Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ayvalik10 DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

orada ki çalışanları bizim YSK ile değiştirirsek ancak olur başka türlü olmaz

ysk ya kalırsa iş.bize çıksa bile tekrar tekrar kura çekilir.en sonunda iptal edilir başvurular.tekrar başvuru yapışıp tekrar kuraya gider iş.bizim için sıkıntı yani.şuanda en azından hayallerimiz var.ozaman hayal bile kuramayız.bu şekilde daha iyi yani.

• @apex DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

ABD Başkanı Donald Trump, Green Card uygulamasını hedef alan “liyakat esaslı göçmenlik sistemine” ilişkin teklifinin detaylarını açıkladı.
    Rastgele seçimin Amerikan değerleri ile uyuşmadığını söyleyen Trump, ABD’ye “Green Card” (Yeşil Kart) ile gelen göçmenlerin büyük çoğunluğunun düşük ücretli ve düşük vasıflı işçilerden oluştuğunu kaydetti. Sistemin detaylarını anlatan Trump, “Yeni teklifle her yıl verilen Green Card sayılarında herhangi bir düşüş olmayacak. Rastgele seçme yerine artık ABD’ye göçmen olarak kabul edilmek için basit ve evrensel kriterler getireceğiz” dedi. Puanlama esaslı bir Green Card sistemi getireceklerini kaydeden Trump, “Mevcut Green Card tiplerini ‘Amerika’yı İnşa Et Vizesi’ ile değiştireceğiz” ifadelerini kullandı.
    Puanlamaya dair Trump, “Genç bir işçiyseniz daha yüksek puanınız olacak. Bir mesleğiniz veya istihdam için bir yeteneğiniz varsa, yüksek bir eğitime sahipseniz veya burada istihdam yaratmak konusunda bir planınız varsa daha fazla puan alacaksınız” dedi.

kesin dil isterler.yetenek konusunda sıkıntı çekeceğimi sanmam.

• Eğer ki puanlama sistemi gelirse ingilizce bölümden puan toplamazsak ama toplam yüksek olursa nasıl değerlendirilir acaba. En son Avustralya puanlamasında yüksek toplamıştım puanları bilen var mı acaba

• @nilfersev şu an elimizde Trump'ın konuşmasından başka bir şey yok yani neyin kaç puan olacağı yada kaç puan toplamak gerek bilinmiyor. çok takılmayın bu kadar daha yasa tasarısı yazılmadı bile 🙂

• Amerika da seçimler ne zaman babalar, adamı derdest etseler iyi olacak hadi biz kenarından köşesinden toplarız birşeyler de ya toplayamayan ama gitmek isteyen arkadaşlar... sinir oldum gece gece...

• @nicomedian4135 3.11.2020 salı

• @cerca-trova DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@nicomedian4135 3.11.2020 salı

çok varmış 😛

• @nicomedian4135 ek olarak seçilen kişi 20 ocak 2021 de koltuğa oturacak 🙂

• İngilizce dünyanın en kolay dillerinden birisi, 2021 çekiliş sonuçlarına kadar rahatça öğrenebilirsiniz seçilmeseniz bile en azından 2.bir dil öğrenmiş olursunuz...

• Trumpun seçilmesi çok yüksek olasılık fakat green card sisteminin değişmesi çok düşük olasılık.. yılda ort. 55 bin kişi green kart talihlisi 350 milyon amerikalı için bir beka sorunu değil. Trumpun kafasındaki her hafta kontrolsüz olarak sınırı geçen 100 binlerce mülteciye çare bulmak, gelirse onlara ağır yaptırımlar gelir. zaten green kart talihlisi insanların hepsi konsolosluk onayından geçiyor. Yanlış anlaşılma olmasın bugün doğudan inşaat işinde çalışmaya gelen vatandaşlarımız olmasaydı oturduğumuz apartmanları memur anne babamız dikemezdi aynı mantık bugün amerika göçmenlersiz bir hiçtir. Amerikanın gücü göçmenlerdir bence cahil yerlileri silah sıkıp jeepe binip ırkçılık yapmaktan öteye geçmezler. Kendimce yazdım bişeyler saçmaladıysam affola 😅😅

• @ikizbabasi onun için artık bu ülke yaşanılacak yer olmaktan çıktı dediğiniz gibigibi düşüncemiz yüzünden terörist ve çapulcu ilan edilmediğimiz bir yere gitmemiz lazım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ciniviz trump kesin deme çünkü aynı partiden başka bir adaylığını açıklamıştı yani aynı taraftan 2 kişi aday var. Cümlenin sonunda saçmalama demişsin hayır değil sadece yazdıklarını destekleyecek videoları burada bulamamışsın. İlkay zaman avukat ogmen ile sohbetini izlersen senin yazdıklarının doğru olduğunu göreceksin. Şimdi yazacağımı lütfen üstüne alınma ama 2020 çekilişinden sonra her konuda yazan insanlar forumun katıldığı zamandan öncesine bir göz atmıyorlar. Ondan dolayı forum çöplük oldu aynı konu en az 10 defa yazılmış araştırmıyorlar. Geçmişi okumuyorlar. Bir bakıyor 500 - 1000 sayfa var neden okayım boşver yaz gitsin diyor tekrar yazıyorum üstüne alınma ama bu video forumda bulamazsan youtube var eğer yine de bulamazsan söyle linkini koyayım buraya

• bizi de unutmayın.. kalanlardan biri de biziz. olmadı yenisine sağlık. Allah bir kapıyı kapatırken diğerini daha hayırlı açarmış. Bakalım.. Umutlar hala var..

• @ayvalik10 hocam haklısınız ben bu işlerde yeniyim araştırdıkça öğrenicem, çok vaktim olmuyor bakmaya ama vaktim oldukça araştırırım.. hocam ikinci adaya parti içi destek çok düşük. cnnle bbc abartıyor o adamı ama asıl kaynak cumhuriyetçiler için FOX orda da bu adayın bir sıkıntı yaratmayacağını söylüyorlar..

• Çokta kasmamak lazım çünkü çıkması çok düşük bir olasılık şahsen bana çıkacağını düşünmüyorum.

• @cerca-trova DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

@nicomedian4135 ek olarak seçilen kişi 20 ocak 2021 de koltuğa oturacak 🙂

ağzını hayra açsaydın ya be hocam, hay sormaz olaydım... 😃

• @nicomedian4135 abdde seçim gündemi oluşunca yakında seçim var sanmıştınız galiba 🙂 özel yetkili savcı mueller trump'ı suçlayamadı artık 2021'e kadar neler değişicek hep beraber görecez.

• Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle burada çok yeniyim ve ilk başvurum olacak. Kafama takılan bir kaç birşey var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Öncelikle mülakata katılıp da elenen kimse var mı ? varsa konsolosluğa banka hesabındaki para ne kadardı ?

Araştırmalarıma göre kazanan 15 + yanındakiler için 5 er bin dolar olması gerekiyormuş galiba. Bazı yerlerde para olmasada araç ve ev de gösterebilirsiniz dediler. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Ben evimin tapusunu gösterirsem yeterli görecekler mi yoksa bu evin değeri için expertiz raporu mu isteyecekler. Gideceğimiz kesin olmadığı için evi satmakta olmaz. Kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkesin şansı bol olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@acetin DV2021 Bekleme Odası içinde söyledi:

Arkadaşlar Merhaba

Öncelikle burada çok yeniyim ve ilk başvurum olacak. Kafama takılan bir kaç birşey var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Öncelikle mülakata katılıp da elenen kimse var mı ? varsa konsolosluğa banka hesabındaki para ne kadardı ?

Araştırmalarıma göre kazanan 15 + yanındakiler için 5 er bin dolar olması gerekiyormuş galiba. Bazı yerlerde para olmasada araç ve ev de gösterebilirsiniz dediler. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Ben evimin tapusunu gösterirsem yeterli görecekler mi yoksa bu evin değeri için expertiz raporu mu isteyecekler. Gideceğimiz kesin olmadığı için evi satmakta olmaz. Kafam çok karışık yardımcı olursanız çok sevinirim. Herkesin şansı bol olsun

Bu "gereklilik" artik -en azindan su anlik- vize almak icin yok, konsolosluk eskiye gore daha yumusak bu miktarlar konusunda; fakat bu miktar ABD'de yasam kurmak icin hala gerekli. Yani ABD'de yasama sorunsuz ve hizli bir sekilde baslamak istiyorsaniz bu tur bir parayla ABD'ye giris yapmalisiniz.

Evinizi satip gitmeyi dusunuyorsaniz, bu durumda evinizin degerini gosterebilirsiniz. Belgeyi uzman birinin hazirlamasi yeterli.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |