Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Günaydınlar evet yazılanları anlıyorum benim yaşananları gördükten sonra tutumum değişti zaten eğer olurda randomly selected ı görürsem her ne koşulda olursa olsun Ankara nın kapısının önünden dahi geçmemek. Her kapıyı çalarım ama Ankara yı çalmam ne kadar yol varsa denerim emin olun ama süreç boyunca Ankara aklımın ucundan dahi geçmez, benim karşıtlığım Ankara ya karşı

• Bu sene ne olacak bakalım, yerlerimizi alalım 😊
    2020'de ilk kez başvuru yapmıştım ve çekiliş çıkmıştı. Allah sevdiği kuluna önce eşeği kaybettirir sonra geri buldururmuş, bize tam tersi, önce eşeği verdi sonra kaybettirdi 😁 bütün evraklar hazır, artık Seatle'dan ev bakmaya bile başlamışken patlayan pandemiyle konsolosluklar kapandı, uçak seferleri iptal edildi, bütün planlar suya düştü. 2021'de de pandemi devam ettiği için hiç başvuruda bile bulunmadım. Sonrasında da çekilişlerden olumlu sonuç çıkmadı. Bakalım bu sene ne olacak, kaybolan eşeğimizi geri bulabilecek miyiz 😁

• @korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 sanırım yanlış anladınız başvuran herkesin niyeti gitmek, ya da öyle olduğunu varsaymak istiyorum. Şuan yaşanan gecikmelerin bir sonraki yıl yaşanacağının garantisi yok, ki zaten yüksek CN denk gelmesi otomatik olarak sürecin tamamlanamayacağı anlamına da gelmiyor. Bunu geçtiğimiz yıllarda dosya taşıma gibi yeni geliştirilen yollarla aşıldığında gördük.

Anlatmak istediğim nokta sürecin tamamlanıp tamamlanmamasından bağımsız olarak insanların artık bir sonraki aşamaya geçmek istemesiyle alakalı. Yoksa takdir edersiniz ki o yazıyı görmek sadece bir yazıyı görmekten ibaret değil.

60.000 cn ile yeterki kazanayım gibi şeyler söylemişsinizde ona istinaden söyledim 30.000 cn üstünün şansını %2 den %50 ye çıktığını söylemek gerçekten süreç hakkında bilginiz olmadığını gösteriyor bende bu sebeple belirttim insanlar burayı okuyup kafaları karışmasın istediğim için yazmak istedim. CN çekilişin en önemli hususudur. Ankaraya bağlı kalmak kalmamak mesele bile değil.. 3000 cn ile aos yapayım diye yola koyulup vizesini alamayanlarda gördük o konuda bile şans %50 diyebiliyorken yüksek cn ile gc kazanmak istenilen birşey asla olmamalı çünkü dosya taşıma işleride kolay değil.. birçok kişi dosya taşımayı başaramıyor aos şansınıda elde edemediğinde kazanılan yüksek numarayla bir sonraki yıl tekrar şansını denemek dışında başka yol kalmıyor. Forum içerisindeki imza alanlarına dikkatli bakınız 2 3 sene üst üste kazanıp gidemeyenleride göreceksinizdir 🙏 umarım yanlış anlaşılmaya sebep vermiyorumdur. Önemli olan tabiki kazanmak ancak rakamların önemini geçiyorum hatta son yıllarda ds260 submit tarihi bile önem taşıyabiliyor.. kendiniz için 50.000 cn ile seçileyim yeterki seçileyim diyebilirsiniz ancak emin olun gitme şansınız çok düşük olacaktır hatta bana göre gidemezsinizde.. kişiden kişiye değişen şeylerdense dileklerimizi temennilerimizi daha olumlu şeylere yönlendirirsek daha iyi olur düşüncesindeyim saygılar sunuyorum 🙏

• ⭐⭐

@Alper-Kocatepe Kazanıp gidememek, kazanamamaktan daha üzücü … Bu sene forumdaki tüm kişiler hem kazanır hem de gidebilir inşallah

• @HilalÜstün aynen birşeyin vesile olması lazımdı nasip oldu bu senede GC çıkarsa başkada birşey istemem 😂

• Merhabalar,

Annem ve ben green card başvurusu yaptık yalnız annem hiç İngilizce bilmiyor. Çekilişi kazanması durumunda kendisi green card alabilir mi?

• ⭐⭐

@aydank Evet dil şartı aranmıyor alabilir

• @aydank

Anneniz veya sizin en az lise diploması var ise, arşiv kayıtlı adli sicil kaydınızda bir kayıt yoksa, toplum sağlığını etkileyecek bulaşıcı bir hastalık taşımıyorsanız, kazanan anneniz olması durumunda sonuçların açıklandığı tarihte siz 21 yaşından küçükseniz ve kazananlar arasında CN numaranız diğer kazananlara daha küçük ise göçmen vizenin (green card) size verilmemesi için bir sebep yok. Bol şans 🍀

• @ilkerkaynar90 Merhaba. Konuya hakim gibisiniz . Mülakat için 1 ayda kaç kişiye randevu veriliyor. Sizce cn da tehlikeli sayılar nerede başlıyor. Mesela 5000 ler mülakat için iyi sayılar mı? Bu konularda hiç bir bilgim yok. Öğrenmek için soruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

• @ilkerkaynar90, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@korki, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 sanırım yanlış anladınız başvuran herkesin niyeti gitmek, ya da öyle olduğunu varsaymak istiyorum. Şuan yaşanan gecikmelerin bir sonraki yıl yaşanacağının garantisi yok, ki zaten yüksek CN denk gelmesi otomatik olarak sürecin tamamlanamayacağı anlamına da gelmiyor. Bunu geçtiğimiz yıllarda dosya taşıma gibi yeni geliştirilen yollarla aşıldığında gördük.

Anlatmak istediğim nokta sürecin tamamlanıp tamamlanmamasından bağımsız olarak insanların artık bir sonraki aşamaya geçmek istemesiyle alakalı. Yoksa takdir edersiniz ki o yazıyı görmek sadece bir yazıyı görmekten ibaret değil.

60.000 cn ile yeterki kazanayım gibi şeyler söylemişsinizde ona istinaden söyledim 30.000 cn üstünün şansını %2 den %50 ye çıktığını söylemek gerçekten süreç hakkında bilginiz olmadığını gösteriyor bende bu sebeple belirttim insanlar burayı okuyup kafaları karışmasın istediğim için yazmak istedim. CN çekilişin en önemli hususudur. Ankaraya bağlı kalmak kalmamak mesele bile değil.. 3000 cn ile aos yapayım diye yola koyulup vizesini alamayanlarda gördük o konuda bile şans %50 diyebiliyorken yüksek cn ile gc kazanmak istenilen birşey asla olmamalı çünkü dosya taşıma işleride kolay değil.. birçok kişi dosya taşımayı başaramıyor aos şansınıda elde edemediğinde kazanılan yüksek numarayla bir sonraki yıl tekrar şansını denemek dışında başka yol kalmıyor. Forum içerisindeki imza alanlarına dikkatli bakınız 2 3 sene üst üste kazanıp gidemeyenleride göreceksinizdir 🙏 umarım yanlış anlaşılmaya sebep vermiyorumdur. Önemli olan tabiki kazanmak ancak rakamların önemini geçiyorum hatta son yıllarda ds260 submit tarihi bile önem taşıyabiliyor.. kendiniz için 50.000 cn ile seçileyim yeterki seçileyim diyebilirsiniz ancak emin olun gitme şansınız çok düşük olacaktır hatta bana göre gidemezsinizde.. kişiden kişiye değişen şeylerdense dileklerimizi temennilerimizi daha olumlu şeylere yönlendirirsek daha iyi olur düşüncesindeyim saygılar sunuyorum 🙏

Fikrinize saygı duyuyorum. Ancak insanların kazanma isteğinin böyle farazi şeyler üzerinden köreltilmesine karşıyım. Tekrar belirtmem gerekir ki günün şartlarının diğer senelere sirayet edeceğinin bir garantisi yok. Şahsen katıldığım geçmiş her 2 çekilişin sonucu ne olursa olsun yüksek CN ile kazanıp süreci bir şekilde devam ettirmeye çalışmayı, kaybedip tekrar başvurmak için beklemeye yeğlerim. Fakat tabiki bu benim kişisel tercihim.

• @aydank Türkiyede mülakata girmesi durumunda dil şartı aranmıyor, yurt dışında mülakata girerse dil bilmesi istenebilir, istenir. ayrıca 2024 mülakat deneyimleri , 2024 aşamaları başlıklarını incelerseniz detaylı bilgi sahibi olursunuz.

• ⭐⭐⭐

@mcvk 1 ayda kaç kişiye veriliyorun bir cevabını alamazsınız. Çünkü hiç mülakat verilmeyen aylarda olur, 20-30 mülakatla göz boyadığı aylarda olur, 200 mülakat verip şovda yapabilir. Tamamen ankaranın isteğine kaşmış

• ⭐⭐⭐

@korki köreltme durumu yok aslında cevapladığınız mesajda, açık bir şekilde dileğinizi dilerken sadece kazanmayı değil küçük numarayla kazanmayı dileyin demiş çünkü dosya taşıma noktası her ne kadar söylerken kulağa hoş ve kolay gelsede iş o raddeye geldiğinde o kadar kolay olmuyor. Evet her sene bir öncekinden farklı oluyor her senenin dinamiği farklı oluyor haklısınız mesela her sene bir öncekinden daha kötü ilerliyor ankara için. Biz dv23 kazananı olarak dv22 sürecini takip ederken mesela kendimizi avutuyorduk aman pandemi süreci daha bitmemişti onun için yavaşlar, dv23 süreci döneminde pandemi etkisi kalmamış olur daha iyi hale gelir konsoloslukta yeni yerine geçiyor mülakatları arttırır diyorduk maalesef sonu hüsran oldu bir çok kişi için. Aynısınıda dv24 dönemi bizim dönemimizi takip ederken söylüyordu büyük ihtimalle ama şu anda ki dv24 gidişatı bizim dönemdende kötü bir durumda maalesef kalan aylarda önüne geçer mi bizim dönemin göreceğiz

• ⭐⭐

@korki Katılıyorum en azından kazandık, en azından bekledik, en azından denedik deriz en azından, hiç çıkmamasından iyidir o gidebilecek miyim heyecanı bile.

Nasipte varsa 50 bin ile de gidersin nasipte yoksa 1000 ile de gidemezsin bence işin özü budur 🙂

• @Emre-Kurtulmuş Düşük CN ile kazanmak daha ideal bir sonuç mu - tabiki evet. Kimsenin özellikle yüksek CN çıkmasını dilediğini düşünmüyorum. Ancak kaybetmek ile daha dezavatajlı bir konum olan yüksek CN ile şansımı denemek arasında bir seçim yapmak zorunda kalsam, her seferinde yüksek CN'yi tercih ederim. Anlatmak istediğim konu bu.

• @ilkerkaynar90 İlker Bey doğru noktalara parmak basmış, geçtiğimiz yıllarda tüm numaraların "current" duruma gelmesi Nisan ayında gerçekleşiyordu, bu sene muhtemelen Haziran ayına kalacak. Yoğun ilgiden dolayı kotanın yine Eylül ayının ilk haftasında dolacağını düşünürsen 3 ay çok çok kısa bir süre. Bu noktada AB ülkelerinde veya GC çekilişine katılamayan ülkelerde oturum izni olanlar en şanslılar olacak. Haziran'da AOS için başvursanız bile şansınız %50'nin altında kalır, zaten I-140 submit, çek gönderimi, çekin bozdurulması derken dosyanın incelenmek üzere açılması en iyi ihtimalle 1 ay sürer.

CN 15k üzeri ise, beklentiyi yarı yarıya azaltmak lazım.

• @EasternStar, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 İlker Bey doğru noktalara parmak basmış, geçtiğimiz yıllarda tüm numaraların "current" duruma gelmesi Nisan ayında gerçekleşiyordu, bu sene muhtemelen Haziran ayına kalacak. Yoğun ilgiden dolayı kotanın yine Eylül ayının ilk haftasında dolacağını düşünürsen 3 ay çok çok kısa bir süre. Bu noktada AB ülkelerinde veya GC çekilişine katılamayan ülkelerde oturum izni olanlar en şanslılar olacak. Haziran'da AOS için başvursanız bile şansınız %50'nin altında kalır, zaten I-140 submit, çek gönderimi, çekin bozdurulması derken dosyanın incelenmek üzere açılması en iyi ihtimalle 1 ay sürer.

CN 15k üzeri ise, beklentiyi yarı yarıya azaltmak lazım.

Teşekkür ediyorum kesinlikle öyle malesef dost acı söyler misali durumu belirtmekte fayda var bu yıl rakamlara bakınca geçtiğimiz yılı mumla aratacak gibi bir durumda söz konusu.. ben iyimser konuşup 30.000 cn üzeri demiştim aslında kırıcı ve hayalleri yıkıcı olmamak adına bunu söyledim. Ancak benim şahsen 15.000 cn olsaydı şu an abd içinde aos başlatmış sırf field office performansı için hiç yaşamayacağım bir şehirde airbnb de konaklıyordum.. durum çok iç açıcı değil her geçen sene dahada kötüye gidiyor gibide duruyor..

• @mcvk, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@ilkerkaynar90 Merhaba. Konuya hakim gibisiniz . Mülakat için 1 ayda kaç kişiye randevu veriliyor. Sizce cn da tehlikeli sayılar nerede başlıyor. Mesela 5000 ler mülakat için iyi sayılar mı? Bu konularda hiç bir bilgim yok. Öğrenmek için soruyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Emre beyde söylemiş malesef kaç kişiye randevu verildiğini tahmin etmek çok zor ancak az çok geçmiş dönemi takip ederek her ay insanların aldığı mülakat mailleriyle ilgili hangi cn aralığının tehlikeli olduğunu kişisel olarak varsayımda bulunup çözebilirsiniz. Geçtiğimiz senelerin mülakat aşamalarındaki excell tablosunu inceleyebilir oradanda biraz fikir sahibi olabilirsiniz. Bülten takip etmek sizin için dosya taşıma yada aos ihtimallerinizi belirler ancak forumdaki mülakat mailleri alan kişilerin hangi ay aldıkları imzalarıyla karşılaştırıp bir sonuç çıkarabilirsiniz. Pandemi denen olağandışı durumlar dışındada sürekli mülakat konusunda cimri davranan ankara var önümüzde.. keşke böyle işlemese sistem ancak durum bu.. bana göresini soruyorsanız bana göre 5000 cn üstü için aos bekliyorum direkt gider amerikada başlatırım sürecimi muhtemelen. Bu kişiden kişiye değişir ve alacağınız riski sadece siz belirlersiniz. Şahsi düşüncem bu yıl 10.000 tehlikeli geçen sene 15.000 tehlikeli geliyordu.. süreç çok değişken olduğu için sürekli takip etmelisiniz diyebilirim.

• Bir süredir forumu takip ediyorum. Uzun zaman sonra baktım hayaller değişmedi, seneler sonra tekrar başvuru yaptık ailece.

En sonunda da foruma katılmaya karar verdim.

Sayılı günler kaldı malum. Herkes için umutlu, güzel günler olur inş 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |