Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• 100 dolarla bulamayan adam zaten bence hiç başvurmasın ki 5 10 dolara çok düşük bence- şimdi tabiki böyle olmayan şeyler için konuşuyoruz ama benım görüşüm bu - ki 50 -100 bulan biride zaten bir zahmet neye neden başvurduğunu bilsin ve gelecekte ne gibi şeylerin onu beklediğini bilsin- olay kazandıktan sonra değil kazanmadan onceki olanların elenmesı - bana çıksın ben 10 bin dolarda veririm sorun o değil 14 milyon kişi başvuruyor asıl içinde oylesine başvurmuş kişileri bir şekilde elemek . - sonuçta bu 14 milyon kişi bir kişi bile benım için öneli o yüzden bir kişi bile başvurmasa benım şansım artıyor - ben bunu bu kadar onemsiyorum haaa yok karşıdaki kişi bunu önemsemiyorsa başvurmasın - ben neler gördüm uçakta usa giderken …

hanım efendnin biriyle konuştum siz neden gidiyorsunz dedim ben dedi GC lıyım ama gidip geliyorum 3 yıldır böyleyim yerleşmedim dedi- mali müşavirmiş eee be ablacım yerleşmıcen neden başvruyon işin iyi paran iyiyse yaşamak dersinde yoksa neden başvudun… kiiiii böyle dünyada bir sürü insan var.

o yüzden görüşüm işallah 160 dolarldan az olmayan bir başvuru ücreti bir gün gelsin- 160 doları veremeyen zaten kendine gerekli çıktıktan sonra bulması gereken olması gereken parayı düşünsün - onuda bir zahmet hazırlasın .

teşekkür ederim.

tabi bu bir dilek sadece.

• @LordBolton oda güzel .

• @jinglebells Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

dv2021 başvuru sayısı açıklanınca bellı olur.bır artış olucak kesin yalnız soyle bir durum var biz eu bolgesindeyız.pasaport almak eu bolgesinde cok ucuz ve kolay turkıye harıc.yuzde ile filan sınırlı kalır gıbıme geliyor.asya afrika olsa 2 - 3 kat derdim.

@azuleverde daha once sizinle aynı şeylerı soylemıstım aslında ancak bır senede enaz 10bin usd kenara koyacak adam 10bintl maaşlı iş bulmalı yada bence uğraşmasın sponsor bulsun daha kolay 5,9tl 1 dolar desen 10bin dolar banka hesabı ıcın 59bin tl yapar sade tasarruf edilen kısım yasamak ıcın yapıcağı masraflar kira ulaşım yeme ıcme vs ayda yaklaşık 5000tl de tasarruf yapması ıcın bu kısı yaklasık 10bintl maaş alıcak kı bunu bır senede bırıktırebılsın.
    ilkesel olarak sizinle aynı seylerı ısterım ancak ekonomık gerceklerle ortusmuyor.pasaport alamayacak olan okadar parayı bır ıkı senede kendı bulamaz.ancak baskasından alır.gerı vermek ıcın para alıp amerıkaya gıdene valla acırım.parayı geri vermezse sorun yok ama hem orda tutunmaya calış uber lift garsonluk vs alt seviyede ıslerle kira ode sağlık sıgortası yap vergı ode sonra bıde kalanıda yeme bırıktır borcu ode allah kurtarsın derım anca

• @hayallerabd dediklerinizle olduğu gibi hemfikirim... Çalışma ve oturma izni/green card alma yollarını bütünüyle düşününce benim de hep aklımdan geçen düşünceler.

Pasaport numarası istenmesi bence de yerinde ve güzel bir karar ve başka değişiklikler olursa da umarım bu tarzda olur. Çünkü diğer türlü benim gözümde şuna gidiyor, başvururken bile bir miktar parası olan başvurabilsin, hep en çok isteyen kazansın, orada tutunabilme ihtimali en yüksek olana çıksın vb. Hem boş başvuruları önlemenin yolları bulunup hem de çeşitlilik hedefi tutturulabilir görüşündeyim. Bize düşen isteğimiz, hedefimiz olduğu sürece şansımızı denemek ve bunu yaparken çekilişe çok fazla bel bağlamamak olmalı. Hep bir şeyleri beklerken ömrü geçirmek ve bu arada olup bitenleri sadece izlemek çok vakit kaybıymış. Bu ikinci başvurumdaki süreçler bana bu bakış açısını kazandırdı.

Loto başvurusu ücretli olursa beni kaybeder (: onun haricinde kalifiye eleman gibi bir başvuru olursa da masraf ne ise gitmek istediğim sürece onu toparlamaya çalışırım.

Yeri burası değil belki ama ben şunu unutmamaya çalışıyorum, evet Türkiye'deki zorlukları hepimiz iliklerimize kadar hissediyoruz, yıpranma payımız başka ülkelerdeki insanlara göre belki daha yüksek ama lotonun çıkmasını istemekle biz bir yere sığınma talebinde bulunmuyoruz. Oraya gideceksem yeteneklerimi daha çok açığa çıkarabileceğim için olmalı, daha faydalı üretimler yapabilmem için olmalı. Aç kalmayayım, huzurlu olayım, refah seviyem de iyi olsun dersem eğer, köyde yaşayıp yılın belli dönemleri tarım ve hayvancılık yapıp Türkiye'nin her yerini doyasıya gezmek ve eş dosttan da ayrı kalmamak bana göre çok da uzak bir seçenek değil (:

• @serkanist maddi koşullar sürecin her aşamasında kendini sürekli hissettiriyor ama yine de herkesin en temel seviyede eşit koşullarla başvuru hakkı olması bana bu sınırlı sayıdaki vize için en doğru yaklaşım gibi geliyor. Gereksiz başvurularla istismar edilmesi bana göre en büyük sorun, o da pasaport numarası gibi önlemlerle mümkün olduğu kadar aşılmalı

• @jinglebells lotoyla gitmek bize biraz kolay geldiği için çok istiyoruz gibi geliyor bana. Belki de gidene kadar dediğiniz paraları biriktirip gittiğinde bir düzen kurana kadar harcamakla, o parayla kendine yatırım yapıp orada bir işe kabul edilmek aşağı yukarı aynı maddiyata karşılık geliyordur. Çok farazi konuştum ama iki yıl çok çalışayım kendime yatırım yapayım ve bir işe kabul alayım fikriyle, o süreçte harcayacağım parayı elimde tutayım iki yıl sonra lotoyla gideyim fikri arasından biz daha çok ikinciyi seçiyoruz, hele de lotoya çok umut bağlamakla... Umarım çeşitlilik vizesi lotosu süreçlerinde herkes kendisi için iyi olan ve kendisine hayal kırıklığı yaşatmadığı süreçler geçirir

• @azuleverde bence en güzeli yalan makinasına bağlasınlar başvuru öncesi. Gerçekten mi yoksa öylesine mi bunu görsünler. 😅🗽🇺🇸👍🏻👌

• @topraxxx (: yapay zeka teknolojisi bu konuya da bir el atsa fena olmaz sanırım

• @azuleverde lotoyla gitmek daha kolay tabii.ama bunu istemektede yanlışlık yok avukata 10-20bin dolar ver git paraver iş kur yüzbinlerce dolar greencard icin 500bin greencardsız 100bın dolar ver az mı orda ıs teklıfı alıcak eğitime ulasmakda zor.hele 30,40 yası gecersen dahada zor.şimdi isi bıraksam ustune para verip eğitim alsam bana ıs teklıfı yapıcak fırmayı bulamazsam battım demek.is kurucak param olsa dakıka durmam.kendıne yatırım yapıp greencard alıcak duruma gelebılecek olan varsa oda durmasın yapsın.

• ⭐⭐ Yasaklı

Ben trumb olsam lotoya katılan herkesden 150 dolar adambaşı ateşlemesini söylerim bu parayla mexika duvarını ınsaa ederim, alınacak kişi sayısını da yarıya indirir basvuru süresini iki aya yukseltirim. Senede 3 kere cekiliş düzenlerim.Bu format fakir ülke insanlarına umut verecegindenllegal imigration yuzdesini yuzde 20 30 düşürme olasılıgı gercek olur

• @jinglebells evet loto dışındaki her yol birçok açıdan lotoya göre oldukça çetrefilli kalıyor. En iyisi başvuru koşulları ne olursa olsun başvurup unutup günlük yaşamına devam etmek. Yanlış hatırlamıyorsam sayın @FreeWoRLD uzun süre başvurup en son iş dolayısıyla North Carolina'ya yerleşmişti. Zaman içinde green card'ın kendisine sağlayacağı imkanı iş dolayısıyla (işinde iyi olarak) sağladı. Hedef kısa vadede her yıl loto çıkar mı, çıkarsa ne yaparım olsa da uzun vadede buna benzer olsa iyi olur gibime geliyor, en çok da beklerken buradaki yaşantıyı daha sağlıklı ilerletebilmek adına

• @azuleverde Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

@jinglebells evet loto dışındaki her yol birçok açıdan lotoya göre oldukça çetrefilli kalıyor. En iyisi başvuru koşulları ne olursa olsun başvurup unutup günlük yaşamına devam etmek. Yanlış hatırlamıyorsam sayın @FreeWoRLD uzun süre başvurup en son iş dolayısıyla North Carolina'ya yerleşmişti. Zaman içinde green card'ın kendisine sağlayacağı imkanı iş dolayısıyla (işinde iyi olarak) sağladı. Hedef kısa vadede her yıl loto çıkar mı, çıkarsa ne yaparım olsa da uzun vadede buna benzer olsa iyi olur gibime geliyor, en çok da beklerken buradaki yaşantıyı daha sağlıklı ilerletebilmek adına

tavsiye edilen greencard çıksa dahi alıcağınız kesin olmadığı için aynen devam etmek ve amerika için hazırlık yapmak

• ⭐⭐

yürürlüğe girdi mi kesin acaba? bilen var mı

• @crazycells Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor içinde söyledi:

Evet, Federal Register'dan kontrol ettim... gercekten de 2 gun onceye ait Disisleri Bakanligi'nin boyle bir karari var... 30 gun boyunca yorum icin halka acik, ama zaten kimsenin guclu bir itirazla karsi cikacagini sanmiyorum. 30 gun sonra karara baglanir...

Bu kurala gore bundan sonraki Green Card cekilislerine basvuru sirasinda suresi gecmemis, gecerli bir pasaport bilgisi de girmeniz gerekecek. Sadece su kisilere istisna saglanmis;

• Komunist bir ulkede yasayip pasaport alamiyorsaniz
    • Pasaport alabileceginiz bir devletiniz yoksa veya
    • Disisleri Bakanliginin veya Icisleri Bakanligi'nin pasaport waiver'i uyguladigi biriyseniz

Bu sartlara uymadigi halde pasaport bilgisi vermeyen kisilerin cekilis basvurulari red edilecek. Yani Turkiye'de yasiyorsaniz ya da TC vatandasiysaniz nerdeyse herkesin pasaport bilgisi vermesi gerekecek demektir...

Fakat bu sart sadece basvuru sahibi icin gecerli, yani ornegin esiniz ve cocuklariniz varsa ve kendi basvurunuza ekleyecekseniz, kendileri icin pasaport bilgisi istenmeyecek. Eger esiniz ayri bir basvuru yapacaksa, tabii ki o durumda kendi basvurusunda sadece kendisinden pasaport bilgisi istenecek...

Cikacak uygulamada 22 CFR 42.2(d), (e), and (g)(2) diyor... Ilgili bolumler ise soyle;

An immigrant within any of the following categories is not required to present a passport in applying for an immigrant visa:
    ....
    (d) Stateless persons. An alien who is a stateless person, and accompanying spouse and unmarried son or daughter.
    (e) Nationals of Communist-controlled countries. An alien who is a national of a Communist-controlled country and who is unable to obtain a passport from the government of that country, and accompanying spouse and unmarried son or daughter.
    ....
    (g) Beneficiaries of individual waivers. (1).....
    (2) An alien unable to obtain a passport and not within any of the foregoing categories, in whose case the passport requirement imposed by § 42.64(b) or by DHS regulations has been waived by the Secretary of Homeland Security and the Secretary of State as evidenced by a specific instruction from the Department.

@LordBolton , @crazycells 30 gun yorum suresi var diyor 6.sında başladı.bugun 26 sı 10 gun daha var.İtiraz olmazsa kesinleşecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordbolton @jinglebells nihai kural olarak henuz girmedi, gecici olarak gorunuyor su anlik; ama yorumlari okursaniz cogunlukla desteklenmis bir degisiklik. Zaten itiraz edilebilecek cok bir yani da yok 🙂 Herkesin isine yarayan bir uygulama.... O nedenle yorum suresi bittikten sonra kisa bir sure icerisinde hicbir degisiklik yapilmadan kural olarak yayimlanacaktir diye dusunuyorum.

• @crazycells, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@lordbolton @jinglebells nihai kural olarak henuz girmedi, gecici olarak gorunuyor su anlik; ama yorumlari okursaniz cogunlukla desteklenmis bir degisiklik. Zaten itiraz edilebilecek cok bir yani da yok 🙂 Herkesin isine yarayan bir uygulama.... O nedenle yorum suresi bittikten sonra kisa bir sure icerisinde hicbir degisiklik yapilmadan kural olarak yayimlanacaktir diye dusunuyorum.

Sayın @crazycells Bugün 2 temmuz 4 gün kaldı kesinleşmesine herhalde değil mi ? yoksa 30 gün itiraz süresi bittikten sonra yasalaşması için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor mu acaba ?
    bu yasa çok iyi olacak çıkarsa eğer etrafımdan biliyorum bizde başvuralım çıkarsa şansımıza gidemeyiz ama bi bakalım diyenler pasaportu duyunca yok o kadar uzun boylu değil deyip konuyu kapatıyorlar.
    Şahsen öneri kabul edilir edilmez, eşim ve bana 10 yıllık pasaport alacağım bu haberi bekliyorum.

• @azuleverde o yüzden mi 10 bin dolar istiyorlar

• @dreamworld anlayamadım ne için sordunuz?

Resmi kuruluşlar dışında bir yer para istemiyor. Örneğin konsolosluk vize görüşme ücreti istiyor, o da on bin dolar değil. Onun dışında ilk gidişinizde masraflarınızı karşılayabileceğiniz bir miktar para veya adınıza kayıtlı araç, ev göstermenizi istiyorlar

• Arkadaşlar merhaba konu ilk günden beri oldukça konuşuldu.
    Kimi pasaport uygulamasının başvuru sayısını oldukça düşereceğini söylüyor.Ben de bir anket yaptım.1 Ekim e kadar yani yaklaşık DV2021 için aşağı yukarı başvuru tarihinin başlangıcına kadar açık.Bakalım başvuru için ya da geçen sene başvurup kazananlar için pasaportu olan kaç kişi var?Katılımınızı bekliyorum
    https://tr.surveymonkey.com/r/65Z5NWS

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mrbye, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

@crazycells, içinde söyledi: Greencard çekiliş başvurusunda pasaport zorunluluğu geliyor

Sayın @crazycells Bugün 2 temmuz 4 gün kaldı kesinleşmesine herhalde değil mi ? yoksa 30 gün itiraz süresi bittikten sonra yasalaşması için biraz daha zaman geçmesi gerekiyor mu acaba ?
    bu yasa çok iyi olacak çıkarsa eğer etrafımdan biliyorum bizde başvuralım çıkarsa şansımıza gidemeyiz ama bi bakalım diyenler pasaportu duyunca yok o kadar uzun boylu değil deyip konuyu kapatıyorlar.
    Şahsen öneri kabul edilir edilmez, eşim ve bana 10 yıllık pasaport alacağım bu haberi bekliyorum.

Evet, ben de tam emin degilim son halinin ne zaman yayimlanacagina. Ama su an o kural konuldu, cunku effective date 1 ay oncesi gorunuyor, yani kural var ama sadece son hali henuz yayimlanmadi. Zaten itiraz da gelmedigi icin son hali bu halinden degisik olmayacaktir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |