Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Sinem-Aydemir Çok aydınlatıcı yazmışsınız, değerli bilgiler için teşekkür ederiz!

• Yasaklı

@tractor12 yok sizin hatanız değil internette öyle yazılıp çiziliyor da yanlış bilgi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

hayvanını götürmek için aşılar evraklar kontroller mühürler kafes büyüklüğü derken sersem oluyorsun haberi okuyunca insan ne diyeceğini şaşırıyor.

• ⭐⭐

ilginçmiş resmen atı ucağa bindirmişler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 neden fotograflari mumlamislar acaba? at olmak ayip bir sey mi? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells başı açık ya ondandır 🙂

• Merhaba arkadaşlar, 2 kediyi kargo da tek kafeste götürmek istiyorum. Kargo da götürmek güvenlimidir? Daha önceden kedisini kargoda götüren oldu mu?

• ⭐⭐

@crazycells reklam amaclı olabilir ben resmi merak edip diger sayfalarada bakdım

• @1702em eğer lufthansa ile uçacaksanız kişi başı 1 evcil hayvan kabul ediliyor kabinde getirin yanınızda daha iyi olur ben köpeğimi öyle yaptım 110 dolar ödemesi var havaalanında ama önceden rezervasyon yaptırmak şart

• @asilcenk forumda evcil hayvanlar ile alakalı bölümleri okuyordum ve sizin iletinize geldiğimde ,ne güzel florida felan yazmışsınız. sonra imzanızda 2018 talihlisi ve 36xxx i görünce bir şaşırdım doğrusu sonra bir hüzün kapladı içimi, adınıza üzüldüm doğrusu inşallah tekrar çıkar.

• Bizde 3 tane kedi var. 1 tanesini yanımız da, diğer ikisini kargo da götürmeyi düşünüyorduk. Kargo da götürmenin çok riskli olabileceğini okudum bazı yerlerde. Buraya bir yazim dedim.

@yilmaz, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@1702em eğer lufthansa ile uçacaksanız kişi başı 1 evcil hayvan kabul ediliyor kabinde getirin yanınızda daha iyi olur ben köpeğimi öyle yaptım 110 dolar ödemesi var havaalanında ama önceden rezervasyon yaptırmak şart

• @Sinem-Aydemir Sağlık sertifikasını türkiyenin herhangi bir yerinden alabilirmiyim? Adana'dan istanbul aktarmalı Amerika JFK'ye gitmeyi planlıyorum. Adana'daki tarım il veya ilçe müdürlüğünden alsam yeterli olur mu?

• @yilmaz siz tarım il bakanlığından sağlık sertifikası aldınız mı?

• Şimdi adana tarım il müdürlüğünü aradaım: Amerika için sağlık belgesi veriyorlarmış. kuduz aşısının üzerinden 1 ay geçmiş olması gerektiğini söyledi. Ekim sonunda gidecem bakalım artık.

• @damladav
    Ben de kısmetse vizeyi alırsam kedimi götürmek istiyorum ama veterinere giderken bile 15 20 dakikalık araba yolculuğunda kedim strese giriyor, sürekli bağırıyor, salya akıtıyor veya kutusuna pisliyor. Sizin kedinizin yolculuk sırasında ve sonrasında durumu nasıldı, herhangi bir ilaç kullandınız mı, kediniz sizin yanınızda mı yoksa kargo bölümünde mi seyahat etti, hangi havayoluyla seyahat ettiniz? Bilgi verirseniz çok faydalı olur.

• @1702em Merhabalar, Elbette! Sağlık Sertifikasını dilediğiniz İl'den alabilirsiniz. Size tavsiyem İL Tarım Müdürlüğüne gitmenizdir. Ana Merkez oldukları için daha güncel sertifika formatlarına sahip oluyorlar. Ve elinizden geldiğince tüm bilgileri İngilizce olarak sertifikaya beyan ettiriniz. Zaten Sağlık sertifikaları Türkçe-İngilizce formatlarda düzenleniyor. Fakat bazen hayvanın bilgilerini Türkçe beyan edilebiliyor.

• @Alper-Kocatepe yolculugun 6-7 saat oncesinden yemek vermeyin, su verebilirsiniz. faydasi oluyor. Sedadif etkili ilaclar var ondan az doz kullanin, daha az stresli yolculuk yapacaklardir. Ben boyle yapiyorum.

• @Sinem-Aydemir cok tesekkurler bilgi icin. kargoda yolculuk icin ne dusunursunuz?

• @Alper-Kocatepe, içinde söyledi: Amerika'ya Evcil Hayvan Goturmek

@damladav
    Ben de kısmetse vizeyi alırsam kedimi götürmek istiyorum ama veterinere giderken bile 15 20 dakikalık araba yolculuğunda kedim strese giriyor, sürekli bağırıyor, salya akıtıyor veya kutusuna pisliyor. Sizin kedinizin yolculuk sırasında ve sonrasında durumu nasıldı, herhangi bir ilaç kullandınız mı, kediniz sizin yanınızda mı yoksa kargo bölümünde mi seyahat etti, hangi havayoluyla seyahat ettiniz? Bilgi verirseniz çok faydalı olur.

Benimki başta biraz bağırdı ama sonra susup kutusunda oturdu. Ben ilaç vermedim ama ilacı şırıngayla yanıma aldım. Eğer kötüleşseydi verecektim. Ben kedimi kargoya vermek istemedim o yüzden aylar öncesinden zayıflatıp kabinde yanıma aldım. En azından korktuğunda arada elimi uzatıp sevip sakinleştirdim. 1-2 parça mama verdim, biraz su içirdim çünkü yol cok uzundu. Biz lufthansayla seyahat ettik cok memnun kaldık. Yanımızdaki koltuklar boş oluncada kedimizi koltuğa yanımıza koyduk. Gerçi hostesler sürekli uyardı koltuk altına koyun diye ama onlar gidince yine koltuğa aldık 🙂

• Amerikaya evcil hayvani ile gelenler icin bir bilgi vermek istiyorum. SPCA adinda bir kurulusu arastirdim. Bir cok eventleri mevcut. Bunlardan bazilari asi, mikrocip takilmasi ve kisirlastirma. Gectimiz hafta kisirlastirma etkinligine katildik. Etkinlik tamamen ucretsizdi, calisanlar guleryuzlu ve sistematik bir sekilde ilerliyordu. Kopegimizin operasyonu basarili gecti. Konuya ek olarak biz Turkiyede mikrocip taktirmistik ve Amerikada okunmayabilecegini soylemislerdi. Yetkililerden rica ettik ve mikrocipimizi kendi cihazlari ile okudular. Bir sorun olmadigi soylediler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

62

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |