Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• airbnb fiyatlarina bir goz gezdireyim dedim 10 gunluk fiyatlar 1500tl den basliyor. manhattan a 25-30 dk lik mesefe var tabikide ama kisa sureli kalinabilir . Booking de fiyatlar biraz daha pahali otel motel oldugu icin sanirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

airbnb fiyatlarina bir goz gezdireyim dedim 10 gunluk fiyatlar 1500tl den basliyor. manhattan a 25-30 dk lik mesefe var tabikide ama kisa sureli kalinabilir . Booking de fiyatlar biraz daha pahali otel motel oldugu icin sanirim.

Lutfen bu konuda sadece ve sadece turist vizesiyle ilgili sorularinizi sorun. Bu konuda ev kiralama konusu degil.

• @crazycells, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

airbnb fiyatlarina bir goz gezdireyim dedim 10 gunluk fiyatlar 1500tl den basliyor. manhattan a 25-30 dk lik mesefe var tabikide ama kisa sureli kalinabilir . Booking de fiyatlar biraz daha pahali otel motel oldugu icin sanirim.

Lutfen bu konuda sadece ve sadece turist vizesiyle ilgili sorularinizi sorun. Bu konuda ev kiralama konusu degil.

crazycells bey, tam olarak nereye yazacagimi bilemedim acikasi biz gc sahip olmadigimiz icin b1 ile olacagi icin b1 uzerinden gidebiliriz diye dusunmustum sorun degil 🙂

• Ds formunda daha önce vize aldığım yer ve oturduğum yer aynı mı diye bir soru var ona yanlışlıkla no dedim bu vize alırken sorun teşkil eder mi?

• Merhabalar,
    Daha önce 3 kez J1 vizesi alan
    1 kez J1 vizesi red
    1 kez B2 Turist vizesi red alan biri olarak 9 Eylul 2019 tarihinde tekrardan B2 vize görüşmem var Ankara'da sizden gelecek tavsiyeleri ve gerçekci yorumlarınızı ilgilyle takip ediyor olacağım.
    Size daha önce tarihleri ile birlikte Amerika vize geçmişimi yazayım.
    2015 J1 Work and travel aldım
    2016 J1 work and travel aldım
    2017 J1 work and travel aldım
    2018 Subat B2 Red (Son sınıf öğrencisiydim, bir schengen vizem vardı)
    2018 Mayıs J1 work and travel red.

Ve tekrar B2 vize görüşmem var 8 gunluk New York gezi planladım.30 yaşındayım ve evli değilim:) Son bir yıldır bir Amerikan firmasının İstanbul subesınde calısıyorum. Yunanistan. İspanya ve 6 aylık Almanya (Bu vize Almanya ya İki kere , Hollanada Avusturya İsviçre gibi ülkelere giriş yaptım) vizem var eylul sonunda bitiyor. Bunların bir artı olacagını dusunuyorum gorusmede. Ayrıca vize randevumu istanbulda kötü anılarım oldugu ıcın Ankara dan aldım.
    Hazırlamam gereken evraklardanda bahsedeyim,
    -Şirketten almam gereken tüm evraklar (İmza sirküleri, vergi levhası vs.)
    -İzin kağıdı şirketten antetli kağıda
    -Hesapta 20 bin tl
    -Araç ruhsatı
    gibi diğer evrkalarda hazır.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda sizce nasıl bir görüşme geçer? tabiki vize alımı ordaki görevliye bağlı olsada evraklar ve daha önceki vize geçmişini göz önünde bulundurduğumuzda nasıl bir sonuc olacak bakalım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@wiseman Bol sanslar, durumunuz cok kotu gorunmuyor aslinda, ama benim size tavsiyem hesaptaki para miktarini arttirmaniz olur. Sanirim su an 20.000 tl 3500 dolar gibi bir para ediyor, bu paranin yarisindan fazlasini zaten ucak+kalis icin harcayacaksiniz, geriye cok fazla para kalmayacak. Siz "8 gunluk New York gezisi icin yeterli" diye dusunuyorsunuz, ama konsolos "tum birikimi 3500 dolar olan biri, bunu bir seferde bir gezi icin harcar mi?" diye dusunecek...

Bol sanslar tekrardan, iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• Bugun 7.30 a vize randevusu var o saate acik olurmu bilmem ama gece uyuyamadım 🙂

Düzenleme : red verdiler 🙂

Ne kadar kalicaksiniz dedi 2 ay dedim neden 2 ay diye sordu uzun suredir tatil çıkmıyorduk ve akrabamiz var orda dedim ords bittik 🙂

Hesabımda 120 bin dolar vardı yanimda tapuda getirdim ama görevli için yetmedi herkese onay verdi benden önce 15 kişiye bi eşimle bana red

• @mamilim90, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Bugun 7.30 a vize randevusu var o saate acik olurmu bilmem ama gece uyuyamadım 🙂

Düzenleme : red verdiler 🙂

Ne kadar kalicaksiniz dedi 2 ay dedim neden 2 ay diye sordu uzun suredir tatil çıkmıyorduk ve akrabamiz var orda dedim ords bittik 🙂

Hesabımda 120 bin dolar vardı yanimda tapuda getirdim ama görevli için yetmedi herkese onay verdi benden önce 15 kişiye bi eşimle bana red

Gecmis olsun akraba olayini karistirmasaydiniz keske. Akraba olayi girdigi icin gidip donmeyecek diye dusundu.Bir randevu daha alin tekrar gidin gorusmeye bu sefer akraba olayini karistirmayin. Bu arada istanbulda mi ankarada mi girmistiniz.

• @vermaynen İstanbulda gittim daha hic yurt disina çıkmadım şimdi 8 günlük vizeli balkan turu yapip pasaportumu doldurup tekrardan başvuru yapmayı düşünüyorum ds 160 formu doldururken mecbur akraba vari isretlicem cunki Oraya yazdı büyük ihtimal sormazsa söylemem birde hesap ekstremi cok inceledi güvenlik görevlisi hesapta yüklü miktar varsa ondan sebepte olmuştur dedi

Yada direk gitmeden tekrar vize basvurusumu yapsam bu sefer bagkur ödemelerimi hizmet bilgisi vergi levhami, üstüme olan evin tapusunu ve babamin üstüne olan tapularida eklesem sizce etkili olur mu

• @mamilim90 bence 120 bin dolar çok para. Turist vizesi için o kadar para göstermene gerek yok. Başka bir hesaba yetecek kadar para yollayıp tekrar başvur. Ayrıca akrabakaları hiç karıştırma. Turist vizesi almanın bence en kolay yolu; Eğer akrabanalarına gidiyorsan bile orada bir festival konser veya başka etkinlik varsa direkt olarak oraya gideceğinizi belirtin konser bileti alın konser süresi kadar konaklama vs gösterin, böylece 10 yıllık turist vizesini alırsınız. Önce konsolosluğa konser için 7 gün kalacağınızı söylediyseniz 7 gün kalın ve geri dönün. 5-6 ay sonra gerçekten akrabalarınıza gidip 2 ay kalabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamilim90 gecmis olsun, anlattiginiza gore 2 ayi cok uzun bulmus... bence balkan turundan sonra uygun bir zamanda yine basvuru yapin daha iyi olur, bu sefer o kadar uzun tatil yapacakmis gibi plan yapmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mamilim90, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@vermaynen İstanbulda gittim daha hic yurt disina çıkmadım şimdi 8 günlük vizeli balkan turu yapip pasaportumu doldurup tekrardan başvuru yapmayı düşünüyorum ds 160 formu doldururken mecbur akraba vari isretlicem cunki Oraya yazdı büyük ihtimal sormazsa söylemem birde hesap ekstremi cok inceledi güvenlik görevlisi hesapta yüklü miktar varsa ondan sebepte olmuştur dedi

Yada direk gitmeden tekrar vize basvurusumu yapsam bu sefer bagkur ödemelerimi hizmet bilgisi vergi levhami, üstüme olan evin tapusunu ve babamin üstüne olan tapularida eklesem sizce etkili olur mu

guvenlik gorevlisi neden hesap ekstrenizi inceledi, o kismi anlayamadim...

durumunuzda cok bir degisiklik olmadigi icin hemen yapmazsaniz iyi olabilir, bu sefer planda bir degisiklik olursa supheli gelebilir. Hesabinizdaki para yakin bir zamanda mi yuklendi?

• @mamilim90 geçmiş olsun geçen mesajlarınızda doğum organizasyonundan bahsetmiştiniz, acaba bu husus etkilemiş midir ?

• @crazycells gorevli seyhati kim karsilicak dedi, kendim dedim hesap ozetimi verdim 2 sayfayı hepsini tek tek inceledi normalde baska bankada idi param 1 ay önce baska bankadan hesap açıp oraya aktardım 1 aylık hesap ama hergun işlem yapılan hesap. Ordaki güvenlik görevliside dedi hesap fazla şişirilmiş gözüküyor dedi birde ben hic üzerimdeki tapulari filan göstermedim yanımda getirmiştim ama bir an heyecandan evrakları göstermedim 2 ay ve akraba diyince zaten ses tonu değişti

• @arkben, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@mamilim90 geçmiş olsun geçen mesajlarınızda doğum organizasyonundan bahsetmiştiniz, acaba bu husus etkilemiş midir ?

Eşim şuan 5 aylik hamile yani belli olmuyor dışardan ve o şekilde giyindi bellide olmamasi için dogum icin orda 3 ay kalacaktık süreyi 2 ay dedim sonradan sorun olmasın az dediniz cok kaldiniz gibisinden düşündüm ordaki akrabaniz ne is yapıyor dedi öğrenci dedik ama oranin vatandaşıydi onuda söylemeyi unuttuk 🙂 kisaca süreyi 10 gün deseydik ve akrabayı söylemeseydik almıştık sanırım

• İşin tuhafı bende önce kişi suab çalışmıyorum sokak sanatcisiyim resim çiziyorum ingilizcem cok kotu amerikaya gidip dil öğrenmek istiyorum dedi çizdiği resimleri gösterdi dil okulu filanda değil normal olarak 10 yıllık vize verdiler o kisiye kadar bi 15 kisi onay aldı bizde patladı 🙂

• @mamilim90 herşeyden önce ailece sağlıklı bir doğum süreci geçirmenizi dilerim...Diğer herşey bir şekilde hallolur...

• merhabalar arkadaşlar ; Bu forumu daha yeni keşfettim ve olabildiğince araştırma yaparak sorumu en doğru burada sormam gerektiğine karar verdim. Amerikaya 10 yıllık B1/B2 vizesi olarak turist vizesi aldım. Eylül 12 de amerika houston a gideceğim ziyaret sebebim amcamın orda yaşaması ve gittiğimde planlarımın değişkenlik sağlayabileceği ve sonrasında chicago ve çeşitli farklı eyaletlere gidip yüksek lisans programlarından görüp bilgi almak istediğimden dolayı dönüş biletimi 5 ay sonrasına aldım . Fakat forumlardan ve benzer yerlerdene araştırdığım duydugum konusunda 6 aylık vize basma olayı oradaki vize memuruna bağlıymış. Bu benim ilk girişim olduğu için sizce bu konuda ne gibi bir sıkıntı yaşarım ? Direk sen geleceksin burada kalacaksın gibi damga yememek için sizce ne yapmalıyım ve ya alınmama geri döndürülme durumum nedir. şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@furkan-erden, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

merhabalar arkadaşlar ; Bu forumu daha yeni keşfettim ve olabildiğince araştırma yaparak sorumu en doğru burada sormam gerektiğine karar verdim. Amerikaya 10 yıllık B1/B2 vizesi olarak turist vizesi aldım. Eylül 12 de amerika houston a gideceğim ziyaret sebebim amcamın orda yaşaması ve gittiğimde planlarımın değişkenlik sağlayabileceği ve sonrasında chicago ve çeşitli farklı eyaletlere gidip yüksek lisans programlarından görüp bilgi almak istediğimden dolayı dönüş biletimi 5 ay sonrasına aldım . Fakat forumlardan ve benzer yerlerdene araştırdığım duydugum konusunda 6 aylık vize basma olayı oradaki vize memuruna bağlıymış. Bu benim ilk girişim olduğu için sizce bu konuda ne gibi bir sıkıntı yaşarım ? Direk sen geleceksin burada kalacaksın gibi damga yememek için sizce ne yapmalıyım ve ya alınmama geri döndürülme durumum nedir. şimdiden çok teşekkür ederim.

ilk girisiniz oldugundan 6 aylik sure vereceklerdir, konsoloslukta vizeyi alirken ne soylediyseniz ayni nedenleri siralamalisiniz. Uzun sureli kalacaginizdan da bahsetmemeniz iyi olur. Bol sanslar!

• Simdi fark ettim ds-160 forumu doldururken 5 6 tane hata yapmışım örnek olarak kiminle gidiyorsuna ailem seçmişim eşim seçmemisim sonra eşimin masraflarını kim karşılıyora kendimi yapicagima ailesi yapmışım maas kısmını bos bıraktım ama yüklü miktar gösterdim mezuniyet tarihleride yalnis olmus 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |