Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Cevrenizdeki hem ingilizce hem de vatandaslik sinavina hazirlik kurslarini bulmak icin su linki de kullanabilirsiniz:

• Arkadaslar Merhaba,
    Ben NY'ta iken turist B1/B2 vizem olmasina ragmen ucretsiz Adult Learning Center da ingilizce egitimi aldim.
    hafta ici 5 gun ayrica istege bagli olarak ctesi de gittim. toplamda haftada 6 gun yani, Yarim gun olarak.
    Bildigim kadari ile tum eyaletlerde bu sistem mevcut ucretsiz olarak. Greed cardli veya cardsiz herkes bu egitimi alabiliyor.
    Kutuphanelerde de var fakat yanlis hatirlamiyorsam onlar SSN istiyor. yani GC li olanlar ona da gidebilir o da ucretsiz.
    ve gercekten cok faydali oluyor.

• Bir bilgi de benden 🙂 Dil okulu için New Jersey Hackensack'de Bergen Community College ücretsiz dil dersleri veriyor. tarihlerini takip etmek gerek. Temmuzda level için sınavlar yapılıyor. İsteyen, yakın olan arkadaşlar bundan yararlanabilirler.

• @susam-hanım GC Sahiplerine ABD'de Ücretsiz Dil Eğitimi Hakkı içinde söyledi:

Bir bilgi de benden 🙂 Dil okulu için New Jersey Hackensack'de Bergen Community College ücretsiz dil dersleri veriyor. tarihlerini takip etmek gerek. Temmuzda level için sınavlar yapılıyor. İsteyen, yakın olan arkadaşlar bundan yararlanabilirler.

Susam hanım, orta-ileri seviye var mı bu kurslarda acaba? Bana daha çok pratik kursu lazım biraz bilgi verebilir misiniz bu kurs hakkında? Ücretsiz demişsiniz ancak aradığımda 7 haftalık kurs 395 dolar ücreti var dediler. Yanlış bölümü mü aradım bilemedim.

• Peki para da verelim dersek fiyat/performansta en iyisi hangisidir?

• Arkadaslar bugun istanbuldayken arastirip buldugum ingilizce kursuna basladik tamamen ucretsiz defter kitap kalem dahi verdiler..oncesinde seviye tespit yapip sonra siniflara dagitiyorlar.Eyaletteki insanlarin vergileriyle masraflariniz karsilanacak denildi..Ucretsiz park yerinin krokisini bile verdiler..Size yol gostermek icin herseyi yapiyorlar acikcasi...siniflar yaklasik 10-12 kisilik her milletten insan var..Ben suanda Ct de yasiyorum ama Mass. eyaletine gidip geliyorum simdilik..Size tavsiyem gelmeden arastirin hangi eyalete gidecekseniz ucretsiz kesin bulursunuz abartisiz ben 9-10 tane ucretsiz yer buldum.Bu arada nasilsa gelip orda ogreniriz mantigiyla yaklasmayin elinizden geldigince bir temel alip gelin..Bende yillardir icindeyim
    Ingilizcenin ancak,insan yasamaya baslayinca farki anliyor...gorusmek uzere.

• @haleluja Cok özür dilerim biraz geç oldu işlerimin yoğunluğundan giremediğim için görmedim mesajınızı. Yine de yazmak istedim. Evet seviye tespit sınavı yapıyorlar hangi level dan başlayacağınıza karar veriyorlar. 6 level var. her level 5 hafta sürüyor, 5 haftanın sonunda tekrar test yapıyorlar eğer bir üst seviyeye geçmek için yeterliyseniz level atlıyorsunuz. Eğer başaramazsanız aynı leveli tekrar tekrar okuyorsunuz. Sanırım bir levele 3 kere okuma hakkınız var. Ama kimse sizi kovmuyor. Bir ay Ara verme hakkınız var sonra kaldıgınız yerden devam ediyorsunuz. Level e başlayınca devam zorunluluğu var. Kurslar pratik yapma şansı veriyor. Öğretmenler iyi. Sınıflarda bol bol konuşuluyor.Okulda meksikalı ve Afrikan Amerikan yok. Dünyanın her ülkesinden insanlar var. Bu okulda değişik fırsatlar çıkabiliyor. Umarım faydası olur size veya bir başkasına. Tamamen ücretsiz.

• Teşekkürler @susam-hanım

• arkadaslar bu kurslarda turkce yok nasil ogreniyorsunuz yani kelimenin anlamini bilmiyorsun sonucta nasil oluyor giden varsa biraz anlatabilirmi.yani anlasabilmemiz kac ay suruyor bu kurslara giderek.ben ilk etapda floridaya gitcem.2019-19xxx

• @nahya123 hocam 2 sene kadar çinli 3 arkadaşım oldu çalıştığım yerde çok az ingilizceleri vardı , iste yat kalk evet hayır günaydın gibi . Bu arkadaşlar hicbir kursa gitmeden benden hem türkçe her kürtçeyi 3 ayda öğrendiler . İşin komik tarafı ise ilk başlarda nasıl anlaştığımızdı. Dünyanın en genel geçer dilini hepimiz biliyoruz "tarzanca" örnek vermek gerekirse arkadaşlar geldikleri 2. Günde markete yumurta almaya gidecekler onlar çince soruyor ben anlamıyorum. Diğeri çatpat ingilizcesi ile "we need something" diyo ne siye sorunca something diyo en son 3 . Arkadaş geldi bir iki kelime konuştu . Sonra bana döndü tavuk gibi gıdaklamaya başladı sonrada eliyle hayali bir yumurta tutar gibi yaptı ancak öyle anladım yumurta istediklerini . Sonraları ben ingilizce veya türkçesini söylüyordum kendileri de google translate ile çeviriyorlardı. Sizin anlayacağınız eğer öğrenmek isterseniz . Dil öğrenmek kadar kolay birşey yok yeter ki hata yapmaktan korkmayın. Evet birkaç utanç verici anınız olacaktır ama çok uluslu gruplar içinde emin olun hoşgörü daha fazla olduğu için kimsenin pek fazla umrunda olmaz . Ben çinliler gelince eğilip selam vermiştim de gülmüşlerdi sonradan öğrendim eğilmek onların kültüründe pek yapilan birşey değilmiş japonların işi olduğunu onların o şekilde selamlaştığını öğrendim

• @mr-hakan tsk ederim hakan cevap icin yani maruz kaldigimizda mecburiyetten ogreniyoruz ama cok zor geliyor isin dogrusu:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nahya123 GC Sahiplerine ABD'de Ücretsiz Dil Eğitimi Hakkı içinde söyledi:

arkadaslar bu kurslarda turkce yok nasil ogreniyorsunuz yani kelimenin anlamini bilmiyorsun sonucta nasil oluyor giden varsa biraz anlatabilirmi.yani anlasabilmemiz kac ay suruyor bu kurslara giderek.ben ilk etapda floridaya gitcem.2019-19xxx

Kendimden örnek vereyim. Üniversiteye kadar hep İngilizceyi Türkçe anlatan öğretmenlerden öğrenmeye çalıştım, ama hiçbir şey öğrenemedim. Üniversitede Amerikalı öğretmenlerimiz vardı, tek kelime Türkçe bilmiyorlardı, çok güzel ve hızlı bir şekilde öğrendim. Öğretmenin kelimelerin anlamını açıklamasını beklemeyin, onu sözlükten öğrenebilirsiniz.

• @susam-hanım bende Bergen gittim bilgi almak için ancak 14 haftalık kurs için 800$ fiyat söylediler

• Bergen Community College'e gittim 7 haftalık kurs aldım, 395 dolardı. Ücretsiz kursları da varmış gidip sorabilirsiniz. Türkiye'de bir senelik hazırlık okumuştum o yüzden altyapım vardı conversation için gitmiştim. Conversation-1 kursunun öğretmeni fena değildi ama kurs beni tatmin etmedi. Son hafta pek ders işlemedik, ilk 1-2 gün de tanışma faslı vs oldu. Daha çok öğretmen konuşuyordu sınıfta bize pek bir laf etmek düşmüyordu. C-2 kursunu almadım ama alan arkadaşım pişman olmuş, farklı bir öğretmen gelmiş ve oldukça verimsiz geçmiş. Beginner-Intermediate seviyeleri hakkında bilgim yok. Ancak bu kurs daha çok İngilizce'yi yeni öğrenenlere yönelik sanırım, belli bir seviyenin üstündeyseniz yetersiz gelebilir. Yani başka bir yerdeki advance level buradaki kurstan daha zormuş.

• Mrb rainbow city de ücretsiz ingilizce kursu var mı acaba..tesekkurler

• ornek olusturmasi icin belirtmek isterim

benim bolgemde - midland- 3 ayri kurs var
    Midland college-free
    Odessa College-free
    UTPB University-140 saat intensive english course 1350$

• Houston için şöyle bir kütüphane web sitesi buldum. Hatta 30 Nisan için bir dersleri varmış. Ücretsiz ama kayıt gerekli. http://houstonlibrary.org/learn-explore/library-events/english-class-10

• Amerika’ya ilk gittiğimizde ücretsiz dil eğitimi veren yerlerin olduğunu hiç bilmiyordum. Çok sormama rağmen herkes sadece üniversiteye gidebileceğimi söylemişti. Üniversitenin ders saatleri de çocukları olan biri için hiç uygun değildi.
    2-3 aylık bir araştırma sonrasında erişkinler için learning center olduğunu öğrendim.
    Arkadaşların da bahsettiği gibi bölge halkının vergileri ile idare edilen kiliseden çevrilmiş bir okuldu. Grencard olup olmamasını hiç sormadılar.
    Sabah-öğlen, öğlen-akşam ve akşam şeklinde 3 farklı eğitim saatleri vardı. Sadece birine yada her üçüne birden gitme imkanımız vardı. Başlangıçta oldukça temel bir test yapıp, 5 seviyeden hangisine uygun olduğunuzu belirliyorlar. Sonrasında siz devam etmek istediğiniz sürece derslere katılabiliyorsunuz.
    Benim öğretmenim çok disiplinliydi konuşmanın yanısıra gramer bilgimizi de artırmak için her türlü kaynaktan faydalanıyordu. Her cuma geniş kapsamlı sınav yapıyordu. Ayrıca sınıfta sık sık yaptığımız çaylı pastalı etkinliklerimiz sayesinde hem çok sayıda arkadaşım oldu hem de konuşma konusunda kendimi geliştirme fırsatı buldum. Her yönüyle çok memnun kaldım.
    Üniversitenin 8-10 haftalık kursuna gidip sonra learning centera gelen ve oranın üniversiteden daha iyi olduğunu söyleyen çok sayıda arkadaşım oldu.
    Olur da saatlerinin esnek olmasına yada ücretsiz olmasına ihtiyaç duyarsanız gideceğiniz yada bulunduğunuz yerdeki learning centerları mutlaka araştırın. tavsiye ederim 😊

• Merhaba,New Jersey için ingilizce kursu önerisi olan var mı?

• @mutlu merhaba ben yazın dil eğitimi için 3 aylık san fransiscoya gitmeyi düşünüyorum bu okula nasıl başvuruluyor bilgilendirersiniz çok sevinirim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |