DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @mbasoguz maddi durumunu bilmiyorum ama b1 elimde olsa e2 araştırırdım forumda baya tecrübeli arkadaşlar var bu konuda

• Hayatımda yurt dışı gezisini geçtim hiç uçağa bile binmedim ilk uçak seferimin NY olması dileğiyle herkese iyi geceler ✈🌎🇺🇸🗽

• @mbasoguz Amerikaya hiç gitmedim hocam. Ama Japonya'ya gitmiştim 8 gün kadar Tokyo içinde gezdim. O teknoloji o gelişmiş hayat o ambiyans ordaki yaşamı görüp Türkiye'ye geri geldiğimde pişman oldum. Çünkü insan önceden sadece kulaktan dolma bilgilerle yurt dışı şöyle böyle videolar ile görüyoruz. Gidip geri dönmek çok ayrı bu sefer içinde bulunuyorsunuz. Ve insanda bir boşluk hissi oluşuyor. Ben yaşamıyorum. ben sadece nefes alıyorum. Bu psikoloji adamı yiyiyor gerçekten 😕

alt metni

Yani böyle bir sokaktan geçmiş bir insan Türkiye'ye geri dönüp o her kaldırımın arasındaki izmaritleri yerdeki meyve suyundan sıvı atıklara kadar herşeyi ve sakızları görüp evet ben burda yaşıyorum diyebilir mi? Ben şahsen kendi adıma diyemiyorum.

Ordayken yaya geçitlerinde bile yayalar varken durup yol vermeleri yahu yoldayım 1 yayayım 4 tane araba benim geçmemi bekliyor bana yol veriyorlar. Türkiye'de malum yaya geçidinde yaya sürüsü değilseniz sürü halinde girmiyorsanız o yola arabalar geçene kadar beklersiniz kimse demez burası yaya geçidi yol vereyim diye. sigaranın toplu alanlarda içilmesi metrolarda binme ve inme yerlerinin ayrı olması otomatlar ve daha sayamayacağım yüzlerce ince dokunuş. Elbette kusurlarda gördüm. Ama kusur diyemiyorum. Benim yaşadığım ortama göre adamların kusuru bana ayıp olarak bile gelmedi.

Sizin yazınızı gördüm az içimi dökeyim dedim hayallere son günler umarım herkese nasip olur. Saygılar...

• @Ekto-Oktan ilhan şeşenin bir şarkısı var "yaşamak değil ki bu görüntüler var adeta" bu psikoloji adamı yiyor cidden, bizi olabilecekken olmayanlar mahvetti.

• @Darko Boston.. Araştırmalarıma göre oldukça zengin bir eyalet. Eğer gelirin (yanlış anımsamıyorsam) 2600 Dalır'ın altında kalıyorsa çocuk başına market vs yardımı veriyor ve bu da iyi bir miktar. 3 çocuklu bir ailenin hikayesini izliyorum Youtebe'da. 750 Dolar aylık market fişi alıyorlardı ve buna benzer başka bir yardım fişi de vardı. İş olanakları da oldukça fazlaymış.. Tek sorun kira gideri bi tık fazla.

• Günaydın mutlu sabahlar tüm amerika yolcuları 🙂

• Günaydın. Forumdaki ramazan bayramı iletilerine bakıyorum da ben dahil hepimiz inşallah gurbette oluruz da baklava hasreti çekeriz vs gibi dileklerde bulunmuşuz :)) Gurbeti yaşadım arkadaşlar zordur. İlk kez yaşayacaklar için gerçekten zordur. Yaşayınca anlayacaksınız. Amma ve lakin bizi buna mecbur ettiler. Ailemizden çevremizden göçe zorladılar. Bunu biz istemedik.

• ⭐⭐

Günaydınlar, ben gurbeti yaşadım valla on numaraydı tabi psikolojik olarak süreç yıpratabilir insanları ama ben pek umursamadım şu an yine gönderseler giderim 🙂

Emin ol bu ülkedeki psikolojiyi çekmektense gurbeti çekerim daha iyi 🙂

• @hasnotben ülke içinde ise yaşadım ama yurtdışı olarak gurbet tecrübem olmadı merak ediyoruz hani çıksa da bi görsek nasıl bir şey 🙂

• @newbie97 sen gidiyorsun bu sene rahat ol 777 🙂

• @olcay54 gönderiyoruz onu bu sene inşallah baklava hasreti çeker :))

• ⭐⭐

Günaydın herkese 💫

• @hasnotben inşallah gidiyoruz ama önce şu şehir işini konuşalım artık. İşin şakası ben zorlanacağımı düşünmüyorum liseye başlarken gurbete yanlız yaşamaya başladım evlendiğimde dönebildim memlkete bu da insanı ister istemez bazı şeylere hazırlıyor.

• @lawyergirl sanada günaydın avukatlık yapmayan avukat hanım 🙂

• ⭐⭐

@olcay54 🥲🥲

• ⭐⭐

@olcay54 İnşallah artık ama nedense hiç gerçekçi gelmiyor artık sayaçi kazanabileceğim ihtimali felan

• Herkese günaydın. Yine başladık zillow ve google streetview mesaisine 🙂

• Herkese günaydin degerli forum sakinleri ^

• @Tarık-Batış Aynı durumdayım, 24 yaşındayım ve hiç uçağa binmedim. Belki ilk ve öz deneyimimiz Green Card ile gerçekleşir, hayal işte.

• ⭐⭐

Eveet klasik sabah rutinimi de gerçekleştirdim bugün. İçecek olarak ne çay ne kahve, bugün kuşburnu çayıyla güne başlıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

255

41.3k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.0k

| | | |