Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Başlık çok açıklayıcı olmadı. Babam için green card başvurusu yapsam ve kazansa ben şu an 18 yaşımdayım (kendim için de başvurdum) mülakat vs. geçsek babama ve bana green cardı aynı anda veriyorlar mı? Verirlerse ben gitsem babam gelmezse benim hakkım elimden alınıyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@KAYHAN, içinde söyledi: Baba green card kazansa ve gitmese

Başlık çok açıklayıcı olmadı. Babam için green card başvurusu yapsam ve kazansa ben şu an 18 yaşımdayım (kendim için de başvurdum) mülakat vs. geçsek babama ve bana green cardı aynı anda veriyorlar mı? Verirlerse ben gitsem babam gelmezse benim hakkım elimden alınıyor mu?

arama kısmına yazsan sorunun cevabı var ama gene de cevaplayayım asıl talihli kimse o amerikaya ayak basmak zorunda.

• @Rhonster Hocam o sorun değil gider gelir de, bu adam sonuçta kaybedecek o hakkı bu durumda bendeki kartı da alırlar mı? Bu arada bulamadım konuyu link atar mısınız?

• Yasaklı

@KAYHAN hayır almazlar

• @mhepekiz Aynı anda veriyorlar mı babamla beraber bana da kartı yoksa farklı bir süreç mi oluyor? 21 yaşından küçük olduğum için başvuru foruma da eklediği için kafam karıştı. Siz çocukla beraber mi gittiniz?

• @KAYHAN sayın @mhepekiz çocukla değil köpekle gitti ama onun konumuzla alakası yok tabi ☺
    Hayır almazlar, green kartınızı aldıktan sonra tamamen bağımsızsınız birbirinizden. Tek mesele asıl talihlinin giriş yapmış olması, eğer birlikte giriş yaparsanız sonrasında her bir hak sahibinin green kartının ellerine ulaşması aynı anda da olabiliyor; basımı, kargosu vs sebeplerle bazılarının daha geç teslim aldığı da oluyor. Bunu şimdiden öngöremez kimse. Ama pasaportunuza vize basıldıktan ve asıl talihli giriş yaptıktan (ve tabi basılı vizenizin 6 aylık süresi geçmeden sizin de giriş yaptığınzıı varsayıyorum) sonra sürecinizin babanızdan bağımsız hale geldiğini söyleyebiliriz sanırım kabaca.

• Yasaklı

@KAYHAN bu başlık sorun olacak gibi. bu bilgilerin tamamı forumda var. biraz tembellik yapıyorsunuz sanki. lütfen eski başlıkları inceleyin

• Merak eden arkadaşlar için Ogmen law firm ile görüştüm mülakatta her bireyin pasaportuna göçmen vizesi basıldığı andan itibaren herkes kendinden sorumlu baba gitmese de olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Cekilisle ilgili sorulariniz icin baska baslik acmaniza gerek yok:
    yesilkartforum.com/forum/topic/2213/dv2021-bekleme-odası

Cekilis talihlisi ABD'ye girmeden diger uyeler giremez. ABD'ye girdikten sonra ise talihli Turkiye'ye donus karari alabilir.
    Ayhan Ogmen Bey, bu konuda daha once de yanlis bilgi paylasmisti, sanirim hala bu konudaki bilgilerini duzeltmemis.

• ⭐⭐⭐⭐

Merak eden arkadaşlar için Ogmen law firm ile görüştüm mülakatta her bireyin pasaportuna göçmen vizesi basıldığı andan itibaren herkes kendinden sorumlu baba gitmese de olur.

ilk girişi asıl talihli ile yapmak zorundasınız bunun başka bir açıklaması yok daha sonrasında babanız geri dönüş yapabilir siz kalabilirsiniz bunda bir sakınca yok görüştüğünüz kişiye ya yanlış veya eksik sordunuz soruyu ya da o kişi yanlış yönlendiriyor sizi.

• @crazycells Gir çık yapması yeterli mi havaalanında inip birkaç saat sonra dönse?

• @KAYHAN anladığım kadarıyla babanın gitmeye niyeti yok. Sen de ona çıkarsa ben de faydalanayım istiyorsun. Gerekli cevaplar verilmiş yukarıda zaten, forumda ararsan bu tarz sorulara onlarca ke cevap verildiğini görürsün. Başvurunuzu yapın, çıktığı zaman daha farklı durumları değerlendirirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Gir çık yapması yeterli mi havaalanında inip birkaç saat sonra dönse?

Gocmenlik kanunlari ve vizeleri, amacina uygun olmayan sekilde kullanilmamali. Eger ABD'de yasamak veya calismak gibi bir niyeti yoksa babaniz Green Card cekilisine basvurmamali, secilse bile surece devam etmemeli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |