Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @dil, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@kelle Bu programda is teklifi yada hali hazirda Amerika'da calisiyor olmak mi gerekiyor?

Benimki EB1 - Extraordinary Ability kategorisi hocam. USCIS sitesinde "No offer of employment or labor certification is required." şeklinde açıklama var.

• @kelle anladim hocam peki neden is teklifi sordular ki zaten EB1’da is teklifi gerekmiyor diye biliyorum

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@kelle anladim hocam peki neden is teklifi sordular ki zaten EB1’da is teklifi gerekmiyor diye biliyorum

Hocam açıkçası emin değilim, elimde de verebileceğim bir belge olunca çok sorgulamadım.

• @kelle hayırlı olsun inşallah biz de o aşamaya geliriz..

• Bu ileti silindi!

• @dil EB2-NIW'lerin ise boyle bir kisitlamasi yok, herhangi bir pozisyonda calisabiliyor

DEĞİL ORADA DA KENDİ ALANINDA ÇALIŞMANIZ GEREKİYOR ZİRA NATİONAL İNTERSTE ÖYLE HİZMET ETMİŞ OLACAKSINIZ..

• @begumm @dil
    Öncelikle herkese merhaba. Foruma yeni üyeyim. Herkesin sürecinin hayırlısıyla ve tez zamanda tamamlanmasını dilerim.

Konuyla ilgili avukatımızın bize söylediği şu; Oraya gidince önceliğiniz bu alanda çalışmak olmalı. İleride vatandaşlık başvurusu sürecinde en azından alanınızda iş aradığınızı ispat etmeniz gerekir. Ama oldu ya iş bulamadık ne yapacağız işsiz aç mı bekleyeceğiz elbette başka işler yapılabilir. Ama avukata göre özellikle ilk 6 ay yalnızca alanımızdaki işlerle ilgilenmemiz gerekiyor.

• @justmansam Tesekkurler, peki diyelimki ben makine muhendisiyim ve akademik calismalarim termodinamik uzerine. Basvuru sonucunda EB2-NIV uzerinden yesil kartimi aldim. Ama direkt termodinamik alanida is bulmak zor olabilir. Bu nedenle ben mekanik tasarim yada teknik satis elemani olarak calismak istiyorum, is bulmak daha kolay cunku.

Bu durumda ne yapacagiz. Benim calismam gereken alan yine akademi yada ozel sektorde termodinamik ile ilgili mi olmak zorunda, yoksa makine makina muhendisligi ile olmasi yeterli mi?

• @dil Rica ederim.. Ben de avukatın mantığıyla cevap vereyim size, çünkü spesifik örnekler üzerinden yorum yapmak yanıltıcı olabilir. Şimdi hocam green kartımızı yenilerken veya vatandaşlık başvurusunda tüm çalıştığımız işleri sıralayacağız, yani çalıştığımız işler alanımızla ilişkili olmalı. Eğer değilse de alanımızda iş aradığımızı ancak bulamadığımızı başvurularımızla ve gelen cevaplarla ispatlayabiliriz. Yani başvuru yapıp gelen redleri saklayıp devlete sunmak en akıllıcası olur.

Sizin örnekte ise makine mühendisliğinin geniş tanımını kapsayan tüm işler zannediyorum kabul görecektir. Umarım hem alanınıza yakın hem de istediğiniz gibi bir iş bulursunuz...

• Başvurunuz hazırlanırken hangi alanda katkı sunacağınızı belirtiyorsunuz bu birden fazla alan olabilir. örneğin benim başvurum birkaç alanı kapsayacak şekilde hazırlanıyor. (Tabi bu alanlara katkınızı daha önceki çalışmalarınız ispat etmiş olması gerek). Böyle bir durumda sizde hangi alanlarda çalışma ihtimaliniz varsa bunları da ekletin dosyanıza.

• @caner1245, @begumm, ve @justmansam, cevaplariniz icin tesekkur ederim.

• Merhaba 3 doz biontech aşısı oldum ancak son bir yıl içinde asi olmadım unganlar yine son yıl içinde asi ister mi?

• @Biyolog eğer son aşınızın üzerinden 12 aydan fazla zaman geçmişse yaptırmak zorundasınız. bende de durum aynıydı ve yaptırdım.

• @Biyolog Evet, son 1 yıl içerisinde aşı yapılmış olması gerekiyor.

• @TOK teşekkür ederim hocam şuan asi olayında ciddi sıkıntı var ozellerde bile yapmıyorlar yani ilçe sağlığa bakacağım en son

• @Biyolog enabızdan randevu aldım ben. Hangi hastanelerin yaptığı orada çıkıyor

• Selam arkadaşlar keyifli sonuclanan süreçler dilerim hepimize🙏 covid aşi şartı ciddi kaos hic bir yerde aşi bulamiyorum bu konuda onerileriniz olursa sevinirim. E nabiz uzerinden randevu versede elde aşi yok deniyor ve bos donuyoruz!

• @sedat5552 hocam benzer durumu yaşadım ilce sağlığa gidin özeller dahil dağıtımı onlar yaptıkları için nerede var biliyorlar İstanbul Avrupa yakası için biontech kalmamış ama unganlarin sitesinde sinovac kabul edilen aşılar arasında bugün yönlendirdikleri bir ASM de aşimizı olduk

• Arkadaşlar merhaba,
    Ben de interview bekleme aşamasındayım görünüre göre daha var. Fakat sıcağı sıcağına şu an aynı kategoride (EB2 NIW) interview randevusunu almış arkadaşlar varken sormak istediğim iki ana konu var. Öncelikle birisini sorayım. NVCden EB2 NIW randevu alabilirsiniz maili geliyor sanırım. Bu mailde görüşmeye gelmeden önce yapılması gerekenler ve gelirken getirilmesi gerekenler listesi gönderiliyor mu? (Yoksa elçiilik sitesinde yazanlar mı? onlar göndermeyince). Ve evetse randevu öncesi yapılması gerekenler nelerdir? Ve listede neler var yani randevuya neleri götürmeliyiz? NVC ye dökümanlarımı postayla göndermem için gelen mailde bunların orjinallerini saklamamı ve randevuda getirmemi yazıyordu. Ama sanırım randevudan bir ay önceki tarihlerini almak gereklidir evrakların?? Bunlar dışında istenen belgeler var mıdır? EB2 NIW grubu için mesela iş teklifi veya iş başvuru kanıtları gibi birşeyler istendi mi? Çünkü bazı arkadaşlarda görüşmede sorulduğunu duydum. Teşekkür ederim şimdiden yanıtınız için.

• Elçilikten gelen mailde evrak listesi gönderiliyor.
    EB2 NIW için iş teklifine gerek yok. Ama olursa iyi olur diyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

157

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.3k

| | | |