Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• yav çok az kaldı insan gerçekten değişik bir heyecan yaşıyor. 1 yıldır gün gün sayıyorum ilk başvurum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

şaka bir yana şafak eskiden sadece askerlikte ve sadece erkekler sayardı şimdi cinsiyet ayrımsız sayılıyor. Askerleri daha iyi anlarsınız şafak saymakta bu arada yaş 35 üstü olanlar bilirler uzun dönem de 450 sayılırdı.

• @dreams_usa çok iyi yapmışsın. Gerçekten hayal kırıklığı yaşayacaktın. Ben fuara işyerim için toptan alışverişe bağlantı yapmaya gittim. Birde ne göreyim hiç bir firma gelmemiş alanımla ilgili. 😟 Moral bozukluğu, hayal kırıklığı hepsini yaşadım. Ve izmire istanbula indikten 5saat sonra geri dönüşe geçtim.

• @topraxxx Yalnız müdür, Amerika da kamp, bushcraft, avcılık ve balıkçılık için tam yeri. Umarım gc kazanırız, yollarımız kesişir de birlikte kamp yaparız orada 😉
    Hatta belli mi olur, bakarsın forumdan diğer arkadaşlardan daha önce kamp yapmayan varsa katılırlar bize, onlara da doğa sevgisini aşılamış oluruz 😊

• son 76 saat.. ⏳😃

artık TR plakalarıyla sayılacak saatlere geldik.
    Iğdır'a gelmişiz.

• @dreams_usa houston da görüşürüz dostum 🗽🇺🇸👍🏻

• ⭐⭐

Son 75 saat 49 dakika 🙂 Umarım yüzümüz güler 7 mayıs günü... Herkese iyi şanslar diliyorum bakalım kimler sevinecek.

• Sayın @ayvalik10 Ben 550 saydım 18 ay o bile geçti

• @topraxxx DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@dreams_usa houston da görüşürüz dostum 🗽🇺🇸👍🏻

Ha ha, sen İzmir den kalk İstanbul'a gel, hem de burnumun dibine ve benim de gitmeyi planladığım fuara. Burada görüşemeyelim, Houston da görüşelim. Benim de aklım da Houston var, Allah söyletti sanırım. İnşallah orada görüşürüz.
    Hem belli mi olur, bakarsın vize görüşmesinde bir kaçımız aynı gün Ankara da oluruz, orada da görüşürüz 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti 🙂 su an yok maalesef sayin tanti, belki daha sonra 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@hasnotbeen DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@labrador DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

GC çekilişine Türkiye'nin 4 bir yanından o kadar çok başvuran var ki,her lanet yıl daha da artıyor bu başvurular,Ben Amerika'nın da sisteminin de ne yaptığını,ne yapmaya çalıştığını bilmiyorum,emin olduğum tek şey ise şu ana kadar GC kazanmış olanların %80-85 inin 'vasıfsız' olduğu,benim gibi bekar olup başvuranların ise karşısında 7 kişilik aile olarak başvuranların kazanıp sırıttığı,şans denilen olayın ise PASİF kişilikli arkadaşları bulması...Bu dediklerime alınan arkadaşlar varsa,emin olun alınıp alınmamanız,laf edip etmeyeceğiniz zerre umrumda değil.Sizin de gittiğiniz de nasıl yaşadığınızı biliyoruz..Kendiniz bile itraf ediyorsunuz ki bütün gün evde oturan,çevre yapmak istiyorum diyen ancak adam akıllı insan içine çıkmayan,iş arayan ama ne işi yapabileceğini bile hala çözemeyen,foruma girip hala 'Ben memleketimi özledim' diye boş boş lak lak yapan...En azından evin terasında oturup sokağı izleyeceğinize gidip sevdiğiniz bi aktivitenin ve ya hobinizin kursunu alın,orada çevre edinin sizinle ortak ilgilere sahip insanlarla,Avcılık yaygın orada gidin doğaya çıkın,silahlara ilginiz varsa nişan kurslarına gidin ne biliyim ya elinize hayatınızı değiştirebilecek bi fırsat geçiyor,niye yani niye ? Değerini bilin şunun artık ! Oraya PASİF olmaya değil AKTİF olmaya gittiniz ! Elinize yüzünüze bulaştırmayın ve hayatın tadını çıkarın !

Katılmakla beraber ekleme yapmak istiyorum. Diyelim ki anne baba ve iki çocuklu 4 kişilik bir aileden sadece baba başvurup GC çıktığında hoop 4 kişilik kota doluyor. Bir bekar olarak ben de bu duruma acayip uyuzum. Duy sesimizi ameriga. Bu adaletsizliğe bir son ver.

Öyle birşey yok.başvuru sayısı 55000 kişi.aile olarak giden toplam kişi sayısı değil.

@2020dvwinner DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sadikcagan bende 55.000 kişinin toplamda o yıl verilecek vize sayısı diye biliyorum. Mesela örnekteki gibi anne yada baba kazandı 2 tane de çocukları var toplamda 4 kişi vize sayısından düştü mesela. Değil mi? @crazycells

50.000 olarak duzeltelim onu cunku NACARA programindan uzun bir suredir vize almiyorlar. 50.000 toplam vize sayisi, yani aile uyeleri dahil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@labrador DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

GC çekilişine Türkiye'nin 4 bir yanından o kadar çok başvuran var ki,her lanet yıl daha da artıyor bu başvurular,Ben Amerika'nın da sisteminin de ne yaptığını,ne yapmaya çalıştığını bilmiyorum,emin olduğum tek şey ise şu ana kadar GC kazanmış olanların %80-85 inin 'vasıfsız' olduğu,benim gibi bekar olup başvuranların ise karşısında 7 kişilik aile olarak başvuranların kazanıp sırıttığı,şans denilen olayın ise PASİF kişilikli arkadaşları bulması...Bu dediklerime alınan arkadaşlar varsa,emin olun alınıp alınmamanız,laf edip etmeyeceğiniz zerre umrumda değil.Sizin de gittiğiniz de nasıl yaşadığınızı biliyoruz..Kendiniz bile itraf ediyorsunuz ki bütün gün evde oturan,çevre yapmak istiyorum diyen ancak adam akıllı insan içine çıkmayan,iş arayan ama ne işi yapabileceğini bile hala çözemeyen,foruma girip hala 'Ben memleketimi özledim' diye boş boş lak lak yapan...En azından evin terasında oturup sokağı izleyeceğinize gidip sevdiğiniz bi aktivitenin ve ya hobinizin kursunu alın,orada çevre edinin sizinle ortak ilgilere sahip insanlarla,Avcılık yaygın orada gidin doğaya çıkın,silahlara ilginiz varsa nişan kurslarına gidin ne biliyim ya elinize hayatınızı değiştirebilecek bi fırsat geçiyor,niye yani niye ? Değerini bilin şunun artık ! Oraya PASİF olmaya değil AKTİF olmaya gittiniz ! Elinize yüzünüze bulaştırmayın ve hayatın tadını çıkarın !

Daha 18 yaşındasın.bence burada abilerinden ablalarından birşeyler öğrenmeye bak.insanlara akıl verir gibi nasihat eder gibi davranma.sen daha hayatı öğrenmiş durumda değilsin.iş hayatının içinde bile değilsin.daha kendi hayatını idame ettirecek kadar gelire bile sahip olamayan kişişerin burdan klavye delikanlılığı yapması çok acı.daha ayakta duracak yetkinliğe ulaşamamış biri neden kendini burada ip cambazı gibi göstermeye çalışır anlamıyorum.

Forumda yas ayrimciligi yapmak yasaktir. Burada herkes birbirine insan oldugu icin saygi gostermeli, daha yasli ya da daha genc oldugu icin degil.

• ⭐⭐⭐⭐

@sadikcagan kendi etti kendi buldu abi 🙂 3 gündür yoktum neler olmuş burda bu fıtrata sahip olanlar zaten böyle yerlerde barınamayıp gidiyorlar birde gitmeden kendi fikrinize uymayanları banlayın diye sayın @crazycells e laf atıp gitmiş burda geriye kalan o kadar insan aynı zihniyeti paylaşmıyor ki burada bulunanların tek amacı vize bunu anlayabilmiş değiller.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sadikcagan sana da senin gibi geri kafalılara da buradan meydan okuyorum.Er ya da geç o kart bana çıkarsa sana da önce çıkabilir bana da farketmez ki bana çıkmassa bile en geç 4 yıla gidiyorum istediğim yere ailem özgürsün git istedigin ülkede yaşa ister rusya ister kanada ister amerika istersen japonya biz seni her turlu destekliyoruz diyor.Bi sorunum yok illa gidecegim ben kafama koyduysam ben bir yolunu bulurum,daha ayakta duramayan dedin ya beni ayakta tutabilen insanlara sahibim ama herseyden once ben bana sahibim,Umarım sana GC en kısa zaman da çıkarda bu kafayla orada nasıl harcandıgini süründugunu bi sekilde görmus olurum.Sevgili @crazycells yasakla ya da engelle istedigini yap !

Merak etmeyin, uyeleri baskalari soyledi diye gruptan cikarmiyorum 🙂
    Sizin de icinde bulundugunuz tartismada en fazla uyari yapardim. Sinem Hanim, zaten ben dahil forumda pek cok kisinin vaktini bosuna harcayan birisiydi ve gruptan cikarilmasi gerekiyordu. Kendisine gosterebilecegim sabir kotasini doldurunca gruptan cikardim.

• @dreams_usa dah önce bahsini açsaymışım keşke gideceğimin. Ama giderken yoldan canlı bağlantı yapıp bildirmiştim foruma. Ben gidiyorum houston a. Beni seven peşimden gelsin😅😂👍🏻

• @crazycells Efendim , nasılsınız ? 🙂

• @daydreamer amin... inşallah kızımız 10 yaşında o da benimle bekliyor heyecanla.

• @topraxxx DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@dreams_usa dah önce bahsini açsaymışım keşke gideceğimin. Ama giderken yoldan canlı bağlantı yapıp bildirmiştim foruma. Ben gidiyorum houston a. Beni seven peşimden gelsin😅😂👍🏻

Valla müdür, biliyorsun İstanbul çok büyük. Neresine geleceğini, burada ki iş yoğunluğunu vs bilmediğim için, işinden gücünden alı koymayayım dedim. Bileydim cnr'a fuara geldiğini, fuar planımı önceler gelirdim yanına. Tanışmış olurduk. Neyse artık, kısmet Houston'a diyelim 😊

• Bir sabah girmedik maşallah yalnız bırakmaya gelmiyor. Hemen toz dumana katılmış. Neyse odaklanın az kaldııııı azzzz!! 🙏🙏🙏

• Full focus yaptık. Hazırız 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

32

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |