Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

ABD de nasıl polis olunur ordu kökenli olmanın verdiği avantajlar nelerdir ve yaş sınırı kaçtır bilen varsa bilgi verebilir mi biraz?

• @LordBolton söylediklerimin çoğunda emin değilim ama bildiğim kadarı ile bir yaş sınırı yok (eyalet eyalet değişebilir tabiki) ama genel olarak ilk önce statünüz citizen of usa olması gerekiyor, hatta youtube de şu link'i izlerseniz (

) bilgi verecektir diye düşünüyorum

• @LordBolton hee unutmadan video'nun sonlarında adam biraz duygusala bağlıyor sen onlara pek kulak asma

• "Must be a citizen of the United States or a permanent resident alien who is eligible for and has applied for citizenship"
    Kaliforniya için bunu yazıyor. Polis olabilmek için ilanında aşağıda

• @gkhanfeez bey vatandaşlık alındıktan sonra herhangi bir sorun olmayacağını zaten anlatıyor önünüzdeki tek engel vatandaşlık bu engelli aşmak için sabırlı bir şekilde amerika'da yaşamalısınız

• Link ingilizce olduğu için detaylarını anlayamıyorum. Videodaki duygusal adam ise 2001 yılında gitmiş, epey zaman geçmiş. Kısaca Polis olmak için en genel gerekli şartları bilen var mı?

• Anchorage AK, New Orleans LA, Los Angeles CA, Hawaii Metropolitan HI, Colorado Springs CO. Buralarda green card sahibi olarak polis olma hakkınız var. Genel şartlara gelirsek, Lise Mezunu olmak, test sınavında yeterli puan almak,fizik kabiliyet testi koşu şınav falan, uyuşturucu kullanmamış olmak (esrar 3 yıl, eroin kokain vs 10 içinde kullanmamış olmak) bazı suçları hiç işlememiş olmak.son olarak yalan makinasına bağlı şekilde mülakat. (Esrar için Uyuşturucu süreleri değişken.)

• @wargrider duyduguma gore 3 aylik dil egitimi de veriyorlardi bu eyaletlerde dil sinavida varmi acaba

• Mükemmele yakın İngilizce bilmeniz lazım mülakatı geçmek için. Soruları tek seferde anlayıp sakince cevaplamanız lazım ki makine yalan söylediğinizi zannetmesin. 3 aylık dil eğitimiyle olacak iş değil

• @wargrider Çok faydalı oldu, çok teşekkür ederim. Türkiye'de yüksek lisansla bile işe alınmazken Amerika'da her yere lise mezunu olarak girebilmek ironi 🙂

• ⭐⭐

1).polislik için önceden üniversite bitirmek gereklimidir
    2).polis akademisinin yıllık ücretleri ne kadar bilen varmı
    3).yaş sınırı varmıdır

• @yapay-zeka
    Newyork da Turk kökenli ABD vatandaşı polis arkadas var,, ozelden yazın , bilgi alabiliriz..

• ⭐⭐

@sivaslamerica 3 aylık dil eğitimi orduda var.

• ⭐⭐

@yapay-zeka 60 kredi yani 2 yıllık üniversite bitirmiş olmak veyada Ordu'da görev almış olmak. Yaş sınırı var tabi ki değişir ama NYPD 35 iken DC de 40 tır sınır ama NYPD ordu mensupları için ek 6 yıl verir yani Ordu'da görev aldıysanız 41 oluyor otomatik.

• Aklınıza gelebilecek herşeyi Emrah Ateş arkadaşımız youtube videosunda bizlere anlatmış.Kendisine teşekkür ederiz.Dikkatlice izleyin bence...

• ⭐⭐

Vay be gomleginin icinde celik yelek var. Sanirim ABD de celik yelek giyinmek polisler icin zorunlu.

• ⭐⭐

@wargrider şu en aşağıda yayınlanan videoda dipnot olarak eğer 10 yıllık green card sahibi iseniz diyor... :)))

• ⭐⭐⭐

Amerika’da bir Türk polis

• ⭐⭐

@freeworld video yu keyifle izledim

• @ ABD'de Polislik içinde söyledi:

Amerika’da bir Türk polis

Hakan abiyi uzun yıllar önce bir videoda tanımıştım. Çok sıcak kanlı birisi ancak , bazı şeyleri çok çelişiyor örneğin burda durulmaz demeye getiriyor ,polislik olmassa otoparkta çalışıyordum türkiyeden bir farkı yok diyor , e abi o zaman yıllarca neden polisliği bekledin. Hemen döneydin .Dediğim gibi hakan abiyi severim hemşerim olur ancak amerika iyi değil falan deyip yıllardı orda kalmakta bana çok saçma geliyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |