Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Elde kaldı Serkan Yürekli ve Evrim Tayanç kanalları. Az kaldı ama, onları da küstüreceğiz yakında. Yahu beğenemeyebilirsin. Ne diye küfür-hakaret ediyorsun insafsız? Dislike et geç.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@paw-of-eagle Türkiyeden başka hiçbir yerde yaşamayacak kadar basit insanlar bunlar geçmişte de vardı şimdi de var gelecekte de olacak sonuçta tuşlara basmasını engelleyemezsin. Eskilerin lafı vardır. AĞZI TORBA DEĞİL Kİ BÜZESİN şimdi bu atasözünü günümüze nasıl uyarlanır onu da bilemiyorum.

• @paw-of-eagle @ayvalik10 Haklısınız, bizim insanımız harbiden bir garip.. O zaman gitsin herkes tek tip video çeksin.. Öneri varsa yazalır yoksa da sana uygun değilse izleme kardeşim :). Kaldı ki ekipman önemli, düzenleme programlarını bilmek de önemli. Herkes aynı imkana sahip değil bazı şeyler zaman alır.

• ⭐⭐

@paw-of-eagle ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri içinde söyledi:

Elde kaldı Serkan Yürekli ve Evrim Tayanç kanalları. Az kaldı ama, onları da küstüreceğiz yakında. Yahu beğenemeyebilirsin. Ne diye küfür-hakaret ediyorsun insafsız? Dislike et geç.

Evet... Sosyal medyaya içerik üretmek sosyal medyanın doğasından kaynaklanan bu gibi etkileşimlere de hazırlıklı olmayı, sakin olmayı, gülüp geçebilmeyi gerektiriyor. Videoları yorumlara kapatmak da diğer bir çözüm olabilir. Toptan gelmiş geçmiş bütün videoları kaldırmak yazık oluyor.

• evrim ablagil bana biraz ozensiz bastan savma video cekiyor gibi geliyor bilmiyorum :))can colpaninda dolandiricilik konusunda cok dedikodusu cikti bilmiyorum .. serkan abi baya ozen gosteriyor emek veriyor belli ..ibo abi vardi oda baya samimi bir abimizdi nere kayboldu :)) ama bana sorarsaniz youtuberlarda en favori kim diye.. 1 numara @semavi kadir abidir 2 saat sonra hipnoz olup houstona bilet aldirabilir herkese :)) ama youtubun kaymagini yiyen ilkay zamandir :))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta Can Çolpan'ı şahsen ve yakından tanıyorum. Dedikodulara itibar etmeyin. Maalesef ABD'deki Türkler arasında dedikodu çok yaygın. Benim hakkımda da bir sürü dedikodu var, çoğunu da bir dönem kimsenin yapmayacağı şekilde yardım ettiğim insanlar çıkardı. Şimdi mümkün olduğunca Türklerden uzak durmayı tercih ediyoruz maalesef.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn dünyada hangi ülke olduğu önemli değil Geçmişimizi geleneklerimizi unuttu 80 kuşağı sonrası biz kapı çalar gece 2 sinde eve buyur insandık kapılarda ip olurdu ne kilidi. Ben 80 doğumluyum bı zamandan sonra gelecek gerçekten de art niyetli olmayıp sadece acemilik geçene kadar tutunacak dal arayan insanlara da hep aynı gözle bakılıyor. Kurunun yanında yaşta yanıyor ikiz oğlanlarım var onlara 80-90 yıllarda çocuk olmak videolarını seyrettiriyorum ki size de tavsiye ederim insan ozaman anlıyor bu nasıl çok berbat bir şekilde yetişiyor inanamıyorlar çünkü

• @yekta dolandırıcılık dedikodusu derken ben bunu hiç duymadım can çolpan hakkında..ne tarz şöylentiler oldu acaba ?

• @yekta evrim hanımın videoları konusunda bende aynı şeyleri düşünüyorum..temiz bir aile oldukları belli fakat sadece video çekmek için çekiyolar gibime geliyo..hatta kocası bence bu konuda daha başarılı, ona devretse bu işi daha iyi olur 🙂 bence abd ye gitmeden önce insanların videolarını baya izledi ve bu anlamda çok özendi onlara..ama video işi gerçekten kolay bir iş olmasa gerek herkesin becerebileceği bişey değil...

• serkan yürekli nin ne kadar prensipli bir insan olduğu videolarında bile o kadar belliki adam dinlettiriyor resmen kendini..herkesin anlayacağı dilden ve gerekli bilgiler veriyor gerçekten

• Evrim tayanc’in videoları gercekten artık cok sıradanlaştı cok günlük gereksiz detaylara giriyor. Tamam, her video greencard konusuyla alakalı olsun demiyoruz ama evrim tayanc herkesin hayatını merak ettiği bir ünlü degil ki bu kadar günlük ve kişisel konulara değinsin. Bence belli konular üzerinden içerik üretmeye devam etmeli. Kadir zora kanalı daha cok spesifik konular üzerinden insanların merak ettiği, belki aklına dahi getirmediği ama aslinda cok işine yarayacağı konular üzerinden icerik uretiyor. İnsanlara faydası cok, hep birilerinden faydalanma amacıyla yaklaşan çıkarcı ve tabirimi mazur görün ama asalak insanlar yuzunden sanirim o da artık yılmış gibi gorunuyor. Ya görmezden gelecek, ya yorumlara kapatacak, ya da malesef o da kusup kapatacak hesabını.
    İboabd kendi halinde amaci sadece insanlara yardımcı olmak isteyen samimi bir abimizdi, malesef dayanamayıp hesabini kapatıp ortadan kayboldu.
    Bir de ekipman tartışması cok sık dönüyor bence hic kimse tamamen profesyonel ekipmanlarla bu işi yapmak zorunda degil. Ses anlaşılsın. Görüntü net olsun yeter. Adamlar zaman ayırıp insanlara faydalı olabilecek icerikler uretiyor ve bunu yaparken kimseden herhangi bir talepte bulunmuyor simdi bunu yapmak icin gidip bir de yok profesyonel ekipmandı yok montajdı derken neden daha fazla vaktini ve nakdini harcasın ? Ben olsam harcamam.
    İsimlerini hatırladığım bir çift vardı içeriklerinde kameranın açısı yamuk, ses net degil bir de kamera buğulu 🙂 insanlar olumsuz yorum yapınca da bozulmuşlardı. Bence bu da bir özensizlik, saygısızlık.
    @semavi icerikleriniz cok faydali aldırmayın kimseye:) herkesi her zaman memnun edemezsiniz zaten

• @sorroo semavi nin kanalını takip etmedim hiç kanal ismi nedir acaba ?

• @aayhann Kadir zora

• @knnrn ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri içinde söyledi:

@yekta Can Çolpan'ı şahsen ve yakından tanıyorum. Dedikodulara itibar etmeyin. Maalesef ABD'deki Türkler arasında dedikodu çok yaygın. Benim hakkımda da bir sürü dedikodu var, çoğunu da bir dönem kimsenin yapmayacağı şekilde yardım ettiğim insanlar çıkardı. Şimdi mümkün olduğunca Türklerden uzak durmayı tercih ediyoruz maalesef.

Kenan ben hiç senle alakalı bir şey duymadım 🙂 yeterince iyilik etmedin mi acaba 🙂

Youtuber olmak için ciddi emek lazım. Kamera ekipman montaj ve vakit... Yapabilene saygı duyuyorum ama benim işim bu değil... Farklı bir iş kolum var...

Tekrar hatırlatayım.... Çektiğim onca video ve aldığım onca yorum içerisinde aldığım kötü yorum yok diyebilirim... Biraz teknik şeylere girince demek ki küfürbaz ergenlerin radarina girmiyorum 🙂

Adam ev alma ile alakalı çektiğim videoya neden küfür etsin? Ama bak ne güzel yemek yiyorum.... Mangala 5 kilo et attik desek küfür yeriz... j

• Benim uzun zamandır spor içerikleri sebebiyle takip ettiğim, 2 ay önce de Kanada'ya göçmesi sebebiyle aslında burada da yer verilebileceğini düşündüğüm biri var.
    Eray Karakuzu.
    Türk içerik üreticileri içinde izlediğim en iyi montaj ve sinematografi diyebilirim. Sayın @semavi 'nin dediği "emek işi" kısmını tam anlamıyla farkediyorsunuz videoları izlerken.. Sahne geçişlerine vs. dikkat ederek bir göz atın derim..

Bu arada insanların takip ettiği kişiler için; "artık bozdu" "saçma içerikler üretmeye başladı" gibi yorumlar yapmasına anlam veremiyorum. Herhangi birinin instagramda ne paylaştığı ile ilgili bir yorum yapma hakkını kendinizde buluyor musunuz? Bence youtube'un da bir farkı yok. Mesela Evrim Hanım "burası benim için dijital bir günlük" diyor, bunun ötesinde yorum yapmak hiçbirimize düşmez kanımca, beğenmeyen zaten izlemek zorunda da değil.
    (kendisini tanımam etmem sadece örnek olarak verdim)

• ''beğenmeyen izlemesin'' tam bir youtuber deyimi..ee kardeşim beğenmeyen izlemesin ok anladık da bu işin çoluğu var çocuğu var..tabiki amerikada video çeken arkadaşlara değil bu sözüm..onların ne gibi hassas içerikli veya kötü niyetli paylaşımları olabilir ki..ama şu beğenmeyen izlemesin kalıbı bu aralar en sevmediğim cümle kusurabakmayın...neymiş efendim dijital günlük demiş, sen günlüğünü bütün insanlarla paylaşırmısın..adı üstünde kardeşim paylaşıyo yani seninle etkileşim halinde..tabiki eleştiri ve yorum hakkımı kullanırım ne demek kullanamam..(bu konu hakkında çok hassasım, kesinlikle youtube a, instagrama sağlam bir denetim mekanizması gelmeli )

• Can beyin videosu sayesinde bizde çekilişe katıldık. Kanalını kapattığını burdan öğrendim. Keşke videolarını kaydedip arşive alsaymışız. 😊 Dedikodu ve karalamalar her yerde mevcut artık maalesef. Umarım daha iyi bir şekilde bizi bilgilendirecek kanallar açılır. Gerçi hoş youtube popüler olmadan önce de çekiliş vardı ve bu forum kanalları hep yardımcı oldu bizlere. Hakkımızda her şeyin hayırlısı. Çok takılmamakta lazım diye düşünüyorum

• OnAirFamily kanalı var Alper ve Esra California'dan tatlı bi çift güzel bir kanal;

• @volkanu ABD'deki Turk Youtuber tavsiyeleri içinde söyledi:

Benim uzun zamandır spor içerikleri sebebiyle takip ettiğim, 2 ay önce de Kanada'ya göçmesi sebebiyle aslında burada da yer verilebileceğini düşündüğüm biri var.
    Eray Karakuzu.
    Türk içerik üreticileri içinde izlediğim en iyi montaj ve sinematografi diyebilirim. Sayın @semavi 'nin dediği "emek işi" kısmını tam anlamıyla farkediyorsunuz videoları izlerken.. Sahne geçişlerine vs. dikkat ederek bir göz atın derim..

Bu arada insanların takip ettiği kişiler için; "artık bozdu" "saçma içerikler üretmeye başladı" gibi yorumlar yapmasına anlam veremiyorum. Herhangi birinin instagramda ne paylaştığı ile ilgili bir yorum yapma hakkını kendinizde buluyor musunuz? Bence youtube'un da bir farkı yok. Mesela Evrim Hanım "burası benim için dijital bir günlük" diyor, bunun ötesinde yorum yapmak hiçbirimize düşmez kanımca, beğenmeyen zaten izlemek zorunda da değil.
    (kendisini tanımam etmem sadece örnek olarak verdim)

Sayın @VolkanU size sonuna kadar katılıyorum..

Arkadaşlar sırf sizin istediğiniz tarzda içerikler üretilmiyor diye bunlara öfkelenip kızıp yapamıyorsun demek ne kadar kolay ne kadar ayıp beğenmediğiniz arkadaşların çoğunun 6000-7000 abonesi bulunmakta bu insanlar bu etkileşimden gayet memnun ne olacak arkadaşlar çıkıp herkes sizin istediğiniz şekilde mi yayın yapacak kapatan arkadaşları anlıyorum. Eleştirel olmak başka bir şey benim istediğim gibi olsun yapamıyor yapmasın demek başka seven takip eden her paylaşımını bekleyen ve aktif bir şekilde görüştüğü abonelerine saygı gösterin bari. Hiç kimse size zorla izle demiyor. Daha iyisini gidince siz yapın. Emin olun sizi de kimse beğenmeyecek herkesin bir beklentisi var kimisi sizin beğenmediğiniz yayınlardan hoşlanır kimisi sizin beğendiğiniz yayınlardan hoşlanır. Burada kimseyi kırmak veya tartışmak için için yazmadım kimseyi de üzmek değil amacım sizler gibi fikrimi belirtmek istedim.

Bu arada unutmadan benim Greenkarta başvurmam da ki en büyük etken Can Çolpan dır kendisi burayı takip ediyorsa veya arkadaşları Sayın @knnrn yanlış anlamayın sizden ricamdır. Can beyle görüşüyorsanız hayatımda büyük bir değişiklik için beni cesaretlendirdi kendilerine sonsuz sevgi ve saygılarımı gönderiyorum ve forumda her türlü konuda emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

• @knnrn Daha gitmeden ben de bu kararı aldım. Şahsen tanıdığım ve şahsen tanımış kadar sosyal medyadan iletişimde bulunmuş olduğum sayılı kişi dışında kimseyle iletişim kurmayacağım. Foruma aktif katılmadığım süre içerisinde login olmadan bazı konuları takip ettim. Bu şekilde etkileşmeden daha objektif tespitler yapılabiliyormuş. Ülke insanı oransal olarak daha az olsa da karakterini orada da devam ettiriyor. Net.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |