Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@FreeWoRLD benim bildiğim pasaportlar dünya vatandaşlığı gibi bir şey yani tüm ülkeler erişebiliyor buna bizim devlete özgü bir şey değil yani pasaport bilgilerinden gerçek mi sahte mi öyle bir pasaport numarası var mı bu anlaşılır ve sahte bilgi olduğu için sistem direk silinecektir.

• ⭐⭐⭐

@LordBolton Haklısınız, elbette ABD’nin erişimi var ki background check de pasaport üzerinden gidiyor. Fakat validasyon başvuru formunu doldurma esnasında mı olacak, yoksa çekiliş yapılması esnasında mı, sanirim ondan emin değiliz.

Başvuru sayısını etkileyecek büyük bir etken bence bu.

• ⭐⭐

@FreeWoRLD bence amaç sahte başvurulardan kurtulmak ise sonuçlar açıklanmadan önce silinip kalanlar ile sonuç çıkarıp açıklanacaktır.

• aslında herşeyden önce bu tip bir sekme neden açıldı onu kendimize sormamız lazım..bunun cevabıda sanırım ciddi bir başvuru sayısı diye düşünüyorum onlar ve bizim açımızdan

• Daha önceki iletilerimi okuyanlar hatirlar kiz kardesimin amannnn abla bosver birde pasaportlami ugrasicam dedigini. Gitmek icin bizim kadar can atmiyor kendisi. Am bakin ne oldu 🙂 bayram tatili icin hazirlik yaparken bir soyledi ki 1 yillik degil 10 yillik cikartmis. Neden bu kadar fazla sureli dedigim dede belli olmz belki her sene basvuru yaparim neden her sene masraf ciksin ki dedi 🙂 🙂 yani demem o ki heran her sey degisebiliyor

• Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım için hepsini okuyamıyorum. Acaba şuan için pasaport zorunluluğu kesin olarak geldimi? Vakti olan gelişmeleri yazabilir mi bana? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anilcangokben, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım için hepsini okuyamıyorum. Acaba şuan için pasaport zorunluluğu kesin olarak geldimi? Vakti olan gelişmeleri yazabilir mi bana? 🙂

Evet, uygulamaya konuldu. Fakat henuz DV2021 yonergeleri aciklanmadigi icin bunu yazili olarak goremiyoruz.

• iyi bayramlar herkese.

• Başvuru için pasaport zorunluluğu kesinleştimi yazılı bir açıklama veye bildiri oldumu bilgisi olan varmı ?

• Değerli grup üyeleri merhaba,
    Malum 2021 green card için başvurular yaklaşmakta, sormak istediğim iki sorum var.
    1-Bu yılki başvurularda pasaport numarası zorunluluğu yasalaştı mı? Sadece başvuruyu yapacak kişi için mi istenmekte, aile fertleri de dahil mi?
    2-Eşim türk vatandaşı, ben ve çocuklarım çift vatandaşız ayrıca Bulgaristan vatandaşlığımız var. Şayet pasaport zorunluğu var ise BG pasaportlarımız ile başvuru yaparsak Türkiyede yaşadığımız için süreç nasıl ilerler?
    Desteklerinizi rica ediyorum, ayrıca detaylı bilgi alabileceğim birileri var ise iletişime geçmek isterim.
    Teşekkürler.

• yazılımı bilmiyorum ama pasaport var artık iyide oldu bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@optimistic, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Başvuru için pasaport zorunluluğu kesinleştimi yazılı bir açıklama veye bildiri oldumu bilgisi olan varmı ?

resmi gazetede yaziyor, ama dv yonergeleri hala aciklanmadigi icin onu goremiyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salim, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Değerli grup üyeleri merhaba,
    Malum 2021 green card için başvurular yaklaşmakta, sormak istediğim iki sorum var.
    1-Bu yılki başvurularda pasaport numarası zorunluluğu yasalaştı mı? Sadece başvuruyu yapacak kişi için mi istenmekte, aile fertleri de dahil mi?
    2-Eşim türk vatandaşı, ben ve çocuklarım çift vatandaşız ayrıca Bulgaristan vatandaşlığımız var. Şayet pasaport zorunluğu var ise BG pasaportlarımız ile başvuru yaparsak Türkiyede yaşadığımız için süreç nasıl ilerler?
    Desteklerinizi rica ediyorum, ayrıca detaylı bilgi alabileceğim birileri var ise iletişime geçmek isterim.
    Teşekkürler.

1. Evet, uygulama yururluge konuldu. Sadece basvuru yapacak kisi icin gerekecek.

2. Problem olmaz, onemli olan gecerli bir pasaport olmasi. Surece yasadiginiz ulkede devam edebilirsiniz.

• pasaport zorunluluğu şuan kesin yürürlüktemi ? ben bu yıl DV için danışmanlık alıyorum fakat onlar benden pasaport ile alakalı birşey istemediler pasaport yürürlükteyse resmi sitelerden kesinleştiğine dair link verebilirmisiniz ? veya nerden bakabilirim

• @crazycells merhaba,
    Bulgaristan pasaportumu yazarsam nasıl olacak, yani evrak işlemleri mülakat nerede olacak.

• @jinglebells çeşitlilik kurasının amacı zaten, parası olanlar kadar, pasaport alacak parası bile olmayan insanlara amerikan rüyasını ve fırsatını vermek. parası yok diye insanların önünü kesmenin ya da burda oturun işte k.çınızda donunuz bile yok tarzı düşünceler çok acımasız gerçekten. amerikalı'lar bilmiyor mu afrika'nın bir köyünden başvuran adama "lan yiyecek ekmeğin yok amerika'yla uğraşıyon" demeyi? ama işte o fırsatı veriyolar, gerisi sana kalmış diyo adamlar. küçümsenen insanlar fırsat verilince inanılmaz işler başabileceği gibi, her şeyi hakettiği düşünülen zenginler 3-5 yıla sıfırı tüketip dönebilirler. herkesin yolu açık olsun demek düşer bize sadece.

• Yasaklı

@skywalker, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@jinglebells çeşitlilik kurasının amacı zaten, parası olanlar kadar, pasaport alacak parası bile olmayan insanlara amerikan rüyasını ve fırsatını vermek. parası yok diye insanların önünü kesmenin ya da burda oturun işte k.çınızda donunuz bile yok tarzı düşünceler çok acımasız gerçekten. amerikalı'lar bilmiyor mu afrika'nın bir köyünden başvuran adama "lan yiyecek ekmeğin yok amerika'yla uğraşıyon" demeyi? ama işte o fırsatı veriyolar, gerisi sana kalmış diyo adamlar. küçümsenen insanlar fırsat verilince inanılmaz işler başabileceği gibi, her şeyi hakettiği düşünülen zenginler 3-5 yıla sıfırı tüketip dönebilirler. herkesin yolu açık olsun demek düşer bize sadece.

var öyle tipler. geçen günde biri yazmış: "harç ücreti ödemeden pasaport alıp gidemeyecek öğrenciler başvurmasın" demiş. Neymiş? şansı artacakmış. 😃 Ahahahahah 😃 Neyse, değmez birşey demeyeceğim.
    Dostlar, bunu diyenlerin çoğu yıllardır çalıştığı için kenarda birikmişi olan insanlar ve çoğu orta yaşın üstünde. Siz gençsiniz, dil bilirsiniz, üniversite mezunusunuz, çoğunuz erasmus vb. projeler sayesinde veya o projeler olmadan iyi kötü yurtdışı tecrübeleri edinmişsiniz. ve bekarsınız. Sorumluluklarınız kendinize ait. Kaldı ki Bu tecrübeler ve bilgi birikimi parayla satın alınamaz. Sizde olupta onlarda olmayan çok şey var, kıymetinizi bilin. Kimsenin içinizi karartmasına izin vermeyin.
    Lafım, gençlerin içini karartarak birşeylere ulaşabileceğini düşünen insanlara.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yıgıt035, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

pasaport zorunluluğu şuan kesin yürürlüktemi ? ben bu yıl DV için danışmanlık alıyorum fakat onlar benden pasaport ile alakalı birşey istemediler pasaport yürürlükteyse resmi sitelerden kesinleştiğine dair link verebilirmisiniz ? veya nerden bakabilirim

evet, surada:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salim, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@crazycells merhaba,
    Bulgaristan pasaportumu yazarsam nasıl olacak, yani evrak işlemleri mülakat nerede olacak.

Turkiye'de islemlere Bulgaristan pasaportu ile de devam edebilirsiniz. Merak etmeyin islemlerde bir problem olmaz 🙂 sonucta pasaport elinizde, yalan bir bilgi vermiyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@skywalker, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@jinglebells çeşitlilik kurasının amacı zaten, parası olanlar kadar, pasaport alacak parası bile olmayan insanlara amerikan rüyasını ve fırsatını vermek. parası yok diye insanların önünü kesmenin ya da burda oturun işte k.çınızda donunuz bile yok tarzı düşünceler çok acımasız gerçekten. amerikalı'lar bilmiyor mu afrika'nın bir köyünden başvuran adama "lan yiyecek ekmeğin yok amerika'yla uğraşıyon" demeyi? ama işte o fırsatı veriyolar, gerisi sana kalmış diyo adamlar. küçümsenen insanlar fırsat verilince inanılmaz işler başabileceği gibi, her şeyi hakettiği düşünülen zenginler 3-5 yıla sıfırı tüketip dönebilirler. herkesin yolu açık olsun demek düşer bize sadece.

vizeyi ve Green Card'i alabilmek icin ABD'ye girdikten sonra "kamuya yuk" olmayacaginizi kanitlamaniz gerekiyor. Gocmenlik yasalari bunu gerektiriyor. O nedenle hic parasi olmayan birine Green Card verilecegi bilgisi dogru degil.

Ama eger paraniz yoksa, sizi ABD'de destekleyecek bir sponsor bularak vize almayi deneyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |