Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    ABD ‘de posta işlemleri hızlı mıdır

• @mümine Bizdeki gibi USPS =PTT , UPS= APS Seçimine bağlı . Posta gönderiminden önce o posta sistemine internet üzerinden abone kaydı yaptrımanda fayda var. Takip sistemi iyi işliyor. Email ve telefondan takip edebilirsin.

• @mümine Hizli kelimesi goreceli olmakla birlikte, TR ile kiyas acisindan belirtirsek (hizli) kitanin enlemesine (dogu-bati) bana gelen postalar 2 ile 5 gunde geliyor. Alaska, Hawaii gibi yerlerden posta almadim. Gun icerisinde CA Bay Area'da en az 2 posta servisi var. Ozel kargo ile gonderirseniz pahali olsa da buyuk olasilikla 1 gun sonra teslimat yaparlar (bazi posta zarflarinda secenekli reklamlari yer aliyor).
    Gonderi yaparken de benzer sekilde elden goturseniz ve/veya kargolarsaniz sure kisalir. Posta kutusuna birakirsaniz (pullu) sure uzar.
    Dip not: Sanki konu baslik olarak "Hukuk sistemi ve Guvenlik" altinda olmasa daha dogru olurdu. Ek bilgi olarak su konuyu da inceleyebilirsiniz.

• @caglaror ABD de Posta İşlemleri içinde söyledi:

@mümine Hizli kelimesi goreceli olmakla birlikte, TR ile kiyas acisindan belirtirsek (hizli) kitanin enlemesine (dogu-bati) bana gelen postalar 2 ile 5 gunde geliyor. Alaska, Hawaii gibi yerlerden posta almadim. Gun icerisinde CA Bay Area'da en az 2 posta servisi var. Ozel kargo ile gonderirseniz pahali olsa da buyuk olasilikla 1 gun sonra teslimat yaparlar (bazi posta zarflarinda secenekli reklamlari yer aliyor).
    Gonderi yaparken de benzer sekilde elden goturseniz ve/veya kargolarsaniz sure kisalir. Posta kutusuna birakirsaniz (pullu) sure uzar.
    Dip not: Sanki konu baslik olarak "Hukuk sistemi ve Guvenlik" altinda olmasa daha dogru olurdu. Ek bilgi olarak su konuyu da inceleyebilirsiniz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim evet sonradan anladım yanlış yerde konuyu açtığımı acemiliğime verin lütfen

• USPS gayet iyi calisiyor. Guvenilir. PTT gibi kohne degil. Aceleniz varsa Priority Mail ile hizli gonderim yapabilirsiniz. Simdiye kadar diger kargo sirketlerine ihtyac duymadim. Cekleri falan uzerine pulu yapistirip normal postayla posta kutusuna atarak gonderiyorum.

• Merhaba, Türkiye'ye çok ufak bir kargo göndermem gerekiyor. Ağırlığı 200 - 250 gr civarı maksimum. Ücret ve en iyi seçenekler ile ilgili bilgi verebilecek olan varsa çok makbule geçer.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |