Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben yorumu geçen seneye değilde bu senenin ortalama aylık artışına göre yapmıştım. Aylık ortalama 2200 artıyordu geçen ay birden 1200e düştü. Yani 1000 az arttı. Bu ay bahsettiğim ortalamanın 1300 üzerinde artarak geçen ayki kaybı kapadı. Geçen seneden az olmakla birlikte yakın bir seyir sonuçta. Umarım geçen seneden fazla bir numaraya ulaşır. Tabi temennimiz tüm numaraların current olması.

• Belkide önden mail alarak boş numaraları tespit ettiler ve artış bundan kaynaklandı. Tabi herşey varsayım 🙂 Varsay varsay bitmez bu muhabbet. Universe e olumlu sinyal yollayalım hocam. Pozitif olalım 🙂

• Numarası 15binlerde olup mail almayan arkadaşlarda belki direkt randevu maili alacaktır. İnşallah yani 🙂

• @The-Black-Eagle merhaba size documents lar tamamdir onay maili geldi mi?(3-4 hafta suruyor diyorlar)
    biz mail gelmeden evraklari yolladik(yollayabilecegimizi soyledikleri icin)

• @mel dediğim gibi gelmedi. Sizin numara için sölemiştim zaten. Birden fazla konuda aktifim nickini unuttum kusura bakma. Siz peki evraklar ok dir maili aldınızmı. Ulaştı işleniyor değil evraklarınız tamamdır maili.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

arkadaslar merhaba surecime Kanada da devam etmek icin ne yapmaliyim yol gosterebilirmisiniz? e-mail atip ds 260 i actirip mulakat yerine torontomu demeliyim. burada usa elciliginin gocmenlik hizmeti verip vermedigini mi check edeyim. yurtdisinda mulakata giren varmi aranizda? @crazycells yol godterirmisiniz lutfen. saygilar

Kanada'da sadece Montreal ABD konsoloslugunda gocmen vize alinabiliyor. Kanada'da gocmen vize sureci icin su sayfalari incelemelisiniz:

https://travel.state.gov/content/dam/visas/iv-dv-supplemental/MTL-Montreal.pdf

• @the-black-eagle aldik o maili bakalim simdi bekliyoruz ..3-4 hafta icinde gelicek mi o mail sanirim en onemli maillerden biri 🙂

• @the-black-eagle ulasti isleniyor aldik diger maili almadik

• @mel anladığım kadarıyla ki burada süreci tamamlamış olan arkadaşların söylediğine göre evraklarınız tamamdır mailinin ardından randevu maili geliyormuş. Hatta dv ekranında seçildiniz ekranı değişip randevı tarihiniz yazıyormuş. Daha ne kadar önemli olsun 🙂

• Sayin @emre tesekkur ederim. Bekliyoruz bakalim.

Sayin @HockeyUmpire2 tesekkurler gunluk 10 kez duzenli olarak tum mailleri kontrol ediyorum. Hastalik gibi oldu bende

• Bu ileti silindi!

• Ocak ayında bir takım bilgiler yayınlanacak, bu sayede boşlukları görüp cut off hakkında yorum yapabileceğiz şeklinde yorumlar vardı geçmişte. Konuya hakim değilim, o bahsedilen veriler yayınlandı mı? Ya da ne zaman fikir sahibi olabileceğiz diye sorumu değiştireyim.

• @cenkay 13.500'den kastınız, mülakat randevusu alanların sıra numarası mı?

• @destro Mart ayı içerisinde dosya numarası 10.000 ile 13.500 arasında olanlar mülakata çağrılacaktır.(Prosedürleri tamamsa)Ocak sonu Şubat başı gibi mülakat tarihini bildiren e mailler gönderilecektir.

• @cenkay çok teşekkür ederim. Şimdi anladım. Her ay 3500 numara açıklanırsa, eylül sonunda 31bin kişi tamamlanmış olacak. Biraz umutlu, biraz umutsuz bir durum:) Bekleyeceğiz.

• @destro Rica ederim.İlk 6 aylık ortalama 13.500.Son 6 aydaki ortalama bu sayının uzerine çıktığı takdirde bütün numaraların current olma ihtimali doğuyor.Bizim gibi yüksek numarasi olanlarin önünü görmesine tahminimce bundan sonraki iki bülten ışık tutacaktır.Temennimiz filmin sonunun mutlu bitmesi🙂

• @cenkay kesin bir şey yok elbet ama hangi numaralardan sonrası risk durumuna giriyor biliyor musunuz?

• Var mı Mart ayına randevu alan?

• @sametbelli Su numaradan sonrası veya öncesi risk dememiz çok zor.Geçen yılın oluşturduğu hayal kırıklığı ister istemez bu yıla da yansıyor.Kazananlarin gitme isteği,Ds 260 formunu gonderenlerin sayısı,ülkelere verilen vize kotaları,başvuru surecinde yanlış veya eksik bilgi verilip verilmemesi gibi birçok faktör bu süreci etkiliyor.Ornegin Dv18 de dosya numarası 25575 ten küçük olanlar vize görüşmesine gidebilirken,Dv17 de bütün numaralar current olmustu.Nisan ve Mayıs bültenleri az çok daha net bir tablo ortaya koyacaktır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |