Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TOK teşekkür ederim. Benim üzerimde 11 bin küsur nakit vardı. Ne onlar sordu ne de ben söyledim. Sorun olmadı.

• @Movistar74 Size sormamış olabilirler ancak üzerinizdeki 10k dan fazla tutarı beyan etmeniz gerekirdi.

• @datanist sonuç olarak sorun yok ama 🙂

• ⭐⭐

@ATS16, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@symbi0te https://www.mfa.gov.tr/yurtdisina-cikis-harci.tr.mfa

Yukarıdaki resmî linkte belirtildiği üzere yurtdışında oturma izni bulunan T.C vatandaşları Türkiye'den çıkışlarında oturma izin belgelerini ibraz ettikleri takdirde başkaca bir işleme gerek kalmadan harç ödemeden çıkış yapabiliyor.

Vizenin sağ üstünde “immigrant visa” yazıyor ve buna istinaden yurtdışı çıkış harcı ödemeyebilirsiniz. Bazı memurlar bunu da kabul etmeyerek fiziksel oturum kartını ısrarla talep edebiliyor ama hali hazırda bu vize oturma iznine denk gelmekte.

Tercih sizin, son bir defa daha ödeyerek çıkış yapabilirsiniz veya bu bilgileri vererek üst yöneticisine danışmasını isteyebilirsiniz.

Benim düşünceme göre;
    150 için uğraşmaya didişmeye değmez.
    Ödeme yapmadan geçmeyi dene, öde derse hemen banka uygulamasına gir öde geç 😃

• @Hope-Breaker zaten sorun orda yurtdışına çıkıyorum diye birde vergi ödüyorum gezmek dolaşmak yaşamak ne zamandan beri paralı devletin milletini s. İçin yaptığı bir uygulama

• ⭐⭐⭐

@TOK 10k üstü vergiye tabii diye bir durum yok sadece bildirim yapmanız gerekiyor girişte. Herhangi bir vergi almayacaklar 10k üzeri girişte beyan edince

• @Emre-Kurtulmuş teşekkürler
    O zaman gönül rahatlığıyla beyan ederek gidilebilir. En azından banka transferi vs uğraşmak zorunda kalınmaz.
    Herhangi bir dezavantajı var mı beyanın peki sizce?

• ⭐⭐⭐

@TOK herhangi bir dezavantajı yok ben sadece uçuş sırasında yanımızda nakit taşımaya güvenmediğim için transfer etmeyi tercih ettim

• @ecom merhabalar CR-1 olarak görünüyor

• Merhaba,

Greencard teslimatını nereden takip edebiliriz?

Ssn geldi ama greencard gelmedi henüz.

• @Movistar74

adresine Imigrant Fee Payment yaptiginiz gunden beri erisiminiz vardir.
    Bu adresten tum dosyalarinizla ilgili islemlerinizi gorebilirsiniz.
    Bu sayfaya signin oldugunuzda https://my.uscis.gov/account/applicant adresinde her Case ayri ayri gorunur.
    I-551 I-551 Permanent Resident Card baslikli Case GC karti dosyaniz. Dosyanin Case History kisminda asagidaki gibi ilerleyisi gorursunuz. Ayrica belirttiginiz adreste bulunuyorsaniz USPS sayfasinda (sign-in olunca sag ustteki menude) Informed Delivery hizmetiyle de posta yola ciktiginda 1 gun onceden haberiniz olur. Bu hizmete abone oluyorsunuz. Boylece GC geldiginde posta kutusunda uzun sure beklemez.

USCIS Case History - GC islemleri kronolojisi
    aae66313-c500-4972-a2ca-585a901848a6-image.png

• @caglaror çok teşekkürler 🙏

• @caglaror, içinde söyledi: Göçmen Vize ile ABD'ye ilk giriş

@Movistar74

adresine Imigrant Fee Payment yaptiginiz gunden beri erisiminiz vardir.
    Bu adresten tum dosyalarinizla ilgili islemlerinizi gorebilirsiniz.
    Bu sayfaya signin oldugunuzda https://my.uscis.gov/account/applicant adresinde her Case ayri ayri gorunur.
    I-551 I-551 Permanent Resident Card baslikli Case GC karti dosyaniz. Dosyanin Case History kisminda asagidaki gibi ilerleyisi gorursunuz. Ayrica belirttiginiz adreste bulunuyorsaniz USPS sayfasinda (sign-in olunca sag ustteki menude) Informed Delivery hizmetiyle de posta yola ciktiginda 1 gun onceden haberiniz olur. Bu hizmete abone oluyorsunuz. Boylece GC geldiginde posta kutusunda uzun sure beklemez.

USCIS Case History - GC islemleri kronolojisi
    aae66313-c500-4972-a2ca-585a901848a6-image.png

Çevrim içi erişim kodu istiyor ama onun nerde olduğunu bilmiyorum. Nasıl hulabilirim.

• Merhaba , ABD'ye girerken yanımızda 40000 dolar götürdüğümüzde ve ABD'ye girerken bunu beyan ettiğimizde her hangi bir sorun olmuyor. Burası kesin. Ancak bu kadar para ile Türkiye'den çıkarsak sorun yaşar mıyız? Bununla ilgili bir kural biliyor musunuz?

• @TOK

https://ticaret.gov.tr/gumruk-muhafaza/sikca-sorulan-sorular#:~:text=Cevap%3A Birlikte seyahat edenlerden her,Ancak%3B&text=10.000 avroyu geçmeyecek kadar paranın,kişisel eşyası arasında bulunması gerekir.

Ülkemizde yurt dışına para çıkarma limiti Türk parasında 25.000 TL, dövizde ise 10.000 Euro ve eşiti efektif dövizi çıkarmaya kadar tanınır. Belirlenen miktar geçildiği takdirde yolcunun gümrük memuruna beyanda bulunması zorunludur, aksi takdirde yolcuya idari para cezası uygulanır. Yurt dışına para çıkarma kuralı, Türk lirasının değerini koruma ve yasal olmayan şekilde para aklamanın önüne geçilmesi adına düzenlenmiştir.

• @ATS16 teşekkürler

• 28 Şubat'ta eşimle birlikte Amerika'ya giriş yaptık. İlk gidişimiz olduğu için bagajimiza gıda vs sorun çıkarabilecek seyler koymamistik. Uçak 19.25 teydi biz 15.30 gibi havalimanına gittik. Süre konusunda sıkıntı yaşamadık. Türkiye'de ki pasaport kontrolünu geçtik. Greencard olduğu için yurtdışı çıkış harç pulu almadık. İstemedilerde. Uçağa binene kadar 3-4 kere güvenlik araması yapıldı. Son aramada uçağa alacağımız cantalar tamamen arandı. İstanbul'dan newark havalimanına 11 saatte uçtuk. Yolculuk rahat geçti. Amerika ya iner inmez gümrük memurlarının olduğu bir bankoda sıraya girdik. Görevli pasaport ve sarı zarflarimizi aldı. Bizi başka bir gorevli ile beraber bir odaya götürduler. Bizim gibi bekleyen insanlar vardı. Gümrük memurları pasaportlara bakıp sırayla isimleri cagiriyordu. Bizim siramiz gelince adres istedi. Bir form doldurttu. Ve işleminiz tamam gidebilirsiniz dediler. 10 dakika bile surmemisti. İşlemimiz bitmisti Ama ben görevliye üzerimdeki parayı beyan etmek istediğimi soyledigim için FINCEN 105 formunu doldurmam için beni başka bir gümrük memuruna yönlendirdi. Memur pasaportlarimizi alıp bagaj alımına bizimle geldi. Bagajlarimizi aldık. Bizi bir güvenlik alanına götürdü. Bagajları tek tek xraydan geçirdiler. Hiç bir bagajı acmadilar burayı da hızlıca geçtik. Yanımdaki kadın sucuk getirdiği için onun bagaji açılmıştı. Biz bagajları güvenlikten geçirdikten sonra memur bizi bir odaya götürdü. Karakol gibiydi. Gümrük memuru eşimle ikimizin üzerinde toplam ne kadar olduğunu sordu. 11.500 $ olarak beyanda bulundum. Daha önce 10.000 dolar uzerinse para tasiyorsak beyan etmemiz gerektiğini okuduğum için işlemimiz tamam olsa bile belirtme ihtiyacı duymuştum. Görevli FINCEN 105 formu verdi ve doldurmam gereken kisimlari işaretledi. Formu doldurdum onda sisteme girdi. Ve tamamdır gidebilirsin dedi. Ucaktn indikten sonra tüm süreç 1 saat sürdü

• @Şeyma-Yaren-Aytekin Ben JFK dan giriş yaptım. İlk girişteki memur tüm işlemleri halletti. Başka bir yere yada odaya yönlendirme olmadı.

• @korkmazunal Ilk kayit oldugunuzda telefon dogrulamasi yapiyordu sanirim acaba ondan mi bahsediyor. bizim girislerimizde SMS olarak kayitli cep telefonunuza dogrulama kodu geliyor. Cevrim ici erisim kodunun ne oldugunu hatirlayamadim maalesef.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |