Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar merhaba, kardeşim ABD vatandaşı ve şuan Türkiye' de. Lise sonda ve bu sene mezun. Üniversite için Amerika' yı düşünüyoruz. Pasaportunu geçen sene yenilettik. Nasıl bir yol izlemeliyiz gerçekten bilmiyorum ve resmi kurumlara başvurmadan önce bilgim olsun istedim. Babam vefat ettiği için abisi olarak oraya kardeşimle beraber gidip ( turist vizesiyle konsolosluğa durumu anlatarak ) onu üniversiteye yurda vs yerleştirip devletten alacağı sosyal imkanları öğrenip ayarladıktan sonra geri döneceğim. Nasıl bir yol izlemeliyim ?

• @Septheria Merhaba forumun eğitim başlığında işinize yarayacak bilgileri bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Burdan başlayabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/221/önlisans-ve-lisans-eğitimi-başvurular-sat-ve-act-sınavları/5

• @Famel cevaplar genelde ABD vatandaşı olmayanlar için, sat ve act sınavı kardeşim içinde geçerli mi ?

• @Septheria bildiğim kadarıyla oradaki istekler tüm dünya vatandaşları için geçerli.
    Sadece dil sınavı okuduğunuz okula göre değişiklik gösteriyor.

• @Septheria Evet geçerli. Ama her üniversite her bölüm için istemiyor. Ayrıca üniversite yerine kolej okumayı tercih ederse kardeşiniz o zaman gerekli değil. Ayrıca koleji tamamladıktan sonra isterse üniversite 3. Sınıftan devam edebiliyor. Sonuç olarak Sat sınavını Türkiye de ki üniversite giriş sınavı olarak düşünebilirsiniz. Açıkçası düşündüğünüz okulların resmi sayfalarına bakarsanız sizin için daha yardımcı olacağını düşünüyorum.

• @Famel teşekkür ederim bakacağım hemen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

148

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |