Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş Düşük CN ile kazanmak daha ideal bir sonuç mu - tabiki evet. Kimsenin özellikle yüksek CN çıkmasını dilediğini düşünmüyorum. Ancak kaybetmek ile daha dezavatajlı bir konum olan yüksek CN ile şansımı denemek arasında bir seçim yapmak zorunda kalsam, her seferinde yüksek CN'yi tercih ederim. Anlatmak istediğim konu bu.

Yüksek cn den kastınız atıyorum 30.000 olsun.. hangi tarihte current olacak o rakamlar ? Gidecekmiyim kalacakmıyım arasında kalmak durumu insanı bitiren oluyor zaten problem burada.. sene başında green card çıktı size diyelim cn30.000.. ankaradan mülakat alabilirmisiniz ? Bunun şu son yıllara bakınca imkansız olduğunu hem ben hemde buradaki çok daha büyük tecrubelere sahip insanlar söyleyecektir. Peki dosyanızı taşıma işlemini current öncesi yapabilecekmisiniz ? Hayır imkansız.. current bekleyip kota dolumuna ramak kala schengen ülkelerine mailler atarken aynı zamanda schengen vizesi koşturacaksınız.. bu aşamada maddi olarakta inanılmaz yıpranacaksınız şöyle ki banka hesabınızda mülakat içinde belirli bir rakam durmalı.. ki maneviyatı hiç söylemiyorum.. eğer şanslıysanız kota dolmamışsa yetişmişseniz bile hiçbirşeyin garantisi yok viyanada mülakatınız yarım kalabilir.. mülakata sabah gittiniz kota dolmuş olabilir.. yada dosyanızı hiç taşıyamamış olacaksınız.. yada schengen alamayıp gidemeyeceksiniz.. diyelim abd vizesine sahipsiniz burada arabanızı evinizi sattınız aos yapmak için amerikaya gittiniz.. amerikada aos için ucu ucuna nasıl oldu oldu yetişip basvurdunuz.. field ofisiniz süreci yavaştan alabilir mülakatta çapraz sorguya alınabilir yada herşey yaşanabilir.. kazanmamak inanın bazen kazanıp gidememekten iyidir.. yaptıgınız masraflar ve pskolojik yıkımın etkisi ömür boyu sizi etkileyebilecek bir sürece götürecektir.. belki sizin için çok kolaydır belki sizler hazırda 250 300.000 dolar parası olan türkiyede mutlu mesut her hafta yurtdışı tatiline gidebilen insanlarsınızdır.. bu durum bu sebeple size iyi gelebilir olmazsa döneriz birşey olmaz diyebilirsiniz.. ancak diyoruz ya artık numaraların önemi büyük diye.. bizim söylediğimiz kişiler sıradan insanlar dostum 40000 cn gelince boşuna tek malvarlıklarını satıp işinden istifa edip düzenini bozup boşuna bir çabaya girmesinler diye söylüyoruz aslında.. bana göre böyle tabi yine belirteyim yazdıklarım sadece benim fikirlerimdir benim yapacağım hareketleri ve şekli özetler.. siz 50.000 cn ile gc isterken ben ise 20.000 ile gelmesin isterim zira tüm düzenimi bırakıp gittiğim yolda herşeyimin gözümün önünde yok olmasını kaldıracak pskolojide değilim.. aos esnasında ocak ayında gidip eylüle mülakat alıp mülakatıma 2 gün kala kota doldu denilmesini kaldıramam mesela.. bu işler için bu sebeple diyorumki kazanmak sadece kazanmak değil iyi numarayla olursa kazanmaktır.. yoksa ikilemde kalmak başarıyla ulaşılabilecek bir süreç bile olsa aşırı yıpratıcıdır.. ki başarı içinde kıstas 50.000 cn değildir.. bu son yıllarda imkansız bana göre.. avrupa kıtasındaki göç hareketlerine bakarsak bizlerinde içinde bulunduğumuz grupta green card için talep artışı oldukça yüksek ve buda kazanan insanların bir an önce kotayı dolduracağı anlamı taşıyor. Neyse umarım yinede iki arada kalacak bir cn ile değilde 3 haneli rakamlarda ilk ay mülakatları alan grupta olup bir an önce sizlerde hayallerinize kavuşursunuz.. bunu gönülden diliyorum 🙏

• ⭐⭐⭐

• @ilkerkaynar90 İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Bende aynı şekilde siz başta olmak üzere gönülden isteyen arkadaşlarıma çıkmasını diliyorum. Şunun şurasında 50 gün kaldı o nedenle herkesi anlayabiliyorum. Hayata pozitif açıdan bakmayı sevdiğim için böyle düşünüyorum, eşim dostumun bile zaman zaman benim bu tavrımdan bunaldığı olmuştur ama ne yapabilirim ben böyleyim ve bütün CN'leri eşit görüyorum hepsi benim birer çocuğum ve herbirine eşit derecede talibim 😀

• ⭐⭐

@hadi-BE kardeş bu yüzden bize çıkmıyor işte.
    orada huzur mu bırakırız biz 🙂 🙂

• ⭐⭐⭐

@korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Bende aynı şekilde siz başta olmak üzere gönülden isteyen arkadaşlarıma çıkmasını diliyorum. Şunun şurasında 50 gün kaldı o nedenle herkesi anlayabiliyorum. Hayata pozitif açıdan bakmayı sevdiğim için böyle düşünüyorum, eşim dostumun bile zaman zaman benim bu tavrımdan bunaldığı olmuştur ama ne yapabilirim ben böyleyim ve bütün CN'leri eşit görüyorum hepsi benim birer çocuğum ve herbirine eşit derecede talibim 😀

İtiraz ediyorum! 48 gün 18 saat 58dakika 26 saniye

yok pardon 21 saniye

yok yok 17 saniye 😂

• ⭐⭐⭐

@SUAT-GUNAY, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE kardeş bu yüzden bize çıkmıyor işte.
    orada huzur mu bırakırız biz 🙂 🙂

Öyle deme be abi. Bizim göbek adımız huzur. Çok güzel yaşarız, yaşatırız. Üzerine bir de dernek kurup horoz dövüştürürüz.

Güzel başladı da bağlayamadım sanki 😂

• ⭐⭐⭐

@mcvk, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE İzlemesi bile huzur verirken gerçekten yaşamak nasıl bir histir acaba...

Ben genelde kendim için ya da sevdiklerim için hayal tadında gerçekler dilerim. Bazen hayalini kurduğumuz şey gerçekleşince "aaa bu ne be, hiç hayal kurduğum gibi değil" hissi olur ya. Öyle olmasın. Hayal tadında yaşayalım gerçeğini.

Ahhh ahhh. Hadi iyi geceler arkidişler 😊

• ⭐⭐

@hadi-BE ahahaha ben de ne diyor diyodum, neyse ki sonradan özüne döndün 🙂

• Bir kere de üvey evlat Alaskayı atalım 😃

IMG_4720.jpeg

IMG_4721.jpeg

• @SUAT-GUNAY ben kendi adıma kimseyi huzursuz etmem kimsede beni huzursuz etsin istemem, onlara vereceğim tek huzursuzluk, çimleri gününde biçmemek olur 🙂 hepsi asker traşı gibi baksana aynı hizada.

• @hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Sahiden iyi mi geceler.

Değişik bi rahatsız edicilik var. Truman show filmi için hazırlanmış bi set gibi. Yapay bi düzen. Fazla kusursuz. Ağaçtaki çiçeklerin pembe yaprakları haricinde ölmüş yada kullanım ömrünü doldurmuş hiç bişey yok. Hani sinemada -film için gerekli olmayan hiç bişey gözükmesin- gibi bi kural vardır ya. Sanki videodaki herşey bizim görmemiz gereken anda ve görmemiz gereken yerde gözüküyor gibi. Hatta araba sanki figüran bi arabada kamera geç döndüğü için görüntüden kaybolması gecikmiş o yüzden kaldırıma çıkmaz zorunda kalmış sanki. Çekim hatası gibi bişey. Yangın söndürme musluğu ve arkasındaki bitkilerin biraz önce yerleştirilmiş görüntüsü....

Elbettedeki gerçektir ama bişey var anlatmak istediğim ama sanırım anlatamadığım bişey.

Bu kadar kusursuz bişey hayal etmiyor olabilirim. Hayallerini anlatırken bana bu kadar kusursuz ve sakin bişey anlatanda hiç olmadı. Mesela ben bişeyler tamir etmeyi, yapmayı falan severim. Burda matkap, teztere falan çalıştırsam polis gelir gibi 🙂
    Bi arkadaşım çimenleri olan bahçesinde mangal yakma hayali kuruyor. Burada mangal dumanı daha çatı boyunu aşmadan şikayet gelir. Başka arkadaş newyork, canlılık, falan hayallerinde. Düşünün istanbul sakin geliyor adama. Burda sıkıntıdan patlar heralde. Kendi garajında tamir vs yapmak isteyen araba sever bi arkadaşımız var. o apaçiyi zaten mahalleye sokmazlar.

Burda tam olarak nasıl bi hayat yaşanır onu bilmiyorum galiba ben. Bi denemek lazım

• Yazılanları okurken üzülmemek elde değil.Gc çıkma ihtimali zaten çok çok düşükken bir de kazandığı hâlde mülakat sırası gelmemesi insan için hakikaten çok üzücü bir durum.

• ⭐⭐

@avar barbekü yapıyorlar abi merak etme o kadar 😂

• @celica ben çokta merak etmiyorum aslında. bu yaştan sonra gitsemde o mahallede yaşama imkanım olacağını sanmıyorum. ama o mahallenin hayalini kuran genç arkadaşlar için düşündüm ben:)

• @Alper-Kocatepe duayi eksik etmemek lazim ya cikip gidebilelim diyecegim artik 😃 😃

• @avar bana askeriyeyi hatırlattı o video, fazla düzenli, sanki kapının önünü süpürmesen, çimleri yanlış kessen şikayet edecekler gibi. 🙂

• ⭐⭐

@Murat-4 bu çeşit kurallı bi muhitte yaşamak cazip gelmiyor mu? ben yerli ve milli istanbullu sorumsuz komşulardan fazlasıyla bıktım hocam

• @celica her şeyin fazlası zarar, burası fazla kurallı, her şey tek tip, ne bilim benim bahçemde çim olmasında çiçek olsun mesela, sorumsuz komşular konusunda haklısın ama onlardan bende bıktım.

• @celica, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Murat-4 bu çeşit kurallı bi muhitte yaşamak cazip gelmiyor mu? ben yerli ve milli istanbullu sorumsuz komşulardan fazlasıyla bıktım hocam

bana gelmiyor açıkcası. ordakilerinde kendileri yapsa bütün işeri orda yaşayacaklarını sanmıyorum. dışarıdan bakınca güzel gibi ama herşeye kendin yetişeceksen işkence olur. orda yaşayanların bahçıvanı ayrı, temizlikçisi ayrı falan filandır. eğer rahat etmen için en az 5-6 adam çalıştıracak para varsa neden olmasın ama diğer türlü bu muhit sıkıntı bence

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |