Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @topraxxx desene umut ve heyecanla dolu 1 günü daha geride bıraktık 😞

• @Sinem Hanım çocuklarınıza güzel bir eğitim aldırmak adına fikirlerinize katılıyorum. Lakin bu demek değil ki her çocuk bir Aziz Sancar olacak.
    Eğitim olarak fizik, kimya, biyolojiden önce ahlak gelmeli ki ne iş yaparlarsa yapsınlar yaşamları boyunca haksızlık, hırsızlık, vicdan sömürüsü vb gibi durumları kullanmasınlar. Hizmet açısından bakarsak bana göre temizlik personeli bile ülkesi için çalışıyor ama genel olmasa da şuandaki görüş çöpcü veya kağıtçı diyerek küçümseme. Oysa Abd'ye gitme isteğimizden biriside yapılan işe, insana saygı değil mi ? Kısaca ülkemizinde bu duruma geleceğini umut ediyorum.

• @sinem peki 1980 den beri ülkemizin bu kadar satılmadığını da biliyor musun? 😊
    Cumhuriyetin ilanı (1923) ile 2004 yılları arasında 794 milyar dolar harcayan bu devlet (bak Cumhuriyetin ilanı diyorum, doğru düzgün fabrikalar yok, okullar yok, hastaneler yok, yollar yok, daha ne sayayım, savaştan yeni çıkmış ve yeni kurulmuş bir devletten bahsediyorum), 2004 ile 2018 yılları arasında 2 tirilyon yüz küsür milyar dolar harcamış.
    Peki ne yapmış? Satmaktan başka ne yapmış? 3. köprüyü mü yapmış, Avrasya tünelini mi yapmış, yeni hava limanı mı yapmış, Orhangazi köprüsünü mü yapmış? Bak n'olur bunları yapmış deme, benim söylemeye dilim varmaz ama işte o zaman çomar olursun malesef 🙂
    Taze gıda da ihracat yapan devletimiz ithal eder duruma gelmiş. Soğan alabiliyor musun soğan? 🙂

• Yasaklı

@oradaki DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@Sinem Hanım çocuklarınıza güzel bir eğitim aldırmak adına fikirlerinize katılıyorum. Lakin bu demek değil ki her çocuk bir Aziz Sancar olacak.
    Eğitim olarak fizik, kimya, biyolojiden önce ahlak gelmeli ki ne iş yaparlarsa yapsınlar yaşamları boyunca haksızlık, hırsızlık, vicdan sömürüsü vb gibi durumları kullanmasınlar. Hizmet açısından bakarsak bana göre temizlik personeli bile ülkesi için çalışıyor ama genel olmasa da şuandaki görüş çöpcü veya kağıtçı diyerek küçümseme. Oysa Abd'ye gitme isteğimizden biriside yapılan işe, insana saygı değil mi ? Kısaca ülkemizinde bu duruma geleceğini umut ediyorum.

bunu ben de umud ediyorum. Çocuklarımıza hedef gösterirken onların birer yarış atı degil insan olduklarını önce biz ebeveynlerin unutmaması gerekiyor. Bir egitimci olarak bunun fazlasıyla farkındayım. Bununla beraber hangi ülkede yaşarsam yaşayayım çocuklarıma ve/veya ögrencilerime güzel ahlakı güzel degerleri aşılamaya çalışıyorum ne kadar başarılı oldugumu zaman gösterecek... Ögretmenler verdikleri emegin karşılıgını bazen dünya gözüyle göremezler. Ama hayır dualarla anılmak en güzeli olsa gerek... Çocuklarıma şunu ögretmeye çalışıyorum nerede hangi işi yapıyor olursanız olun bilin ki Allah sizi görüyor biliyor kimse görmese de bilmese de.. İşinizi tam yapın en güzel şekilde yapın gücünüz nispetinde ve bunun sonunda da takdiri Allahtan bekleyin hak etiginiz ücret içinse sıkı takipçi olun ve hak yenmesine de hak yemeye de müsaade etmeyin. Dilerim bunu yerleştirebilirim hayatlarına. Ben böyle yetiştirildim zira...

• @dreams_usa spikerin trollüğü 😂😂
    Her izlediğimde kopuyorum

• ........

• @sinem hanım, inanın ben sizi anlamakta güçlük çekiyorum 🙂 kusuruma bakmayın.
    Haksızlığın karşısında durmak diyorsunuz, eğitim için ülkemizin yetersiz olduğundan dolayı GC diyorsunuz, bunca yıldır bu ülkede haksızlığa uğradım ve halen de uğruyorum diyorsunuz, ama diğer yandan da akp seçmeniyim diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz? 😊

• Yasaklı

@dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem peki 1980 den beri ülkemizin bu kadar satılmadığını da biliyor musun? 😊
    Cumhuriyetin ilanı (1923) ile 2004 yılları arasında 794 milyar dolar harcayan bu devlet (bak Cumhuriyetin ilanı diyorum, doğru düzgün fabrikalar yok, okullar yok, hastaneler yok, yollar yok, daha ne sayayım, savaştan yeni çıkmış ve yeni kurulmuş bir devletten bahsediyorum), 2004 ile 2018 yılları arasında 2 tirilyon yüz küsür milyar dolar harcamış.
    Peki ne yapmış? Satmaktan başka ne yapmış? 3. köprüyü mü yapmış, Avrasya tünelini mi yapmış, yeni hava limanı mı yapmış, Orhangazi köprüsünü mü yapmış? Bak n'olur bunları yapmış deme, benim söylemeye dilim varmaz ama işte o zaman çomar olursun malesef 🙂
    Taze gıda da ihracat yapan devletimiz ithal eder duruma gelmiş. Soğan alabiliyor musun soğan? 🙂

@dreams_usa Osmanlı yıkıldıgında neler elimizdeydi ve neler kaldı? Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sadece 15 yıl sonra neler kuruldu neler satıldı? Bunlar uzun konular belki de yeri burası degil.. Maksat muhabbet olsun bnm en çok nefret etigim şeylerden biri etiketleme merakımız. Millet olarak kendimizi ve karşımızda yer alan şahsı ya da grubu etiketlemeye pek meraklıyız. Bundan nasıl nefret ettigimi anlatamam. Çomar ne demek? Dinci ne demek? Solcu ne demek? Komunis ne demek.? Mutlaka etiketlemek şart mı... Diş geçiremedigimizi incitmek dogamıza bu kadar mı işlemiş? Bilemiyorum.. Türkiye uzaya ilk uyduyu ne zaman gönderdi? Neden muasır medeniyet seviyesine ancak 2000 li yıllarda çıkmaya çalışabildk ? 1923 ten 2000 lere kadar elmiz armut mu topluyordu? Yoksa birşeyler başarmaya çalışanlar uçak kazasında trafik kazasında ya da aniden kalp krizleriyle falan ölüyor ya da topluca intihar mı ediyorlardı... Konu derin yara derin ama çözümsüz degil. Sadece durup birbrimizi br dinleyip anlamamız ve ortak düşmanımıza karşı ortak hareket etmemiz lazım çok fazla zamanı, çok fazla nesli birbirimizle ugraşıp asıl olanı gözden kaçırarak ve kan kaybederek harcadık. Bir çok şeye geciktik ıskaladık ve hayatlar geçti gitti. Bazıları bir sagdan br solan diyerek yaşı büyütülerek asıldı. Bazılarımız tabutluklardan sag çıktı çıkamadı... Bunları aşmak zamanı gelmedi mi acaba?

• Yasaklı

ekleme yapayım bahçem var bahçemde her sebzem var azıcık zahmet buyurup saksı alıp bişeyler ekin. 🙂

• Yasaklı

siz elli kişi bi araya gelseniz bi köprünün ayagını yapamazsınız ama bahçenize saksınıza bişeyler ekebilirsiniz ekmeyip sogan pahalııı diye bagırırsanız o vakit kusura bakmayın ama kendi düşen aglamaz. 🙂 not çomarlık bu ise evet çomarım. 🙂

• @sinem yalnız bir konuya dikkatinizi çekerim, benim eklediğim video da oradaki bayana kimse çomar demiyor. Sadece uçan aletin adı çomarkopter 🙂
    Çomar yakıştırmasını ilk siz yaptınız, hatırlatırım 😊

• Yasaklı

@sinem yalnız bir konuya dikkatinizi çekerim, benim eklediğim video da oradaki bayana kimse çomar demiyor. Sadece uçan aletin adı çomarkopter 🙂
    Çomar yakıştırmasını ilk siz yaptınız, hatırlatırım 😊

@dreams_usa çomarkopter trolunu anlamamak imkansız... dolayısıyla kadıncagız ekrana çıkacagını düşündügü için karşısındakini de bozmak ayıp olacagı için bozmamış . Kadın ben yaşlarda yani aldıgı terbiye ona bu şekilde davrandırmış. Ama trolun işine gelmiş o başka tabii. neticede siz gençleri kandırabilmek ve ahahahaha çomara bak dedirtebilmek için orada. Degil mi?

• Yasaklı

tıpkı tv şovlarında sizi güldürmek üzere orada bulunanlar gibi.. Bir fark yok yani

• @sinem saksıya soğan ekmek benim işim değil, o milletimizin efendisi köylülerimizn işi ve ekmek parası. Bizim işimiz ve görevlerimiz farklı. Biz kendi görevlerimizi ifa edecez ki para kazanalım, köylümüzün el emeği göz nuru ürünlerini satın alalım onlar da kazansın. Tabi bu şartlarda yapabiliyorlarsa. Mazot ortada, gübre fiyatı ortada, bir de bunlar yetmezmiş gibi ithal ediyor sayın devletimiz. Yahu hangi devlet kendi üreticisini vurur Allah aşkına???

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sinem hanım, inanın ben sizi anlamakta güçlük çekiyorum 🙂 kusuruma bakmayın.
    Haksızlığın karşısında durmak diyorsunuz, eğitim için ülkemizin yetersiz olduğundan dolayı GC diyorsunuz, bunca yıldır bu ülkede haksızlığa uğradım ve halen de uğruyorum diyorsunuz, ama diğer yandan da akp seçmeniyim diyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz? 😊

Herkes hayatini tutarli yasamak zorunda degil sayin @dreams_usa 🙂 yorumlarinizi bunu goz onunde bulundurarak yapin.

Eger bir insan, hayatini yanlis temeller uzerine kurmussa, o temeller yanlis olsa bile hayati pahasina bunlari korur, ve yanlisliklarini reddeder; cunku tum hayatini bosa yasamis olma hissini kaldiramayacagini bilir.

• @sinem hanımefendinin akıl almaz fanatizmi sizce de o son anlardaki gayet zekice yapılan esprileri hak etmedi mi?

• Yasaklı

@sinem saksıya soğan ekmek benim işim değil, o milletimizin efendisi köylülerimizn işi ve ekmek parası. Bizim işimiz ve görevlerimiz farklı. Biz kendi görevlerimizi ifa edecez ki para kazanalım, köylümüzün el emeği göz nuru ürünlerini satın alalım onlar da kazansın. Tabi bu şartlarda yapabiliyorlarsa. Mazot ortada, gübre fiyatı ortada, bir de bunlar yetmezmiş gibi ithal ediyor sayın devletimiz. Yahu hangi devlet kendi üreticisini vurur Allah aşkına???

bilakis ben ögretmenim saksımda sogan ve benzeri yetiştiriyorum gayet de zevkle tüketiyorum pahalı da degi soganın tohumu 15 kr. satılan sogan 5 tl benim saksıdaki organik. 🙂

• Yasaklı

ne demiş atalarımız işleyen demir ışıldar efenim.:) al bi saksı ek soganını .:)

• @sinem şaka yapıyorsunuz değil mi? Gerçekten bu şekilde olduğunu düşünüyor olamazsınız!

• @dreams_usa Bence siyasete girmesek daha iyi 🙂 herkes farklı görüşlere sahip.
    @Sinem Aslına bakarsanız söyleyeceğim çok şey var eğitim alanında ama şimdilik susayım. Nasip olursa bir gün uzunca yazarım eğitim açısından olması gereken düşüncelerimi 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |