak mantıklı geliyor 1ay sürebiliyor galiba belgenin gelmesi ama net bi bilgi yok galiba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 Türkiye de doğduysan vukuatlı nüfus kağıdı eğer Türkiye dışında ise doğduysan her şehrin nüfus müdürlüğünün formu var o formu doldurup euro olarak parasını yatıracaksınız ondan sonra size posta ile geliyor. Siz ilk iletileri okumadığınız belli çünkü okusaydınız 3 hafta da geldiğini yazan olduğunu görürdünüz. En canlı örnek @burakk evrak eline geldi

• @crazycells evet. Ama öyle bir şey ki mesela aşağıdaki isteğe bakın;

Birth Certificate: You and each family member immigrating with you must submit a scan of an original birth certificate or certified copy.

Eğer sizin tavsiyeleriniz olmasa, ben vukuatlı nüfus kayıt örneği veya Uluslararası Doğum Belgesi (Form A) Bu form A aslında orjinal belgenin de kanıtı niteliğinde.

Ama sizin dediğiniz gibi ne olur ne olmaz ben orjinalini Almanyadaki nüfus idaresinden alacağım.

• @ayvalik10 odeme kismini nasil doldurdunuz? nereden odeyebildiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf @burakk ödeme konusunda bilgi verir misin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstf, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@crazycells evet. Ama öyle bir şey ki mesela aşağıdaki isteğe bakın;

Birth Certificate: You and each family member immigrating with you must submit a scan of an original birth certificate or certified copy.

Eğer sizin tavsiyeleriniz olmasa, ben vukuatlı nüfus kayıt örneği veya Uluslararası Doğum Belgesi (Form A) Bu form A aslında orjinal belgenin de kanıtı niteliğinde.

Ama sizin dediğiniz gibi ne olur ne olmaz ben orjinalini Almanyadaki nüfus idaresinden alacağım.

ben polis belgesi ozelinde yazmistim, eger Almanya'da dogduysaniz dogum belgenizin orijinalini Almanya'dan almalisiniz.

Sizce A ulkesinde dogan bir bireyin orijinal dogum belgesini A ulkesinden almasi daha mantikli degil mi? Kaydin orijinali kendilerinde 🙂 Diger turlu B ulkesinden alinan kayitta "A ulkesinde dogmustur" yazacak sadece 🙂

• @ayvalik10 doğum yerim osnabrück almanya doğum belgesi almak için bana adım adım web adresleriyle ne yapmam gerektiğini yazabilir misiniz lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74
    Önce bu linkten formu doldurman gerekiyor

Daha sonra almanca bilmiyorsan translate çeviri yaparak doğum evrak başvuru online doldurdum orada çıkan ücreti ve takip numarası alabileceğim posta ücretini nasıl yatırabilirim diye mail atarsın
    [email protected]
    Gelen cevaba göre hareket edersin.

• @ayvalik10 tamam takıldığım konu olursa sorarım yine size teşekkürler

• Forumda altta seçenekler var hangisini seçmeliyim
    -Doğum kaydının onaylı kopyaları
    -Doğum belgesi (sertifikalı kopyaya
    -doğum belgesi
    -Damızlık defteri için doğum belgesi
    -Uluslararası doğum belgesi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 onaylı kopyası gerekiyor.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@al_ti74 onaylı kopyası gerekiyor.

Tamam teşekkürler, bana sağlıklı ulaşması açısından formu doldurup ödemeyi yaptıktan sonra kargoyu nasıl seçeceğim bu konuda bilginiz var mı acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@al_ti74 kargo değil posta ile gelecek ptt kargo ile gelecek fakat extra ücret ödersne takip numarasını verecekler.

• @ayvalik10, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@al_ti74 kargo değil posta ile gelecek ptt kargo ile gelecek fakat extra ücret ödersne takip numarasını verecekler.

Tamam teşekkürler ilk fırsatta formu yollayacam

• @al_ti74 ben Uluslararası doğum belgesi seçtim. Yanlış mı oldu şimdi?
    Şu formu kullandım.

Mail gönderip banka bilgileri verdiler ve 12 Euro ödememi istediler. Bir de kimlik belgemi istediler. Gönderdim ve ödedim bekliyorum.

Acaba bana ulaşacak olan Uluslararası doğum belgesi green card çıktığı zaman geçerli olur mu?

3.5 yıl sonrasından edit: Bu aldığım belgeyi green card mülakatında verdim ve geçerli oldu.

• bende uluslararasi dogum belgesi aldim. onayli belge oldugu nerede yaziyor acaba?

• Formül A uluslararası doğum belgesi tercüme çeşitli resmi makamlar tarafından; evlilik, vatandaşlık, iltica, oturum izni, çalışma izni ve vize gibi yine çeşitli maksatlarla istenebilir.

Ben bu yuzden internatzionale diye baslayan belgeyi sectim ve kargoya verildi. Elime gectiginde uzerinde kase imza varmi soylerim. yoksa kotu ama varsa o velgeyi gonderecegim. bakalim hayirlisi:)

• @ahmet_, içinde söyledi: Doğum yerim almanya

@al_ti74 ben Uluslararası doğum belgesi seçtim. Yanlış mı oldu şimdi?
    Şu formu kullandım.

Mail gönderip banka bilgileri verdiler ve 12 Euro ödememi istediler. Bir de kimlik belgemi istediler. Gönderdim ve ödedim bekliyorum.

Acaba bana ulaşacak olan Uluslararası doğum belgesi green card çıktığı zaman geçerli olur mu?

benim de pek bilgim yok aslında kimsenin net bir bilgisi yok galiba bu konuyla ilgli ben daha fırsat bulamadım fomu göndermek için bu doğum belgesi greencard sürecinin hangi evresinde gerekiyor acaba ds 260 formu doldururken mi konsolosluğa görüşmeye giderken mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

126

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |