Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bsk, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@Ruslan ısrarla mail atıp durumunuzu anlatın. son ay artık kaybedecek hiçbirseyiniz yok. neden beklediğinizi bilmediğinizi eylül ayının sonuna yaklaştığınızı bunun büyük bir şans olduğunu ve çok istediğinizi belirtin biz kcc’ye de mail atmıştık kcc’ye ve ankaraya aynı maili gönderin kcc bize mail attı ve mailimizi ankaraya ileteceklerini vs yazmışlardı sonrasında işimiz çözüldü. Herkeste işe yararmı tesadüfmü oldu bilemem ama denemenin hiç bir zararı olmaz.

idari islemleri NVC yurutuyor, maalesef NVC dosyayi aklamadan konsolosluk vize basamiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali1990, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhabalar,
    Bende dün GreenCard mülakatı esnasında nedenini bilmediğim şekilde ap sürecine kaldım bana mülakat esnasında pasaportum verildi. Bir kağıtta ise pasaportum ve idari işlemler seçili olarak verildi. Pasaportum süresi 10 yıl anlam veremedim sonrasında 2 saat içinde ds-5535 formu yollandı yolda olduğum için dolduramadım ama dün 8 civarı doldurup yolladım ds-260 bilgileriyle neredeyse aynıydı sorular. Benim merak ettiğim Son aydayız bunun farkındayım fakat neden böyle bir sürece girdim onu merak ediyorum birde olduda eylül bitmeden ap sürecim tamamlandı pasaportumu gördermemi istiyorlar nasıl yolluyorum ve benden mülakat esnasında ais kaydımıda almadılar ve bu pasaportu gönderme süresi ne kadar sürüyor çünkü vize için ayın sonu son ki avrupa için vize kalmamışta olabilir yardımcı olabilicek birisi varmı

herkeste oldugu gibi, sizinki de isim benzerliginden idari islem olsa gerek. Eger son gunlere kalirsaniz o durumda pasaportu elden teslim etmeniz daha garanti olur. Onemli olan 30 Eylul'e kadar vizenin basilmasi, size sonra ulassa da olur.

• @bsk @crazycells
    Selam arkadaşlar, konsolosluktan bize telefonla ulaştılar. Dün kargo ile pasaportumu gönderdim. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.

• @crazycells dun atdim ayni cevap geldi..bitmemis

• @bsk coklu sayda mail atdim ama ayni cavap...amerikadan lawyer tutdum..oda kac kere mail atdi ayni cevap.bence benim isim konsollukda kalmis gondermemisler idari isleme..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ruslan, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells dun atdim ayni cevap geldi..bitmemis

maalesef bu durumda sadece beklemeniz gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sfkts, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@bsk @crazycells
    Selam arkadaşlar, konsolosluktan bize telefonla ulaştılar. Dün kargo ile pasaportumu gönderdim. Gelişmelerden sizi haberdar edeceğim.

gozunuz aydin.

• Merhabalar, Sürecim bu gün Need info Statusuna çekilmiş. fakat ben formu yolladım neden Need info durumunda anlam veremedim. Formun ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlarım. Formu 5 eylül akşamı yolladım. Ve Bu gün sabah https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ bu adresten soru sordum. Statusumun değişmesinde rol oynadı mı bilmiyorum ama 3 günde bir darlamak istiyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali1990, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merhabalar, Sürecim bu gün Need info Statusuna çekilmiş. fakat ben formu yolladım neden Need info durumunda anlam veremedim. Formun ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlarım. Formu 5 eylül akşamı yolladım. Ve Bu gün sabah https://tr.usembassy.gov/tr/visas-tr/contact-immigrant-visa-section-tr/ bu adresten soru sordum. Statusumun değişmesinde rol oynadı mı bilmiyorum ama 3 günde bir darlamak istiyorum 🙂

Merak etmeyin, o kisim hizli sekilde guncellenmiyor. O nedenle hicbir sorun oldugunu sanmiyorum. Siz haftalik emaillere devam edin isterseniz 🙂

• @crazycells, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merak etmeyin, o kisim hizli sekilde guncellenmiyor. O nedenle hicbir sorun oldugunu sanmiyorum. Siz haftalik emaillere devam edin isterseniz

Valla Sizin yazınızı görmeden bir tane daha yazdım dedim ki yolladığım ds-5535 formu size ulaştımı dedim ve 10 dk önce mail aldım "Processing Completed" diye
    Dediğim linkten dürtmek belki işlem hızlandırıyor olabilir faydası olur diye söyliyim istedim.
    Bunun dışında bana aşağıdaki konu hakkında anlamadığım 3. ve 4. madde hakkında yardımcı olabilecek biri var mı?

Prior to sending your documents to the Embassy, each applicant should do the following:

1. Print out one copy of this email.

2. Send a valid passport. If your passport is expired or has less than 8-month validity, please send a scanned copy of your new passport's bio page immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

3. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

4. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

5. Send any other documents that were requested by a consular officer.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Merak etmeyin, o kisim hizli sekilde guncellenmiyor. O nedenle hicbir sorun oldugunu sanmiyorum. Siz haftalik emaillere devam edin isterseniz

Valla Sizin yazınızı görmeden bir tane daha yazdım dedim ki yolladığım ds-5535 formu size ulaştımı dedim ve 10 dk önce mail aldım "Processing Completed" diye
    Dediğim linkten dürtmek belki işlem hızlandırıyor olabilir faydası olur diye söyliyim istedim.
    Bunun dışında bana aşağıdaki konu hakkında anlamadığım 3. ve 4. madde hakkında yardımcı olabilecek biri var mı?

Prior to sending your documents to the Embassy, each applicant should do the following:

1. Print out one copy of this email.

2. Send a valid passport. If your passport is expired or has less than 8-month validity, please send a scanned copy of your new passport's bio page immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

3. Register with PTT. Each family member applying for a visa needs to register their pickup location individually with the Turkish postal service (PTT), and to provide a copy of their registration to the Embassy. This registration must be completed every time applicants bring passports and documents to the Immigrant Visa Unit. To register, please click on the Courier Info link or call +90 850 390 2884 from Turkey or (703) 520-2490 from the United States.

4. Confirm medical clearance validity. Immigration/refugee medical examinations are valid for 6 months or less. The validity of your immigrant visa will be limited to match the validity of your medical clearance. If your medical report has expired, or will expire before you intend to arrive in the United States, you are required to renew your medical examination and to submit an updated medical report to our office. Please do not send us a copy of your x-ray results.

5. Send any other documents that were requested by a consular officer.

Su konunun ilk iletisinde eksik evrak gonderme protokolunu takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri/

• Arkadaşlar f1 vizesi ne kadar süreliğine veriliyor genellikle dil kursunun süresi kadar mı acaba. Idari işleme kalmış olmam verilecek sureyi etkiler mi? 7 haftadır idari işlemde bekliyorum 😞

• @crazycells Merhaba,
    F4 kategorisinde 13 yıl vize bekledikten sonra 25.06.2019 tarihinde girdiğimiz mülakatta asıl talihli olan eşimin vizesi onaylandı.(İki gün sonrada vizeli pasaportu teslim edildi) Bana ise herhangi bir sorun görünmediği, ama idari işleme kaldığım söylendi.Pasaportum ile beraber beyaz bir kağıt verildi.Ertesi gün de DS 5535 formu istendi, aynı gün doldurup gönderdik.Ancak süreç bizim tahmin ettiğimizden uzun sürünce konsolosluğa bir kaç kez mail attık. İlk maile robotik cevap geldi, sonrakine ise "Durumunuz ile ilgili en kısa sürede mail ile bilgi vereceğiz" diye bir cevap geldi.Herhangi bir sabıka kaydım vs olmadığı gibi insan kendine de, benimle ilgili benim bilmediğim ne olabilir de bu kadar araştırılıyor diye sormadan da edemiyor.
    Bu arada benim durumum netleşmediği için eşim de gidemiyor .
    Size,mevcut durumumuz ile ilgili sormak istediğim bir kaç soru var;

-İdari işleme kalan F4 vize kategorisindekiler , DV talihlileri gibi 30 Eylül 2019 tarihine kadar idari işlemleri sonuçlanmadığı takdirde haklarını kaybediyorlar mı?
    -Eşime verilen vizeyi kaybetmemek adına, kendisi Amerika'ya gittiği takdirde sonrasında benim sürecim nasıl devam edecek?
    -Benim ile ilgili devam eden idari işlemin daha da uzaması durumun da eşimin mevcut vizesi uzatılabilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doga, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

Arkadaşlar f1 vizesi ne kadar süreliğine veriliyor genellikle dil kursunun süresi kadar mı acaba. Idari işleme kalmış olmam verilecek sureyi etkiler mi? 7 haftadır idari işlemde bekliyorum 😞

Sureyi sizin basvurunuz belirliyor. Genelde uzun sureli veriyorlar.

Idari isleme kalmis olmaniz sureyi etkilemeyecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Burhak, içinde söyledi: FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem )

@crazycells Merhaba,
    F4 kategorisinde 13 yıl vize bekledikten sonra 25.06.2019 tarihinde girdiğimiz mülakatta asıl talihli olan eşimin vizesi onaylandı.(İki gün sonrada vizeli pasaportu teslim edildi) Bana ise herhangi bir sorun görünmediği, ama idari işleme kaldığım söylendi.Pasaportum ile beraber beyaz bir kağıt verildi.Ertesi gün de DS 5535 formu istendi, aynı gün doldurup gönderdik.Ancak süreç bizim tahmin ettiğimizden uzun sürünce konsolosluğa bir kaç kez mail attık. İlk maile robotik cevap geldi, sonrakine ise "Durumunuz ile ilgili en kısa sürede mail ile bilgi vereceğiz" diye bir cevap geldi.Herhangi bir sabıka kaydım vs olmadığı gibi insan kendine de, benimle ilgili benim bilmediğim ne olabilir de bu kadar araştırılıyor diye sormadan da edemiyor.
    Bu arada benim durumum netleşmediği için eşim de gidemiyor .
    Size,mevcut durumumuz ile ilgili sormak istediğim bir kaç soru var;

-İdari işleme kalan F4 vize kategorisindekiler , DV talihlileri gibi 30 Eylül 2019 tarihine kadar idari işlemleri sonuçlanmadığı takdirde haklarını kaybediyorlar mı?
    -Eşime verilen vizeyi kaybetmemek adına, kendisi Amerika'ya gittiği takdirde sonrasında benim sürecim nasıl devam edecek?
    -Benim ile ilgili devam eden idari işlemin daha da uzaması durumun da eşimin mevcut vizesi uzatılabilir mi?

• Hayir, F4'te oyle bir durum yok.
    • Sizin surecinizden bagimsiz devam edecek, siz de vize verildiginde kendisine katilabilirsiniz.
    • Bunun icin saglik raporunu yeniden almaniz gerek, ama konsoloslukla iletisime gecerek bunu yapabilirsiniz. Mumkunse Ekim sonunda iletisime gecin, mali yil sonuna geldigi icin bu aralar konsolosluk yogunluktan dolayi bu sekilde taleplere olumlu donmeyebilir.

• @crazycells ,Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederiz.

• Merhabalar,

GC sürecinde AP işlemlerim complate oldu.Geçen hafta Cuma günü ise eksik belgeler neticesinde kargom Elciliğe ulaşmış. Merak Ettiğim bir şey var,belgeler ulaştıktan sonraki süreç ne kadar sürüyor yardımcı olacak biri var mı? Bu duruma düşüp sonucun ne kadar sürdüğünü merak ediyorum.

• Selam Arkadaşlar, vizeli pasaportum bugün elime geçti. Hala beklemede olan arkadaşlarınki de bir an önce olumlu sonuçlanır diye umuyorum. Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Merhabalar,

GC sürecinde AP işlemlerim complate oldu.Geçen hafta Cuma günü ise eksik belgeler neticesinde kargom Elciliğe ulaşmış. Merak Ettiğim bir şey var,belgeler ulaştıktan sonraki süreç ne kadar sürüyor yardımcı olacak biri var mı? Bu duruma düşüp sonucun ne kadar sürdüğünü merak ediyorum.

birkac gun de surebilir, birkac hafta da... konsolosluktaki memurlarin is yukune bagli. Ellerinden geldigi kadar hickimseyi magdur etmemeye calisiyorlar, o nedenle cok telas etmenize gerek yok.

• @Ali1990 Merhaba Ali Bey, bende sizinle aynı durumdayım. Pasaportumu bekliyorum. Siz https://ceac.state.gov sitesinden durumunuzu kontrol ettiğinizde ne çıkıyor? Bende Ready çıkıyor. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |