Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kayahan-sezen tam olarak ne icin istiyorsunuz bu dokumani? Mulakatta gostermek icin mi?

• Merhabalar
    Bir arkadaşımın ufak bi problemi var ya da yok bilmiyorum sizlere sormak istedim Kəmalə ilk başvuru yapar ken ə bu harf yerine e yazmış fakat a olmalıymış lakin ds260 ı doğru şekilde doldurdu gönderdi onay maili de aldı şimdi randevu tarihi bekliyor sizce bu harf hatası bi sıkıntı yaratır mı yada düzeltilebilecek bi hata mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lordsupreme DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhabalar
    Bir arkadaşımın ufak bi problemi var ya da yok bilmiyorum sizlere sormak istedim Kəmalə ilk başvuru yapar ken ə bu harf yerine e yazmış fakat a olmalıymış lakin ds260 ı doğru şekilde doldurdu gönderdi onay maili de aldı şimdi randevu tarihi bekliyor sizce bu harf hatası bi sıkıntı yaratır mı yada düzeltilebilecek bi hata mı

Bunu duzeltemezsiniz maalesef, eger hata sadece bir harfsa genelde konsoloslar bunu affediyor ve sorun yaratmiyor; ama tabii ki bu %100 gecerli bir karar degil. Arkadasiniz Ankara'da mi mulakata girecek yoksa Tiflis'te mi?

• @destro umarım gelir bekliyoruz... sabırla bekliyoruz.

• @crazycells Azerbaycan da durumu açıklayacak kendisi çünkü seslendirirken hem a hem e sesi de doğru oluyormuş

• bu sene vize sayilarini bol bol vermisler masallah guzel haber. gecen sene nerdeydi bunlar milleti hep rezil ettiler .

• @crazycells Merhabalar, suan DS-260 formuma bakiyordumda aklima birsey takildi. Ilk baslarken kimlik bilgilerimizin istendigi kisimda pasaporta gore soyle doldurmustum. City of Birth:Ankara. State/Province of Birth: Does not apply. Country of Birth: Turkey yazmistim. Sunu sormak istiyorum, State kismi Turkiye de gecerli olmadigi icin Does not apply seklinde yazdim ancak Province kisminida hesaba katarak Ankara mi yazmaliydim, acaba hata mi yaptim yoksa bu sekilde de kabul gorur mu?

Diger ufak sorum ise, KCC'ye gonderecegimiz Police Certificate ile alakali, 1 bucuk yildir Amerika'da yasiyorum ancak 6 aydan uzun sureli kaldiginiz ulkelerden almamiz gereken Police Certificate maddesi Amerika icin gecerli degil mi? Gerci birkac gun once bu sorumu forumda bir arkadas cevapladi ancak sadece ona ozel mi gormezden geldiler emin olamadigim icin Sizin bildiginiz bir bilgi varmi o konuda diye tekrar sorumu sormak istedim. Cok tesekkurler.

• @doctor abd için bu evrak istenmiyor diye cevaplayan benim. Ancak bana özel bir durum değil. Söz konusu evrak abd için istenmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar, suan DS-260 formuma bakiyordumda aklima birsey takildi. Ilk baslarken kimlik bilgilerimizin istendigi kisimda pasaporta gore soyle doldurmustum. City of Birth:Ankara. State/Province of Birth: Does not apply. Country of Birth: Turkey yazmistim. Sunu sormak istiyorum, State kismi Turkiye de gecerli olmadigi icin Does not apply seklinde yazdim ancak Province kisminida hesaba katarak Ankara mi yazmaliydim, acaba hata mi yaptim yoksa bu sekilde de kabul gorur mu?

Diger ufak sorum ise, KCC'ye gonderecegimiz Police Certificate ile alakali, 1 bucuk yildir Amerika'da yasiyorum ancak 6 aydan uzun sureli kaldiginiz ulkelerden almamiz gereken Police Certificate maddesi Amerika icin gecerli degil mi? Gerci birkac gun once bu sorumu forumda bir arkadas cevapladi ancak sadece ona ozel mi gormezden geldiler emin olamadigim icin Sizin bildiginiz bir bilgi varmi o konuda diye tekrar sorumu sormak istedim. Cok tesekkurler.

Sorun degil, DS260 formunda Province kismina Ankara, city kismina da ilceyi yazarak devam edin. Cok buyuk problem degil ama dediginiz gibi yapinca bilgi kaybi yasiyorsunuz.

ABD'den adli sicil kaydi gerekmiyor.

• @crazycells Cok tesekkurler. Iste Gecen hafta ben formumu Submit etmistim bile, o sebeple biraz telaslandim acaba yanlismi yazdim diye. Tecrubenize gore en dogrusu sizin dediginiz gibi yapmakmis ancak yinede umarim sorun olmaz, cunku suan degisiklik yapamiyorum Submit ettigim icin? Konu onemli olunca biraz pimpirikli oluyor insan, bildiginiz bilgiyi bile teyit ettirmek istiyorsunuz bazen, o yuzden kusura bakmayin bazen sacma sorularim olunca:) Cok tesekkurler tekrardan.

• Yasaklı

@crazycells Merhaba. Sarı zarf üzerindeki "Annotation: 212(g)(2)(B) ---- Class B Req. ATTN of USPHS at POE" ne anlama geliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@doctor bu sekilde kalmasinda bir sakinca yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Merhaba. Sarı zarf üzerindeki "Annotation: 212(g)(2)(B) ---- Class B Req. ATTN of USPHS at POE" ne anlama geliyor?

problem degil, asilar tam olmadigi icin (iki doz olanlardan dolayi) bir uyari; nerdeyse herkeste vardir bu, telas edecek bir durum degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta bol bol vermediler bu sene sistemi değiştirdiler insanların bu işi takip etmediklerini ne kadar gerçekçi olduklarını bilmek adına sistemi geliştirdiler böylelikle mülakat randevusu alanlarda azalma olduğu için sana böyle geliyor yoksa geçmiş dönemlere bak current numaralar hep geriden gidiyor

• Yasaklı

@crazycells Çok teşekkürler. Ama bana zaten 4 aşı vurulmuştu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Çok teşekkürler. Ama bana zaten 4 aşı vurulmuştu.

sorun degil, bu asi sayisiyla degil doz sayisiyla alakali bir durum. Bazi asilar iki dozla tamamlaniyor ancak. Ama sizin bu durumda bir sey yapmaniza gerek yok.

• @crazycells evet mülakatta göstermek için bir belge sunmak istiyorum. Bankada 5000$ falan gösterebilicem ama ABD ‘ye gittiğimde işim ve kalacak yerim şimdiden hazır(Amcamlarda kalıcam bana sponsorluk yapayacak). Bunu konsolosluğa resmi olarak gösterebileceğim belgeler sunmak istiyorum.

• @kayahan-sezen görüşme öncesi gelen mailde sponsorluk için aşağıdakiler istenmekteydi.

Copy of co-sponsor’s U.S. passport or green card, Please bring the U.S. passport or green card copy of your sponsor(s) and/or household member(s), if you have a co-sponsor other than your petitioner.
    I-134, Affidavit of Support (Original), If you are a Diversity or Fiancée Visa applicant and you have a sponsor, then you should use I-134 Affidavit of Support form.
    I-864, Affidavit of Support (Photocopy), The Sponsor’s I-864 form may not meet the minimum requirements to overcome poverty guidelines. You may wish to find a Joint Sponsor and upload their I-864 form and financial evidence via CEAC before your visa interview. A final determination of your eligibility will be made by a consular officer following your visa interview., Not required for the Employment Based visa categories.

Ayrıca sponsorluk ile ilgili bir konumuzda mevcut ( https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864 )

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kayahan-sezen DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells evet mülakatta göstermek için bir belge sunmak istiyorum. Bankada 5000$ falan gösterebilicem ama ABD ‘ye gittiğimde işim ve kalacak yerim şimdiden hazır(Amcamlarda kalıcam bana sponsorluk yapayacak). Bunu konsolosluğa resmi olarak gösterebileceğim belgeler sunmak istiyorum.

Amcaniz kendi evinde kalacaginizi gosteren bir mektup yazabilir.

Is yerinden de standart bir "job offer letter" almaniz yeterli.

• Sayın @crazycells size birkaç sorum olacak,
    1- Üniversite'yi bitirmediğim halde (hala öğrenci olduğum için) ''diploma'' seçeneğini seçmişim ''none yet'' seçmem gerekirken,
    2- Asıl talihli eşim üniversiteyi okuduğu zaman ikametini değiştirmedi.Ama orada yaşadığı zaman içinde de bir işte çalıştı. Ds260'a çalıştığı işi eklemişiz(iş yerinin adresini de) . Ama orada yaşadığı adresi eklememişiz, bir bilgi yanlışı var
    3- Kendi bilgilerimi girerken kronolojik sıraya göre okul bilgilerimi girmemişim. Yani önce liseyi sonra da üniversiteyi girmişim,
    Sizce bu sebepler için formu açtırıp düzenleme yapmalı mıyım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |