DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @topraxxx abi şart mı illaki bankada para göstermek öğrenciyim ben pasif durumdayım ama öğrenciyim yani nerden bulayım ben 90 milyarı 15 bin doları. Vermeyecekler mi yani param yok diye. Öğrenciyim. Kazanırsamda orada öğrenci olacağım.

• Yanlış hatırlamıyorsam başvurular iptal oldu tekrar başvuru yapın tarzı Mail gelmişti arkadaşlara.

@ibrahimasar DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@brkgrms Evet ben de gördüm. Eğer ilk hafta başvursaydım yanardım. Bir daha takip etmezdim çünkü. Başvuru için gördüğümde 16 ekime kadar olan başvurular silindi tekrar başvurulmalı ibaresini görünce haberi olamayanlar için üzüldüm.

• ⭐⭐

@ibrahimasar DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@chromium Hayırlısı. Kazansınlar bro. ne yapalım. Onlar da bizim kardeşimiz. Ben de 2-3 gün önce foruma kaydoldum. Face sayfasından aylardır üyeyim ama buraya yeni geldim. Çıkmasın mı yani bana 🙂

Hocam kastettiğim siz değilsiniz. Öylesine başvurdum niyetim yoktu diye hak yiyenler...

• Akşama bari sırayla yazın da okuyabilelim🤣🤣🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@brkgrms Bu yıl olmadı. Geçen yıl oldu.

• ⭐⭐

Forumda tuhaf tuhaf hatalar alıyorum şimdiden başladı. Akşama forum yerinde kalırsa iyi 🙂

• Kusura bakmayın verdiğim rahatsızlık için dostlar , ama ben dayanamıyorum Türk kadınlarına böyle laflar edilmesine. Her neyse ali cihan gereğini yapar zaten.

• @ibrahimasar Biliyorum onuda dedim bu yıldamı oldu valla kalbime indi kalp krizi geçiriyordum son gün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 zaten amerikaya pasif insanlar gelmesin diye uğraşıyorlar. Uçaktan indin nerede kalacaksın. Nasıl okul parasını vefeceksin. Yol parası ekmek nasıl alacaksın. Bence yazmadan önce bir araştırma yap site içinde yazdığın yazılar mantık dışı bak work and travel var yada başka yollar var gitmek için ama hepsinin ucu PARAYA DOKUNUYOR. ondan sen bu sevdayı bırak parasız olmuyor.

• @mutlukurt0534 malesef paran yoksa vermeyecekler büyük olasılıkla. Ayrıca orada öğrenci olabilmek için göçmen olabilmek için iihtiyacın olandan daha fazla para göstermeni isterlerdi zaten bilgin olsun.

• Benim şimdi biraz işim var sonra iftara hazırlanıcam( ne yesem diye düşüneceğim🤣) iftardan önce bakmayı düşünmüyorum ona göre beni merak etmeyin..🤣

• @mutlukurt0534 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@topraxxx abi şart mı illaki bankada para göstermek öğrenciyim ben pasif durumdayım ama öğrenciyim yani nerden bulayım ben 90 milyarı 15 bin doları. Vermeyecekler mi yani param yok diye. Öğrenciyim. Kazanırsamda orada öğrenci olacağım.

Tek yolu para göstermek değil (Bu arada 15bin ideal olanı, ama konsolosluğun bu konuda ülkemizdeki kurdan dolayı biraz esnek davranmaya başladıkları söyleniyor, esneklik sadece miktarın biraz daha düşük gösterilebilmesiyle ilgili tabi)
    Ev-Araba gibi varlıklar da maddi yeterlilik olarak gösterilebilir
    Amerika vatandaşı bir sponsor olabilir
    Veya bir iş bağlantısı
    Yani amaç maddi anlamda yeterliliğinizi kanıtlayabilmeniz, gittiğinizde abd ye yük olmayacağınızı ispat edebilmeniz.

• @ayvalik10 Abi work and travel dil sınavı istiyor. Greencard istemiyor. Pasif insan değilim. Sadece öğrenciyim. Ve öğrenciliğime pekala ordada devam edebilirim. Ailem arkamda sonuçta. Benim demek istediğim ne yani greencard sadece parası olana mı veriliyor. Toplu halde göstermek zorunda değiliz ki . Ailem destek olacak 3 adet evimiz var kirada hepsi. Yani okutmakta zorlanmayacaklar. Sormak istediğim buydu.

• Ya arkadaşlar oraya gidince napıcam zaten param da yok diyenler kul hakkımıza giriyorsunuz. Sizin yüzünüzden kazanma şansımız düşüyor.

• @mutlukurt0534 Hocam oraya gidince eğer bir işletmeden çalışacağına dair bir belge alırsan mülakata bunu götürürsen bu da yeterli olur.Para göstermenin amacı orada birine muhtaç olmadığını kanıtlamak.Nasıl kanıtlayacağın da senin elinde illa para şart değil yani.

• @kezbannewyorkta Ne alakası var. Çıktıktan sonra sanada çıkar banada toplu halde para olması şart mı arkadaş evim var 3 tane verir kiraya ordada pekala yaşarım yani. Zaten ev olmasa kira gelirlerim olmasa zaten başvurmazdım.

• @aysegul Babama söyleyeyimde arabayı üzerime yapsın,çünkü benim hayattaki tek varlığım 20 bin tl kyk borcu 18 yaşında devlete borçlandırdılar bizi

• @mutlukurt0534 Mülakatta en az 10.000 dolar göstersen iyi olur olmadı şansını 8.000 de falanda denersin.

• @jesus-christ Doğru diyorsun abi öyle yapıcam en olmadı ailemin evinin birini üzerime alıcam. Sorarlarsa satıcam derim zor mu yani.

• @mutlukurt0534 Bu şartlar altında greencard ihtiyacın yok zaten, öğrenci vizesine başvurarak gidebilirsin ama international student olarak yıllık minimum 25000-30000USD sadece okula vermen gerekir dönemlik 10000-15000 arası değişir genelde okullar. Greencard çıkarsa ama yerel öğrenci parasını ödemen gerekir ki o da dönemlik 6000USD civarında minimum ayrıca yaşam masraflarını da karşılayablieceklerini görmek isteyeceklerdir. Her halde nakit para isterler ciddi miktarda, yani bizim için ciddi miktarda tabi adamların istedikleri paralar kendi ülkeleri için normal paralar bizde kur farkından çok oluyor rakam.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

50

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.2k

| | | |