Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@greetings Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Tekrar merhaba anne, baba ve çocukta turist vizesi ile giriş yapmış olup statüyü değiştirmeden anaokulu yada ilkokula başlatılması mümkün mü?

Anaokulundan tam emin degilim ama ilkokula turist vizesiyle kayit olmaniz uygun degildir. Anaokulu da ucretsiz mi?

Su konuyu okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/669/amerikan-vizeleri-ile-ilkokul-ortaokul-ve-lise-egitimi-almak-gocmen-olmayan-vizeler

• @hmntskn peki Bu bekleme sure zarfinca ulkeye geri donmek zorundamiyiz yoksa statu degisikligi talebi onaylanana kadar kalabiliyor muyuz yasak olarak

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgdm Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@hmntskn peki Bu bekleme sure zarfinca ulkeye geri donmek zorundamiyiz yoksa statu degisikligi talebi onaylanana kadar kalabiliyor muyuz yasak olarak

Bu konudaki diger mesajlari da okuyun isterseniz, cunku degisiklik suresince ABD'de kalabiliyorsunuz ama tam olarak yasal bir statu sayilmaz. Ne siyah, ne beyaz.. gri bir bolge...

• @crazycells Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

@duygu-demirkaya Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Merhabalar, eşimle beraber 10 mayıs 2018 tarihinde B1 vizesi ile Amerika ya geldik. Beş ayın sonunda i 94 süremiz dolmadan vize uzatma için başvurumuzu yaptık ve başvurumuz ellerine ulaştığına dair bir mektup aldık. Tekrar bir altı ay daha kalmak istiyoruz çünkü bir bebek bekliyoruz. Her şey yolunda giderse mart sonu bebeğimizi kucağımıza alacağız inşallah. Eğer nisana kadar cevap gelmezse biz bebeğimizin belgelerini halledip ülkeden çıkış yapabiliriz. Ama geçen hafta bir mektup aldık. Tüm detayları ile neden kalmak istediğimizi kaldığımız süre boyunca neler yaptığımızı anlatmamızı isteyen detaylı bir mektup istiyorlar. Biz elimizden geldiğince fotoğraflarla ve belgelerle burada turist olarak bulunduğumuzu kanıtlamaya çalıştık. İlk başvurumuzda bebeğimiz olacağından bahsetmemiştik. Acaba bir bebek beklediğimizden bahsetmemiz olumlu ve olumsuz nasıl bir dönüş sağlar? Sizce bahsetmek gerekir mi?
    Ayrıca eğer red alırsak çıkışımız, i -94 süremizin dolmasından, 150 gün sonra olacak. bu durumda 180+150 gün USA de kalmış olacağız. 3 yıl mı yoksa 10 yıl mı ban yemiş olacağız?
    Umarım derdimi anlatabildim 🙂 Şimdiden teşekkürler.

ilk 180 gun zaten yasal olarak ABD'de bulunmussunuz, dolayisiyla onlar bu hesaba katilmayacak. Red alana kadar beklediginiz surenin 120 gunu de bu hesaba katilmiyor, daha once bu konuda aktarmistim bilgileri, onlari okumayi unutmayin. O hesap sadece COS'yi degil EOS'yi de kapsiyor diye hatirliyorum.

Sanirim gezi amacli girdiniz, o nedenle turist vizesini de ayni amacli uzatin. Nereleri gezemediniz vs. bunlar mektupta yer alsin. Bebekten bahsetmeniz bence olumlu olmaz, cunku turist vizesi o amaclarla kullanilmak icin verilmiyor.

Tekrar merhaba;
    Bugün vize uzatma talebimizin kabul edildiğine dair bir belge aldık. Toplamda başvurduktan 4 ay sonra sonuçlandı.
    İlk sorumda yazdığım gibi ikinci bir mektup aldık ve cevaben çok detaylı bir dosya hazırladık. Ay ay neler yaptığımızı gösteren fotoğraflar, 4 aylık amerikada yaptığımız alışverişi gösteren hesap dökümü, banka hesap dökümleri, dönüş uçak biletimizi ve detaylı bir mektup yazdık neden uzatmak istediğimize dair ve 10 gün önce postaya vermiştik. Bugün onayımız elimize ulaştı. @Crazycells dediği üzere hamileliğimden ve bebek beklediğimizden bahsetmedim.
    Bu forum benim başvuru sürecimde çok yardımcı oldu umarım benim vize uzatma sürecim de birilerine yardımcı olur:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@duygu-demirkaya gozunuz aydin o halde 🙂 dogumda ve sonrasinda bol sanslar 🙂

• @duygu-demirkaya Gözünüz aydın...

• @duygu-demirkaya tebrikler

• Merhabalar. Ben de haziran ayinin son haftasinda basvurumun isleme basladigina dair mektup aldim. Bundan sonra uscis’ten aldigim ilk mektup subat ayinin 2. Haftasinda oldu. dosyamda iki eksik oldugunu ve bu eksikleri tamamlayip 1 ay icerisinde uscise gondermem gerektigini bildirdiler. Bu eksiklerden birisine dikkat cekmek istiyorum. Zira bu eksigin nisan 2017 de cikan bir yasa oldugunu belirttiler. Bu arada agustos 12 de 6 aylik vize oturumum sona eriyordu ve 12 subat’a kadar extansion talebinden bulundum. Bu talebimin de kabul edildigine dair bir mektup aldim Subat ayinda.
    Basvuru surecinde yanlis anlamadiysam 6 ayi asinca tekrar extansion basvurusu istiyorlar I-539 ile. Eksik buymus. Diger eksik ise okuldan almam gereken belge ile ilgiliymis. (Ders programi) Bu konuda daha deneyimli birisi var ise tecrubelerini paylasirsa sevinirim, tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

Merhabalar. Ben de haziran ayinin son haftasinda basvurumun isleme basladigina dair mektup aldim. Bundan sonra uscis’ten aldigim ilk mektup subat ayinin 2. Haftasinda oldu. dosyamda iki eksik oldugunu ve bu eksikleri tamamlayip 1 ay icerisinde uscise gondermem gerektigini bildirdiler. Bu eksiklerden birisine dikkat cekmek istiyorum. Zira bu eksigin nisan 2017 de cikan bir yasa oldugunu belirttiler. Bu arada agustos 12 de 6 aylik vize oturumum sona eriyordu ve 12 subat’a kadar extansion talebinden bulundum. Bu talebimin de kabul edildigine dair bir mektup aldim Subat ayinda.
    Basvuru surecinde yanlis anlamadiysam 6 ayi asinca tekrar extansion basvurusu istiyorlar I-539 ile. Eksik buymus. Diger eksik ise okuldan almam gereken belge ile ilgiliymis. (Ders programi) Bu konuda daha deneyimli birisi var ise tecrubelerini paylasirsa sevinirim, tesekkurler 🙂

"bridge application" diye arayin forumda ya da google'da, daha once bu konuda da bilgi paylasilmisti bu baslikta.

• Tesekkürler 🙂

• 12.5 ay once(Subat,12) B-2 ile abd’ye giris yaptim ve giris yaptiktan 4 ay sonra(Haziran,27) change of statu ile F-1 e ve tourist visa extension’a basvurdum. 8 ay sonra(Subat,8) dosyamda eksik oldugu ve ilk 6 aylik extension basvurumun kabul oldugu mektubu geldi. 13 marta kadar tekrar extension basvurusu yapmam gerektigi belirtiliyor mektupta. Ben de 13 ay once tanistigim kiz arkadasimla gecen ay(Ocak,17) evlendim. Green card basvurusunu insallah bu hafta yapicaz. Form 485’de sevis id yazdim ayrica recipt notice’leri de yazdim. Ve recipt notice kagitlarini, I-20 ve kabul edilen extension mektubunun kopyasini dosyaya ekledim. üc sorum olacak:
    1-) Green card basvurusu dosyasina, formlara ek olarak eklemem gereken bir sey var mi?
    2-) Change of Statu basvurumun durumu green card basvurumu etkiler mi?
    3-) Sizce tekrar form ucreti odeyip F-1 basvurumu ve tourist visa extension basvurumu devam ettirmeli miyim? Bu konuda tereddutlerim var cunku 12 Subata kadar extension basvurum kabul edildi ancak 12 Subattan itibaren abd’deki statum belirsiz. Uscis F-1 basvurum icin 13 Mart’a kadar dosyalari gondermem icin sure verdi ayrica.
    Biraz karisik bir durum malesef, yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

12.5 ay once(Subat,12) B-2 ile abd’ye giris yaptim ve giris yaptiktan 4 ay sonra(Haziran,27) change of statu ile F-1 e ve tourist visa extension’a basvurdum. 8 ay sonra(Subat,8) dosyamda eksik oldugu ve ilk 6 aylik extension basvurumun kabul oldugu mektubu geldi. 13 marta kadar tekrar extension basvurusu yapmam gerektigi belirtiliyor mektupta. Ben de 13 ay once tanistigim kiz arkadasimla gecen ay(Ocak,17) evlendim. Green card basvurusunu insallah bu hafta yapicaz. Form 485’de sevis id yazdim ayrica recipt notice’leri de yazdim. Ve recipt notice kagitlarini, I-20 ve kabul edilen extension mektubunun kopyasini dosyaya ekledim. üc sorum olacak:
    1-) Green card basvurusu dosyasina, formlara ek olarak eklemem gereken bir sey var mi?
    3-) Sizce tekrar form ucreti odeyip F-1 basvurumu ve tourist visa extension basvurumu devam ettirmeli miyim? Bu konuda tereddutlerim var cunku 12 Subata kadar extension basvurum kabul edildi ancak 12 Subattan itibaren abd’deki statum belirsiz. Uscis F-1 basvurum icin 13 Mart’a kadar dosyalari gondermem icin sure verdi ayrica.
    Biraz karisik bir durum malesef, yardimci olursaniz cok sevinirim, tesekkurler 🙂

1. AOS konusunda denilenleri yapmaniz gerekiyor.

2. Hayir, fakat ayni anda hem gocmen olmayan hem de gocmen olan bir amac gudemezsiniz, bilginize. Eger gocmen olmayan vize basvurusundaki uzatmaya devam ederseniz yalan soylemis olursunuz, o nedenle 3. sorunuza da cevabim "hayir, ettirmemelisiniz".

• Anladim tesekkurler, o halde COS statumu iptal etmek icin yapmam gereken herhangi bir sey var mi? Bi sorum daha olacak. 12 subat itibariyle abddeki statum nedir, yani yasal statude olmamam green card basvurumu olumsuz etkiler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Anladim tesekkurler, o halde COS statumu iptal etmek icin yapmam gereken herhangi bir sey var mi? Bi sorum daha olacak. 12 subat itibariyle abddeki statum nedir, yani yasal statude olmamam green card basvurumu olumsuz etkiler mi?

extention sonuna kadar statunuz B2, en yakin zamanda I-485 basvuru yapmanizi tavsiye ederim, onun receipt formu size ABD'de yasal statu saglayacak. Gocmenlik surecinizin devam ettigini gostermek icin bu receipt'i kullanacaksiniz.

• Anladim tesekkur ederim. Okula basvurdugum donemde benden okulun ilk ay ucretini depozito olarak aldilar ve sureciniz iptal olursa paranizi alabilirsiniz dediler. Sizce COS basvurusunu iptal etmek icin her hangi bir sey yapmam gerekir mi yoksa 13 marta kadar uscis’e istenilen belgeleri gondermesem COS basvurum kendiliginden mi iptal olur? Bu arada ben I-1485 formuna COS basvurusu ile ilgili bilgileri ekledim( 2 tane recipt notice, I-20 form vs). Eklemem dogru mudur? Kusura bakmayin yordum sizi de.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Anladim tesekkur ederim. Okula basvurdugum donemde benden okulun ilk ay ucretini depozito olarak aldilar ve sureciniz iptal olursa paranizi alabilirsiniz dediler. Sizce COS basvurusunu iptal etmek icin her hangi bir sey yapmam gerekir mi yoksa 13 marta kadar uscis’e istenilen belgeleri gondermesem COS basvurum kendiliginden mi iptal olur? Bu arada ben I-1485 formuna COS basvurusu ile ilgili bilgileri ekledim( 2 tane recipt notice, I-20 form vs). Eklemem dogru mudur? Kusura bakmayin yordum sizi de.

COS basvurusunun tam olarak nasil iptal edilecegini bilmiyorum maalesef.

Neden boyle bir basvuru yaptiginizi da aciklayabilmeniz lazim, mulakat sirasinda karsiniza cikabilir. Dedigim gibi ayni anda hem gocmen olmayan hem de gocmenlik amacini gutmeniz celiskili bir durum, o nedenle sorular gelebilir bu konuda.

• Anladim tesekkurler, daha dikkatli olmam gerekiyor anlasilan.

• @bjkamil3365 Change of Status (I-539 Gocmen Olmayan vizeyi uzatma ya da degistirme) içinde söyledi:

12.5 ay once(Subat,12) B-2 ile abd’ye giris yaptim ve giris yaptiktan 4 ay sonra(Haziran,27) change of statu ile F-1 e ve tourist visa extension’a basvurdum. 8 ay sonra(Subat,8) dosyamda eksik oldugu ve ilk 6 aylik extension basvurumun kabul oldugu mektubu geldi. 13 marta kadar tekrar extension basvurusu yapmam gerektigi belirtiliyor mektupta. Ben de 13 ay once tanistigim kiz arkadasimla gecen ay(Ocak,17) evlendim. Green card basvurusunu insallah bu hafta yapicaz. Form 485’de sevis id yazdim ayrica recipt notice’leri de yazdim. Ve recipt notice kagitlarini, I-20 ve kabul edilen extension mektubunun kopyasini dosyaya ekledim. üc sorum olacak:

Aos basvurumu yaptim ancak hali hazirda islemde olan change of statu basvurum devam ediyor. Yukarida dedigim gibi 13 marta kadar belge gondermem istenmisti COS ile alakali. Ben COS basvurumla ilgili herhangi bir iptal islemi yapmadan Aos dosyami gonderdim. Bu bir sorun olur mu acaba? 13 marta kadar belgeyi gondermeyip COS dosyamin kendiliginden iptal olmasini beklemek istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Aos basvurumu yaptim ancak hali hazirda islemde olan change of statu basvurum devam ediyor. Yukarida dedigim gibi 13 marta kadar belge gondermem istenmisti COS ile alakali. Ben COS basvurumla ilgili herhangi bir iptal islemi yapmadan Aos dosyami gonderdim. Bu bir sorun olur mu acaba? 13 marta kadar belgeyi gondermeyip COS dosyamin kendiliginden iptal olmasini beklemek istedim.

Evet, o basvuruyu devam ettirmemeniz bence de yerinde olmus. Bundan sonra COS ile ilgili bir adim atmayin, sadece AOS ile devam edin. Bu arada neden COS yaptiniz, sonra neden AOS basvurusu yaptiniz, bu tur sorulara verebileceginiz makul cevaplariniz olsun...

• Evetten kastiniz sorun olur anlaminda mi? Yani ben COS dosyasini iptal etmedim ama istenilen belgeleri de gondermedim. Bu yaptigim AOS basvurusunu olumsuz etkiler mi? Pazartesi gunu okula gidip COS basvurusunu iptal etmem mi icap eder? Sn @crazycells

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |