Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Ben bu ''alın teri'' ve ''armut piş, ağzıma düş'' olayını anlayamadım. Allah aşkına burada, Amerikaya gidince yattığı yerden para kazanacağına inanan birileri mi var? Biri bana anlatsın?
    @Sinem eğer ''pazarlık kültürü''n den kastın, anladığımız pazarlık olayı ise, Amerika da yaşayan youtuber ların videolarını izlemini tavsiye ederim. İnan bizde ki pazarlık kültürünün aynına sahipler. Özellikle araba ve ev satışlarında! Esnekliğe gelince, inan orada ki esneklik buradakinden daha fazla. Özellikle iş ve çalışma şartları ile ilgili videolardan gördüğüm kadarıyla (bir çoğunun belirttiği ortak nokta), çalışabilecekleri gün ve saatleri belirtip, bu koşullarda iş bulabiliyorlar. Biz burada böyle bir şart koşsak elimize verirler bir top ''al bu topu sektirip git'' derler.
    Bizde ki esneklik sadece kanunların çiğnenmesi konusunda geçerli. Hemen hemen tüm iş ilanlarında ''esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek'' kriteri belirtiliyor. Ve bu esneklik, kanunen 1 ay içerisinde yapılabilecek fazla mesai çalışmasının (ki bu fazla mesai çalışması işçinin inisiyatifinde olmasına rağmen) kat kat fazlası olarak çıkıyor karşımıza. Ve yine fazla mesai hak edişleri ya elden veriliyor sigortadan çalmak için, yahut hak edilen şekilde hesaplanmıyor. Asgari ücretten sigorta olayına hiç girmiyorum bile!

hayır kıymetli kardeşim kastettigim "pazarlık kültürü" o degil. "Esneklik" kavramı da o degil.. Şöyle anlatayım Tr de tanıdıgın dükkandan alışveriş edersin ya akraba ya arkadaştır ya da hemşeri... Bir şekilde sana biraz yardımcı olur alışverişinde ya da işini yapmanda... O sıcaklıgı o samimiyeti o ... kolaylıgı diyeyim. ABD de bulamayabilirsin. Bir de sana tolerans gösterme olarak düşün bu "esneklik" kavramını. Alın terinle kazandıgını evet Tr de hak yiyen çok ama sanma ki ABD dekiler hak yemiyor. Uygun bir boşluk bulursa yasada çatırrr çatırrr hak yiyorlar. Onları alıkoyan tek şey sıkı cezalar. Bunu hatırda tutmakta fayda var

• Yasaklı

bn 45 yaşındayım. Önce başörtüsü yasagı icra eden zavallı bazılarının, sonra da Fetö denen şerefsizin kpss de HAKKIMI DEFAATEN YEMESİ sonucu hiç atanamamış Biyoloji ögretmeniyim. Anlama ve okuma yazma olarak çok iyi konuşma olarak orta derecede ingilizce az almanca ve arapça biliyorum. Meslegimi hep dersanelerde özel kurslarda özel ders vererek evde veya mlli egitime baglı okullarda ücretli ögretmen olarak tabii o da iş bulabildigimde icra ettim. İş bulamadıgımda asgari ücret veya daha azına razı olarak sekreter pazarlamacı ya da yeri geldi apartman temizliginden ekmek çıkardım. Dersanelerin çogu şerefsiz müdürlerden müteşekkil oldugundan ssk mı tam gösteren olmadı emegim yıllarım çalındı ve çalındı... Halen işsizim ve evimde ders veriyorum. Yani kesinlikle tuzum kuru falan degil... Bununla beraber devletime hiç küsmedim küsmem. Zamanla daha iyi olacagına da inanıyorum. Evladlarımın iyi birer egitim alması hedefim oldugu için greencard a başvurdum. Bu sistemde çocuk yetiştirilmeyecegine eminim. Okutup lkeye geri dönmelerini ve iyi yerlere gelmelerini istiyorum. Eger ABD bir kurtuluş olsa idi önce kendi sistemindeki ögüttügü insanları kurtarırdı. Michael MOORE yi izlemenizi önemle tavsiye ederim. Saygılar. 🙂

• @sinem bizde hak yemek için yasada bir boşluk yoksa, ya kılıfına uyduruyorlar yahut yeni yasa çıkarıyorlar 🙂
    Evet, sıkı cezalar ile yaptırım uyguluyorlar haklısın ve bu konuda başarılı da oluyorlar. Ya bizde? Kadınları yerlerde sürükleyen , istediğini alamayınca zavallı kadını bıçaklayan gaspçılar, tacizciler karakolda geçirdikleri 2 saatin ardından serbest bırakılıyorlar. Yaya ya çarpan ve ölümüne neden olan lüks araç sahipleri nezarette bile 1 gece geçirmiyor, hapis şöyle dursun!

• ⭐⭐⭐⭐

@likable her meslekte var mı bilmiyorum ama hemşirelikte var denklik forum yöneticilerinden sayın @knnrn Kenan Bey' in yönlendirmeleri sayesinde şuan bu yolda yürümeye başladım henüz başındayım tabi ama sonu görünüyor.

• Yasaklı

@sinem bizde hak yemek için yasada bir boşluk yoksa, ya kılıfına uyduruyorlar yahut yeni yasa çıkarıyorlar 🙂
    Evet, sıkı cezalar ile yaptırım uyguluyorlar haklısın ve bu konuda başarılı da oluyorlar. Ya bizde? Kadınları yerlerde sürükleyen , istediğini alamayınca zavallı kadını bıçaklayan gaspçılar, tacizciler karakolda geçirdikleri 2 saatin ardından serbest bırakılıyorlar. Yaya ya çarpan ve ölümüne neden olan lüks araç sahipleri nezarette bile 1 gece geçirmiyor, hapis şöyle dursun!

evet düzeltilmesi gereken çok şey var ama ben kalkıp gitmek yerine kalıp savaşmayı seçmek üzere yetiştirildigim için bunlardan bunalmıyorum. Kafalarımız hamdolsun çalışıyor. Düzeltilebilir şeyler bunlar. Ben sadece çocuklarımın iyi bir egitim alıp geri dönmelerini ve ülkelerine hizmet etmelerini istiyorum. Bütün çabam bunun için... Öfkenize yenilmek sizi güzellikleri görmez yapar derdi bir hocam. 🙂 hak veriyorum ona... Bazen geri çekilip kuşbakışı bakmak da lazım.. ne dersiniz?

• @sinem ABD'de eğitim alacak çocuklarınızı TR'ye dönme konusunda ikna edebileceğinizden emin misiniz? 😁

Ama şuan ki küçük hallerini düşünmeyin, yetişkin birer birey olacaklar, kendi dünya görüşleri ve alıştıkları yaşam standartları olacak..

• Yasaklı

@volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem ABD'de eğitim alacak çocuklarınızı TR'ye dönme konusunda ikna edebileceğinizden emin misiniz? 😁

Ama şuan ki küçük hallerini düşünmeyin, yetişkin birer birey olacaklar, kendi dünya görüşleri ve alıştıkları yaşam standartları olacak..

emin degilim ama beni es geçeceklerini de sanmıyorum çünkü öyle yetiştirmiyorum. 🙂

• Yasaklı

Tr standartlarında despot bi anne oldgum aile bireylerimce sık sık söyleniyor ama çocuklarım beni severler. 🙂

• Yasaklı

bir de Aziz Sancar ve Ziya Özel i çok seviyorlar. 🙂

• @sinem dominant bir annenin bile tek başına işi zor 🙂

İnşallah gelecekte bu konuları tartışıyor olursunuz evlatlarınızla 🙏

• Yasaklı

yok seçme hakları elbette olacak kalalım böyle ülkemize daha faydalı oluyoruz derlerse(çünkü faydalı olmanın binbir yolu var) hayır demeyecegim en azından iyi yetişmelerini saglamış olmanın vicdan huzurunu yaşıyor olacagım... Ama gelir ve ülkeye bizzat hizmet ederlerse çektigim çekecegim her sıkıntıya daha bir deyecek... .Çocuklarımıza kimi ideal ve hedef gösterdigimiz çok ama çok önemli. Güzel örneklerle ve iyi bir beslemeyle(manevi anlamda) evlatlarımızın yapamayacagı hiç bir şey yok bence

• @sinem Savaşmak bizim ruhumuzda var diyorum😊 ve ekliyorum, öyle zihniyetler var ki savaşmak fayda etmiyor bu zihniyetlerle. Her türlü yolsuzluk, haksızlık, yandaşçılık, din sömürüsünü görmezden gelip körü körüne bağlı zihniyetlerden bahsediyorum. Gözün gördüğünü akıl nasıl almaz bunu hiç anlamıyorum. Aslında bu anlamda biraz yol katettik gibi lakin, yine her türlü sahtekarlık dönüyor hak edene hakkını vermemek için. Bu nedenledir benim isyanım.
    Daha önce de belirtmiştim. Eğer şans yüzüme güler de GC kazanırsam, ancak bu zihniyet değiştiğinde yahut Allah korusun savaş çıktığında dönerim ülkeme!

• Yasaklı

bn 15 sene süre verdim çıkarsa kalma sürem. 🙂 bakalım hayırlısı...

• ⭐⭐

@sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem bizde hak yemek için yasada bir boşluk yoksa, ya kılıfına uyduruyorlar yahut yeni yasa çıkarıyorlar 🙂

evet düzeltilmesi gereken çok şey var ama ben kalkıp gitmek yerine kalıp savaşmayı seçmek üzere yetiştirildigim için bunlardan bunalmıyorum. Kafalarımız hamdolsun çalışıyor. Düzeltilebilir şeyler bunlar. Ben sadece çocuklarımın iyi bir egitim alıp geri dönmelerini ve ülkelerine hizmet etmelerini istiyorum. Bütün çabam bunun için... Öfkenize yenilmek sizi güzellikleri görmez yapar derdi bir hocam. 🙂 hak veriyorum ona... Bazen geri çekilip kuşbakışı bakmak da lazım.. ne dersiniz?

Bir kere geldiğim Dünya'da ömrümü şahsen bir şeylerle "savaşarak" geçirmek istemiyorum açıkçası, tek istediğim huzur. Ayrıca tabii herkesin kendi tercihine saygı duyuyorum. Umuyorum çocuklarınız istediğiniz gibi yetişir.

• Yasaklı

@chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@sinem DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bir kere geldiğim Dünya'da ömrümü şahsen bir şeylerle "savaşarak" geçirmek istemiyorum açıkçası, tek istediğim huzur. Ayrıca tabii herkesin kendi tercihine saygı duyuyorum. Umuyorum çocuklarınız istediğiniz gibi yetişir.

bu dünyada huzur yok huzur cennette. İstediginizi almak istiyorsanız savaşmanız gerekiyor... Bunu küçük yaşta deneyimledim...Bu savaş öyle kılıç kalkanla falan degil zeka ve azimle oluyor. Bunu da küçük yaşta anladım... Ama tabii ki haklısınız birz huzur hepimzin hakkı. Fakat çok da bir şey beklememek lazım . Bir kere geldigimiz bu dünyadan geldigimz kadar saf ve temiz kalarak ayrılabilmek karımız...bnm düşüncem bu.. Dilerim size de aradıgınız huzur nasib olur. 🙂

• @sinem al hadi savaş bu zihniyetle 🙂 🙂

Ben bunları kastediyorum, bu zihniyetler düzelmediği yahut yok olmadığı sürece biz ülke olarak 1 adım ileri gidemeyiz. Baksanıza saplantıya, gözlerini kör etmiş resmen.

• @Sinem bir de her şeye kılıf uydurma becerileri yok mu en tepelerindekinden en altına kadar, çıldırıyorum yarabbim.

• hadi hadiii bugünüde yırttınız... saat 23:14 artık 21 gün kalmış sayılır....şunun şurasında ne kaldı Allah aşkına 🕶

• Yasaklı

@dreams_usa bence kadın adamı bozmak istememiş. 🙂 yoksa çomarkopter diye bir şey olmadıgı açık.. 🙂 Zihniyet olarak bn de bir ak parti seçmeniyim. Çomar mıyım? Bilmem... ama bildigim şey geldigimiz nokta 1980 den bu güne gelebildigimiz en iyi nokta. O kadar söyleyeyim size...

• Yasaklı

ha gayret son 21. 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |