Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, bu sorunun kesin cevabını bilenler ve bu durumu yaşayanlar yazabilir mi lütfen. Green card mülakatından sonra geçici vizeyle Amerika’ya giriş yaptıktan sonra kart belirtilen adrese postalanana kadar, Acil durumlar dışında Amerika’dan çıkış yapılamaması. Bu doğru mu? Örneğin ben geçici vizeyle Amerika’ya giriş çıkış yaptım. Ve diyelim ki kart 1 ay sonra Abd’de verdiğim adrese postalandı. Onu almaya gittim. Bu kez Amerika’ya nasıl giriş yapacağım? Turist vizesiyle mi? Teşekkürler.

• @dry Merhaba, açıkcası ben kartım gelmeden Türkiye'ye gittim geldim ama ailemi görmek içindi sorun olmamıştı. Kartı gönderdiğiniz adreste mutlaka bir kişi tarafından teslim alınması lazım, yani USCIS'e gidip benim kartım adresimden geri dönmüş ben onu almaya geldim diyemezsiniz. Amerika'ya giriş yaptığınız vizeye 1 yıl geçerli olan bir damga vuruluyor, o Green Card'ı alana kadar onun yerine geçiyor.

• ⭐⭐

Sn. @puer-corde ‘nun dediği gibi. Size verilen Çeşitlilik Vizesi’nin 1 yıl geçerliliği var. Bu süreçte giriş-çıkış icin pasaportunuzu kullanabilirsiniz.

• @crazycells Green card 'ın geliş süresi konusunda bir tespitim oldu. Buna sebep olanda https://egov.uscis.gov/casestatus sitesinin case status kısmındaki bir metin.
    '' You should receive your Permanent Resident Card within 120 days of your entry into the United States'' or '' within 120 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received.''
    Eğer biz Usa giriş yapmadan 120 gün önce UCDIS ödeme yaptığımız taktirde oraya varışta Green card kısa bir sürede adresimize ulaşır mı? Çünkü benim metnimde Amerikaya giriş yaptığınizda yada UCDIS ödemesinden 120 gün sonrası (Yani benim için 17 Ocak 2019 sonrası) şeklinde Kartı alabilirsiniz demektedir.

Immigrant Visa Fee Payment Received
    On October 17, 2018, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident Card. You should receive your Permanent Resident Card within 120 days of your entry into the United States or within 120 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received. If you do not receive your Permanent Resident Card, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Unqote

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000 Green card postalanma sürecinde Abd de kalmak. içinde söyledi:

@crazycells Green card 'ın geliş süresi konusunda bir tespitim oldu. Buna sebep olanda https://egov.uscis.gov/casestatus sitesinin case status kısmındaki bir metin.
    '' You should receive your Permanent Resident Card within 120 days of your entry into the United States'' or '' within 120 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received.''
    Eğer biz Usa giriş yapmadan 120 gün önce UCDIS ödeme yaptığımız taktirde oraya varışta Green card kısa bir sürede adresimize ulaşır mı? Çünkü benim metnimde Amerikaya giriş yaptığınizda yada UCDIS ödemesinden 120 gün sonrası (Yani benim için 17 Ocak 2019 sonrası) şeklinde Kartı alabilirsiniz demektedir.

Immigrant Visa Fee Payment Received
    On October 17, 2018, we received your USCIS Immigrant fee payment for your Permanent Resident Card related to your immigrant visa. We will be processing the request for production of your Permanent Resident Card. You should receive your Permanent Resident Card within 120 days of your entry into the United States or within 120 days after your USCIS Immigrant Fee payment is received. If you do not receive your Permanent Resident Card, contact the USCIS Contact Center at www.uscis.gov/contactcenter. If you move, go to www.uscis.gov/addresschange to give us your new mailing address.

Unqote

Hayir, bilgileriniz gocmenlik dosyasinda, Green Card'i o bilgiler olmadan basamazlar. O dosyayi da ABD'ye girerken giriste veriyorsunuz. ABD'ye girdiginizde ucretin odenmis olmasi bir avantaj, cunku en az gecikmeyi bu sekilde yasarsiniz.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells Sureci hizlandirmak adina, GC ucretini ABD'ye girmeden once nasil odeyebiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bbsrn uscis sisteminden ödeyebiliyorsun. Ayrıca önceden ödedin diye hızlanmıyor. Bazen buradan ödediğin ücreti hemen görmeyip daha sonra sisteme geç düşüyor. Ayrıca bunula ilgili başlık var zaten

https://yesilkartforum.com/forum/topic/113/uscis-immigrant-fee-ödeme-ekran-görüntüleriyle

• Merhabalar ben 28 Aralık'ta ülkeye giriş yaptım ve iki haftakir bakıyorum green Card im basım aşamasında daha önce böyle bir durumla karşılaşan oldu mu ne kadar sürüyor bu süreç teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |