Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Lyft lux yada lux black icin en uygun Firat 2016 Audi A6 yada bmw 5 serisi 22-26 bin$ arasi satilmakta carmax simdilik bu fiyatlarda satmakta. Bendeki 2013 corollayi satip APR ile bunlardan birini almak simdilik dusuncem hem lux ve lux black vede normal icin ideal gibi 4 ceker ve 2.0 motor ile ideal kis sartlari icinde fena sayilmaz

• Arkadaşlar bu hafta tam zamanlı olarak LYFT ‘in kiralık arabası ile işe başladım. Deneyimlerimi zamanla aktarmaya çalışacağım. Kiralık araba ile Lyft yapan arkadaşlara sormak istediğim bir konu var ücretli geçişlerin ( EZ Tag vb ) ödemesini nasıl yapıyorsunuz? Benim her Toll roads kullanımımdan sonra LYFT bana bunun için ayrı ödeme yapıyor. Ancak aracın hiçbir şeyi bana ait değil, bu ödemeleri nasıl yapacağım konusunda beni yönlendirebilir misiniz?

• @aytac59 Kendi aracinda Ilk kopru/otoyol gecisli ride bitince, o ride icin odeme detayina bakarsan ornegin +5$ gibi bir gecis ucreti gorursun. Kiralik aracta muhtemelen kendileri otomatik oder ve hesabina hic birsey yansimaz.

• Bu ileti silindi!

• Arac yagini kendi degistiren varmi aranizda? Varsa kolaymi,zormu? Kendi degistirmeye degermi?

• @kaptan Degistirmek icin gerekli ekipmanin varsa son derece basit (modellere gore degisen ozellikleri bilmiyorum).
    Yagin eksilen kismini tamamlamak (yag yakan araclarda) ve eski yagi degistirip yenisini koymak iki ayri islem.
    Buyuk orandaki araclarda yag kapagi (motor blogunun uzerinde) acilip dogrudan yag koyarak yak ekleniyor. Marka-model ve motor yagi degistirme yazarsan youtube da videolari cikar.
    Eski yagi drene etmek icin araci yukseltmek ve altina girmek gerekecektir. Arac yuksek ise bir karton parcasi ve eski bir legen gerekiyor. Genellile yeni yag koyunca filtreyi de gegistirmek oneriliyor. Bu da cok kolay bir islem aslinda. Genel problem yagi etrafa dokup bulastirmamak icin gerekli ozeni gosterip trikleri takip etmek.

NOT:

• 5., 6., 7. basamaklar yag filtresi degistireceksen gerekli.
    • Once guvenlik, sonra guvenlik
    • USA da yag ve diger parcalari kafana gore atamiyorsun teslim alan belirli dukkanlar ve benzincilar var. Goggle da cikiyorlar.

1- Araci yukselt. Krikoyu onermem tehlikeli olur.
    2- Aracin altina girip legeni karter tapasinin altina yerlestir.
    3- Karter tapasini sok. (anahtar takimi lazim)
    4- Yagin tamamen bosalmasini bekle.
    5- Eski yag filtresini sok -yeri farklidir- (bir bezle tut, yada havlu) -bunun icin bir iki farkli parcayi oynatman veya sokmen gerekecek (modele gore degisir)
    6- Yeni filtreyi yaga doyur (harici bir kabin uzerinde yag dokerek yapmalisin)
    7- Yeni filtreyi yerine tak (elle kivirarak sonra uygun alet varsa onla sikilayabilirsin)
    8- Karter tipasini tak.
    8- Yeni yagi 6-8 parcada koyacak sekilde motor kapagindan dokmeye basla. Her parcada durup yag olcum cubugunda min-maks arasina denk gelip gelmedigini kontrol et. Maksimumu gecmesin!
    9- Yeterli yag koyunca araci calistirip 10 dk sonra kapatip yeniden yag seviyesini kontrol et.

Not: Karter tipasini cikartmadan enjektor ve silikon boruyla, olcum cubugu deliginden girip tek tek cektim yagi, imanim gevredi. Asla onermem. Uygun yer bulunca karter tipasini cikart olsun bitsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaptan modelini yaz @semavi sunum yapsın sana

• @caglaror tek uyarım arabanın altına giremiyecek kadar boşluk bir yeriniz yoksa, değiştirmeye yeltenmeyin bile araç yerden yüksek ise karton sererek altına girebilirsiniz
    Kriko ile kesinlikle aracı yükseltip altına girmeyin yalnız

• @caglaror ek olarak yağ filtreniz şişmiş ise elle çevirerek sökemezsiniz, onun için de zincirden veya kalın halat tarzı sökme anahtarları var onu da almanız lazım

• Yok bu kadar ayrinti ile bile yapmak cok zahmetli en iyisi yag degisim yerlerinde yaptirmak

• @kaptan, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Arac yagini kendi degistiren varmi aranizda? Varsa kolaymi,zormu? Kendi degistirmeye degermi?

YouTube 🙂 marka model yaz bulursun 🙂

• Lyft,Lyft lux ve lux black icin Lincoln MKZ hybrid icin yakinda test driver yapacagim o arac hakkinda varmi bildiginiz eksiklik yada tavsiye?

• @semavi, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@kaptan, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

Arac yagini kendi degistiren varmi aranizda? Varsa kolaymi,zormu? Kendi degistirmeye degermi?

YouTube 🙂 marka model yaz bulursun 🙂

Zormus yag degisimi zahmetli

• Bazı araclarin çok kolay olur bazılarında ise alttaki coverlar falan sokulur. İşi uzatan onlar oluyor genellikle...

• @kaptan @semavi @caglaror Aslında anlatması daha zor uygulaması el alışkanlığın varsa gayet kolay. Krikoyla da yapabilirsin sabitleme aparatları var onlarla. Ben senelerdir bu işlerle uğraşırım (oto galeri) sadece iki kez değiştirdim. Uğraşmaya değmiyor 🙂 Geçen hafta 25 $ a filtre ve yağı değiştirttim tabi yağ ve filtreyi ben almıştım. İşçilik verdim.

• @caglaror, içinde söyledi: Uber ve Lyft Şoförlüğü

@aytac59 Kendi aracinda Ilk kopru/otoyol gecisli ride bitince, o ride icin odeme detayina bakarsan ornegin +5$ gibi bir gecis ucreti gorursun. Kiralik aracta muhtemelen kendileri otomatik oder ve hesabina hic birsey yansimaz.

@caglaror ödeme detaylarıma bakınca toll roads için LYFT bana ödeme yapmış görünüyor. Ez tag’ın missed toll bölümüne giriyorum ancak plakayı yazınca “Your plan is not eligible for MAT / SAL.” böyle bir uyarı çıkıyor

• @aytac59 Soyle durumlar olabiliyor -pek inanmasam da- plaka okunmuyor, aracin onunde buyuk bir arac oluyor vb. Bir de sehirlerin kendi kontrolundeki kopru ve odemeli yollarda bazen tek yon odeniyor, ama Lyft iki yonu de oduyor vb. Kiralik arac icin durum nedir tam bilemiyorum. Bana 5$ odediler (kisel aracimdi) ama plakama herhangi bir para cikmadi.

• @ckanak Sayin oto galeri gecmisi olan kanak Lincoln araclari icin bildigin bir sey varmi ( araclar nasil? Hangi marka arac ile es degerdedir gibi bilgilere sahipsen paylasirmisin? almayi dusunuyorum Lyft icin o yuzden Bilene sor demisler:)

• @kaptan buraya yeni geldiğimden ve Türkiye de Lincoln çok az olduğunsan detaylı bilgim yok. @semavi bu konuda çok daha bilgilidir. Benim görüşümü sorarsan çabuk değer kaybedecek bir araç gibi sanki. Evet lüx fakat kısa zamanda yüksek miles yapacağı için bakımı pahalı olabilir diye tahmin ediyorum. Tabi dediğim gibi buradaki araçlara henüz tam hakim değilim

• Bir motorlu taşıta şayet daha önce herhangi bir deneyim yoksa, do it yourself yöntemi ile müdahale etmek belirli riskler barındırabilir. Bazı ufak işler için sorun olmayabilir. Fakat tek bir noktadan, birkaç hayati noktayı etkileyecek işlemleri ve bu işlemlerin doğurabileceği olumsuz sonuçları kestirebilmek gerekir. Youtube'dan izleyerek yapma deneyimine karşı değilim ancak alınan sorumluluk ve riskleri iyi değerlendirmek gerekir. Bunu yapacak arkadaşlara oldukça dikkatli olmalarını öneririm. Üreticinin, o modelde kullanılan motor için verdiğ referans viskozite değerlerinin ne olduğunu mutlaka öğrenin.

Benzer Başlıklar

• 43
  • 13
  • 140
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |