Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ATM ile ilgili bir soru sormak istiyorum bendeki banka kartı PNC bank bulundugum eyalette atm si yok karta para yatırmak istiyorum her hangi bir baska bankanın atmsinden bu işlemi yapabılır mıyım?

• Merhabalar. Haftaya Pazar günü ailecek miamide olacağız. Yaklasık 10-15 günlük gezi ardından akrabalarımızın yanına geçeceğiz 1 aylıgına. Yanımda 8-10k civarı usd ile giriş yapacağız. gezerken yanımızda bulundurmak ne kadar güvenli olur bilemedim. Dolar ekstrem ve dolar hesabım olması sebebiyle Yapıkredi bank Kartıma yatırayım dedim ama onunda kart calısmaması vs durumunda sorun yaşayacağımızı düşünerekten emin olamadım.

Daha önce öğrenci iken bank of america'da hesap açmıştım. 100 usd üzeri para tutunca hesaptan ücret kesmiyordu yanlıs hatırlamıyorsam 10 sene önce. Su an 1500 olmuş sanırım bu ücret. turist olarak bank of da hesap açabilir miyim hesap işletim ücreti olmadan? hesabı açtığımda direk debit kartı verirler mi? yoksa adrese mi gelir? Ayrıca ssn gerek var mıdır? Daha önce öğrenci iken wat programı ile çalıştığımda gelen ssn ile açmıştım yanlıs hatırlamıyorsam. Hala bu ssn elimde mevcut. Sizce onu kullanmalı mıyım? En son hesabımı kapatmadan parayı çekip TR'yedönersem ücret keser - ye düşer miyim?

• @caner92 SSN şart değil, tek gereken adres kanıtıdır. Adres kanıtı olmadan hesap açmanız çok zor olacaktır. Debit kard o adrese gelecektir. Yapı Kredi ile nasıl bilmiyorum ama ben TEB üzerinden BofA ATMlerini kullanarak epey para çektim. Sıkıntı yaşamadım.

• @EasternStar daha önce FL'dada bulunan ve canada yerleşen bir yakınım debit kartı şubede direk verdiklerini söyledi. Kredi kartı için adres istiyorlar falan dedi bana ama adres kanıtı derken turistler açamıyor o zaman anladığım?

• @caner92 Hayır turistler açabilir, ben burada bir tanıdığımın adresini göstererek de hesap açamamıştım (şubeden şubeye değişir) en son wise üzerinden hesap açıp o hesaba ilişkin bilgileri bankaya verip hesap açabilmiştim. Gittiğim her şubede kartın ilgili adrese gönderileceği söylenmişti, bana debit kartı oradan alabileceğim bilgisi verilmedi. Kartı hemen oracıkta veren şubeleri bulmak lazım, Broward tarafında bilmiyorum ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐

@caner92 ben ısrarla sormama rağmen şubeden debit kart vermemişlerdi mesela yerinizde olsam hiç bunlarla uğraşmam çünkü şubeden şubeye çok değişen bir olay. Turist olduğunuz için açmıyorumda diyebilir gittiğiniz şube 10 günlük tatilinizin 1 gününü şube şube dolaşmaya ayırmayın bence. En güzeli teb hesabı açın yanınıza birazını nakit alırsınız geri kalan ihtiyacınız oldukçada bofa atmsinden çekersiniz

• @Emre-Kurtulmuş girişte yanımızda nakit görmek isteyebileceklerinden dolayı hepsini götürmek istedim yanımda. yoksa bende tebi düşündüm. ayrıca kart yetişmeyebilir şu anda 5 gün içinde. cüzdanda taşıyacağız o zaman mecbur artık.

• ⭐⭐⭐

@caner92 yanınızdaki nakiti görme gibi bir talepleri olmaz aklınızda ki konu onla alakalıysa dert etmeyin, sorabilirler 10bin üstü var mı vs gibi anlamak amaçlı çıkart say bakalım bankadaki olmaz filan demezler

• @Emre-Kurtulmuş Günde 300$ civarı yeterliyse bu yöntem kısa süreli ziyaretçiler için en makulü.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caner92 @Ping-PONG turist vizesi ile gitti hesap açtı kredi kartını aldı Türkiye'ye döndü burada kullanıyor hepsini turist vizesi ile yaptı

• bir kisi kendi ulkesinin kredi kartini baska bir ulkede kullaninca hem kur farki ve belki extra para istenir.

• ⭐⭐⭐

@sir-altan daha önce garantiyi kullandım hiçbir ekstra ödeme istemediler kur farkı tabii ki oluşabilir eğer döviz ekstre değilse

• ⭐⭐⭐

@ayvalik10 bende bende 😃

• ⭐⭐⭐

@caner92 Merhaba ben BOA da hesap açtım, daha önce kurduğum şirket olduğundan herhangi bir adres proof istemediler şirket hesabım için gelen EIN number evrağını kabul ettiler daha sonra şahsi hesabımı da açtılar. Yanımda sadece 1400 dolar vardı ama online olarak banka hesabımdaki parayı gösterdim 2 gün içinde de atm kartım elime ulaştı.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 

• Merhaba Amerika Bankacılık sistemi ile ilgili merak ettiğim bir soru mevcut Amerika’da SNN olmadan bir banka hesabı açtık ülkeye dönerken bu hesabı kapattık sonra tekrar geldiğimiz de bu hesap hareketlerine ulaşabilir miyiz yoksa SNNsiz olduğumuz için kayıtlar silinip gitmiş midir bankacılık sisteminde nasıl bir yol izleniyor burada bir bankacı arkadaş var ise cevaplarsa sevinirim

• Merhaba arkadaşlar, Hangi bankaların müşteri hizmetlerinde türkçe tercüman desteği var ? Chase kullanıyordum memnundum ama maalesef banka hesabımı ve kredi kartlarımı hepsini kapattılar.

Benzer Başlıklar

• 6
  • 17
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |