Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yavuz3463, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba bir konu hakkında bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden. 2016 mayıs ayında sfo dan giriş yaptigimda vizem. Iptal edildi. Canceled Sfr 22 41 122 e 3 yazilarak ve tekrar vize basvurusu yapabilirsiniz. Denildi tekrar başvuru yapsam vize alabilirmiyim sizce eşimin doğum günü ve yıl başında olmak istiyoruz. Eşimin vizesi var.

hangi vize turuyle giris yapmistiniz ve ilk girisinizmiydi neden iptal edildi kisaca bahsedebilirmisiniz ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yavuz3463, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Arkadaşlar merhaba bir konu hakkında bilen arkadaşların cevaplarını bekliyorum şimdiden. 2016 mayıs ayında sfo dan giriş yaptigimda vizem. Iptal edildi. Canceled Sfr 22 41 122 e 3 yazilarak ve tekrar vize basvurusu yapabilirsiniz. Denildi tekrar başvuru yapsam vize alabilirmiyim sizce eşimin doğum günü ve yıl başında olmak istiyoruz. Eşimin vizesi var.

Gecmis olsun. Hemen bakalim;

41.122

(e)Revocation of visa by immigration officer. An immigration officer is authorized to revoke a valid visa by physically canceling it in accordance with the procedure described in paragraph (d) of this section if:
    .....
    (3) The alien is notified pursuant to INA 235 by an immigration officer at a port of entry that the alien appears to be inadmissible to the United States, and the alien requests and is granted permission to withdraw the application for admission;

Anladigim kadariyla gorevli aranizda yasanan konusmadan dolayi turist vizesini amacina uygun kullanmayacaginizi dusunmus, yeniden vizeye basvuru yapma hakkiniz var ama Turkiye'ye doneceginize emin olmazsa konsolos vize vermeyecektir. Konsoloslukta soylediginiz seylerle, kapida soylediginiz seyler arasinda fark var miydi? Ilk kez mi turist vizesini kullandiniz? Yoksa daha once ABD'de uzun sureli kaldiniz mi?

• @crazycells daha 2 defa kaldım evet ilk girişte 5 ay kaldım arkadaşımın yanında 2 girişimde 4 ay kaldım. 3 girişimde aldığım telefonlar açılmadığı için giriş yaptım. Hatta söyledim. Ama dediğin gibi farklı bir amaçla geldiğimi düşünüp gönderdiler. Ama o gün herkesi gönderiyorlardı. Çok enteresan bir durumdu

• @yavuz3463, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells daha 2 defa kaldım evet ilk girişte 5 ay kaldım arkadaşımın yanında 2 girişimde 4 ay kaldım. 3 girişimde aldığım telefonlar açılmadığı için giriş yaptım. Hatta söyledim. Ama dediğin gibi farklı bir amaçla geldiğimi düşünüp gönderdiler. Ama o gün herkesi gönderiyorlardı. Çok enteresan bir durumdu

ulkeye giris araliginiz neydi acaba yani ilk girisinizde 5 ay girdiniz sonra 1 sene sonra mi girdiginiz ikinci girisinizi gibi ?

• Uzun zaman sonra herkese merhaba,
    (B1-B2) vize kategorisinde, konsolosluktan randevu alacağız, randevu sitesinde vize ücretini online ödeme (karttan) mi yapmamız gerekiyor, yoksa randevu günü, konsoloslukta nakit olarak ödeme yapma imkanımız var mı ? Sitede sadece online ödeme var gibi algıladım ama yakın zamanda deneyimleyen var mıdır ? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Uzun zaman sonra herkese merhaba,
    (B1-B2) vize kategorisinde, konsolosluktan randevu alacağız, randevu sitesinde vize ücretini online ödeme (karttan) mi yapmamız gerekiyor, yoksa randevu günü, konsoloslukta nakit olarak ödeme yapma imkanımız var mı ? Sitede sadece online ödeme var gibi algıladım ama yakın zamanda deneyimleyen var mıdır ? Teşekkürler.

merhabalar,
    randevu tarihi almadan once yatirmalisiniz, sanirim bankalara yatirip dekontu da yukleyebiliyorsunuz, sadece online olmamasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yavuz3463, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells daha 2 defa kaldım evet ilk girişte 5 ay kaldım arkadaşımın yanında 2 girişimde 4 ay kaldım. 3 girişimde aldığım telefonlar açılmadığı için giriş yaptım. Hatta söyledim. Ama dediğin gibi farklı bir amaçla geldiğimi düşünüp gönderdiler. Ama o gün herkesi gönderiyorlardı. Çok enteresan bir durumdu

evet, ABD'de bu kadar sik kalinca turist vizesini amacina uygun kullanmadiginizi dusunmus ama eger Turkiye'ye donmek icin nedenleriniz gucluyse yeni bir vize basvurusu yapabilirsiniz.

• @Sercan-Özüsağlam, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Uzun zaman sonra herkese merhaba,

ais de ptt kaydını vs yaptıktan sonra size ödeme yonergelerını gosteren bır sayfa cıkacak. bazen her zaman degıl ama bazen kredı kartlarını kabul etmeyebılıyor sıstem. ben mesela onlıne odemeyı ne yaptıysam halledemedım. bu sayfada sıze bır kod verecek sıstem. bu kodu akbanka goturup sıstemın sıze soyledıgı turk lırası mıktarını odeyebılırsınız. 3 4 saat sonra sıstem açılıyor ve randevu alabılıyorsunuz.

• @crazycells tabiki çocuklarım. Burda iş güç herşey burda. Önümüzdeki hafta randevu alicam. Şans dileyin umarım alırım vizeyi.

• @DustyBlue Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells tabiki çocuklarım. Burda iş güç herşey burda. Önümüzdeki hafta randevu alicam. Şans dileyin umarım alırım vizeyi.

Bol sanslar 🙂 🍀

• @crazycells Merhaba, Teşekkür ederim.

• @crazycells teşekkürler umarım alırım.

• @crazycells Merhabalar,

Vizem bugun onaylandi. Daha once iki red almama ragmen bugun aldim. Hicbir evragima bakmadi ve carpraz soru yontemi kullandi kesin ve direk cevaplat verdim fazla detaya girmeden panik yapmadan, guler yuzlu sekilde. Herkese bol sans. @crazycells e Cok tesekurler 🤗

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wiseman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Merhabalar,

Vizem bugun onaylandi. Daha once iki red almama ragmen bugun aldim. Hicbir evragima bakmadi ve carpraz soru yontemi kullandi kesin ve direk cevaplat verdim fazla detaya girmeden panik yapmadan, guler yuzlu sekilde. Herkese bol sans. @crazycells e Cok tesekurler 🤗

harika haber, tebrikler ve iyi gezmeler. Dediginiz maddi birikimle mi girdiniz? Yoksa miktari arttirdiniz mi?

• @wiseman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@crazycells Merhabalar,

Merhaba, gozunuz aydın hocam sorular ve cevabiniz neydi hocam bende haftaya sali giricem 1 kez red yedim vu sefer iyi hazırlanıyorum 🙂

• @crazycells miktar ile sizin verdiğiniz cevaba karşılık 30 bin tl ye çıkardım ama hiç bir evrağıma bakmadı.

• @mamilim90 Merhabalar,çok teşerkürler...
    Daha öncede Amerikaya 3 kez gitmiştim work and travel için gidiş gelişlerim çok olduğu için bana çok soru sordu ve çarpraz soru dediğimiz şekilde sordu.
    Konuşama şöyle gerçekleşti kısaca yazmaya çalışcam sizde yardımı olur umarım.
    (Benden önce 3 kişiye red veren kadın denk geldi)
    -Amerikaya en son ne zaman gittin?
    2017 Mayıs
    -Nereye ve ne için didiyosun?
    New york 8 günlük tatil planadım.
    (Durdu saatlerce birşeyler yazdı, kahvesini içti )

• Daha önce Amerikaya kaç kez gittin?
      3 kere 2015, 2016,2017 work and travel için gittim.
      -En son nereye gittin?
      New York
      -Daha önce 3 kere gitmişsin neden yine gitmek istiyosun?
      Amerikada çok eyalet var hepsini görmedim dedim(sincap gibi güldüm)
      (Passaporttaki schengen vizelerime baktı, Almaya vizem hala devam ediyodu 22 eylülde bitecekti)
      -Almayaya neden gittin?
      Şirketim gönderdi şubemiz var toplantıklar yapmak üzere gittim. Haftasonları ile birleştirip diğer komşu ülkeleri ziyaret ettim.
      -Hangi ülkelere gittin?
      Yunanistan, İspanya, Almanya İsviçre, Hollanda, Avusturya (hımmmm dedi)
      -Ne is yapıyosun ?
      İç mimarım bir yıldır çalışıyorum
      -kaç kişi çalışıyor şirkette?
      5
      (Yine dakikalarca yazdı yazdı yazdı o kadar merak ettimki anlatamam)
      veee kritik soru geldi....
    • Amerikada çalışmaya mı gidiyorun dedi?
      Hayırrrr, (Aynen şöyle dedim) Amerikada yeniden köle olmak istemiyorum, ben sadece seyahet edip döncem ülkeme dedim.
    • Vizen kabul edildi..
      whattttt dedim
      -Vizen kabulk edildiii
      thank you diye bağırdım nerdeyse içerideki herkes bize baktı.
      (Hiç bir evrağıma bakmadı)
      Genel izlenimlerim şu şekilde
      Daha önceABD konsolusluğunda 6 kere vize görüşmesine giren biri olarak şunları söyliyim.
      Vize görüşmesi öncesi vize alıp almadığın belli diyolar ama bence değil, ön bir araştırma yapılıyor mutlaka ama görüşmedeki izlenimler, konsolosun kişisel kararı olduğunu düşünüyorum. Benim daha önce retlerim vardı ama şirketimin beni almayaya iş için göndermesinin çok büyük etkisi olduğunu düşündüm çünkü bunu sordu ve almanya vize kağıdıma çok baktı. Tabi avrupa ülkelerini çok ziyaret etmem de, çalışan olmam gibi etkenlerde vardı.
      Çıkışta konsoloğun ünündeki yerde yatan köpeğe sarıldım çok komikti güvenlikte çalışanlar da güldüüü:))))
      Umarım yardımcı olur arkadaşlar yine sorularınız olursa zaman buldukça cevap veririm. Herkese bol şans...

• @wiseman sizin adiniza sevindim hocam, darisi bana:)

• Herkese selam,
    Ds160 formunu dolduruyorum aklıma takılan bir şey oldu, yanlış yapmamak için Submit etmedim. İş bilgilerini doldururken, kafam karıştı.
    Benim işim gereği proje bazlı çalışıyorum (Sinema-tv dizi,reklam sektörü) geçmişe dönük yaptığım tüm işleri yazmam gerekiyor mu ? Örneğin ; bağımsız olarak bir film vs... çekmişimdir, onu da yazmalı mıyım?
    Son olarak, benim bir şahıs şirketim vardı (film yapım şirketi), yakın zamanda resmi olarak faaliyetlerimi dondurduk. Ben ''Freelance'' olarak devam ediyorum.
    Bu durumda forma ne şekilde yazmam gerek. Muhtemelen, şirketin açılıp kapatılmasını araştırsalar göreceklerdir ama emin olamadım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |