Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Amerika’nın bir çok yerinde Bitcoin ATM’leri her alıyor. Deneyeniniz oldu mu? Türkiye’den SWIFT transferi yerine daha ekonomik bir çözümmüş gibi geliyor bana.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkcet Bitcoin BTC içinde söyledi:

Amerika’nın bir çok yerinde Bitcoin ATM’leri her alıyor. Deneyeniniz oldu mu? Türkiye’den SWIFT transferi yerine daha ekonomik bir çözümmüş gibi geliyor bana.

Belki aramadigim icin gozume carpmamistir ama ben pek ATM gormedim bu sekilde, fakat Manhattan'da Bitcoin ile odeme kabul eden market ve isyerleri gordum, bilginize.

• bitcoin ile para transferini bilmiyorum.ancak bildiğim şey şudur.bitcoin fiyatı oldukça çalkantılı.artış ve dusus oranları yuksek.eğer işlemi yapmakta gecikirseniz teknik sorun yada kişisel nedenlerden dolayı paranızın değeri artabilirde azalabilirde.artarsa sorun yok gozumuzde yok ama tersi olur bitcoin değeri duserse ozaman swift masrafını çok ararsın.miktar artıkça zarar artar.zarar etmemek için çekmesen tekrar yukselmesini beklesen orda parasız kalırsın.bence masraftan ziyade guvenlik onemli olmalı.para transferinde tabi karda zararda masrafta kararda sizin.

• ⭐⭐⭐

Açıkçası benimde hiç dikkatimi çekmedi herhangi bir bitcoin atm cihazı...

• @erkcet tr den bitcoin alip amerikaya nasil aktariliyor veya tr deki alina bit coini Amerikadan nasil cekebiliyoruz? Bu konuda bilgi aktarabilir misin?
    Birde tr den satin alinan bitcoin burda paraya donustirdugunde vergisi var mi? Yada belirli bir miktar siniri var m? Bu sorular aynı şeklde usa dan aldigin bit coin lerin tr de bozdurmadı içinde geçerli.

• @ashborn o dedigini profesyonel olarak yapma islemine arbitraj deniyor.borsa da da var bu islemler.limitleri var ama bunlar yuksek meblaglarda.

• @ashborn sınırlar oldukça yüksek...

Vergi olayından emin değilim....

Banka’dan Bitcoin Türkiye borsasına TL yolluyorum sonra BTC alıyorum sonra Coinbase’e yolluyorum ordan Chase bank hesabım tanımlı direkt hesaba atıyorum. Bir kaç saatte tüm işlemler tamamlanıyor. Bu arada 10’larca dolar yerine bir kaç dolar masrafla işlemi tamamlıyorum. Umarım yardımcı olmuştur.

• Tesla bitcoinden 3 hafta icinde $1 milyar kazanmis olabilir.

• Su anda cok buyuk dususte muhtemelen milyarderler satis yonunde hareket ediyor

• @kursat68 Elon Musk, Bill Gates ve hazine bakani Yellen'in crypto paralar uzerine son yaptiklari aciklamalar dogrultusunda dususe gecti.

• @MySea şuan inanılmaz bir düşüşte abi Elon Musk tahminlere göre 15 milyar dolar zarar ettiği biliniyor Tesla hisseleri de 850 dolar gibi bir fiyattan şuan 700 lere kadar indi Elon Musk bunun peşini bırakmaz ama twitter kullanmayı çok iyi biliyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

imam osursa cemaat sıçacak elon musk bir yazı yayınlıyor bitcoin yukarı.

• Tr ye veya herhangi bir ulkeye kripto uzerinden para gondermeniz ancak wallet sistemi ile veta exchange borsalari uzerinden olur her wallet veya exchange uyelerinin harf ve sayilardan olusan kodu vardir ve gondermek istediginiz hangi kripto varlik ise ona ozel bir contract numarasi vardir bu numara uzerinden kripto olarak gonderip veya alabilirsiniz ama bu isleminde ucret kesintisi yani gas fee vardir mesele burda devletlerin istememe konusu bu sistem blockchain sistemi merkeziyetsiz noter .bu islem sizin yuklu miktardaki paranizi istediniz kadar transfer etme imkani sunuyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |