Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @zecch foruma yazan 1000 olan ve 7000 11000 13000 olan da var. de Ama genelde yuksek. Belki hepsi current olir belli mi olur? Bol sans...

• Arkadaşlar rica ediyorum şu guncel durum bilgilendirme formunu http://bit.ly/2V0zMOz dolduralim ve imzanızi guncelleyın. Sürecin sağlıklı takibi için gerçekten çok önemli. Yüksek case no.lar çok fazla ve sağlıklı bir değerlendirme yapabilmek icin cok buyuk önem arz ediyor.çünkü bu sene farklı bir sene. Küçük numaralardaki eski yoğunluk yok. Büyük numaralarla bekleyen arkadaşlarımız çok. o sebepten sürecin sağlıklı bir şekilde takibi için ivedilikle formu ve imzanızi guncelleyın lütfen. Saygilar

• @uysalkedi sayılar güzelmiş. dediğin gibi bişey belli değil hayırlısı diyelim 😄. Ama bu sene de iyi gidiyor galiba güncel bi numara var mı konsolosluğa çağrılan ?

• 20 yıldır ben (ta posta ile başvuru döneminden beri), 10 yıldırda eşim çıkmıyor lanet olası 😞 sırf bunu yazmak için üye oldum 🙂

• N/A nedir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@krc4141 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

N/A nedir

Not Available

• Öncelikle herkese merhabalar.Aranıza DV20 talihlisi olarak katılımış bulunmaktayım.İlk başvurumdu.Sıralamam 54k doğrusu sıranın bana gelip gelmeyeceğiyle ilgili de emin değilim.

Türkiye de tıp okumaktayım bitirdikten sonra usmle sınavıyla ABD çalışmak istiyorum.Bundan dolayı re-entry başvurusunda bulunmayı düşünüyorum okul bitene kadar.

Fakat hali hazırda ABD yaşıyan tanıdıklarım olmadığından ve doğrusu kazanacağımı beklemediğimden eyalet ve adres hiç düşünmemiştim.Adres olmadığı için Ds-260 forumunu maalesef dolduramıyorum.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum çünkü ne yapacağımı bilmiyorum. Teşekkürler.

• Adana ve çevresindeki arkadaşlarla görüşme halinde olabilirsek. Tanışıp birbirimize destek olabiliriz diye düşünüyorum. Sakıncası yoksa Adanadaki ve çevresindeki arkadaşlarla görüşmek isterim.

• ........

• selamlar herkese bende haziran ayı bitmeden pasaportlarımız gelince ds260 doldurmayı planlıyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drmehmet ilgili baslik surada:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

sayin @gokcell siz de ilgili linki yine yukaridaki baslikta paylasir misiniz lutfen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Su ana kadar sadece Antalya'daki arkadaslardan haber geldi bana, Haziran basinda bir forum bulusmasi yapacagiz orada. Diger arkadaslar da organize olduklarinda bulusmalari gerceklestiririz. Bu anketleri duzenlemek icin forumla beraber forumun DV2020 facebook grubunda oldugunuza emin olun arkadaslar.

Yer ve zamani kendi aramizda belirleyip, etkinlik bilgilerini Amerika'da Yasamla ilgilenen herkesin etkinlige katilimi icin forumda ve forumun ana facebook grubunda paylasacagiz.

@esranboylu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Adana ve çevresindeki arkadaşlarla görüşme halinde olabilirsek. Tanışıp birbirimize destek olabiliriz diye düşünüyorum. Sakıncası yoksa Adanadaki ve çevresindeki arkadaşlarla görüşmek isterim.

O halde sizi Adana'daki etkinlik sorumlusu diye not aliyorum 🙂

• @crazycells tabi ki zevkle 😊

• ........

• @brkyayngz selam, şu başlıktaki yönergeleri dikkatle yerine getirerek formunuzu doldurabilirsiniz.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

sorularınızı yine aynı başlıktan sorabilirsiniz. elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

• @gokcell DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@drmehmet DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

ından ve doğrusu kazanacağımı beklemediğimden eyalet ve

Posta kutusu kiralamani tavsiye ederim yillik 120$ gibi bir ucret. Suradan yapabilirsin https://www.usps.com/manage/po-boxes.htm

Green Card yollanacak adres olarak PO Box onerdiyseniz eger; emin misiniz? USCIS'in PO Box (Posta Kutusu) Green Card gondermedigi yonunde bir bilgi hatirliyorum. Hatta USCIS bu tur onemli evraklari imza karsiligi teslim etme yonunde bir adim atacakti.

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Su ana kadar sadece Antalya'daki arkadaslardan haber geldi bana, Haziran basinda bir forum bulusmasi yapacagiz orada. Diger arkadaslar da organize olduklarinda bulusmalari gerceklestiririz. Bu anketleri duzenlemek icin forumla beraber forumun DV2020 facebook grubunda oldugunuza emin olun arkadaslar.

Yer ve zamani kendi aramizda belirleyip, etkinlik bilgilerini Amerika'da Yasamla ilgilenen herkesin etkinlige katilimi icin forumda ve forumun ana facebook grubunda paylasacagiz.

@esranboylu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Adana ve çevresindeki arkadaşlarla görüşme halinde olabilirsek. Tanışıp birbirimize destek olabiliriz diye düşünüyorum. Sakıncası yoksa Adanadaki ve çevresindeki arkadaşlarla görüşmek isterim.

O halde sizi Adana'daki etkinlik sorumlusu diye not aliyorum 🙂

Güzel düşünmüşsünüz, vakit bulabilirsem bende katılmak isterim. 🙂 (Antalya)

• Herkese merhaba,

Öncelikle böyle bir forum olduğunu öğrenince çok sevindim, çok başarılı olmuş.

77** case no ile seçilmişim, yeni üye oldum. Yazışmaları mümkün olduğunca okudum ve şu 3 konuda DS-260 formunda hata yapmış olabileceğimi anladım. (Formu göndedim)

1- Country/Authority that Issued Document: sorusunda Turkey diye cevap verdim ama Rusya'da çalıştığım dönemde St. Petersburg'daki Türk Büyükelçiliğinden aldım pasaportu. Buraya Rusya'mı yazmalıydım?

2-Number of Educational Institutions Attended: sorusuna 1 diye cevap verdim ve mezun olduğum üniversiteyi yazdım, ama liseyi yazmadım, hem ben hem eşim için bu hata var

3-Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Bu soruya EVET dedim, nasılsa mülakata kadar gerekli tüm aşıları olurum diye, ama siz forumda, "HAYIR AMA MÜLAKATA KADAR TÜM AŞILARI OLACAĞIM" yazın diye yazmışsınız.

Bu konuyla ilgili KCC ile irtibata geçmeye gerek var mı acaba? Formumu yeniden düzeltmeye çalışayım mı yoksa gerekli belgeleri (lise adresi, aşıları olduğuma dair belge vs) getirip mülakatta mı düzelteyeim? Birçok hata olunca sıkıntı olur gibi düşünüyorum.

Düşüncenizi paylaşırsanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkypg DS-260 formuyla ilgili sorularinizi su konuda sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2164/dv2020-2020-green-card-lotosu-asamalari

• Postayla ilgili değişik yorumlar var doğrusu emin olamadım.Amerika da bir tanıdık bulmaya çalışıyoruz ama doğrusu çok zor gözüküyor.
    Re-entry için gideceğim mülakattan sonra bunun için de greencardın gelişini beklemek zorunda mıyım ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |