DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abi piyasaya ne olmuş ya herkes liq olmuş. Bir yandan iran israil e savaş açti haberleri var şansa bak ya

• ⭐⭐⭐

Valla binbir türlü konu dönüyor, yavaşca giriyorum sayfaya, konudan bağımsız fotoğraf paylaşıp çıkıyorum. 😂
    Bu seferki benim çektiğim bir fotoğraf. Eserin adı adalardan bir yar gelir bizlere. 😁 Farklı ülke fotoğrafları ekleyebilmek ümidiyle.

İyi geceler 😊

BE.photos

• Türkiye den orta doguya giden bütün yolcu uçaklari geri dönüyor. Vay arkadaş hayata 10-0 başliyorum ya.

• @Emre-Kurtulmuş hocam senin gözünden bakalım 1 yılı devirdin dilerim 10 yılı devirirsin bu gün yeniden başladığını düşün. Ne olurdu durum mesleğin geçersiz çıtır bir birikimle vasıfsız olarak ne iş olsa yaparım modundayken çoluklu çocuklu hayatta kalınabilir mi?
    Son zamanlarda okuduklarım izlediklerim bizler gibi olanlar için hayatın çok zor olduğu durumunu empoze ediyorlar sürekli kendimi de oraya kanalize etmek istemiyorum ama gözüm de korkmuyor değil bu konuda tavsiyelerin vs varsada hayır demeyiz.

• ⭐⭐⭐

@olcay54 teşekkürler iyi dilekleriniz için öncelikle. dediğiniz gibi ne iş olsa yaparım noktası çok önemli türkiyede ne iş yaptığınız yada ne seviyede olduğunuzu bir süre unutmanız gerekir sıfırdan başlıyormuş gibi düşünceksiniz kendi mesleğinizde iş bulana kadar çünkü belki garson, kasiyer yada markette raf dizme yapacaksınız yada delivery işlerine giriceksiniz egoyu bir kenara bırakmak bence çok önemli. Belki türkiyede olduğunuz gibi geniş ve ferah bir evde olmayacaksınız ilk başta bu konuda hayat standartlarınızıda geçici süre düşüreceksiniz belki ama ilerleyen süreçte aynı refaha ulaşabileceğinizi bilerek bunlara katlanmak sizi rahatlatabilir. Çocuklu aile noktasında bence çocukların alışması daha kolay oluyor eğer belli bir yaşın altındaysa sizden daha çabuk dil vs bariyerlerini aşıyorlar tek dert olabilecek nokta eşlerin ikisininde çalışması sizi daha çabuk beklediğiniz refaha ulaştıracağı için bu süreçte belki bakıcı belki daily care tarzı yerler bulmanız gerekecektir. Bazı aileler özellikle düzen kurulana kadar anne ve çocuğun türkiyede kalıp babanın düzeni kurması yolunu seçiyor ancak ben bunu pek iyi bir tercih olarak görmüyorum çünkü bu sefer anne ve çocuğun adapte olması gecikiyor düşüncesindeyim ama tabii çocuğumuz olmadığı için belki düşüncem doğruda olmayabilir. Ben başından itibaren bütün zorluğun aile olarak çekilmesinden yanayım

• ⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine amerikada yasamak icin bir full bir part is yaparsan 5 bin ustu para kazanirsin. Ve bu da hayatini gecindirmek icin ideal bir rakam tabiki buldugun islere bagli

• @Emre-Kurtulmuş merhaba.
    Dediklerinizde çoğu konuda haklısınız fakat bir ailenin Türkiye'de okula giden bir çocuğu varsa ve o ailenin ABD'de yanında bir müddet kalabileceği bir yakını yoksa (SSN vs. gelene kadar) inanın çocukla veya çocuklarla eşin sonradan ABD'ye yerleşmesi daha akıllıca olur gibime geliyor. Bu benim fikrim. Ben demiyorum ki anne ve çocuk(lar) ABD'ye girmesin, girsin ve 180 gün dolmadan geri dönsünler ama okula giden çocuk(lar) anne ve babanın iş konusunda mobilitesini düşürüyor. Baba tek başına bir oda kiralayabilir ya da paylaşımlı oda bile olabilir ama aile olunca kira masrafı artıyor. Kontrat müddetinden önce evi terk etmeye kalkarsanız (başka bir eyalette veya şehirde iş buldum diye) ev sahibi kontrat süresi sonuna kadar olan kiraları talep edebiliyor. Diyeceksiniz ki kredi skoru olmadan ev kiralayan var mı, evet bazı Türk çakallar var, hem de daha fazla paraya kiralıyorlar.Tabii bu yazdıklarım geçerli bir mesleği olan ve Ingilizce'yi bilenleri kapsıyor, çünkü onlar 6 aya kadar mesleklerinde iş bulabiliyorlar, bu arada geçici işte yapsalar para biriktirebiliyorlar. ABD'deki ailenin harcaması Türkiye'ye göre biraz pahalı, ABD'ye ilk gelindiği zaman aile fertlerinin henüz sağlık sigortaları yokken çocuklardan biri hastalansa (üşütürse, anjin vs. olsa bile doktora gidildiğinde) aileye ekonomik olarak büyük darbe vurur. Bütün bu yazdıklarım direkt olarak ailenin Türkiye'de olan maddi durumuna ve okula giden çocuğuna ve aile fertlerinin sağlıklarına bağlıdır. Burada önemli olan moralinizi yüksek tutmak, yılmamak, çalışkan olmak, olabildiği kadar sağlığınıza dikkat etmek ve harcamalarınızı kontrol etmektir, gereksiz lüks harcamalara baştan yönelmeyin, ilk başta hayat standartlarınızı düşük tutun, içinizden zamanla düzelecek, bugünler mazide bir hatıra olarak kalacak deyin. Bu ilk zorluklar zamanla yavaş yavaş kayboluyor, her zaman sakin olun.

• Bu şarki ile günaydin herkese..

• ⭐⭐

@gtx295 Günaydın 🌞

• @lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@gtx295 Günaydın 🌞

günaydinlar...

• Günaydın arkadaşlar, son 20 diyebilir miyiz??

• ⭐⭐

@gtx295 Günaydın :)) 70'lerin ABD'sinde yaşamak vardı be :))

• ⭐⭐

Günaydınlar şu 20 lerden kurtulamadık bir türlü

• @Riethian Evet biraz eski kafaliyim 😂

• Günaydınlar…

• Merhaba bir sorum olucaktI. GC kazanmamız durumunda DS-260 formunda GC'nin gönderileceği adresi nasıl gösterebiliriz ? ABD için hiç bir tanıdığım yok. Bu neden ile Airbnb'den ev kiralayarak oradaki adresi göstermeyi planlıyorum. Bunu daha önce uygulayan var mı ? Ya da nasıl bir farklı yok izlemeliyim ?

• 10'lu sayılara inmeye saatler kaldı ⏲

• @korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

10'lu sayılara inmeye saatler kaldı ⏲

nisan ortasina geldik... ne çabuk geçti valla mayis geliyor şurada ne kaldi 🙂

• @gtx295 Aynen öyle, ben hala başvurduğum günü hatırlıyorum halbuki üstünden aylar geçti 😀 Şimdi sadece 2 haftasonu uzaktayız

• Astroloji meraklılarına 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.4k

| | | |