Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Merhaba sevgili forum ailesi🙋🏻♀
    Her ne kadar aranızda yeni olsam da yaklaşık sürekli ziyaretçi olarak fırsat buldukça gelip okuyup bilgi edinmeye çalışırdım yazılarınızdan. Son zamanlarda daha çok vaktim olduğundan mütevellit yüzlerce sayfa yazı okuma fırsatım oldu. Çocukluğumdan beri dünyayı gezme hayalim son yıllarda ülkemizin geldiği durum sonrası Abd de yaşama isteğine dönüştü. Başladım araştırmaya. Ama gel gelelim bu benim hayalim. 36 yaşındayım liseye giden iki kızım var. Maddi olarak olmasa da manevi olarak huzurlu bir yuvamız var. Büyük kızım da benim gibi dünyayı gezme tanıma hayaliyle yaşayan bir tip amma velakin küçüğüm ve eşim tam tersi. Vatancı milletçi ülkesinden başka bir yerde asla yaşayamayacağını düşünenlerden. İşte benim hayallerim tamda burada suya düşüyor. Olur mu olmazmı diye diye yıllardır hep araştırdım okudum ama çok istememe rağmen hiç başvuru yapmadım. Olurda çıkarsa ve gidemezsek benim için daha büyük yıkım olurdu çünkü. Çok büyük hayallerle gidipte aile içinde huzursuzluk yaşayanların, ailesi yuvası dağılanların hikayelerini okudum çünkü. öğrendim ki aile bireylerinin hepsinin çok istemesi gerekiyormuş. Hal böyle olunca insan evlatları için hayallerinden bile vazgeçiyor, çünkü bana göre hiç birşey ailemden daha değerli değil. Bir de gerçekten gitmek isteyenlerin ve gidebilecek olanların hakkına girme düşüncesi...

İşte bunları ve bir çok şeyi hep bu forumdan öğrendim. Gerçekten burada ki olumlu/olumsuz deneyimler düşünceler o kadar kıymetli ki. Hayat kurtaran cinsten. Emeği geçenlere tecrübelerini paylaşanlara çok teşekkürler.
    Benim hayallerime gelince bir yerlerde daha iyi şartlarda yaşama şansın olduğunu, çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlayabilme imkanın olduğunu bilmek her geçen gün yaşadığım ortamdan daha da uzaklaşmama soğumama neden oluyor. Aklınıza gelen her şeyi sürekli kıyaslamaya başladım. 24 saat aklımdan çıkmayan, rüyalarıma giren bir tutkuya dönüştü durum. Allaha dua ediyorum gerçekleştirmeyeceğin hayalin peşine düşürme diye. Yine de kim bilir belki bir gün herşey bambaşka olur da ben de burada hikayemi anlatırım....
    Tekrardan herkese teşekkürler.
    Ben gidenlere, bekleyiş içinde olanlara, gitmek isteyenlere sonsuz şans sabır diliyorum. Allah yardımcınız olsun. Size gittiğiniz yerleri sevdirsin. Sizi de gittiğiniz yerlere sevdirsin.
    Niye şimdi buraya yazdığımı düşündüm de🙈hem bir teşekkür etmek hem şans dilemek hem de beni gerçekten anlayabilecek insanlara içimi dökmek için olduğunu farkettim😄
    Çok uzun oldu affola🙋🏻♀
    Ve herkese sabırla sukûnetle cevap verip yardımcı olmaya çalışan sevgili crazzycells sonsuz teşekkürler🙏Sevgiler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bidünya çıkarsa eşim de seninkisi gibi gelmek istemiyor ondan hakkımız yanmasın diye ben tek gidicem bu soruyu youtuber var ona sordum bir bayan olarak oda sorumun başlığında video çekti seyretmesi isterim.

• ⭐⭐

@bidünya yıllarca sizin gbi mücadele, kıyaslama, hayal kurma elimden ne gelirse denedim. Allah nasip etti, eger bu hisleri yakaladıysanız bir sekilde bu dogrultuda mücadele ederseniz. Gercek olacaktır. ✨ Hayal kurmaktan vazgecmeyin...

• Yasaklı

o kadar kararlıyım ki eşim gelse de gelmese de çıkarsa gidecegim. 🙂

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 çok doğru söylemiş sürekli ikna etmeye çalışmak, olumlu tarafları göstermek gerçekten yıpratıcı olur. Bizde istemeyen taraf erkek olduğu için istememekten de ziyade böyle bir şeyi hiç düşünmemiş aklından bile geçirmemiş olduğu için daha da zorlaşıyor işim🤦🏻♀️Eğer ömründe bir kere bile düşünmüş dahi olsaydı tartışmaya açık olurdu en azından konu😄ben de kendi kendime çalıp oynuyormuş gibi görünmezdim😂😂😂

• ⭐⭐⭐

@sinem Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

Hahaha😂😂😂işte budur💪

Şaka bir yana eşinizdemi gitmek istemeyenlerden?

• ⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

@bidünya yıllarca sizin gbi mücadele, kıyaslama, hayal kurma elimden ne gelirse denedim. Allah nasip etti, eger bu hisleri yakaladıysanız bir sekilde bu dogrultuda mücadele ederseniz. Gercek olacaktır. ✨ Hayal kurmaktan vazgecmeyin...

Yaaa🤩çok teşekkür ederim bu gerçekten motive edici oldu. Şansınız bol olsun🍀🍀🍀

• Yasaklı

@bidünya Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

Hahaha😂😂😂işte budur💪

evet gurbet ellerde ölemem ben diyor. 🙂 ama ikna edecegim edemezsem de ... kendi bilir. 🙂 Beni seven ardımdan gelsin

• ⭐⭐⭐

Hahaha😂😂😂işte budur💪

evet gurbet ellerde ölemem ben diyor. 🙂 ama ikna edecegim edemezsem de ... kendi bilir. 🙂 Beni seven ardımdan gelsin

Mülakatı sabote etmesin😂😂😂

• Yasaklı

Hahaha😂😂😂işte budur💪

yapmas öyle şeyler. 🙂 ama beni boşayacakmış. dedigim gbi kendi bilir. 🙂

• ⭐⭐⭐

Hahaha😂😂😂işte budur💪

yapmas öyle şeyler. 🙂 ama beni boşayacakmış. dedigim gbi kendi bilir. 🙂

😂😂😂

• Sayın @bidünya O kadar içten, güzel anlatmışsınız ki düşüncelerinizi, emin olun sizi anlıyoruz hem de çok iyi, bence "insanlar hayalleri kadar varlar", vazgeçmeyin hayallerinizden...
    Bu eş konusu çok önemli defalarca değinildi, benim de söyle bir fikrim var, birine hayalinde olmayan birseyi dikte ettirmek çok doğru olmayabilir, hem karşımızdakine hem kendimize yazık etmiş oluruz, mesela benim eşim gelirim dedi ama sadece ben istiyorum diye gelecek ve orada yapamayacağını düşünüyorum, tanıyorum çünkü.Yine de aklına ufaktan ufaktan sokmak lazım, size de kolaylıklar dilerim vazgeçmek yok...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hanım artık laf sokmak için artık kafayı çizdi fox crime kanalında polisiye Law & Order: Special Victims Unit isimli bir dizi var müslüman bir dükkana girip tecavüz edip dükkan sahibini öldürdüler bunun davası için new york adliyesinin önünde 2 karşı grup toplanmış karşılıklı birbirlerine laf atıyorlar arada polis girip zor kullanıyor tam o sırada döndü bak bak gör bak gideceğin yer ne kadar tehlikeli bir yer siz ne tepki verirsiniz

• ⭐⭐⭐

@centralpark Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

Sayın @bidünya O kadar içten, güzel anlatmışsınız ki düşüncelerinizi, emin olun sizi anlıyoruz hem de çok iyi, bence "insanlar hayalleri kadar varlar", vazgeçmeyin hayallerinizden...
    Bu eş konusu çok önemli defalarca değinildi, benim de söyle bir fikrim var, birine hayalinde olmayan birseyi dikte ettirmek çok doğru olmayabilir, hem karşımızdakine hem kendimize yazık etmiş oluruz, mesela benim eşim gelirim dedi ama sadece ben istiyorum diye gelecek ve orada yapamayacağını düşünüyorum, tanıyorum çünkü.Yine de aklına ufaktan ufaktan sokmak lazım, size de kolaylıklar dilerim vazgeçmek yok...

Çok haklısınız evet sonuçta bu benim hayalim, eşiminkilerse çok başka. Evet iki tarafında istemesi çok önemli ama kendi hayallerinden vazgeçip onunkilerimi yaşayalım diye düşünmeden de edemiyor insan. Evet doğru söylüyorsunuz vazgeçmek yok ufak ufak aklına sokma fikri güzelmiş:)Size de kolay gelsin eşinizinde fikirleri olumlu yönde değişir umarım...

• ...........................

• Yasaklı

@ayvalik10 Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

Hanım artık laf sokmak için artık kafayı çizdi fox crime kanalında polisiye Law & Order: Special Victims Unit isimli bir dizi var müslüman bir dükkana girip tecavüz edip dükkan sahibini öldürdüler bunun davası için new york adliyesinin önünde 2 karşı grup toplanmış karşılıklı birbirlerine laf atıyorlar arada polis girip zor kullanıyor tam o sırada döndü bak bak gör bak gideceğin yer ne kadar tehlikeli bir yer siz ne tepki verirsiniz

fox crime seyrettirmeyin. 🙂

• @bidünya Çok samimi bir yazı olmuş. Siz yine de seneye başvurun, belli mi olur koşullar, düşünceler vs. değişiverir birden.

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 tam da videodaki gibi siz hep iyiyi düşünürken görürken, eşiniz hep kötü yönlerini görüyor. Oysa ki iyilikte kötülükte her yerde. Ama anlatmaya çalışsanızda kabul etmeyecek muhtemelen. Çünkü bu sizin hayaliniz onun değil. Bu yüzden işimiz zor kolaylıklar diliyorum size de...

• ⭐⭐⭐

@yalta Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

@ayvalik10 yenge Türkiye haberlerini seyretmiyor sanırım.

Bizim evde normalde istemeyen bendim. Evlendiğimizde 1 haftalık İspanya, Fransa yada İtalya tatili 2 kişilik 2000$ civarındaydı. Eşim "balayına yurtdışına çıkalım" dedi. Ne işim olur ya manyak mısın demiştim. Ben arızalı adamım tutar orda biri bir şey der, bir şey olur, ortalık karışır derdimizi anlatamayız kimseye, Antalya'nın suyumu çıktı demiştim.

Birkaç yıl sonra Green Card'a başvuralım mı demişti. O zamanlar başvuru mektupla yapılıyordu. Bir şirket ile görüşmüş numaramızı vermiş, şirketten aradılar al takke ver külah dolandırıcı olduklarına kanaat getirmiştim ve o iş de yattı. Aradan 6-7 yıl geçti, bu arada bir oğlumuz oldu.

2017 Ekim ayında bilgisayar başında takılırken Facebook'da Green Card başvuruları başladı diye bir reklam gördüm (yine şirket reklamı) bir bakayım dedim nasıl oluyormuş bu başvuru. Google search aramasında birinci yada ikinci sıradaydı YESILKARTFORUM.

Açtım okudum, okudum, okudum. Sonra eşime sordum "başvursak mı ne dersin?" diye. "Ne istiyormuşlar ki?" diye sordu eşim hiç resim çektirmemiz lazım sadece dedim. Ertesi günü üçümüz de resimleri çekildik ve başvuruyu yaptım. Birkaç gün sonra bir mail geldi başvurular iptal edildi, birkaç gün içinde tekrar başvurular başlayacaktır diye. Başvurular başladığında tekrar başvurdum ve deli gibi eğer çıkarsa nerelerde yaşanır, neler gereklidir vs. diye araştırmaya başladım. Öyle ki her akşam işten geldikten sonra saatlerce bilgisayar başında kalıyordum. Birkaç gün sonra eşim yeter artık, çıkıp çıkmayacağı belli değil, neden bu kadar bilgisayar başındasın bırak gel çocuk bile özledi seni dedi. Tüm hevesim kırıldı bir anda ve taaaa 15 Mayıs'a kadar bir daha bakmadım Green Card ile ilgili herhangi bir şeye.
    O akşam geldiğinde ilk önce benim başvurumu kontrol ettik Has not been selected yazıyordu, kazanamamışım. Sonra eşimin numarasını yazdım, o da ne? Benimkinden farklı bir sayfa ile karşılaştık, eşim "bu ne şimdi kazandık mı?" diye sordu. Al işte dedim araştırma ne gerek var diyordun al çıktı işte dedim 🙂 O gün bu gündür okuyor, izliyor, bu forum sayesinde tanıştığım Amerika'da yaşayan arkadaşlara soruyorum 🙂
    Yurtdışına çıkma düşüncesi bir an aklından geçmeyen benim için tek motivasyon ülkenin gidişatı, okullardaki eğitim kalitesinin beş para etmemesi, ülkedeki insan kalitesinin gittikçe diplere vurması dolayısı ile ufaklığın geleceği ile ilgili kaygılar. Zaman herkesi ve her şeyi değiştirir. Allah herkese hayırlısını nasip etsin.

Amin... Umarım çok mutlu olursunuz. Gittikten sonrada tecrübelerinizi okumak isteriz. Bol şanslar.

• ⭐⭐⭐

@bahadır17 Hayallerinden vazgeçenler:/ içinde söyledi:

@bidünya Çok samimi bir yazı olmuş. Siz yine de seneye başvurun, belli mi olur koşullar, düşünceler vs. değişiverir birden.

Çok teşekkür ederim. Aslında doğru söylüyorsunuz hayatın ne getireceği hiç belli olmaz.

Benzer Başlıklar

• 7
  • 55
  • 15
  • 152
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |