Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bana green card çıktıgında, hemen bekleme odasına bakmıştım herkes kazanamadıgını ve hayallerim yıkıldı şeklindeki yazıları okuyunca, kazandıgımı ben dahil kimse yazamamıştı, Malum siz üzülürken sevinç paylaşmak biraz rahatsızlık veriyor. İnşallah herkes kazanır herkes bunalmış ülkemizin ekonomik durumundan helede çoluk çocuk olanlar çok daha bunalmış durumda

• merhabalar, bende green card başvurusu yapıp bekleyenlerdenim.Öncelikle hep okuduğum ve onayladığım cümle ile başlamak istiyorum, bütün hazırlıklarını tam anlamı ile yapan ve gittiğinde gözü arkada kalmayacak kişilere çıkmasını temenni ederim. Takip ettiğim kadarı ile çoğu kişinin kaygısı eğitim, ekonomi, adil adalet, ve refah bir yaşam ... Bir ülkede bunların eksik olması çok kaygı verici, ve üzücü.. Bazen gitmek için sebepleri sıraladığımda geç kaldığımın farkına vardım, kalmak için sebepler sadece ailevi sebepler yani annem babam kardeşim ne olacak düşüncesi... artık ne olacaksa olacak, çünkü artık benim gibi evli ve çocuklu olanlar için anne baba kardeş 2. derece akraba statüsüne girdiler... 1. derece eşim ve çocuklarım.. Türkiyeyi çok seviyorum diyenlerin başka bir ülkede farklı bir beklentisi olması da üzücü, çok seven terketmez, hiç sevmiyorum da demiyeceğim , sadece alışkanlıktan ibaret ... Amerikaya gidildiğinde herşey muhteşem olmayacak fakat! umutlarımın peşinden gideceğim, Türküyede yaşam kalitem her ne kadar yüksek olsada, bazı arkadaşların dediği gibi uber lift yapmayı bile göze almak demek , gitmek için bir çok sebebi doğuruyor... aslında paylaşmak istediğim çok şey var ama ortamın akışını bozmamak üzere herkesin umuduna ve beklentilerine saygı duyarak hepinize samimi bir merhaba demek istedim.. Az bir süre kaldı ve Allah Herkesin Gönlüne ve Kalbinde ki İnsani Şefkat e göre Yaşam versin.. Amin...

• @captainblue DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bana green card çıktıgında, hemen bekleme odasına bakmıştım herkes kazanamadıgını ve hayallerim yıkıldı şeklindeki yazıları okuyunca, kazandıgımı ben dahil kimse yazamamıştı, Malum siz üzülürken sevinç paylaşmak biraz rahatsızlık veriyor. İnşallah herkes kazanır herkes bunalmış ülkemizin ekonomik durumundan helede çoluk çocuk olanlar çok daha bunalmış durumda

@captainblue güzel düşünceler ve iyi dilekler için çok teşekkürler. inşallah sizde süreci başarıyla tamamlar ve yeni hayata en güzel şekilde merhaba dersiniz ve çok mutlu olursunuz. böyle ince düşünceli olmanız, iyi ve güzel günleri fazlasıyla hak ettiğinizi gösteriyor. 🤗

• bizim bir arkadas basvurduktan sonraki sifreyi kaybetmis . o sifreyi tekrar gorme imkanimiz var mi acaba ??

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta DV 2020 başvuru numarasını mı diyorsun şifre derken eğer bu numara ise 7 mayısta zaten sistem açılınca altında numaramı unuttum kısmı var oradan numarasını öğrenebilir

https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(0eac2gh0htzfg3ewn5sc2v2d))/CheckStatus.aspx

1. Confirmation Number: altında yazıyor

şimdi ki DV2019 işte bu link 7 mayısta DV2020 göre değişecek

• @szgn DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

merhabalar, bende green card başvurusu yapıp bekleyenlerdenim.Öncelikle hep okuduğum ve onayladığım cümle ile başlamak istiyorum, bütün hazırlıklarını tam anlamı ile yapan ve gittiğinde gözü arkada kalmayacak kişilere çıkmasını temenni ederim. Takip ettiğim kadarı ile çoğu kişinin kaygısı eğitim, ekonomi, adil adalet, ve refah bir yaşam ... Bir ülkede bunların eksik olması çok kaygı verici, ve üzücü.. Bazen gitmek için sebepleri sıraladığımda geç kaldığımın farkına vardım, kalmak için sebepler sadece ailevi sebepler yani annem babam kardeşim ne olacak düşüncesi... artık ne olacaksa olacak, çünkü artık benim gibi evli ve çocuklu olanlar için anne baba kardeş 2. derece akraba statüsüne girdiler... 1. derece eşim ve çocuklarım.. Türkiyeyi çok seviyorum diyenlerin başka bir ülkede farklı bir beklentisi olması da üzücü, çok seven terketmez, hiç sevmiyorum da demiyeceğim , sadece alışkanlıktan ibaret ... Amerikaya gidildiğinde herşey muhteşem olmayacak fakat! umutlarımın peşinden gideceğim, Türküyede yaşam kalitem her ne kadar yüksek olsada, bazı arkadaşların dediği gibi uber lift yapmayı bile göze almak demek , gitmek için bir çok sebebi doğuruyor... aslında paylaşmak istediğim çok şey var ama ortamın akışını bozmamak üzere herkesin umuduna ve beklentilerine saygı duyarak hepinize samimi bir merhaba demek istedim.. Az bir süre kaldı ve Allah Herkesin Gönlüne ve Kalbinde ki İnsani Şefkat e göre Yaşam versin.. Amin...

İyi bir gelirim var. Fakat sıfırdan başlamayı göze aldım. Çocuklarım için. Onların seçeneği olsun istiyorum. Amerika’da eğitim almak onlar için altın bilezik bence. Tabi ki bende insanca yaşamak istiyorum.
    İnşallah hepimize çıkar.

• Türkiyede hatrı sayılır gelirim olan bir işim var. Amerika için herşeye sıfırdan başlama cesaretim de var. Kocaman kaç ayı devirdim son 2 2.5 hafta geçmek bilmiyor. Umarım sisteme girdiğimde mutluluk sevinciyle sokakta koşmak nasip olur 😌 Herkese bol şans sevgiyle kalın

• Bugünü de yedik bitirdik kaldı #16# gün... Herkes için Umutlar yeşersin, neşeli günler gelsin inşallah...

• @captainblue adamsın!

• ⭐⭐

Öylesine bavşurmuştum, gitmeye niyetim yoktu diyenlere değil de burada gün sayanlara çıkar inşallah.

• @chromium Aynen katılıyorum. Gerçekten gönülden isteyen herkeze çıkar inşallah! Hadi bakalım 🙂#16#

• Ülkenin geldiği duruma bakınca gerçekten bir umut amerika, arkadaşlar kendimi düşünmekten ziyade bekarım ama ilerisi için cocuğumun hayatına +1 sırada başlaması iyi bir fikir tabi bu fırsatı yakalarsak harika olucak...burda olan herkese bol şans...

• Bu olay kaldırılmadığı sürece hep bir umut var.

• Hayata yeniden merhaba demeye kaldı #16
    Türkiye ebemiz şaplağı vurdu 😂
    Yeniden merhaba deyip Abd ebemizin de vurmasını temenni ediyorum.

• ⭐⭐ Yasaklı

on....bes

• Facebook'ta biri Green Card kazandım diyor. Kanıt olarak bunu sunmuş. Dolandırılıyorsun diyoruz. Yok yalancısınız diyor 😃 Parasını kaptırması bir yana cillop gibi organlar deyip organları da kaptırmazsa iyi.

Üniversite mezunu. Green Card mülakatlarında nasıl red yenildiği anlaşılıyor.

alt metni

• ........

• Gerçekten öylesine başvuranlardan ziyade burada gün sayan kardeşlerime dostlarıma çıkması dileğiyle. 190 küsür gündür gün ve hafta sayıyorum. Son #15 sevgiyle kalın şans bizim olsun 😌

• @chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Öylesine bavşurmuştum, gitmeye niyetim yoktu diyenlere değil de burada gün sayanlara çıkar inşallah.

Aminnnn🙏

• ⭐⭐

Son 16 gün

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

116

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |