Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Yerel Seçim Anketi 2019
    Kansas %57 cumhur ittifakı
    Nebraska %60 cumhur ittifakı
    Florida % 49 cumhur ittifakı
    Ohio %52 cumhur ittifakı
    California %61 millet ittifakı
    Illinois %55 millet ittifakı
    North Dakota %64 cumhur ittifakı
    Hawaii %62 millet ittifakı
    New Jersey - Cumhur ve Millet İttifakı başabaş gider
    Tahminlerim tutacak gibi... 😁😊

• @rüzgar DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Süre kısaldıkça görüyorum ki asıl sıkıntılar gün yüzüne çıkmaya başlamış maddiyat gibi... Aslına bakarsanız benim asıl korkum seçimden sonra doların nasıl bir yol izleyeceği, piyasa analizcileri söylentilerine göre seçim sonrası dolar beklentisi 8-10 arası deniyor. Böyle bir durumda ekonomik olarak kim hazır olur nasıl gider bilemiyorum. Umut ediyorum ki böyle bir şey hiçbir zaman yaşanmaz o zaman gerçekten aramızdan kaçımızın gidecek gücü kalır kestirmek zor... :(((

@Rüzgar aynen hocam, benim de kastettiğim bu zaten, an itibari ile sorun yok gibi görünsede yarın ne olacağı bilinmez, yada hiç imkan yokken bir şekilde bu durum çözülebilir. bu nedenle zaten kimseye imkanın yok niye başvuruyorsun demek sadece kırıcı olmakla kalır. kimse kimsenin şansını zorlamıyor. istatistiksel olarak öyle olabilir ama bu iş kısmet işi. çıkacağı varsa çekilişin çıkacaktır. iş piyasasıda dediğin gibi kur tahminlerinden dolayı kilitlenmiş durumda. özellikle son 1 - 2 ay kadardır çok ciddi bi nakit sıkıntısı var, tahsilat yok resmen.

• Floridaya gelmeyi dusunenler bana yazabilir.Yardimci olmak isterim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Floridaya gelmeyi dusunenler bana yazabilir.Yardimci olmak isterim 🙂

O halde sizi su bolume alalim 🙂

https://yesilkartforum.com/forum/category/27/florida

• arkadaşlar yeni birşey öğrendim AliExpress siparişi hakkında yazmıştım daha önce bilginiz olsun diye söylüyorum oralardan yapacağınız alışverişlerde ürün başına 5.2 tl vergi gelmiş haberiniz olsun 0.50 centlik bişe alsanız bile bu vergiyi ürün başı ödemeniz gerekiyor ben de yeni öğrendim daha ürünlerim gelmedi ama 4-5 ürün almıştım hepsine teker teker bu meblayı ödemek çok koyucak.. yani pes ediyorum artık denizde boğuluyordum ama ellerimi görebiliyorlardı artık oda yok iki keyfimiz vardı onada etmişler. oy pusulasını alıp yırtıp suratlarına atasım var tüm partilere.. ne hale geldik sinirlendim kusuruma bakmayın... kaç günün kaldığı önemsizleşti benim için çok zor bir ekonomide gerçekten erimemek için çok çabalamam gerek hayal kurmak ve olmayınca yıkılmak yoruyor akışına bırakıyorum..

• @gizemb haklısınız gerçekten ; artık ordan kıs burdan kıs, ben çözümü minimal yaşamakta buldum sizede tavsiye ediyorum; hemde evrene nasılolsa burada kalıcı değilim mesajı veriyorum 😊 örnek : bardak kırılsa yerine yenisini almıyorum evde,sadece yeme içmeden kısmıyorum , belki işe yarar

• @denizci seneye kazanırsak başınızı ağrıtırız. Florida ya gelmek istiyoruz

• Ozaman müsadenizle Kocaeli'de yaşayan biri olarak şuraya #41 yazayım 😃

• @gizemb DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaşlar yeni birşey öğrendim AliExpress siparişi hakkında yazmıştım daha önce bilginiz olsun diye söylüyorum oralardan yapacağınız alışverişlerde ürün başına 5.2 tl vergi gelmiş haberiniz olsun 0.50 centlik bişe alsanız bile bu vergiyi ürün başı ödemeniz gerekiyor ben de yeni öğrendim daha ürünlerim gelmedi ama 4-5 ürün almıştım hepsine teker teker bu meblayı ödemek çok koyucak.. yani pes ediyorum artık denizde boğuluyordum ama ellerimi görebiliyorlardı artık oda yok iki keyfimiz vardı onada etmişler. oy pusulasını alıp yırtıp suratlarına atasım var tüm partilere.. ne hale geldik sinirlendim kusuruma bakmayın... kaç günün kaldığı önemsizleşti benim için çok zor bir ekonomide gerçekten erimemek için çok çabalamam gerek hayal kurmak ve olmayınca yıkılmak yoruyor akışına bırakıyorum..

Bilgim olduğu kadarıyla bir düzeltme yapayım..
    5.2 tl gümrüğe sunma ücreti, ve en azından birkaç yıldır zaten var. 2kg a kadar 22€ nun altındaki paketler için şöyle söyleyebiliriz; bazı paketleri rastgele olmak üzere açıyor gümrük. Gerçekten beyan edilen değerdeyse eğer, ek vergi çıkmıyor ve sizi ilgili birime çağırıp orada 5.2 tl karşılığında paketinizi teslim ediyor. Teyzem almıştı böyle 1-2 yıl önce, o durumda 5 tl den çok ilgili birime ulaşıp paketi almak zahmeti daha çok koyuyor 🙂 Ederi beyan edilenden fazlaysa da yandınız zaten, vergiler masraflar offf
    Bakanın açıklaması vardı geçen aylarda, bu hafif ve 22€ nun altındaki paketler için ek vergi gelebilir, henüz gelmedi bildiğim kadarıyla ama çok emin değilim o ayrı konu(ki kesin gelir, mis gibi gelir kapısı, kaçırmazlar bu fırsatı). Ama 5.2 tl zaten vardı, kimilerine isabet ediyordu zaten, belki paket açma sıklığını artırmışlardır ek kaynak yaratmak için :))) anneme yeni bir paket geldi, alalı 2 hafta olmadı zaten, sıkıntı olmadan teslim edildi, bakalım 2.paket nasıl gelecek 🙂

• ........

• ⭐⭐ Yasaklı

o 5.2 sunma ücreti daha öncede vardı. Araba parçası alırken cektigim iskenceleri bilseniz eskiden. Şimdi onları da alamıyorum eskiden 150 eur du sonra 2013 gibi kafadan sallama 75 yaptılar sonra biyiklinin biri bunu 2 0 euroya düşürdük cunku 75 euroluk mal alan kimse yok seklince piskince rezilce acıklamayla 20 euro yaptilar. Türkiye vurgun ülkesi 1500 tl lik araba parcası amerikada almanyada 30 40 euroya alınabiliniyor. Artık hiçbirini alamiyorum ultra depresyondayım. Kılıfına uydurup tekrar alabilirim fakat gaz param yok. Eger parçası olmayan almancı arabasını para kazanmak icin arabayı gümrükten sokuyosan parça alana da karısmayacaksın.. Herkesi suriyeli gibi hundaiye kiaya mahkum ettiler. Kalite sıfır. Ülkeye sokulan süspansiyon parçalarının cogu çin malı ve insaat demiri kalitesinde bu da ölmek demek. Ztn tece vatandasının degeri suriye ırak artık..Dünyada kalite bir birim düşüyorsa burada tsunami gibi katlanarak düşüyor. Buji kablosu aldım amerikadan 30 tl kapıda vergi ödedim içine 5 tl dahil.

• Herkese merhaba arkadaslar dv2020 bekleyeni olarak bende artık aranızdayım ilk defa başvurdum umarım çıkar. Çıkarsa amerikada kendime uygun bir eyalette community college okumayı hedefliyorum. Umarım çıkar okul okurken bir yandanda part-time calışmak istiyorum şuan türkiyede bir örgün bir açık olmak üzere 2 üniversite okuyorum bakalım ne olacak eğer çıkarsa denklik alıp orda devam edicem 😊

• @n0ne 1. Sı bu hafta düzenlenen ve umarım geleneksel hale gelmeyecek swap haftamiz kutlu olsun 🙂 en son %300 leri asti sanırım, gecelik 1.1 😱 .

• @tufanveasli en son 1000i aştı diye okudum az önce. Günü kurtarma çabaları, seçimden sonra bize fena patlayacak gibi.. Allah sonumuzu hayretsin.

• @crazycells bir şey sorabilirmiyim aslında baya bir zaman geçti üzerinden fakat bazen hatırladıkça uyuyamıyorum Fotoğraf Saçlarımın Hizasında Tam Saç Hizasında Yüzümüz Gözüküyor Bu Kabul Edilmez Dimi ? Bir Daha ki Seneye Hazırlanayım mı Şimdiden Yoksa Mayısı Bekliyeyim mi 😃

• @m-turk ona bakarsan benim saçlar sarıydı şimdi siyaha boyadım ne yani almayacaklarmı boyarım sarıya saç tasarımı onarılır takma bence o kadar

• Bu ileti silindi!

• @mutlukurt0534 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@m-turk ona bakarsan benim saçlar sarıydı şimdi siyaha boyadım ne yani almayacaklarmı boyarım sarıya saç tasarımı onarılır takma bence o kadar

Hayır Öyle Değil Evde Çekim Yaptım Ve Fotonun Boyutlandırması Saçımda Bitiyor Ondan Bahsediyorum Normalde Birazcık daha yukarıda olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlukurt0534 hosgeldiniz, size de bol sanslar!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@m-turk DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@mutlukurt0534 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@m-turk ona bakarsan benim saçlar sarıydı şimdi siyaha boyadım ne yani almayacaklarmı boyarım sarıya saç tasarımı onarılır takma bence o kadar

Hayır Öyle Değil Evde Çekim Yaptım Ve Fotonun Boyutlandırması Saçımda Bitiyor Ondan Bahsediyorum Normalde Birazcık daha yukarıda olur.

yok, problem olacagini sanmiyorum; daha kotu fotografla kabul alan arkadaslar var 🙂
    Bir sonraki sene birebir yonergelerdeki gibi uygulayin ama...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |