Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @frida_beau Ben I-130u tekrar cikti alip diger formlarla birlikte gondermedim , baska forumlarda okudugumda problem olmayacagi yaziyordu. Gondermeli miydim ?

• @brkncnt, içinde söyledi: ABD Vatandaşı ile Amerika'da evlenip Green Card almak

Merhaba,

Abd vatandaşı eş. Geçen hafta advanced parole kağıdını aldım. Ead kartımdan ayrı geldi. Combo değil. Daha önce hiç istanbul havaalanından advanced parole kağıdı ile gelen var mı? Bu süreçte sıkıntı yaşayan oldu mu? İnternette Gözen Air ile ilgili baya sıkıntı yaşandığını okudum. Bu belgeyi tanımadıklarını vs duydum. Uçağa almamışlar. Case ime güveniyorum, dışarı çıkıp gelmekte sorun olmaz. Ancak İGA da uçağa alınma konusunda baya tereddüt yaşadım. Bilgilendirirseniz deneyimli olanlar çok sevinirim.

• @lavita anlıyorum. Dosyamı online takip edebilmek benim sürecimde bana çok kolaylık sağladı, RFE fiziken elime ulaşmadan cevabımı ekleyerek zaman kazandığım oldu. Bu sebeple, I-130 un sadece posta ile gönderilmesi yönteminin artık tercih edilmediği varsayımında bulundum.

• @frida_beau Posta ile gönderdiğinizde de gelen receiptteki numberlar üzerinden case’i USCIS online hesabından takip edebiliyorsunuz. Yani posta ile gönderince her şey manuel olmuyor.

• Merhaba herkese ben j-1 vizem dolmadan f-1 için change of status yapmıştım.F-1 onayım 1 hafta önce geldi kız arkadaşımla evlilik planımız var ama dil okulu da bu ayın sonunda başlamam gerektiğini söylüyor. Başvurduğıum dil okulu ve kız arkadaşımın olduğu eyalet farklı. Biz kız arkadaşım ile evlenirsek f-1 statümün düşmesinin bir zararı olur mu?Okula gitmeyip parayı ödemediğim zaman bana bir eksisi olur mu? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.(Kız arkadaşım Amerikan vatandaşı)

• Amerıkalı bırıyle evlılık yaptım green card ıslemlerını baslatacagım ancak Sponsorluk konusunda karmasıklık yasıyorum. Esimi sponsor gostermek istiyorum ancak sanirim tek basina yeterli geliri yok bu durumda beni de sponsor olayina ekleyebilir mi? USCIS in web sitesinde I-864 formunun aciklamasinda bir yerde soyle bir ibare var: You may count the income and assets of members of your household who are related to you by birth, marriage, or adoption.

• Arkadaslar bir sorum daha var I-130u online file ederken uscis hesabini kendi adimiza mi esimizin adina mi olmasi lazim?
    Ayrica I-130A formunu da online sekilde doldurabiliyor muyum yoksa onu da paketle mi yollamam gerekiyor?
    Nisan 1de gelecek zamdan etkilenmemek icin acele ediyorum.Kendi basina yapan birisi varsa bana tavsiye verebilir mi?

• Selamlar , ben herseyi gonderdim suan USCIS Chicago Lockbox'a bundan sonraki surec nasil isleyecek forumda bununla alakali konu aradim ama goremedim varsa link paylasabilir misiniz. Tesekkurler.

• @gastroNot I-130 basvurusunu esiniz yapiyorsa sizin icin onun adina olmali ama sizin hesabinizda da gozukucek sadece o daha fazla detay gorebilicek. Online doldurma kismi hakkinda bilgim yok ben her seyi birlikte postaladim.

• @trainee Merhabalar oncelikle reiceptler gelicek teslim alindigina dair bir iki hafta icerisinde ve online access code gelicek eger her seyi kagit olarak gonderdiyseniz. Ordan takip ediceksiniz. Onun disinda reciept numberlari kullanip caselerinizi takip etmek icin telefon uygulamalari var onlari da kullanabilirsiniz anlik bildirimler icin. Bolca sabir lazim bunlarin yaninda. Bol sans.

• Merhabalar degerli forum uyeleri formlarin gonderimi ile ilgili bir sorum var. Butun bu formlari tek bir paket halinde gonderebilir miyiz yoksa ayri sekillerde mi gondermem gerekiyor.

• @emreaydıner Tek seferde göndermenizi tavsiye ederim. Sağlık raporuda dahil.
    Ben bir kapaklı dosya alıp, seffaf dosyaların içinde her birinde bir form ya da bir evrak türü olacak şekilde dosyaladım.
    Her seffaf dosyaya ana hat maddelendirme ile numara verdim. Küçük renkli stickerlar kullandım. Örn: 1.1.1, 1.1.2 vb.
    Sonra her anahat numaranın hangi evrak a denk geldiğini açıklayan bir giriş/ açıklama/ içindekiler sayfasınıda en başa koydum.

• Ben kendi Cover Letter ımı paylaşayım. Kolaylık sağlayabilir.

Adresiniz
    MM/DD/YYYY

USCIS
    Attn: AOS
    Eyaletinizde uygun göndereceğiniz yetkili USCIS adresi

Petitioner : Eşinizin Adı Soyadı
    Beneficiary: Kendi Adınız Soyadınız

To Whom It May Concern:
    Please kindly find enclosed concurrent filing of forms: Concurrent Filing of I-130 (Petition for Alien Relative), I-485 (Application to Register Permanent Residence or Adjust Status), I-765 (Application for Employment Authorization), I-864 (Affidavit of Support), I-131 (Application for travel document)
    Included are the following documents:
    PART 1. I-130

1. Petitioner
      i. Passport style photograph taken on MM/ 2023
      ii. Copy of birth certificate
      iii. Copy of passport biographic page

2. Evidence of bona fide marriage
      i. Copy of Marriage certificate of petitioner and beneficiary
      ii. Photos to prove the Wedding Ceremony and Invitation
      iii. A copy of joint Bank Account
      iv. A copy of Designated Beneficiary Statement for xxx Investment Account
      v. A copy of Wedding Rings Receipts and Some Hotel Receipts
      vi. Photos to prove the relationship
      vii. Gifts and Mails to prove the relationship
      viii. Messages to prove the relationship

3. Beneficiary
      i. Form I-130, Petition for Alien Relative
      ii. Form I-130A, Supplemental Information for Spouse Beneficiary
      iii. Form G-1145 to request E-Notification
      iv. Passport style photograph taken on MM/2023
      v. Copy of birth certificate
      vi. Copy of passport biographic and visa page
      vii. Form I-94 for Arrival/Departure Record
      viii. Criminal record from Turkey
      ix. Copy of Authority & Divorce decree and certified translation
      x. I-130 Receipt Notice

PART 2. I-485

1. Applicant- Application to Register Permanent Residence of Adjust Status
      i. Form G-1450, Authorization for Credit Card Transactions for the amount of $1,225 Filing Fee and Biometric Services Fee
      ii. Form I-485, Application to Register Permanent Residence of Adjust Status
      iii. Form G-1145 to request E-Notification
      iv. Passport style photograph taken on MM 2023
      v. Copy of birth certificate
      vi. Copy of passport biographic and visa page
      vii. Copy of Marriage certificate
      viii. Form I-94 for Arrival/Departure Record
      ix. Criminal record from Turkey
      x. I-130 Receipt Notice
      xi. Form I-693, Report of Medical Examination and Vaccination Record (Sealed Envelope)

2. Joint Sponsor- Affidavit of Support
      i. Form I-864, Affidavit of Support
      ii. Copy of birth certificate
      iii. Copy of Social Security Card
      iv. Tax return transcripts from IRS for the years 2022,2021,2020.
      v. A Copy of pay stubs most recent 6 months

3. Applicant- Application for Employment Authorization
      i. Form I-765, Application for Employment Authorization
      ii. Form G-1145 to request E-Notification
      iii. Passport style photograph taken on MM/ 2023
      iv. Form I-94 for Arrival/Departure Record
      v. Copy of passport biographic and visa page

4. Applicant- Application for Travel Document
      i. Form I-131, Application for Travel Document
      ii. Form G-1145 to request E-Notification
      iii. Form I-94 for Arrival/Departure Record
      iv. Copy of passport biographic and visa page
      v. Passport style photograph taken on mm/ 2023

If you have any questions or concerns, please call xxxxxx .
    Sincerely,
    Adınız Soyadınız

• Merhabalar.Evlilik dosyalarımı gönderdim ve çalışma iznim geldi ama seyahat iznim gelmedi.Yaklaşık 200 gün oldu.
    Bu süreçte acil ülkeye dönme vs gibi durumlar oluşabilir, ülkeye gidip tekrar dönme işlemi için nasıl bir yol izleyebiliriz.
    Greencard için sanırım 1 yıl daha beklemek gerekecek ama bu süreçte ABD de olma zorunluluğu ve herhangi bir ülkeye gidememe zorunluluğu çok mantıklı gelmiyor.
    Bu durumda olup da ABD dışına çıkıp tekrar giriş yapan var mı acaba

• @Candemir-Candemir Merhabalar Candemir bey advanced parole yani travel izniniz gelmeden ulkeden cikmamalisiniz yoksa USCIS basvurunuzu terk etti kabul ediyor.

• @Candemir-Candemir ben de ayni durumdayim, advance parole formu doldurmustum ilk basvurumu yaparken tum evraklarla birlikte ama geri donmediler henuz yaklasik 7 ay oldu.

• @EfeNevada merhaba.Evet öyle doğru ama hiç mantığa sığmıyor. Acil bir konu vs için çıkmak gerekebilir.Bu durumda bir yolu olmalı diye düşünüyorum

• @aslisirin size de sadece çalışma izni mi geldi

• @Candemir-Candemir Evet haklisiniz ama malesef bu sekilde ilerliyor tum immigration basvurulari. Sabir diliyorum.

• @frida_beau Yanıtınız icin tesekkur ederim. Cover Letter'inizi inceledim ancak letterinizdaki I-130 Receipt Notice belgesi tam olarak ne oluyor onu anlayamadim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

178

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |