Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@hadi-BE Benim de memleketim California 😁

• Yasaklı

Diş kontrollerini tamamladım ve temizlik yaptırdım.
    Pazartesi günü saç ekimi ve kök hücre tedavisi yaptırıyorum.
    Evrakları toparlıyorum ve yapılacak işleri tamamlıyorum.

Bilinç altı olarak hazırlanmaya başlamışım, bir anda adımları atmaya başladım. Çokta sıcak bakmıyordum oysa ki 😂

Edit: Bu arada yarın şirketimden çıkışımı alıyorum ve bir boşluk yaratıp nicotine temizleme seansına gitmeyi planlıyorum. Sonuçta yeni bir hayata başlıyoruz. Kötü alışkanlıkları da geri de bırakmak lazım. 😂

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE talihlilerin olduğu telegram grubu yok artık dv23 grubu sondu bunun için bu sene grup kurulmadı talihlilere forum üzerinden destek veriliyor seneye karar değiştirilir mi bilemiyorum tabii

• ⭐⭐

Bu sene kazananlar için kurulan bi telegram grubu yok

• @T-C-Kubilay-Dikici greencard düşük bir ihtimal. Ben çıkar diye her sene bekliyorum ama beklemek boşa.

Bu yola baş koyanlar başka yollardan zaten gidiyor. Eb3 yapabilirsiniz.

• ⭐⭐

@Ping-PONG Ayıptır sorması saçı kaça ve nerede ektiriyorsunuz devlette mi özelde mi? Benim de saç dökülmem var, minoxidil ve dermaroller kullanımı çıkarıyormuş ama ömür boyu kullanmak gerekiyormuş minoxidili bir bırakınca geri dökülme yapıyormuş çıkan saçlar ayrıca minoxidil tek başına ucuz bir şeyde değil

• Yasaklı

@newbie97, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@Ping-PONG Ayıptır sorması saçı kaça ve nerede ektiriyorsunuz devlette mi özelde mi? Benim de saç dökülmem var, minoxidil ve dermaroller kullanımı çıkarıyormuş ama ömür boyu kullanmak gerekiyormuş minoxidili bir bırakınca geri dökülme yapıyormuş çıkan saçlar ayrıca minoxidil tek başına ucuz bir şeyde değil

Hocam ona takılma yahu 😂
    Ben hazırlıklar başladığı vurgulamak istedim. 😂

• Yasaklı

Meksika’ da delivery işleri daha çok kazandırıyormuş arkadaşlar. Yörüngeyi Meksiya’ ya doğru çeviriyorum ben. Size bol şans. 😂

• Sayaçla bakışıyoruz yine

• Arkadasalr merhaba esim ve ben devlet memuruyuz ikimizde bu yıl ilk kez GC basvuru yaptık sorum su siz değerli arkadaşlara evimizin ortalama geliri 95-100 k cıvarı ama evşm yok sadece bir aracım var suanlık 7 yıldırda calısıyoruz 4 yıllık evliyim sizce tr den cıkarsa gc tasınıp gitmek mantıklı mı Amerikaya fikirlerinizi bekliyorım tesekkurler ..

• @malican27777 merhaba herkesın amerıkaya gitmek ıcın nedenleri vardır. siz neden gitmek isityorsunuz ? bnm evim var arabam var evlim 1 cocuk var. düzenimi kurdum. şimdi sorsam bu düzen bozulup gidilirmi wala gidilir 🙂 eşime sor gidilmez 🙂
    amewrikaya gitmek yeni hayata baslamak her seye sıfırdan başlamak. bu macerayı istiyormusun o öenmli. mantık aramamak lazım

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@siraysessiz, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Ankarada mangal yapcaksanız bende varım 🪅

@lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@siraysessiz İstanbul varsa ben de varım 😁

Arkadaşlar ne Ankara'sı ne İstanbul'u. Geçen sene Houston'da yaparız diye planlanmıştı sanırım. Hatta ben memleketimden (California) minivanımla çıkıp başka eyaletlerden de arkadaşları toplaya toplaya Houston'a geçecektim 😁

Söz konusu barbecue 🍖 olunca ev sahipliğını Texas 🤠 in yapması normal. 😂

Turist vizelerini alın, gelin ben Houston da yaparım size barbecue 🍗 yu haziran dan sonra. Lottery hiçbirimize cikmaz. 😂😂😂

Turist vizesi? Bu sene geçmiş yılların aksine bu forumdan çok kişi kazanacak. Bak dedi dersin. Ben de dahil foruma yazan, mesajları beğenen vs. vs. bir çok insana çıkacak. (gülesim de geldi bir yandan ama neyse.)

Ayrıca sende para da var, vize de var. Sen neden hala buradasın ki? Neden çekilişi bekliyorsun ki? Kardeş baksana yoluna. Seninle de bi kahve keyfi yapalım İstanbul'da. Kulağını çekeyim bi.

• ⭐⭐⭐

@lawyergirl, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE Benim de memleketim California 😁

Oleeyy 😂

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Diş kontrollerini tamamladım ve temizlik yaptırdım.
    Pazartesi günü saç ekimi ve kök hücre tedavisi yaptırıyorum.
    Evrakları toparlıyorum ve yapılacak işleri tamamlıyorum.

Bilinç altı olarak hazırlanmaya başlamışım, bir anda adımları atmaya başladım. Çokta sıcak bakmıyordum oysa ki 😂

Edit: Bu arada yarın şirketimden çıkışımı alıyorum ve bir boşluk yaratıp nicotine temizleme seansına gitmeyi planlıyorum. Sonuçta yeni bir hayata başlıyoruz. Kötü alışkanlıkları da geri de bırakmak lazım. 😂

Hee, az önce yazdıklarıma zaten burada bir şekilde cevap vermişsin be 😂

• ⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE talihlilerin olduğu telegram grubu yok artık dv23 grubu sondu bunun için bu sene grup kurulmadı talihlilere forum üzerinden destek veriliyor seneye karar değiştirilir mi bilemiyorum tabii

Bilmiyordum bak. Tek bir yerden paylaşım yapmak iyi olmuş sanki.

• ⭐⭐

@hadi-BE Dua niyetine geçsin diyelim bu sözleriniz, amin 😁

• @malican27777, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Arkadasalr merhaba esim ve ben devlet memuruyuz ikimizde bu yıl ilk kez GC basvuru yaptık sorum su siz değerli arkadaşlara evimizin ortalama geliri 95-100 k cıvarı ama evşm yok sadece bir aracım var suanlık 7 yıldırda calısıyoruz 4 yıllık evliyim sizce tr den cıkarsa gc tasınıp gitmek mantıklı mı Amerikaya fikirlerinizi bekliyorım tesekkurler ..

Şahsi fikrim maddi şartlar ne olursa olsun gitmek her zaman mantıklı çünkü benim için olay asla maddiyat değil. Kız arkadaşım da ben de inşaat mühendisiyiz ve evlilik arefesindeyiz. Türkiye şartlarında iyi olarak değerlendirebileceğimiz işlerimiz ve gelirimiz var ancak benim bu ülkede yaşamak için zerre inancım ve hevesim kalmadı. Şuan ülkede ne can ne de mal güvenliğimizin olduğunu düşünmüyorum. Artık siyaseti ve haberleri takip etmeyi bıraktım çünkü yaşananları gördükçe insan tiksiniyor ve midesi bulanıyor. Ve maalesef ki bundan 10-15 yıl sonra bu günlerimizi iyi olarak anacağız çünkü muhtemelen her şey çok daha kötü olacak. O yüzden bence kendiniz ve varsa çocuklarınız için yapabileceğiniz en iyi şey kendinizi güvende ve değerli hissedeceğiniz bir yere gitmek olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@malican27777 zor bir soru bence çünkü hangi açılardan baktığınıza bağlı. Yaşam şeklinizin bile etkilediği bir durum çünkü bana kalırsa.

Öncelikle benim için her ne kadar fazla kazanacak olsakta örnek veriyorum bir tuvalet kağıdına 100-150TL vermek, bir süte 15-20TL vermek, bir sweatshirte 300-500TL vermek ederinin o olmaması gerektiğini bildiğim için benim canımı sıkan bir durumdu alım gücüm onları karşılamaya yetiyor olsa bile.

ben starbucksta oturup içim eriyerek alacağım bir kahveyi almış oturmuş sohbet ederken, saçma sapan bir grup insanların gelip bunları niye destekliyorsunuz gidin kahve dünyasında için diye baskı yapmaya kalkar mı, yada arkadaşlarımızla belki ayda 1-2 gideceğimiz bir meyhanede yada barda sarıklı hocların gelip çocuk tembihler gibi yada insanı salak yerine koyar gibi bakın bunları yapmayın bunlar günahtır öyledir böyledir diye konuşup keyfimizi kaçırır mı acaba diye düşünmek istemiyorum mesela

İnsanların genel olarak (türkiyedeyken bizde öyleydik her ne kadar istemesekte) hep bir sinir stres durumu içinde olmasından bunaldığımız için kaçmak istiyorduk.

Henüz çocuğumuz olmasada ilerleyen süreçte çocuğumuz olursa düşük kalitede eğitim almasını, etraf baskısı yaşayarak büyümesini istemeyişimizde bizim için bir etkendi.

Örnekler biraz farklı alakasız gibi oldu belki ama demek istediğim nokta bir tek maddi gelirinizi düşünmeyin farklı noktalara odaklanmaya çalışın, Bir çok etkeni düşünüp türkiyeden gitmek istiyor musunuz önce ona karar verin.Ondan sonrada Şöyle bir önerim olabilir sadece yazdığınızdan hissettiğim kadarıyla kafanızda tam olarak evet ya biz amerikaya yerleşmek istiyoruz diye netleştirmemiş durumdasınız. Ve bu durum biraz riskli çünkü buraya geldiğinizde her şey güllük gülistanlık olmayacak özelliklede Türkiyede maddi durumu yerinde olan kişiler için baştaki yaşanacak zorluklar can sıkıcı olabiliyor, düzenimizi bozduk geldik şu çektiklerimize bak diyebilirsiniz belki, üstüne birde eğer türkiyedeki aile bağlarınız çok içli dışlıysa onlardan uzak kalmanız ekleniyor olacak ve işler düşünüldüğü kadar güllük gülistanlık ilerlemiyor. bu süreçte kendinizi motive edecek buraya yerleşme isteğinizin olması lazım sizi bu olumsuzluktan çıkartabilmek için onun için iyi bir şekilde emin olup adım atmak en sağlıklısı diye düşünüyorum.

• ⭐⭐

@yaren94 İmkan varsa elbette ki özel ders 🙂

• @malican27777 Merhaba, bu sorunun cevabı damak zevkinizden çocuklarınızın geleceğine kadar uzanan uzun ve bir o kadar da ince bir çizgide saklı. Memurluk mu Amerika mı konusunda bu konu tecrübe sahibi kişiler tarafından ele alınmış. Ayrıca Green Card cekilisi (DV) talihlileri nelerden vazgecip neler icin gidiyoruz?
    konusunda da @semavi benim Amerika'ya göç kararımın kılavuzu olacak o sihirli cümleyle

Vazgectiklerimizin daha iyisinin cocuklarimizin olmasi icin ...

şeklinde özetlemişti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |