Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ob16222 tamamdır hocam ben dediğiniz gibi yenisini doldurayım. Risk almaya gerek yok.

• @spenb senin niye öyle oldu bilmiyorum. Bence başka bir problem olabilir. Bu kadar sürmemesi lazım bence. İnşallah bir an önce bitirirsiniz bu süreci

• @tncymz inşallah. Beklemeye devam herzamanki gibi…

• @tncymz girişteki çalışanlar sorar zaten neden form doldurdunuz yeniden diye açıklamasını yaptığınız sürece hiç bir sorun olmuyor merak etmeyin.

• Bu ileti silindi!

• @serret merhaba, amerikaya gittikten sonraki sureci de paylasabilir misiniz, sirasiyla neler yapilmasi gerekiyor, ssn, driver licence, nikah, vs. gibi

• Arkadaşlar öncelikle merhaba .Erkek arkadaşım Ocak ayında türkşyeye geldi nişanlandık .O şimdi usa ya döndü .Evrakları toparlayıp nişanlı vizesine başvuru yapacağız .Benim soracağım soru şu .Genelde kendisinden bilgiler isteniyor değil mi ? ilk etapta formu doldururken bana ait ayrıntılı bilgiler isteniyor mu ?

• @mertem441 sizin de bir kaç bilginiz isteniyor yaşadığınız yer, mesleğiniz, daha önce evlendiniz mi, çocuğunuz var mı, Ailenizin bilgileri
    vs.

• @yasmnksc pasaport bilgileri vs isteniyor mu peki

• @lunad hocam bu sorularınız için forumda zaten konular var , sorularınızın cevaplarına oradan bakabilirsiniz. Ben kısaca şöyle söyleyeyim istisnalar hariç evlenmeden bahsettiğiniz şeyleri alamazsınız , ssn ehliyet vb. SSN içinde önce çalışma izniniz gelmeli. Kaba taslak böyle.

• @mertem441 hayır istenmiyor

• @ob16222 hocam üstte sorduğum soruya bakarmısınız rica etsem

• @mertem441 I-129f formunu ve gerekli tüm belgeleri uscise göndereceksiniz.Forumun eski sayfalarında ilk sayfalarında bilgiler mevcut ara ara insanlar deneyimlerini paylaşıyor, ben yinede aklımda olanları yazayım.

Sizin bilgileriniz ve nişanlınızın bilgilerini istiyorlar,her türlü ilişki kanıtlarını eklemelisiniz.
    İyi niyet dilekçelerini dolduracaksınız ayrı ayrı imzalayıp.
    E forms letter of intent to marry yazın siteden beğendiğinizi çıkartıp doldurun.
    E devletten vukuatlı nüfus kayıt örneği ve adli sicil kaydını çıkartıp ekleyin.Kimlik fotokopisi ve pasaport fotokopisi çıkartıp ekleyin.Biyometrik fotoğraflarınızı ekleyin.

• Arkadaşlar merhaba. Vizem onaylı fakat hala pasaportumu alamadım. 25 ocaktan beri onaylı bir şekilde bekliyor. Ben mail atmaya çalıştım fakat attığım maile cevap verilmedi. Aradığımda da net bir cevap alamıyorum. Mail atmam gereken adresi bana yazabilir misiniz? Çok teşekkürler şimdiden

• @spenb

Screenshot_20240212-110420_Chrome.jpg

Üste linkini verdiğim sayfaya gidin ss deki işaretlediğim bölümlerden soru formlarına ulaşabilirsiniz. Mülakata girdiğiniz konsolosluk formunu sizden istenen tüm bilgileri vererek doldurun. Dönüş yapacaklardır. Approved olan bir case genellikle eksik evrak sebebiyle issued olamıyodur.Hem göçmen hem göçmen olmayan soru formundan ulaşmaya çalışabilirsiniz ama ilk önce göçmen vize soru formundan şansınızı deneyin çünkü seçeneklerde K1 için bölüm var

Ben soru formu linklerini direkt burayada bırakıyorum ⬇
    Göçmen vize soru formu https://forms.gle/42fn69ZosC2SHphm6

Ankara için (göçmen olmayan) https://forms.gle/TUuvja5KRQCx8a3T9

İstanbul için (göçmen olmayan) https://tr.usembassy.gov/embassy-consulates/istanbul/contact-us-istanbul/contact-us-form/

• randevu açık girin

• Randevu için ödeme yaparken banka kartı ile denedim ve Emirhan I… yazdım türkçe şekilde defalarca kez isim hatalı yazdı ve format yanlış yazdı.

Ödeme konusunda deneyimi olan yardımcı olabilir mi ? Hata ile karşılaşan veya sorunsuz ödeyenler . Banka kartı mı kredi kartı mı şart var mı?

• @Emir-1 ödeme sırasında isminizde Türkçe karakter kullanmayın hocam , hata veriyor. Büyük harflerle İngilizce olarak yazın. EMIRHAN… olarak büyük ihtimalle randevuyu kaçırdınız diye düşünüyorum ama bir sonrakinde bu şekilde yapın. i harfi yerine büyük I harfini kullanın ve hepsi büyük olsun başıma geldi o yüzden biliyorum adreste Türkçe karakter kullandım 2 defa kabul etmemişti 3. Ye hepsini İngilizce karakterler ile yazdım kabul etti. Banka kartı kredi kartı fark etmez , online ve yurtdışı ödemeye açık olsun yeterli.

• Evet Türkçe karakter kabul etmiyor yazmayın arkadaşlar, bende de hata verdi ismimde ı olduğu için, i yazdım kabul etti büyük karakter kullanmadım küçük yazdım ama i yazdım. Türkçe karakter kullanmayın ş, ı, ğ gibi, onun yerine İngilizce karakter ile yazın

• Bir de kredi kartı bilgilerinizi telefonunuzun ve laptop vs notlar kısmına kaydedin bence. Kartım yanımda yoktu bir gün öncesinden notlar kısmına yazdığım için ordam kopyaladım. Zaten stresli bir süreç ve çok uzun süreler bekledik hepimiz o yüzden şansa bırakmamak lazım bence

Benzer Başlıklar

• 57
  • 1478
  • 116
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

174

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.6k

| | | |