Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells değerli bilgi için çok teşekkürler, gitmek isteyen herkesin kazanması dileğiyle

• ⭐⭐⭐

@crazycells verdiğin kıymetli ve değerli bilgiler için teşekkürler. bilmeyen arkadaşlarda bu yazıdan rahatça istifade ederler.

• Pazartesi günü pasaport için gerekli işlemleri yapalım elimize anca ulaşır başvuru başlama tarihine kadar.

• @optimistic benim ki 3 gün içerisinde geldi. Başvuru yapıp ertesi gün alanlar bile var 🙂

• @optimistic oğlumun pasaport randevusu sabah 9.30 da idi öğleden sonra pasaport basıldı diye mesaj geldi 4-5 gibi ptt kargo sms i ertesi gün öğlen izmire gelmişti 🙂

• @crazycells pasaportun cekilise basvuru sirasinda gecerli olmasi yeterli, daha sonra suresi gecse dahi problem degil, yeni bir pasaport ile surece devam edebilirsiniz. yazmışsınız bir şey sormak istiyorum
    1- eşim devlet memuru öğretmen hizmet pasaportu var onun da geçerlilik süresi kasım da bitiyor(yurtdışında projeye katıldığı için gri pasaport hizmet pasaportu aldı) bu pasaportla başvuruda bulunabilirmi
    2- bende de pasaport var yanlız yıllık süresi bitmiş durumda bu pasaportla başvuru yapamam herhalde

• @msdrnc daha önce bu sorunun aynısını soran biri olmuştu yanlış hatırlamıyosam "geçerli olan her pasaport türüyle başvurabilirsiniz ancak mülakata giderken süresi geçen pasaportu yanınızda götürüp ibraz etmelisiniz yenisi ile birlikte " diye cevap vermişti gibi anımsadım yanlışım varsa @crazycells düzeltir elbet

• Merhabalar 24 yaşındayım, 25 yaşını dolduruncaya kadar yeşil pasaport hak sahibiyim önümüzdeki günlerde pasaport çıkartacağım. Yeni gelen GC başvuru sistemi ile birlikte ön başvuruyu yeşil pasaportla yaptıktan sonra mülakat için tekrar yeni pasaport almam gerekecek ve rengi bordo olacak.
    Ancak sorun şurada sayın @crazycells in de belirttiği üzere ilk başvuru yaptığınız pasaportu ibraz edin denmiş. Süüresi biten ve yeni alınan pasaport işleminde eski pasaportu devlet dairesine iade ediyoruz diye biliyorum.
    Hal böyle olunca mülakatta sorun çıkabilir mi ?

• @greenroe bugüne kadar hiç süresi biten pasaportumu teslim etmedim sadece kullanım dışı olduğu anlaşılcak şekilde delip geri veriyolar içinde geçerli bir vize var ise memura belirtip vizeyi delmeyin dediğinizde o kısım etkilenmicek şekilde deliyorlar

• @ugurksknbck Teşekkürler anladım. umarım dediğiniz işlem yeşil pasaport içinde geçerlidir. O zaman geriye sadece ds-260 ı düzeltmeye açtırıp güncel pasaport numarasıyla revize etmek kalıyor. Tabi ilk aşamayı geçebilirsek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msdrnc, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells pasaportun cekilise basvuru sirasinda gecerli olmasi yeterli, daha sonra suresi gecse dahi problem degil, yeni bir pasaport ile surece devam edebilirsiniz. yazmışsınız bir şey sormak istiyorum
    1- eşim devlet memuru öğretmen hizmet pasaportu var onun da geçerlilik süresi kasım da bitiyor(yurtdışında projeye katıldığı için gri pasaport hizmet pasaportu aldı) bu pasaportla başvuruda bulunabilirmi
    2- bende de pasaport var yanlız yıllık süresi bitmiş durumda bu pasaportla başvuru yapamam herhalde

1. evet, gecerliyken yapabilir.

2. hayir, maalesef yapamazsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenroe, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhabalar 24 yaşındayım, 25 yaşını dolduruncaya kadar yeşil pasaport hak sahibiyim önümüzdeki günlerde pasaport çıkartacağım. Yeni gelen GC başvuru sistemi ile birlikte ön başvuruyu yeşil pasaportla yaptıktan sonra mülakat için tekrar yeni pasaport almam gerekecek ve rengi bordo olacak.
    Ancak sorun şurada sayın @crazycells in de belirttiği üzere ilk başvuru yaptığınız pasaportu ibraz edin denmiş. Süüresi biten ve yeni alınan pasaport işleminde eski pasaportu devlet dairesine iade ediyoruz diye biliyorum.
    Hal böyle olunca mülakatta sorun çıkabilir mi ?

pasaportu delip size geri veriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@greenroe, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ugurksknbck Teşekkürler anladım. umarım dediğiniz işlem yeşil pasaport içinde geçerlidir. O zaman geriye sadece ds-260 ı düzeltmeye açtırıp güncel pasaport numarasıyla revize etmek kalıyor. Tabi ilk aşamayı geçebilirsek.

benim eski yesil pasaportum hala bende. dolayisiyla surecin yesil pasaport icin de ayni oldugunu soyleyebiliriz 🙂

• Merhaba 😊 Ben yüksek lisans yapıyorum, ocak ayında mezun olacağım kısmetse. Formu doldururken "yl öğrencisi" mi demem gerekir "yl mezunu" mu???

• ⭐⭐⭐⭐

@Passion formu doldururken ki durumunuz neyse o

• geri sayım başladı başvuru zamanı gelince insanda bir mutluluk oluyor ?

• Bu sene üçüncü denemem olacak, umarım isteyen herkes için çıkar 😊

• @fredyjones ekim zamanındaki mutluluk mayıs ayında yerini hüzüne bırakıyor nedense ://

• Dün askerlik tecilimi bozdurdum. 3 senedir başvurduğum için ekim ile mayıs arası bana dağlar kadar uzak ve zorlu geliyordu. Epey bi düşündükten sonra ekim ile mayıs arasına askerliğimi sığdırıp kendime öyle bi uğraş buldum. Sanırım bu sebeple aradaki zaman hızlı geçer :))

• Bu yolda herkese bol şans 🙂 acele etmeyin, forumdaki tecrübeleri, yönlendirmeleri iyi okuyun. Ama en önemlisi OKUyun. 🙂 Mayıs ayında hep beraber coşarız umarım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |