Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@richmond merhaba, son durumunuz ne oldu en son meslek seçimi için çağrıldım yazmıştınız merak ettik?

• @lordbolton merhabalar. 91J seçtim.Diğer seçeneklerin hepsi Combat mesleklerdi bende birazda mecburen bunu seçtim 2.5 senelik sözleşme imzaladım.

• ⭐⭐

@richmond hayırlı olsun 2.5 sene.. genel olarak hep 4 yıllık imzalattırdıklarını okumuştum gayet iyi eğitimlere ne zaman gidiyorsunuz acaba?

• @lordbolton teşekkür ederim. Nisan başında gideceğim .Önce 10 hafta BCT sonra 11 hafta AIT olacak şekilde.

• ⭐⭐

@richmond başarılar dilerim şimdiden..

• merhaba ben geçtiğiniz hafta indeed üzerinden Army e başvurmuştum ertesi hün aradılar bugün görüşmeye gittm güvenlik aoruiturması eskisi kadar uzun sürmüyor maksimum 1 ay sürüyor denildi bana ben part time için başvuru yaptım haklarım çoğundan yararlanbiliyorsunuz ve ayda 1 hafta çalışıyorsunuz dendi bana. İlk sınav basitti,ben kelime kısmının sadee 3-4 sorusuna bilerek cevap verdim:) Matematik ve paragraf kısmı oldukça basitti hata paragrafın tamamı doğru matematikten de 3-4 yanlış vardı. Diğer sınavın bundan çok faha kolay olduğu söylendi bana.Henüz larar vermedim 2 gün içersinde kararını verip bildiricem.
    @lordbolton Amerikan Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine Katilmak içinde söyledi:

@richmond başarılar dilerim şimdiden..

• @aliarmgn tebrikler.Reserve konusunda pek bir bilgim yok malesef. Benim güvenlik soruşturmam 4 ay sürdü yaklaşık

• merhaba ben de orduya katılmayı düşünüyorum yaz sonu gibi Abd ye yerleşicem. Şimdi Türkiyedeyken bi görüşme ayarlayabilirnmiyim ya da internetten başvuru yapabilirmiyim

• @berkergn13 ikiside malesef mümkün değil.Fakat gideceğiniz eyalete ve şehre yakın bir ordu ofisinden bilgi alıp daha sonra o yoldan devam edebilirsiniz.Başvuru yapmak için öncelikle bir sınava tabii tutuluyorsunuz

• ⭐⭐

@richmond Hayirli olsun! 🙂

• @richmond tamm thx

• @richmond part time için gitmiştim de full time a döndü iş 🙂 Ama başvutu için yaz sonunu bekleyeceğim 2 kez Türkiyeye gitmem lazım bu yaz.Orduya katılırsam gidemem. Hatta memur üni mezunu olduğumu görünce neden part time diye sordu.Benim aldığım maaşın 2 katını alacaksın,eğer benim gibi oficer olursan dedi ve bir çok seçeneğin olduğunu söyledi.
    Ben ev arkadaşımın abisinin phd yaptığını duyunca katılmayı düşündüm.Kendisi 3 yıl çalışmış sonra ücretsiz master yapmış ardindanda phd ye başlamış Washington da. Açıkcası ücretsiz okul olması beni cezbetti 🙂 Oficer da öyle söylemişti.Dil okulu,master,phd yaparsın,sonra sivil başka bir işe girersin kalmak istemezsen dedi 🙂

• @aliarmgn ABD vatandaşıysan ve üniversite mezunu isen Warrant Officer olarak başlıyorsun sanıyorum direkt.Ben Background check in 3-4 aydan kısa sürebileceğine hala ihtimal vermiyorum.ABD vatandaşıysanız onu bilemiyorum tabi.Bu arada vatandaş değilseniz rütbeniz E-4 Oluyor Army de.

• @richmond ozellikle sordum tabi siz daha iyi biliyorsunuzdur bana officer 1-2 hafta maksimum 1 ay dedi 2019 dan once 1 yila kadar surebiliyordu dedi

• ⭐⭐

@aliarmgn sistem değişmiş olabilir, ABD ordu konusunda büyük reforma gitti çünkü şuan ki yönetim Askerine ordusuna büyük değer veriyor Cumhuriyetçi yönetimler her zaman şahin olmuştur ancak şuan ki yönetim şahinin de şahini diyebiliriz.

burada ki örnekte olduğu gibi verilen değeri anlayabiliriz ayrıca yazıda en çarpıcı nokta ise İsrailler dahil demesi.

• @aliarmgn 2019dan önce başlamıştı benim sürecim o yüzden değişmiş olabilir ,birşey diyemem.Peki siz vatandaşmısınız

• @richmond Hayir,degilim.

• @lordbolton Bilmiyorum hocam.Benim tek ilgilendigim konu bana sagladigi imtiyazlar 🙂 sinav konusunda bir sikinti olmadi muhtemeln olmaz umarim sagliktan da sorunsuz gecerim onumuzdeki surecte 🙂 2 yil once basvurmadigim icin uzuluyorum acikcasi,nasip tabi.

• ⭐⭐

@aliarmgn çok büyük avantajlari olduğunu biliyorum ve sınav basit 7-8. sınıf düzeyi aşağı yukarı. Sağlık açısından da oldukça esnek şartlara sahip çok belirgin bir sağlık kusurunuz yoksa bir sıkıntı çıkmaz.. açıkçası önemli olan girmek belli ki yaşınız müsait bence çok düşünmeyin keşke geçen yıllarda yapsaydım diye çünkü o tarz pişmanlıklar hayatın boyu sürer hep dersiniz geçmişi değiştiremeyiz ancak ders cikarabiliriz.. buna üzülmeyin ancak unutmayın da. tebrik ederim şimdiden.

• @lordbolton Tesekkurler.Oyle cok buyuk bir keskem yok.Sonucta hayat devam ediyor ve sikayetci degilim suanki durumundan. Bunun olacagida kesin degil zaten.Nasipten ote yol yokmus 🙂

Benzer Başlıklar

• 14
  • 41
  • 250
  • 15
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |