Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Öncelikle foruma hoşgeldiniz diyorum @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu ;
    Daha önce konu açıp sorduğum Yazıyı buraya tekrar ediyorum, bu konuda sizinde görüş ve fikirlerinizi merak ediyorum , şimdiden teşekkürler 😊

E2 vizesi için Amerika’da şirket kurulumu yaptık ;

1-sizce 1 yıl belli bir ciro yapıp vizeye öylemi başvurmalı yoksa beklemeden yatırımcı belli bir miktar $ yatırım gösterip henüz hiçbir faaliyet göstermeden iş planı ilemi e2 ye ilerlemeli acaba?
    2-Bu Arada Amerika’daki şirketin burdan herhangi bir şirket ile bağlantısı yok sizce olmalımı?

• Muslu Law Firm

@ E2 vizesi için isabetli yöntem içinde söyledi:

Öncelikle foruma hoşgeldiniz diyorum @Claudia-J-Muslu @Yusuf-Saraçoğlu ;
    Daha önce konu açıp sorduğum Yazıyı buraya tekrar ediyorum, bu konuda sizinde görüş ve fikirlerinizi merak ediyorum , şimdiden teşekkürler 😊

E2 vizesi için Amerika’da şirket kurulumu yaptık ;

1-sizce 1 yıl belli bir ciro yapıp vizeye öylemi başvurmalı yoksa beklemeden yatırımcı belli bir miktar $ yatırım gösterip henüz hiçbir faaliyet göstermeden iş planı ilemi e2 ye ilerlemeli acaba?
    2-Bu Arada Amerika’daki şirketin burdan herhangi bir şirket ile bağlantısı yok sizce olmalımı?

Merhaba sayın @annecik,
    E-1 (treaty trader- anlaşmaya bağlı ticaret vizesi) ve E-2 (treaty investor- anlaşmaya bağlı yatırımcı vizesi) birbirine benzeyen iki ayrı vize tipidir. E-1 vizesi Türkiye ile ticaret yapmak için kullanılır. Ticaret konusu mal veya hizmet olabilir. Türkiye ile bağlantılı olması gerekir. E-2 vizesi ise bir is yatırımcı vizesidir. Bir ABD şirketi kurmayı veya bir ABD şirketine ortak olmayı gerektirir. E-2 vizesinin Türkiye ile bağlantılı olmasına gerek yoktur. ABD’den yapılan başvurularda E-2 icin 2 yıl izin verilmekte olup işlemler daha kolay kabul olabilmektedir. Türkiye’den alınan E2 izinleri 5 yıllık olup daha detayı incelemeye tabii tutulmaktadır. Ancak E2 vizesi ABD dışına çıktığınız anda yine konsoloslukların denetimine tabii olduğu için önceden ABD’de onaylanmıs olsa bile konsoloslukta de novo (yeniden) incelemeye tabii tutulur. İşin ne olduğu ve isin basarisi E2 vizesini almayı etkileyecektir. Sirketin cirosu var ise bu E2 vizesini almak için olumlu bir faktör sayılacaktır. TC ve ABD arası bağlantılı işlerde duruma bağlı olarak L-1 vizesi de kullanılabilir.
    Teşekkürler.

• @claudia-j-muslu çok teşekkür ediyorum

Benzer Başlıklar

• 2
  • 3
  • 2
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |