Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Tam olarak konu başlığı aradım fakat bulamadım. Amerikaya B1/B2 turist vizesiyle girişlerde nispeten daha rahat olup fazla sorgulayıcı olmayan eyalet ve şehirler nereler olabilir? özellikle Houston gibi daha çok kaçak göçmenlerin giriş yaptığı yerlerin turist vizesiyle girişlerde daha sorgulayıcı olabileceklerini düşünüyorum.

• ⭐⭐

@steward59 Miami. Turistin çok girdiği havalimanı diye de özetleyebiliriz.Deneyimler o yönde.

• @selamibasaran teşekkürler hocam

• @steward59 Miami , New York , Los Angeles , Las Vegas gibi turistik sehirler daha rahat oluyor genelde .

• @steward59

B1/B2 vizesi ile LAX (Los Angeles) şimdiye kadar ki en kolay giriş yaptığımız havalimanı, hatta son iki girişimizde TC pasaportu ile elektronik kiosk’dan pasaportumuzu okutarak geçtik. Kiosk’un verdiği fişi pasaportumuzun arasına koyduk olası sorgulamada ibraz etmek için, herhangi bir soruya maruz kalmadan ve memur ile muhattap olmadan geçtik kontrolden 👍

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Arkadaşlar yarın mulakatım var. İngilizce bilmiyorum desem daha iyi. İngilizce bilmeyen biri olarak mulakata nasil baslanmalı sizce? Hemen karsi taraf birsey demeden Türkçe devam edebilir miyiz diyeyim?

• @zubeyira Sıra numaranız verilirken dil tercihiniz soruluyor. Burada daha önce mülakatı Türkçe istediğinizi belirtebilirsiniz. Randevumun olduğu gün mülakatı Türkçe geçen birkaç kişinin çok fazla bilgi vererek görevlilerin kafalarının karışmasına neden olduğunu gördüm çünkü hepsinin sonucu olumsuz oldu. Sorulara kısa ve net cevaplar vermek daha iyi olacaktır. Günaydın ya da merhaba denilerek başlanabilir 🙂 Bol şans diliyorum.

• @ATS16 daha once miamiden(covid oncesi) sadece pasaportu okutarak gecmistim lakin daha sonra bu sistemi gormedim.
    Los angelesta pasaportu okutarak gectiginiz makina beyaz renkli mi? Ozel bir kisim vardi havaalaninda. Bazi sorulari cevaplayinca fis veriyordu lakin cbpden Hala gecmek zorundaydi b1le girenler.

• @Figen hanım teşekkürler

• @ATS16 teşekkürler

• @charon yanlış hatırlamıyorsam kiosk’un dış rengi mavi & gri olanlardandı, son kullandığımda 2022 yılındaydı. 2023 yılında MIA’dan giriş yaparken yoktu bu kiosk‘lardan

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhaba, DS-160 Formunu dolduralı 2 ay oluyor. O zaman formun tamamını çıktı almamışım. Şimdi de kontrol amaçlı başvuruyu görüntülemek istedim ancak sadece Confirmation Page'e erişebiliyorum. Retrieve dediğimde ya Confirmation PAge Göster ya da yeni başvuru yap diye iki seçenek çıkıyor. Ama ben direk yeni başvuru yap seçeneğini seçip DS-160 numaram değişsin istemiyorum. Başvuru formunun içeriğini nasıl görebilirim? Yeni başvuru yap dediğimde direk form numarası değişir mi, yeni başvuru formunu değitirip onaylayınca mı değişir?

• ⭐⭐

@duzmuhendis maalesef imzalanan formu son aşamada kaydetmediyseniz bir daha bu bilgilere erişemezsiniz. Create new application derseniz bazı alanlar (seçmeli ve koşullu alanlar hariç) yeni forma taşınır. Bu işlemi yapmanız eski formunuzu devre dışı bırakmaz. AIS üzerinden hangi DS-160 form numarası ile görüşmeye gireceğinizi belirtiyorsunuz, önemli olan oradaki bilgi.

• @charlotte teşekkür ederim. 10 yıllık vizesi mayıs haziran gibi bitecek uzaktan bir akrabam ile seyahat edeceğim. Eğer tekmi gideceksiniz diye sorulursa bu kişiyi söyleyeyim mi sizce? Vizesinin bitmesine az bir zaman var ama son 2 ay içerisinde 2 defa giriş çıkış yapti.

• @zubeyira rica ederim. özellikle bahsetmeniz gereken bir durum yoksa eğer söylemenize gerek yok.

• @tufank Son aşamada kaydetmekten kastınız tam olarak nedir? Confirmation page yeterli değil mi istenen belgeler için?

• @gokerp Yeniden ds160 formu doldurup mülakata kısa süre kala ais üzerinden numaranızı güncelleyebilirsiniz. Sanırım bahsedilen budur.

• ⭐⭐

@gokerp sorulan soru ve cevabım istenen belgeler ile ilgili değildi. Onay çıktısı görüşme için yeterli elbette ve zaten buna istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Ama doldurduğunuz formun tamamına sonradan erişme şansınız yok. ( eğer son aşamada print butonuna basmadıysanız) Siz de bir kopyasının olması görüşmeye kadar ne doldurduğunuza dönüp bakmanız açısından faydalı olabilir.

• Merhabalar ben 2 hafta önce f1 vizesinden red aldım şimdi turist vizesi alacağım turist vizesi için tekrardan ds 160 doldurmam gerekiyor mune zamana randevu alabilirim nasıl değişikşikler yapmam gerekiyor

• @steward59, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhaba. Tam olarak konu başlığı aradım fakat bulamadım. Amerikaya B1/B2 turist vizesiyle girişlerde nispeten daha rahat olup fazla sorgulayıcı olmayan eyalet ve şehirler nereler olabilir? özellikle Houston gibi daha çok kaçak göçmenlerin giriş yaptığı yerlerin turist vizesiyle girişlerde daha sorgulayıcı olabileceklerini düşünüyorum.

Ben geçen yıl Houston ' dan giriş yaptım. Hiç bir sorun olmadı. Memur niye geldin? kaç gün kalacaksın? yanında yiyecek var mı diye sordu. O kadar. İlk girişimdi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |