Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Pasaport Şartmış Arkadaşlar.
    Öğrenci Olanlar e devletten öğrenci belgesi çıkartıp
    133,5 TL Ziraat Bankası pasaport harcı ödeyip alabilirler

• Merhaba, yeni sistem ile GreenCard'a başvururken pasaportumuz olması gerektiği söylendi. Öyle mi? Başvuru için az bir zaman kaldı ve benim pasaportum yok. Buna göre hareket etmek istiyorum. Umarım yanıtlarsınız. Teşekkürler şimdiden.

• @Güzin-Abay, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba, yeni sistem ile GreenCard'a başvururken pasaportumuz olması gerektiği söylendi. Öyle mi? Başvuru için az bir zaman kaldı ve benim pasaportum yok. Buna göre hareket etmek istiyorum. Umarım yanıtlarsınız. Teşekkürler şimdiden.

Pasaport bir hafta içinde çıkar.

• ⭐⭐

@Güzin-Abay 1 hafta içinde çıkarmanıza gerek olmasa da evet çıkarmanız gerekiyor resmi gazetede de yayınlandı yani pasaport artık zorunludur.

• Pasaport işini sevmedim 🙂 demekki bazılarının istediği paralı başvuru olsa beğenmeyeceğim.

• Öğrenci pasaportum var ve bi sıkıntı olmaz dimi? Yani öğrenci pasaportunuda sayarlar sanırım?

• ⭐⭐⭐⭐

@anilcangokben evet başvuru sırasında geçerli herhangi bir pasaport olması yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @anilcangokben, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Öğrenci pasaportum var ve bi sıkıntı olmaz dimi? Yani öğrenci pasaportunuda sayarlar sanırım?

öğrenci pasaportu diye bir şey yok.öğrenci olduğun için harçtan muaf olup sadece cüzdan ücrei ödüyorsun.işin ilginç yanı 20 küsür yaşındaki öğrenci 133 tl öder iken ben 2 yaşındaki çocuğuma 945 lira ödüyorum.nerden bakarsan bak memleketin her yerinden adaletsizlik fışkırıyor.pasaport başvurusunda çocuğun öğrencilik durumu varmı dedi.bende çocuk daha iki yaşında dedim.ayakkabıyı çıkarıp ağzının üzerine vurasım geldi.

• @sadikcagan keşke çocuk için beklemede kalsaydın biraz..başvuran kişiler olarak eşin ve senin için pasaport yeterli olacaktı sanırım..gc çıkması halindede güle oynaya çocuğun pasaportunu çıkartırdınız 🙂

• @sadikcagan ya da ben mi yanlış biliyorum, yanlışım varsa kusurabakma

• @crazycells merhaba, benim Kanada vatandaşı bir kızım var (1 yaş altında), yabancı sitelerde konuyla ilgili biraz araştırma yapmama rağmen kesin ve net bilgiye ulaşamadım. Kanada "eligible country" klasmanında olmadığından "Native Canadian" olan kabul gören kızımı başvuruya Türk pasaportuyla eklesek sizce ilerde sıkıntı olur mu. Bazı istelerde anne babanın eligible country listesinde olan vatandaşlıkları çocuklarına da başvuru hakkı tanır diyor ancak tam emin olamadım. Konuyla ilgili fikriniz ya da bilginiz var mı? Ona göre ücretini adil bulmadığım için çıkartmadığım Türk pasaportunu biran evvel çıkartmak için başvuru yapacağım.
    Teşekkürler

• @aayhann siz doğru biliyorsunuz.asıl başvuran kişi için yeterli.diger aile üyeleri için başvuru esnasında pasaport zorunluluğu olmayacak.ama onada alalım aradan çıksın istedim.nede olsa birgün çıkarsa zaten çıkaracağız.pasaport zorunluluğu olduğu için çıkma ihtimali yüksek olur.bakarsın çıkar hazır olsun dedim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aakaraca, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells merhaba, benim Kanada vatandaşı bir kızım var (1 yaş altında), yabancı sitelerde konuyla ilgili biraz araştırma yapmama rağmen kesin ve net bilgiye ulaşamadım. Kanada "eligible country" klasmanında olmadığından "Native Canadian" olan kabul gören kızımı başvuruya Türk pasaportuyla eklesek sizce ilerde sıkıntı olur mu. Bazı istelerde anne babanın eligible country listesinde olan vatandaşlıkları çocuklarına da başvuru hakkı tanır diyor ancak tam emin olamadım. Konuyla ilgili fikriniz ya da bilginiz var mı? Ona göre ücretini adil bulmadığım için çıkartmadığım Türk pasaportunu biran evvel çıkartmak için başvuru yapacağım.
    Teşekkürler

Hayir, problem olmaz. Onemli olan talihli kisinin hangi ulkeden oldugu, talihlinin esinin veya cocuklarinin hangi pasaportu tasidiklari onemli degil.

Gecerli herhangi bir pasaport bilgilerini kabul edeceklerdir basvuru formunda.

• dv 2021 ne zaman başlayacak ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugberkco, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

dv 2021 ne zaman başlayacak ?

Eylul sonuna dogru bilgilerin aciklanmasini bekliyoruz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@aakaraca, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells merhaba, benim Kanada vatandaşı bir kızım var (1 yaş altında), yabancı sitelerde konuyla ilgili biraz araştırma yapmama rağmen kesin ve net bilgiye ulaşamadım. Kanada "eligible country" klasmanında olmadığından "Native Canadian" olan kabul gören kızımı başvuruya Türk pasaportuyla eklesek sizce ilerde sıkıntı olur mu. Bazı istelerde anne babanın eligible country listesinde olan vatandaşlıkları çocuklarına da başvuru hakkı tanır diyor ancak tam emin olamadım. Konuyla ilgili fikriniz ya da bilginiz var mı? Ona göre ücretini adil bulmadığım için çıkartmadığım Türk pasaportunu biran evvel çıkartmak için başvuru yapacağım.
    Teşekkürler

Hayir, problem olmaz. Onemli olan talihli kisinin hangi ulkeden oldugu, talihlinin esinin veya cocuklarinin hangi pasaportu tasidiklari onemli degil.

Gecerli herhangi bir pasaport bilgilerini kabul edeceklerdir basvuru formunda.

@crazycells Çok teşekkürler.

• Youtube'dan amerika videoları izlemeye başlanyanlar beri gelsin 🙂

Ekim'e az kaldı heyecan yaratıyorum kendime 🙂

• Çokta heveslenmeyin kursağımızda kalıyor sonra 🙂
    #kaldi41
    Sonuçlara daha 260 gün... Off of hala 2020 sonuçlarına bakıyorum ihtimal belki yanlışlık olmuştur diye 🙂 Has not been görmekten bıktım ama her bakışımda bi heycan yaşıyorum belki diyerek.

• @Oradaki ben de 2019 sonucumu bu senenin nisan ayına kadar aralıklarla kontrol etmiştim. Bu sene hiç bakmadım ikinci kez, iyi hatırlattınız ben de bakayım 😂

"Ümit fakirin ekmeğiymiş, ye mehmet ye!"
    😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |