Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Günaydın arkadaşlar saat 10 olmuş gerçi🙃

gunaydin sayin reader, New York'ta sabah 8 🙂 o nedenle gunaydin hala birileri icin gecerli...

Ny den Tr ye günaydın diyorsun ya beni benden alıyorsun 🙂 kıskanıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @askimkoray amerikadaki popüler dillere bir göz atın isterseniz. Mobil taraf çok revaçta olduğundan önem arz ettiğini düşünüyorum 🙂

• @apex sizin onerebileceginiz bir dil varmi esim bilisim okuyor ama benim az cok amerikaya gitmeden az da olsa biseyler ogrenmem icin onerebileceginiz youtube kanali varmi yada benzer birsey...

• Bu ileti silindi!

• @askimkoray Mobil veya Web seçimi yapmak durumunda olabilir (masaüstü kaldı mı yaw). Önerim web tarafı olur. Ama dil özeline indirgersek Kotlin-Java (Android), Swift (IOS) mobil için (Nokia-Windows'u saymıyorum.). Web için sunucu tarafı PHP-Ruby-Python-Javascript (Nodejs), istemci tarafı javascript-javascript-javascript (HTML5 ve CSS3 tercihen artı).
    Maalesef Java halâ ekmek yediriyor. O yüzden çok iyi bir java ve deriveleri uzmanı işsiz kalmaz.
    Trend web ve mobil üzerinden gidiyor.
    Gömülü sistemlere de yönelebilirsiniz. Sistem tarafına bakan diller öne çıkar o zaman. O konuda sağlam fikirlerim yok maalesef.
    Database tarafına da bakmak isteyebilirsiniz. HackerRank üzerinde soru çözümü için sunulan diller en revaçta olan diller zaten. Hackerrank, LeetCode gibi sitelere mutlaka bakmanızı öneririm. Eğer IT firmalarını hedefliyorsanız cracking the coding interview 6th edition kitabını mutlaka okuyun. Önerilerini mutalaka yapın.
    Forumda bir IT başlığı vardı sanırım oraya taşıyabiliriz konuyu.

• @askimkoray @caglaror Çağlar Bey gayet güzel açıklamış sağolsun 🙂 Mobil tarafın her türlüsüne yönelmek lazım.

• @caglaror hocam valla super aciklama olmus hayran kaldim cok cok cok tesekkurler IT ye bi konu acim daha detayli ogrenmem gereken seyler var 🙂

• Az önce aklıma gelen bir konu hakkında sorum olacaktı...

Üniversite mezunuyum. Askerliği ertelemek için tezsiz yüksek lisansa kayıt olmuştum. İlk taksidi ödeyip sonra fikrimi değiştirip askere gitmiştim. Okulda ki kaydı sildirmek istiyordum. Okul sağolusun beni uğraştırmayıp benden önce davrandı ve kaydımı sildi. (Herhangi bir ders almadım)

Sorum ise, başvuruda eğitim kısmında üniversite mezununu işaretlemiştim. Konsolosluğun yayınladığı Türkçe başvuru kılavuzunun eğitim kısmında yüksek lisans terk seçeneğini gördüm. (Başvuruduğum zaman kaydım silinmişti)

Hata mı ettim acaba yüksek lisans terk demediğim için? Hata ettiysem sıkıntı olur mu? (Hiç ders almadım, ortalamam filan olmadı. Sadece kayıt oldum, e-devlet'te öğrenci olarak göründüm ve kayıt olduktan yaklaşık 1 sene sonra kaydım silindi...)

• @reader Bugün Trabzon'da mıyız?? 😁😁

• @Sefer-Çavuş evet yaklaştık artık @reader da yazmıyor eskiden her gün yazıyordu ne güzel

• @sefer-çavuş abi valla şu an Trabzon'dan çıktık Tokat'a doğru yol alıyoruz😁

• @gözde telefonuma sayaç indirdim saat başı ona bakıyorum😁 şaka bir yana her gün yazmamdan rahatsız oluyor sanırım bazı arkadaşlar o yüzden ben de beklemeye karar verdim 15 Mayıs' a kadar birşey yazmayacaktım ama ikinizin benden bahsettiğini görünce dayanamadım açıklık getireyim dedim duruma.

• Hakkımızda hayırlısı ne ise o olur inşallah..

• @reader çıkmasını çok istiyorum çıkmasa da hayatın sonu değil ama senin pozitif ve esprili yaklaşımın insana ayrı moral veriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@737 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Az önce aklıma gelen bir konu hakkında sorum olacaktı...

Üniversite mezunuyum. Askerliği ertelemek için tezsiz yüksek lisansa kayıt olmuştum. İlk taksidi ödeyip sonra fikrimi değiştirip askere gitmiştim. Okulda ki kaydı sildirmek istiyordum. Okul sağolusun beni uğraştırmayıp benden önce davrandı ve kaydımı sildi. (Herhangi bir ders almadım)

Sorum ise, başvuruda eğitim kısmında üniversite mezununu işaretlemiştim. Konsolosluğun yayınladığı Türkçe başvuru kılavuzunun eğitim kısmında yüksek lisans terk seçeneğini gördüm. (Başvuruduğum zaman kaydım silinmişti)

Hata mı ettim acaba yüksek lisans terk demediğim için? Hata ettiysem sıkıntı olur mu? (Hiç ders almadım, ortalamam filan olmadı. Sadece kayıt oldum, e-devlet'te öğrenci olarak göründüm ve kayıt olduktan yaklaşık 1 sene sonra kaydım silindi...)

bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde telefonuma sayaç indirdim saat başı ona bakıyorum😁 şaka bir yana her gün yazmamdan rahatsız oluyor sanırım bazı arkadaşlar o yüzden ben de beklemeye karar verdim 15 Mayıs' a kadar birşey yazmayacaktım ama ikinizin benden bahsettiğini görünce dayanamadım açıklık getireyim dedim duruma.

siz yazin 🙂 biz seviyoruz...

• @reader bencede yazmaya devam edin, sonuçta hepimiz o heyecanı yaşadık hatta bu yıl benim gibi yüksek dosya no ile kazananlar hala büyük heyecan içinde. 🙂 Paylaşmak güzeldir, paylaşmaya devam...

• @asilcenk @reader mənim case numaram yüksək olduğuna görə DV2019-a da təkrarən baş vurduk. Ona görə mən DV2019- u da gözləyirəm ))

• @reader sen yazmıosun dıede ben yazmıorum hadı bakalım dedim işten güçten fırsatı yok heralde h.g bende sessızce takıp edıyorum bılgı edınıyorum arka planda vs

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |