Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@acetin DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@crazycells DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@acetin DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle burada çok yeniyim ve ilk başvurum olacak. Kafama takılan bir kaç birşey var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Öncelikle mülakata katılıp da elenen kimse var mı ? varsa konsolosluğa banka hesabındaki para ne kadardı ?

Araştırmalarıma göre kazanan 15 + yanındakiler için 5 er bin dolar olması gerekiyormuş galiba. Bazı yerlerde para olmasada araç ve ev de gösterebilirsiniz dediler. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Ben evimin tapusunu gösterirsem yeterli görecekler mi yoksa bu evin değeri için expertiz raporu mu isteyecekler. Gideceğimiz kesin olmadığı için evi satmakta olmaz. Kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkesin şansı bol olsun

Bu "gereklilik" artik -en azindan su anlik- vize almak icin yok, konsolosluk eskiye gore daha yumusak bu miktarlar konusunda; fakat bu miktar ABD'de yasam kurmak icin hala gerekli. Yani ABD'de yasama sorunsuz ve hizli bir sekilde baslamak istiyorsaniz bu tur bir parayla ABD'ye giris yapmalisiniz.

Evinizi satip gitmeyi dusunuyorsaniz, bu durumda evinizin degerini gosterebilirsiniz. Belgeyi uzman birinin hazirlamasi yeterli.

işte tamda bunu öğrenmek istiyorum kim bu uzman biri ? mahalledeki emlakçı hazırlayabiliyor mu ? Yoksa bir kurum mu var ? Yeşilkartı kazanıp konsoloslukta elenmekten korkuyorum.

Bu isi profesyonel olarak yapan birine gitmeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells 7 mayıstan sonra ki yazılan tüm soruların cevapları forumda var zaten insanlar neden arama kısmına basmıyorlar. Forum da bir soru en az 10 defa soruluyor. Bunun önüne geçmek için bir şeyler yapalım hep siz yapmayın bizde yardım edelim forum oldu çöp varsa bir yolu söylersen hep birlikte el atarız her soru için altına link koyulacak bir tablo yaparız köprü şeklinde soru mu sorucan sorma git bu listeye bak köprüden de linke gidip cevabını okusun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@crazycells 7 mayıstan sonra ki yazılan tüm soruların cevapları forumda var zaten insanlar neden arama kısmına basmıyorlar. Forum da bir soru en az 10 defa soruluyor. Bunun önüne geçmek için bir şeyler yapalım hep siz yapmayın bizde yardım edelim forum oldu çöp varsa bir yolu söylersen hep birlikte el atarız her soru için altına link koyulacak bir tablo yaparız köprü şeklinde soru mu sorucan sorma git bu listeye bak köprüden de linke gidip cevabını okusun.

Dogrusunu soylemek gerekirse, ayni sorularin dogru baslik altinda sorulmasi bizim icin buyuk bir sorun degil (yani olmamali 🙂 ). Zaten cevap kisaysa yaziyoruz, cevap uzunsa ilgili linki veriyoruz. Ama burada sizin rahatsiz oldugunuz durum bence "yanlis baslikta" bu sorularin sorulmasi... Yukaridaki sorular cunku bu kategoriye giriyor kanimca... Ben de farketmeden cevap vermeye devam etmisim, aslinda bu konularda daha sert olmanin vakti geldi bence de 🙂 Yanlis basliklar altinda soru soran kisileri uyarmaktan ve gerekiyorsa eksilemekten cekinmeyin ve ayrica mumkunse link verin.

Bu surede kabul edilmeyecek bir baska durum da, bu konular icin yeni basliklar acilmasi. Zaten bu arkadaslari eksilemek serbest 🙂 hatta tavsiye edilir 🙂

Bu arada dediginiz gibi bir F.A.Q. listesi ve Green Card sureclerine dair semalar konusunda sayin @Sharm 'in , sayin @FreeWoRLD 'un ve sayin @caglaror 'un bazi fikirleri var. Bence uygulanabilir fikirler ama su an icin baska oncelikler var halletmemiz gereken, bu konuda birkac aya kadar bir adim atariz, o durumda size de haber verecegim. Tesekkurler.

• ⭐⭐ Yasaklı

339 safaq

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

339 safaq

Safak bence basvurudan sonra baslasin sayin @Calibraturbo 🙂

• Çok yıldızlı moderatörüme kesinlikle katılıyorum. Askerde 550 saydım o yüzden aynı psikolojiye girmek istemiyorum. Ekim ayında 180'lerde başlamak mantıklı 🙂 @crazycells

• @schiezophren

Çıkmadıkça 365+365+... 😃

• @osman1116 gonderdim.

• Ve yine dönüp dolaşıp hergün bu başlığa giriyoruz, ümit olmazsa ne olur sonumuz...

• ⭐⭐ Yasaklı

• 😂 333 gün baya varmış daha...

• başvurudan sonra saymak daha mantıklı.şuanda kafanızı yormayın bence.uğurlu rakam 6 sanırım.dv2021 başvurum 6.olacak.umarım bu sefer çıkar.

• Başvuruya 4 ay, sonuçların açıklanmasına da 11 ay varmış 🙂

Sayılacak gibi değil valla.

• @darkred daha iyi böyle. Önce başvuru için gün sayıp, ardından da 100 gün kala sonuçların açıklanması için gün sayarsak zaman çabuk geçer. Hedefler iyidir. Yoksa belirsizlik hakim olur. 🤭👍🏻🗽🇺🇸

• ⭐⭐ Yasaklı

ekime şafak sayalım bence 110 diyelimmi düz hesap. şekerli dost yogurt yeyip wallmart süt dondurma videoları izlerken buluyorum kendimi.Costco alıs veris yapana dodge challenger veriyomus dur petrolden benim arabaya 20 liralık gaz alıpta geleyim. Gece yakıt alırsan daha yogun olur bol km gider.Ama bu benzin için geçerli Gaz sisteminde regulator var asdsadadada keşke okumasaydım otopark valesi olsaydım.Labrador nerde benim adamım

• DV2021 Başvuru tarihleri ne zaman açıklanır acaba geçen senelerde nasıl olmuştu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mrbye her yıl aynıdır değişmez ekim ayı ile kasım ayları arasında olur.

• @ayvalik10 DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@mrbye her yıl aynıdır değişmez ekim ayı ile kasım ayları arasında olur.

Teşekkürler @ayvalik10

• ⭐⭐ Yasaklı

100 gün kaldı basvuruya

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |