Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @justmansam teşekkür ederim.

• Herkese merhaba.
    Ayın 4'ünde dosyamı USCIS e gönderdim. Bugün itibarıyla USCIS den bir email geldi. "IOE" kodu verdiler. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Prosesi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Merhabalar.
    I-140 için avukatla çalıştım ve Avukat dosyamı gönderdi. USCIS den alındığına dair e-mail geldi. Mailde USCIS e kayıt olabileceğim söyleniyor. USCIS web sitesine belgeleri ben mi ekliyorum avukat mı? bilen var mı

• @Feridun-Boylu Bunun cevabını en iyi avukatınız verir. çünkü sanırım anlaşmanıza bağlı. benim avukatım yüklemişti. ama sanırım bazı avukatlık şirketleri sadece yönlendirme yapıyor.. premium processing aldınız mı?

• @meli Teşekkürker. Avukata yazdım ama dönüş yapmadı henüz. USCIS kaydı yaparken "account type" kısmını görünce açıkçası doldurmaktan vazgeçtim. Account type de 3 adet sınıflama var

indivudual applicant
    attorney /Legal represantative
    part of an organization or company, a sole proprietor, or an agent.

İlkini işaretleyeyim dedim ama bu durumda dosyaları sisteme benim yükleyeceğimi bildirmiş oluyorum.
    Neyse avukattan (CHEN) dönüş bekleyeyim.
    Premium processing almadım. Zaten sadece I-140 da işe yarıyor galiba.

• @meli Eğer sizin belgeleri avukatınız yüklediyse, sizin USCIS hesap türünüz nedir öğrenebilirmiyim?

• @Feridun-Boylu ben yüklemediğim için inanın bakmadım hangi tür olduğuna. ama bana mail geldiğinde avukatıma da gidiyor mailler.

• @meli teşekkürler...

• @Feridun-Boylu hocam selamlar,
    Ben de NVC I-140 kabulune kadar wegreened le çalıştım. Fakat olayın nasıl gittiğini biliyorum. İssterseniz size aktarayım. Eğer siz avukatla devam edecekseniz zaten tüm mailler ona da gidiyor ve o zaten gerekeni yapacaktır, bu durumda attorney olarak girecek zaten. Eğer siz devam edecekseniz individual applicant olarak gireceksiniz. Eğer ABD de bir arkadaşınız vs ödemeyi ayapacaksa sizin adınıza buna third party deniyor onu seçerek yapacak. ŞAhsen ben kabul den sonra kendim deva ettim ve arakadaşım ABD den benim için bu şekilde yaptı bunu da zaten yine avukatıma sorarak öğrenip yapmıştık.

• @Hilal-2 İkinci kısım premium kısmına gelince. Benim tüm prosesten anladığım şu.....
    Premium evet USCIS yani I-140 kısmı için çok iyi, hızlandırıyor. Fakat aynı şekilde aslında DQ olayınızı almanızı da hızlandırıyor. İlk aşamayı çabuk alırsanız diğer aşama olan DQ ya da bir an önce başlayıp bir an önce DQ olabiliyorsunuz. Çünkü interview önce PD, yani sizin USCIS e ilk dosyanızı sunduğunuz tarihe göre belirleniyor fakat aynı PDler içersinde de DQ önceliğine göre belirleniyor. Neticede paranız varsa PP ye gitmeniz tabi ki mantıklı ve güzel. Kolay gelsin.

• @Hilal-2 Teşekkürler. Ben tüm süreçte avukatla çalışacağım. Bu durumda USCIS kaydı olurken benim seçebileceğim bir "account type" gözükmüyor. En iyisi avukattan dönüş bekleyeyim.

• @Feridun-Boylu artik yapacağınız birşey yok. Evrakların uscise gittiğini belirtiyor. Onay alınca eğer RFE olmaz ise yani red olmaz Chen ile ama RFE olabilir o zaman avukat sizi yönlendirir. Uscis kararını beklemeniz gerek. Avukat da böyle cevap yazar size belgeler onay alınca NVCye yollanıyor EB2NIW de böyle

• @begumm hocam siz benim interview ı takip edin aramızda bir ay var:)

• @Hilal-2 aynen tam bir ay.. 🙂

• @begumm tam bir ay mı bilmiyorum imzanızda göremedim ama haziran 2023 diye sorduğunuz için hatırladım

• @begumm hatta belki aynı anda current oluruz o ay 4 hafta atarsa takvim, kim bilir:)

• Nisan vize bülteninde dikkatinizi çekti mi bilmiyorum birkaç ay boyunca çok az ya da herhangi bir ilerleme ön görülmüyor. Moral bozucu.
    EMPLOYMENT-based categories: Very little to no forward movement is expected in the coming months since the final action dates for many categories advanced for April 2024.

• @Tracy Evet aynen, çoğu insan sevindi ama ben görünce hiç yoktan iyidir dedim. Çeyrek dilimlerde beklenilen ilerlemeye göre çok az. Ki avukat yorumları vs Eylül sonuna kadar çok az veyahut hiç ilerleme olmayacağını söylüyor. Bakalım hayırlısı göreceğiz.

• Forumdaki arkadaşlarımızdan henüz Mart ayı başından bu yana randevu emaili alan yok gibi görünüyor. Yine de yazıp sormak istedim. Ayrıca bugün 2 arkadaşımzın interview ü var u2rem ve nano. İyi geçtiğini umuyorum. deneyimlerini yine yazarlarsa mutlu oluruz. Son olarak interview emaili alan arkadaşlar için bir sorum: Randevu emaili state.gov uzantılı adresten mi geliyor? ([email protected])

• @Rdem09, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Forumdaki arkadaşlarımızdan henüz Mart ayı başından bu yana randevu emaili alan yok gibi görünüyor. Yine de yazıp sormak istedim. Ayrıca bugün 2 arkadaşımzın interview ü var u2rem ve nano. İyi geçtiğini umuyorum. deneyimlerini yine yazarlarsa mutlu oluruz. Son olarak interview emaili alan arkadaşlar için bir sorum: Randevu emaili state.gov uzantılı adresten mi geliyor? ([email protected])

Merhabalar benim randevum sabah 08.00 deydi detaylı paylaşacağım şu an yoldayım, onaylandı sorunsuz çok şükür🙏

Randevu maili bana nvc.state.gov/inquiry dan gelmiş şimdi baktım

Benzer Başlıklar

• 26
  • 2
  • 968
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

60

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |